Keresés

Részletes keresés

Snipper Creative Commons License 2003.02.21 0 0 121
Az elmúlt napokban senki sem vásárolt ott?
Na, ma délután úgynéz ki átugrunk kicsit, bár nem a vásárlás lesz az elsődleges szempont..de majd igyekszem a "határhelyzetet" megfigyelni, igy péntek délután, és majd beirom,ha géphez jutok..
Jó hétvégét mindenkinek..
Zivos Creative Commons License 2003.02.19 0 0 120
Tenyleg van mosas. Na persze nem az allatok, hanem az 500 Ft -os dij miatt. Allitolag csak Nagylaknal. Valamelyik erdelyi lapon talaltam infokat. Akkor inkabb Kiszombornal megyek at az ugyis kozelebb van Szegedhez. A 98 -ast 186 -ra irtak a MOL kutaknal, minoseg magyar, tehat rosszabb, mint a szlovak. Most a Jugoszlavokat nezem, ott 190 korulre irjak a benzint, de nem tudom mennyire friss info. 48YUM , egy tok eldugott oldal szerint 1 YUM 3,90 korul van. A kornyekbeliek korkerdese alapjan dontok merre menjek. Azert ha volna valaki a kornyekrol, meg irhatna reggelig.
Előzmény: GarneTT (117)
GarneTT Creative Commons License 2003.02.19 0 0 119
1ébként csak azért írtam, mert az volt a 100. hozzászólás :)
Előzmény: zeteny (118)
zeteny Creative Commons License 2003.02.19 0 0 118
Mekkora vak vagyok...
igen, azt írtad, oda vissza 100, és tényleg ennyi...
Üdv: Zétény
Előzmény: GarneTT (112)
GarneTT Creative Commons License 2003.02.19 0 0 117
kötelező mosás? annyira nem lehetnek bolhásak a románok :)
románia tudtommal nehezebb helyzet, nem nézik yo szemmel a benzintúristákat, legalábbis ilyesmit hallottam ÉN.
de erről saját tapasztalat nem lévén, nem tudok sokat mondani.
Előzmény: Zivos (116)
Zivos Creative Commons License 2003.02.19 0 0 116
En is Dobgoko fele jarok, illeve surun megfordulok Piliscsaban dolgozni, akkor arra. De inkabb Doboko. Valaki egy gyors infot nem tudna mondani romaniarol? Holnap Szegedre megyek, es inkabb ott tankolnek, vasarolnek. Benzin minoseg, volt valami kotelezo mosas, stb...
Előzmény: Velontajn Balint (114)
stewes Creative Commons License 2003.02.19 0 0 115
"Mercedesszel kb. 35-40 perc." És Borbálával?
Mennyi mustárt kell bespájzolnom ahhoz, hogy a vámos bácsiknak össze ráncolódjon a homlokuk és csunya papírmunkába kezdenének. Nekem ugyanis annyi kevés! Nekem sokkal jobban ízlik mind amit nálunk lehet kapni. Fôleg a magos! (Bár mintha mostanában hígabb lenne.)
Előzmény: Velontajn Balint (114)
Velontajn Balint Creative Commons License 2003.02.19 0 0 114
A kozpontban van egy cukraszda nevetseges arakkal. Havonta tobbszor megyek arra. Cukraszdaban mindig ott hagyok 1000 Ft-ot, ezert kb. 15 tortaszeletet tudok felfalni. A kave viszont mar nem olcso, marmint a tortaarakhoz kepest, de ez nem is erdekel, mivel nem szeretem a kavet.

Cukraszdaban magyarul beszelnek, magyar radio van bekapcsolva, van kulon korona- es forint-kassza, falon XX. sz. eleji kepek a videkrol. Ugyancsak magyar adast halgatnak a szlovak hatarorok is, akik egymas kozott magyarul beszelgetnek. Vannak egyaltalan szlovakok arrafele?

Legjobb utvonal Eszak-Budarol: Budapest - Budakeszi - Telki - Perbal - Piliscsaba - Dorog - Esztergom. Mercedesszel kb. 35-40 perc.

Előzmény: GarneTT (112)
Ludatónátusz Creative Commons License 2003.02.19 0 0 113
Az az én kedvencem is! A hegyen keresztül a Pomáz-Dobogókő-Esztergom vonal. Nemzeti Park, csodálatos környék. Ja, és tényleg semmi forgalom.

