Keresés

Részletes keresés

didyman Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132113

W7 tud beépítve DVD-t írni. XP-re meg IMGBurn például.

Előzmény: gepesz (132111)
didyman Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132112

Mai napi basszamegamicrosoft:

 

-Windows Live Mail. Fekete panelek. Évek óta ismert hiba, egy frissítést gyanúsítanak vele. Rendben, letörlöm. A frissítés leszedésével csendben, anélkül, hogy szólna, lekerül az IE11 is, újraindulás után az IE8 fogad. Bazd meg, oké, leszedem az IE11 telepítőt, ám az a telepítést sikertelenül fejezi be, a szokásos, semmire nem való hibaelhárító linkjét mutatva, hibaüzenet, hibaszám sem itt, sem eseménynaplóban. A WU nem kínálja fel az IE11-et, csak IE10-ig rak fel mindent. A megoldás az, hogy az IE11 KB-szám szerinti tájékoztató oldaláról kell eltölteni az IE11 telepítőjét és nem a "hivatalos" IE11 honlapról: Ez a verzió hibátlanul lefut. Fogalmam sincs, miben lehet más.. A fekete panelek maradnak természetesen.

 

-Windows, keresés a "könytárak" gyűjtőből megnyitott, bármely mappában és almappáiban. A keresőmezőbe beírt szóra és enter nyomására semmi nem történik. Abszolút semmi. Mivel ugyanezt nyitja meg a start menüből a dokumentumok hivatkozás is, így egyszeri felhasználónak nehéz megmagyarázni, hogy nem, így nem tud keresni, csak ha a nevére kattint és onnan nyitja meg a mappáját: Így a keresés működik rendesen.

 

Nem tudok mit mondani ezekre, évek óta ismert hibát bennehagynak, alapvető, magától értetődő funkciót meg egyszerűen nem támogatnak egy újonnan bevezetett tárolóformában..

gepesz Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132111

Mióta itt társalogtunk, azóta az árnyékomtól is félek.

Kéne egy ingyenes dvd író tiszta forrásból. Nagyon alap. Most kiírok a yutúróról kimentett filmeket és lehet évekig rá se nézek. 

A final burnert leírtottam a múlt heti kavarodásban.

Kérek egy linket. A dvd csak erre vár.

Egyébként jelentem: MÉG semmi baj a géppel Chommal böngészek.

Köszönettel.

didyman Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132110

Típus, hibaüzenet?

Előzmény: sokasebi (132108)
panabubus Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132109

Én ezért tartom csak a Fuji HS20-at. 11 kép/mp azért rendesen elkapja néha amit kell.  És közöttük akár ott szunnyad a KÉP, amitől aztán Nagy Fotós vagyok :)

Előzmény: Jahno (132106)
sokasebi Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132108

Segitsetek, nem tudok scannelni.  Mindenhol a szokásos javaslatok vannak, kábel nincs bedugva, nincs bekapcsolva, ellenben nyomtatni tudok és ugyanaz a cucc scannelne. Eddig müködött. Próbáltam a tűzfalat, frissitést, más programból inditani, máshová dugni az usb-t, de semmi. Vegyek egy új nyomtatót? (Windows 7)

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132107
  1. Valószínűleg a nagy fájlok mellett található .nfo, .txt ki lett takarítva, akkor szokott 99,9 %-okat jelezni.
  2. Alapértelmezés szerint az AppData\Roaming alá ment, mint sok más program is, miután ez a Microsoft egyik ajánlása is. Viszont, mint említettem, a utorrent.exe először a saját mappájában keresi ezeket a fájlokat, úgyhogy én oda át is raktam, mert nekem így jobban megfelel, mobilitás szempontjából.
  3. Szerintem valahogy sikerült eltakarítani a lemezről a tartalmat, a program utána már csak memóriában futott. Nem volt már akkor a lemezen. A RAM-ból pedig később elszállt.
Előzmény: bela300 (132099)
Jahno Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132106

Nahh, én meg rokonnál kísérleteztem, hogy bírom-e analóg obival. Reménytelen még egy lassabb automata is. Meg videóztam, oszt volt ez a vőfélyizé, mint aki direkt szopoltat, be sem bírtam kapcsolni/konfigni a kamerát, mikor történés volt. Meg ugye félig vendég voltam, zabálni/inni kellett, nyilván jahh. Kamerát is egyik rokon hozta, már személyzet bent volt a teremben, én még a párnán bohóckodtam és konfigtam, meg fehér, mikor bevobult a pár. Legalább kmondhatták volna mikor merről :-) Fotós fórumon vannak arcok akik aztán előre mondják a lehetséges pozíciókat, egyebeket, nálam meg volt egy srác aki tényleg marha jól összerakta. Meg is kérte az árát, de egy szép fényerős 50essel jött, meg másik vázon kis telével, aztán csókolom. Csokordobást meg lehet ismételni, ez van, ráadásul nekem most az automata azért odabasz, hogy valami 40 kép/másodpercet tud csinálni...

Előzmény: panabubus (132105)
panabubus Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132105

Esküvőt többet soha.  Egyszer ismerősnek pusziért/ellátásért, azt elbaxtam mert tévedésből az infrás fotókat is ráírtam a CD-re. (Az egyik koszorúslány mejjtartó nélkül volt, a menyasszonynak meg érdekes bugyija.. Nem kedveltek utána.) A másiknál "haver" mellé mentem segíteni az megszívatott, hogy ingyen vállalta, szintén ismerősnek, stb. Szólóban meg elég nagy kockázat. Velem mindenhoá eljön Murphy is, na ha épp akkor xarik be a zárszerkezet, ugye nem lehet "újráztatni" a csokordobást, első puszit stb. Arra külön születni kell, ez van. Még ha két géppel megyek, akkor is fennáll valami gebasz esélye.

Előzmény: Jahno (132104)
Jahno Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132104

Végül is ha egyszer jól csinálod, akkor csak egy negyed/ötöd esküvőből meg van a történet. Wifis beruházásaim kb. 4-5 év alatt térültek meg, és benne volt az opció is, hogy nem térül semerre. Ilyen ez a pop szakma :-D

Előzmény: panabubus (132103)
panabubus Creative Commons License 2014.06.24 0 0 132103

Ja, hogy a progi a kb. húszezer :)  Mert a 6D kicsivel több :)

Köszi, akkor tárgytalan. Nikonos lévén nem akarok "renccert váltani".

Előzmény: Jahno (132102)
Jahno Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132102

Áááá, mire meglestem. Volt itt pár kép, erre MarkIII, 7D, fene tudja mi nem volt közte. Nem is sejtettem, hogy ennyi szarral toljuk :-D 6D mellé adták. Aztán ki tudja mihez még.

Előzmény: panabubus (132100)
Jahno Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132101

No, ezt meg kell lesni, havernak lőttem egy Canont, mellé volt csomagolva, Neki meg nem kellett. Amúgy is kb. 20ezer pénz, éppen gondolkoztam rajt, hogy megveszem, csak még a tudásom kevés hozzá. Ellenben aki kicsit dolgozgat, az pár ilyen 20ezres programot simán ki kell, hogy termeljen.

Előzmény: panabubus (132100)
panabubus Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132100

Milyen géphez  adtak Lightroomot?

Előzmény: Jahno (132098)
bela300 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132099

Köszönök mindent.Úgy néz ki happy end van,működik az uTorrent és mivel az AppData/Roaming/uTorrent mappában minden fájl megvolt így a telepítés után automatikusan be is töltött mindent,az összes beállítást és a torrentfájlokat is :-) Nem kellett érte semmit külön gépészkedni.Persze a dat fájlok hiánya miatt jónéhány kipirosodott,de azokat meg visszahoztam Recuvával,legalábbis amennyit még lehetett.Fél éjszakám rá is ment mire az összeset helyretettem,de mostmár az is jó.

Amúgy végül nem állítottam vissza semmiféle biztonsági másolatot,helyette felraktam egy másik uTorrentet.

3 kérdés maradt bennem,ezekre ha esetleg még tudnál válaszolni hálás lennék.

1. amikor elindítom egy torrentnál a kényszerített újraellenőrzést,miért van az hogy rendszeresen az addig 100%-os letöltöttségűnek (és nyilván annyi is volt) mutatott fájloknál is rendre csak 9x%-okat ír?Tehát nemcsak az adott torrentre hanem egy adott fájlra is.Ez ugye olyankor gáz amikor olyan torrentet akarok újraindítani a kliensben aminél közben már nincs seeder mert így nem tudom letölteni azt az újonnan kellő pár %-ot ami azt eredményezi hogy aki letöltené a torrentet engem sem lát seedernek annak ellenére sem hogy én valójában pontosan tudom hogy a fájl vagy fájloknak minden része,%-a megvan.Ez olyan idegesítő néha és nem értem miért van.

2. arra figyeltem fel hogy bár most is mindent ment a Roaming könyvtárba,tehát a torrentfájlok neveit is és a resume.dat-ot is folyamatosan módosítja, a progi beállítások/mappák menüjében semmi sincs kipipálva.Ez hogy lehet?Persze gondolom akkor így a jó hogy nincs kipipálva semmi csak hát pont ezért nem értem hogy akkor miért ment mindent mégis.