Télen nem nagyon sózzák az utakat a környezet védelme miatt, de tavasztól mindenképpen érdemes kipróbálni!!!

Előzmény: GarneTT (112)
GarneTT Creative Commons License 2003.02.19 0 0 112
én azt írtam, h oda-vissza 100km... ez nem lehetne igaz?

Egyébként a legrövidebb út (ami egyébként Q hangulatos, de elég kanyargós, ugyanis hegyi) az Békásmegyertől kifelé indulva Budakeszi felé... erdőkön vezet át, nagyon élvezetes! Sajna így télen nemn éppen veszélytelen. Úgyhogy aztán a végére lehet, h mégse ez a leggazdaságosabb, de megéri 1x kipróbálni arrafelé az utat. Főleg, h szinte senki nem jár arra.

Előzmény: zeteny (111)
zeteny Creative Commons License 2003.02.19 0 0 111
Ne túlozz!
Budapest XVIII. kerület (dél-pest)-ről 65 km (lemérve), a 10-es úton, Dorog felé. Oda-vissza 130 km. Észak pestről nem lehet több, mint 50 km.

Más:
Én reggel 1/2 9 re értem a hídra, 20 percet kellet várni, délután 2 -kor senki nem volt visszafelé, útlevél vizittel együtt 5 perc volt, mindez szombaton. Viszont szemből a híd végén állt a sor.

Üdv:Zétény

Előzmény: GarneTT (100)
NewBoyInDaHouse Creative Commons License 2003.02.19 0 0 110
Ja és nics rajta, hogy "only in hungary",
de ettől még lehet, hogy sok helyen nem fogadják el.
Pont ezért kérdezem, hogy mit láttatok odakint,
hogy van-e ilyen logo kirakva a benzinkutatkon.

Másik: most már a TV/Rádió is mondja, hogy nagyok a sorok. Van még olyan időszak, ami OK?

csá

Előzmény: NewBoyInDaHouse (109)
NewBoyInDaHouse Creative Commons License 2003.02.19 0 0 109
Bocsánat, úgy értem, hogy nem vagyok "Junior"
Előzmény: NewBoyInDaHouse (108)
NewBoyInDaHouse Creative Commons License 2003.02.19 0 0 108
Itt van a kezemben, és sajnos régóta nem vagy "Junior" :)
Előzmény: Zivos (107)
Zivos Creative Commons License 2003.02.19 0 0 107
Tuti Maestro? En ugy tudom, hogy az OTP -nel ifjusagi megtakaritasokra hasznaljak csak, epp ezert Only Hungary. Ha ez rajta van, akkor csak magyarorszagon lehet hasznalni, ha nincs, akkor mindenhol. Viszont kozel sem akkora ceg, mint a masik ketto, ezert nincs ugy kiepitve az elfogado halozatuk.
Előzmény: NewBoyInDaHouse (103)
Snipper Creative Commons License 2003.02.19 0 0 106
Igen, talán a választék csábitó erő..
Amugy ruhaneműben nincsenek toppon a szlovákok, azt szivesen vásárolnak nálunk.. Pl beszéltem ott egy csinos nővel, aki mondta, hogy eddig majdnem az összes cipőjét Bp-n vette.. ha valami elegáns ruhát akar, akkor mindig irány a Westend...
Egy ottani barátnőm is cipő ügyben jött Bp-re..
Mostanában nem nagyon néztek be a csomagtartóba..utoljára talán karácsony elött kellett kiszállnom kinyitni a kocsi hátulját..
Lusták dolgozni a vámosok :-)))
Előzmény: v63 152 (105)
v63 152 Creative Commons License 2003.02.19 0 0 105
"De lenne egy kérdésem. Hogy lehet az hogy,oda jártok nagybevásárlásra mert sok minden olcsóbb,közben meg Győrben azt látni, hogy a Szlovákok buszokkal jönnek vásárolni az InterSpar-ba meg a Tescoba? "

Ezt én is szívesen megkérdezem, de Esztergom példáján! Ahogy átadták a hidat, egyből megnyílt a Tesco és marha SK rendszámú verda áll a parkolóban szinte állandó jelleggel. A választék miatt lehet?