3. és egyáltalán,a nagy talány,ami a legnagyobb kérdés maradt bennem: egyébként hogy történhetett eleve olyan hogy egy programomnak a mappájának a tartalma úgy ahogy van szőröstöl-bőröstöl eltűnt?Mint tegnapelőtt írtam,én csak nem lehettem,úgy néz ki vírus se,de még csak az se valószínű hogy rosszalkodott volna a vinyó,hisz a HD Sentinel szerint 100%-os.Tudom a Wise Disc Cleaner kézenfekvő válasznak tűnik,csak az meg azért nem stimmel mert miután futtattam a takarítóját utána még órákig ment az uTorrent gond nélkül,persze azon kívül hogy elkezdte hiányolni a dat fájlokat.Vagy lehet hogy maga a windows az ami úgymond hibázott egyet?Végülis annyira nem fiatal már,másfél éves.Vagy akármilyen jó állapotban is van a merevlemez,esetleg az?Tényleg,ilyenkor általában mi a legvalószínűbb,leggyakoribb hibaok?

Előzmény: Törölt nick (132055)
Jahno Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132098

Giveaway az okés, de a másik portable cucc, az biztos herélmény. Oprendszer meg simán 30ezer alatt, és nagyjából 15 éve meg lehet venni vas nélkül az OEMet. Lehet itt vitatkozni a fizetésekről, aminek sok értelme nincs, mert én megvettem mindent amit akartam és nem értem, hogy havernak is pld. minek a sok milliós hanbuzeráló szoftverkörnyezet és ha ennyire nem termel, vagy nem kéri meg az árát, akkor dolgozzon AudaCity-el és faszom. Így meg csak az árat nyomjátok le, mert ha én rendes szoftverekkel és könyezettel baszakodom, akkor lesz majd Pistike akinek semmi extrát nem kell beleszámolni a cégbe. Dolgozz occsó Pinnaclével, ott az ingyenes Audacity, VideoSpin, egy jobb fényképezőhöz most speciel LightRoomot kaptam ajándékba. Sírni felesleges, én is kifizetem a szoftvereket és más is fizesse ki a melóm. Főleg jópofa, mikor szoftverből is élek, és Te azért sírsz, mert nem akarnak agyonfizetni, közben minden méteren írjátok a warezolást.

Előzmény: panabubus (132097)
panabubus Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132097

Jahno, én ezt írtam, amire kérdeztek:
"Ez olyan oldal, hogy nem "tört" stb full progikat ad, de csak aznap  érvényes  a link általában."

 

És a Glarysoft Giveaway oldalára utaltam. Nem tudom milyen koncepióval műxik az a "csak egy napos" kedvezmény náluk, de sok programnál aktiválás nélkül el sem indul, a kulcsot meg a gyártó oldala adja hozzájuk. Hasonlatosan a PCWorld újság régebben megszokott havi "full verziós" programjához.

 

Még a figyelmeztetés is ott van ezeknél, hogy úgy legális, ha csak a mailcímre küldött kulccsal egy személy aktiválja. Valamint, hogy frissítés, support stb. természetesen nem jár hozzájuk, mivel valahol "freeware" a projekt. Ha további upgrade stb. kellene, akkor azt is írják: meg lehet fizetni, és akkor az is van.

 

Akkor ezekben mi a lopott?  :)

 

( A portable-ket meg szintén sokszor a gyártó adja oda, persze valahol mind le van butítva. A SF nekem is pendrájvról megy, nem a Win alól.)

 

A régi nótát meg már ismerjük: ha a fizetéseink a gyártó hazájában lévő arányában mozognának az árhoz képest, akkor .....  

Ehh, úgyse vezet ez sehová. :(  Részemről elég kiköhögni az oprendszerért azta 30-40-et, azt is főleg a matrica és a legalitás miatt, és csak kizárólag azért.  (vagy valami olyan kütyüt kiizadni amihez nem tudom, adnak még OEM-est?  Vagy a boltban már eleve legálisan rátelepített géppel  legközelebb...)

 

Különben megvenném a PeCsa-ban ezerért a lemezt. :(

 

Igen, bavallom, tudatában vagyok hogy felszedek a neten itt-ott valami szutykot. De nem biztos hogy coffer-vadászattal, hanem inkább a geometriailag gömbölyűbb formák kapcsán :)

Előzmény: Jahno (132093)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132096

Így azután hiába korrigáltad az MBR-kódot --> már csak azért is, mert valószínűleg nem is volt megváltoztatva a standard kód, valószínűleg ezért nem változott semmi a javítás után.

Előzmény: Törölt nick (132095)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132095

Bár én régen foglalkoztam vele, de szerintem a GRUB megvan, csak a törlődött hozzá tartozó konfigurációs fájl, ami a Linux partíción volt.

 

Elképzelhető az is, hogy amikor a Linux első telepítésekor választani kellett, hová kéred a GRUB telepítését, a Windows partíciót választottad. Ekkor a telepítő módosította a partíció indítókódját és az utána következő szektorokba beírta a GRUB programot is.

 

Így azután hiába korrigáltad az MBR-kódot, ehelyett inkább azt kellene megpróbálni, amit előbb írtam, vagyis a fixboot parancsot. Ez a partíció boot-kódját állítja vissza, az eredeti Win 7 formátumra.

Előzmény: kürtök (132094)
kürtök Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132094

Egy fekete képernyő, hogy a grub nem működik, van vagy nyolc tíz sor, nem olvastam végig, az alján a prompt helyén pedig grub egy relációs jellel. A linuxszal együtt eltűnt a bootloader is, a linux telepítés és eltávolítás után pedig nem áll vissza a win kernelje alapértelmezettnek. Ennyi nagyjából, nem a világ vége.A diskmanagerben kerestem a megjelölés aktív parícióként opciót, de a vonatom indult, nem volt idő bányászni. A win partícióra azt írja ki elsődleges, rendszer, kifogástalan. 

Előzmény: Törölt nick (132085)
Jahno Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132093

Nem megvásárolt, hanem kalózkodott és megherélt. Folyton ilyet használ, alapban összebassza a gépét, aztáb meg sír és mindenki helikopter. Valamint nem rendeltetésszerűen használja a programot és nem érti, hogy néha miért nem működik. Ez ilyen, én rásem mernék kattintani semmire, ami linket küld, vagy mondd...

 

Soundforge is egy elég drága (kb. 100ezer forint) és komoly hangszerkesztő program, alapban nincs bent a winben.

Előzmény: maslam (132089)
Regin__a Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132092

Persze ott van a "Mark video window" azt bejelölöd és kihúzod akkorára mint a felvenni kivánt video ablaka, akkor Accept és indithatod  a felvételt + a videót

Előzmény: Regin__a (132091)
Regin__a Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132091

Nem olvastad el pontosan amit irtam

Amikor beugrik az ablak,  hogy Purchase-Register-Cancel, akkor CANCEL és annyi, indulhat a felvétel

Előzmény: maslam (132087)
Regin__a Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132090

KMplayer is sirt hogy valami nem jó

Aztán elinditottam egy újabb letöltést egy darabig és visszajátszottam

Így már ment. Nyilván az első letöltéssel volt valami gond

Előzmény: panabubus (132083)
maslam Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132089

Mi az, hogy "tort" ?

 

Mi az a SuondForge? Nem talaltam ilyen programot a winben. (Ha eliras, akkor bocsanat, nem ismerem az ilyen programokat).

Előzmény: panabubus (131997)
maslam Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132088

Kiprobalom oket.;)

Előzmény: Törölt nick (131998)
maslam Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132087

Hat ez sajnos 20 dollart ker minimum.;)

Előzmény: Regin__a (132013)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132086

Egyébként, ha a Grub az aktív partícióra lett telepítve (legalábbis azt írják a neten, hogy a Grub4DOS NTFS meghajtóra is telepíthető), akkor nem az MBR-kódot, hanem az aktív partíció boot-kódját kell visszaállítani a

 

bootrec /fixboot

 

parancs segítségével. A kijavított kód már a bootmgr programot fogja betölteni, az pedig a Win 7 kernelt, amennyiben a BCD is rendben van. Utóbbihoz addig nem is érdemes nyúlni, nehogy feleslegesen elpiszkáld.

Előzmény: kürtök (132084)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132085

A bootmgr programon nincs mit buherálni, legfeljebb az ahhoz tartozó BCD konfigurációs fájlon, ami lényegében a boot.ini megfelelője, csak ez nem szöveges, hanem bináris szerkezetű és kiterjedtebb opciói vannak.

 

De ennek is egyszerűen megoldható a szerkesztése az EasyBCD programmal.

 

Csak továbbra sem tudjuk, hogy mi a problémád, vagyis milyen hibajelenséget tapasztalsz, ami pedig nagyon nem mindegy.

 

 

Előzmény: kürtök (132084)
kürtök Creative Commons License 2014.06.23 0 0 132084

Egyszerűen levettem a linuxot az ssd második particiójáról, mert nagyon tele volt a winnek fenntartott része, és a linux megy a hdd-re. A bootrec/fixmbr és a fixboot parancs után azt írta ki, hogy a művelet sikeresen végrehajtva, vagy vmi ilyesmi, nem nyafogott. Pontosan a bootmgr buherálásást akartam elkerülni és rendszerszinten megoldani a problémát, mert nem értek ehhez.

Előzmény: Törölt nick (132079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!