Előzmény: ax.lac (91)
GarneTT Creative Commons License 2003.02.18 0 0 104
nekünk az elmúlt 2 alkalom során 2x nézte bele a csomitartóba, valszeg igen gyanús fejünk lehet :) 2 20onéves fiatalember :)
Előzmény: Zivos (101)
NewBoyInDaHouse Creative Commons License 2003.02.18 0 0 103
Lehetetlen: Ausztriában csak azzal fizettem
Előzmény: Zivos (102)
Zivos Creative Commons License 2003.02.18 0 0 102
Most jutott eszembe, hogy a Cirrus-Maestro csak itthon jo, kulfoldon nem.
Előzmény: Zivos (101)
Zivos Creative Commons License 2003.02.18 0 1 101
Cirrus-Maestro 99% nem, az csak disznek jo. Visa, Eurocard-MasterCard. A heten valoszinuleg megyek at, es megnezem.
Mit erdemes vasarolni?
hust biztos nem
WC papir 25 forint + 3 X annyi mint a nalunk a legolcsobb 30Ft -oson (Parkany Coop)
edesseg igen
aszalt gyumolcsok igen
zacskos levesek igen
alkohol: sor 60-70 forinttol, tomeny 2/3 ar az olcsobbnal, 1/2 vagy meg jobb arany dragabbnal
Nem csak szar Chio chips van (fel arert), hanem sima sult krumpli is
cukor, bar legutobb mar nem volt olcsobb
rizs
peksutemenyek: 1/2 ar vagy meg olcsobb
sajt 2/3 ar
Most hirtelen ennyi. Vamnal vigyazni, mert fejenkent 1 liter tomeny, 10 sor, 50(?) cigeretta, 1 kg cukor (melyik hulye talalta ki(?).
Mondjuk egyszer neztek be a kocsiba, de nem erdemes par forintert kockaztatni.
Előzmény: NewBoyInDaHouse (98)
GarneTT Creative Commons License 2003.02.18 0 0 100
100! (kilométer oda-vissza Észak-Budapestről Párkány ;)
Laja73 Creative Commons License 2003.02.18 0 0 99
én azért nem válaszoltam, mert nem vagyok benne biztos, de ha más sem, legalább annyit mondok most, hogy szerintem igen
végül is miért ne? ha madridban lehet...
Előzmény: NewBoyInDaHouse (98)
NewBoyInDaHouse Creative Commons License 2003.02.18 0 0 98
Na mégeccer:
"
Sziasztok!

Ez a kártyás fizetés dolog engem is érdekelne:
OTP-s Meastro-val lehet fizetni pl. Párkány/Stúrovó-ban a benzinkutaknál?
Nekem ugyanis most csak ez van!

Köszi
"

Geitenbeffer Creative Commons License 2003.02.18 -1 0 97
Ha ez utóbbit sikerül megszerezned, feltétlenül szólj! Kétbalkezesek kick ass. :))
Előzmény: BahnScorper (96)
BahnScorper Creative Commons License 2003.02.18 0 0 96
Látom, sokan felfedezték már a tulsó part áldásos kínálatát... :-)))))

Én speciel csak az ottani és a cseh édesipar csodálatos választékát szoktam megcsócsálni, ha némely alkalommal arra járok... de arról vannak tapasztalataim.

Először is, hol?! Álljon egy kis lista azon helyekről, amelyekben már sikerül bespájzolni:

Komárno: Ahogy átmegyünk a hídon, balra az egyik utcában (talán a Spitálska) van egy Wigwam nevű bolt, ami nem túl nagy, de olcsó, és hétvégén is nyitva van.

Pozsony: Köztudottan, a nagyobb cseh és szlovák városokban a Prior áruházakat előszöt a K-mart, majd a Tesco vette át. (egy kis kitérő a cseh Tesókra: Prágában a Národni Trida metrómegállónál (B vonal, de több belvárosi villamosvonal is jár arra), Brno-ban a vasútállomás mögött van) A pozsonyi belvárosi Tesó a Námesti SNP déli részén van.

Kassa: Itt is Tesó van, a főutca északi végénél

Zólyom: a főtéren van egy egész korrekt áruház, a nevét már nem tudom, talán Avanti...

Losonc: Itt még Prior van, de ez hétvégén délután zárva volt, de egy lakótelepi részen, ahol a zsinagóga is van, ott van egy kis lakótelepi szupermarket, ahol árengedmények is vannak.

Poprád: A belvárosi Prior inkább az ajánlott, épült ugyan egy Billa a vasútállomás mellett, de ott nem olyan jó a választék.

És hogy miket szoktam onnan hazahozni? (szubjektív kedvencek)

- csokik: Deli (mazsolás a legjobb, meg a "Super Deli, ami olyan, mint a Nestlé Nuts-a volt), banános (és narancsos) szelet, ezt az Orion táblában is gyártja, Kastány (gesztenyés szelet), Koko (kókuszos),

- perník
- trubicky (azaz roletti, a legfinomabb az óriási, ami vaníliakrémmel van töltve)
- nápolyiszeletek - tatranky, horalky, de a vaníliás a legfinomabb
- gumicukor: kedvencem a Jojo Kyselé Rybícky, az almás-citromos ízű halformájú

Ami meg nem a csehszlovák édesipar teljesítményét dícséri, az a Lion, amit sajnálatos módon nálunk nem kapni, pedig naggyon jó...

Meg persze knédlit is. Egyébként meg nem is tudom, abban segíthetne valaki, hogy a klasszikus csehszlovák rajz- és bábfilmeket mennyire lehet odakinn videón megkapni. (Leginkább a Kétbalkezesek bábfilmsorozat énekel, amiben két micisapkák munkáskülsejű figura a legelképesztőbb gányolásokat viszi véghez... :-))))

NewBoyInDaHouse Creative Commons License 2003.02.18 0 0 95
Sziasztok!

Ez a kártyás fizetés dolog engem is érdekelne:
OTP-s Meastro-val lehet fizetni pl. Párkány/Stúrovó-ban a benzinkutaknál?
Nekem ugyanis most csak ez van!

Köszi

Snipper Creative Commons License 2003.02.18 0 0 94
A mai Metro ujság cimlapján van egy cikk, a Mária Valéria hid van a fényképen, még a megnyitás utáni időkből szerintem.. Azt irják, hogy a benzinturizmus mitt lassú az átkelés esténként... Szerintem nem ez a gond, hanem az,hogy ki van éitve a két sáv az autosoknak, de csak az egyikben dolgoznak a vámosok, és ott sem mindig túl nagy kedvvel... Érdekes, hogy amikor már a hid másik oldaláig állnak az autók, megnyitják mindkét bódét az autósoknak, akkor 15 perc alatt le tudják takaritania hidat..ezt miért nem lehet mindig igy csinálni??? Akkor nem kéne várakozni..
monocoque Creative Commons License 2003.02.17 0 0 93
én is gondolkoztam ezen, persze ez már nulla ahhoz képest, ami mondjuk 10-15éve volt, piacnapokon az egész rakpart tele volt Szlovák buszokkal, de még a város is+a kocsik, pedig az élelmiszer akkor is olcsóbb volt odaát..akkor a magyarázat a Magyar élelmiszerek jobb minősége volt, aztán átment "divatba" (megyünk magyarba' vásárolni), most meg, fenetudja, biztosan olcsóbb pár dolog nálunk, + a határmentiek, ha bevásárlóközpontba akarnak menni,Győr közelebb van, mint Pozsony (ahol sok bevásárlóközpont van, némelyik magyar tulajdonban!!).

Magyarhonból pedig személyszerint azért vásárolnék Szlovákiában élelmiszert, mert egyrészt olcsóbb, másrészt pedig fő a változatottág, és Szlovákiában vannak csak ott kapható, nagyon finom élelmiszerek.

Előzmény: ax.lac (91)
zeteny Creative Commons License 2003.02.17 0 0 92
Ebben semmi rendkívüli nincs! Mint alant írtam a kozmetikai cikkek, vegyiárú nálunk sokkal olcsóbb!
Csak példaként a feleségem megnézett valami arckrémet, ami itthon 1900 Ft, kint a DM-ben átszámolva 3300 Ft-volt, ami lényeges különbség, de ugyanezt el lehet mondani a mosóporokra, mosogatószerekre, stb. Ja, és még szerintem a hús is sokkal olcsóbb nálunk (csirke főleg).
Nem minden olcsóbb Szlovákiában, ez biztos, de havi egyszeri, célirányos bevásárlás megéri.
Üdv:Zétény
Előzmény: ax.lac (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!