Keresés

Részletes keresés

Alg Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45428

Sötét-lápa (grr nincs szerkesztés opció)

Előzmény: Alg (45427)
Alg Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45427

Alul az első a Kékesről a Sas-kő felé kb. félúton, Kékes felé nézve

Előzmény: Törölt nick (45417)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45426

Dupla találat! :-)

Amúgy a többi sem nehéz. Mind az utolsó szálig az Északi-középhegységben vannak!

Előzmény: K. Kata (45424)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.19 -1 0 45425

Én már tudom:-)

 

Remélem, lesz energiám összedobni egy beszámolót, amúgy csodás nap volt.

Azt hiszem, jól választottam terepet.

A végén még egy menü is belefért (800 forint, sűrű leves és aranygaluska), na és az elmaradhatatlan sör.

Előzmény: V43 1279 (45421)
K. Kata Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45424

Az első téli pedig talán a romhányi vasútállomás fémbélyegzőjénél készült?

Előzmény: K. Kata (45423)
K. Kata Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45423

Hát a téli képekből az utolsó a Római-fürdő lesz, bár még sosem láttam így. Nyáron annál többször :-)

Előzmény: Törölt nick (45417)
V43 1279 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45422

45412 hsz.-ra válasz.

Előzmény: V43 1279 (45421)
V43 1279 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 45421

Nem tudom mi a helyzet a Vértesben, de a Bakony eléggé vizes és saras (legalábbis ez a rész biztos).

Lesznek.

donjuan1984 Creative Commons License 2014.09.19 -1 0 45420

Sziasztok!

Arról tud valaki valamit, hogy a Zemplénben tervezett OKT módosításokból/elterelésekből megvalósult-e már
valami? Az openmaps-ről letöltött térkép az "hatályos" erre a részre nézve?

Köszi!

Á

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45419

Hellóka, egy pillanatig sem állt szándékomban erről vitatkozni, mert nincs is miről, és hát ugyebár mint Te is mondod ízlések...:-)

Csak futtattam egy picit a téli túrázást és annak előnyeit.:-)

A kriptás hasonlat nem volt kicsit erős?

Persze ki mit lát bele, nekem inkább a megpihenés, az alvás, jut eszembe a téli erdőről, a hófehér, fagyott kristályos hóról, dérről pedig a megtisztulás.

Költőiséget félretéve  ha röpködnek a jó nagy mínuszok akkor meg is tisztul az erdő a kártevőktől, kifagynak a kis drágák ha jól tudom! :-) 

Meg hát azért muflont, őzet, egyéb kis állatot ilyenkor is lehet látni ha szerencsénk van. A maci sem döglik meg, csak téli álmot alszik, nem jobb ez így? :-)

(Az erdő halála nekem inkább a tarvágás. Tudom hogy megújul, de az ilyen jellegű pusztítás látványa számomra elkeserítő, akárhogyan is ideologizálják )

 

Északi Zöld? Pár szakaszát szerintem be fogom járni (a télen:-) ) de előbb befejezem a második kéket amiből nincs már 100 km vissza, két hétvége az egész reményeim szerint. Utána meg úgyis unatkoznék, kell valami ötlet mert a pár régi kéktúra útvonal amit még be szeretnék járni az hamar el fog fogyni. (Szanda-Nemtipuszta-Buják, Ágasvár-Pásztó-Bableves cs...) 

 

Előzmény: jzp2107 (45418)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45418

ízlésről vitatkozni?

 

szeretem a tavaszt is, a nyomsztó szürke-locspocs tél után felüdülés a színek megjelenése. Olyan üde zöld erdő nincs máskor, mint április májusban!

 

A meleget rühellem

Bár az idei nyár nem volt túl vészes

Főleg 2000 méter környékén :-)

 

Az őszt imádom, egyértelmű.

Még akkor is, ha a közelgő halált jelzi

 

Mert a tél, az nekem halál

Csend. Hát igen.

Kis hülyegyerek koromban unokatesómmal egyszer bemásztunk valami kriptába :-)

Na, ott is csend volt. De nem tetszett :-)

 

Ha hó van, esetleg még szikrázó napsütés is, az persze más

Dehát azt ki is kell fogni

Elmúlt télen egyszer láttam havat, mikor átmentünk a Veporba

Fagy se nagyon volt

 

Majd idén télen biztos bepótolódik

 

Mikor indulsz az északi zöldre? :-)

Előzmény: Törölt nick (45417)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45417

Az időjárás témával kapcsolatban én meg lassan ott tartok hogy észreveszem magamon hogy várom az őszt és a telet! :-)

 

Az őszt nem kell megmagyarázni, a legszebb túra-évszak, a tél pedig?

Előnyei a nyárral szemben számomra:

-jól járhatóak az utak, nincsen dzsindzsa, nincsen sár, be vannak fagyva a vízfolyások, és még szépek is így!

-nincsen kullancs, nincsen szemivó bogár, nem kell ilyesmivel foglalkozni, nem kell csapkodni egész túrán (lásd pl Romhányi-hegy)

-nem izzadok le totálisan óránként 3X, nem sülök oda az aszfaltra vagy a pusztai földútra a 40 fokban, ha melegem van esetleg akkor leveszek egy réteg ruhát, ha fázom akkor meg fel

-a legszebb kilátások is ilyenkor vannak a kilátókból, hegycsúcsokról

-gondolom Te is álltál már meg pár percre a téli erdőben. Olyan csend, olyan nyugalom a világon nincs mint egy téli erdőben pár km-re a civilizációtól.

 

Nem felejtem el azt a pillanatot mikor 2010 januárjában a Gilitka-kápolna felé tartva a fiam picit előrement én pedig megálltam pár percre hallgatni a csendet, azt a megfagyott, jégbe dermedt hófehér lepelbe burkolózott  erdei csendet amit sehol máshol nem lehet megtapasztalni, ha egy csipet zúzmara lehullik az is zajt csinál...nagyszerű, csodálatos, megnyugtató és felemelő is egyben. 

 

Számomra az egyik lehetséges legszebb túraidő az mikor egy januári hétvégén van pár centi hó a hegyekben, mínusz 2-3 fok, hogy még éppen fagy legyen, és ezekhez egy felhőmentes, szikrázó napsütés. 

Már indulhatunk is! :-)

Valami ilyesmire gondolok:

    

 

Az ősz magáért beszél, azt nem kell annyira magyarázni:

  

 

A dobogókői menedékház és a kékesi kilátó kivételével akár találós kérdés is lehet hogy hol készültek a fotók, ha van kedve valakinek játszani! :-)

 

Nem nehéz...:-)

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: jzp2107 (45408)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45416

Annyi baj legyen honlapja ez, a Kéktúra Szakasz Nyilvántartó:

 

Országos Kéktúra Szakasz-Nyilvántartó

 

Egyébként gugli a barátod neked is! :-)

Előzmény: Pulmy (45415)
Pulmy Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45415

Sziasztok!

 

 Szeretnék segítséget kérni:

 

 Leírná valaki a honlapcímét,annak az oldalnak,ahol az Okt logó alatt leht írni,hogy éppen ki hol tart.

 

Elkevertem a címet.

 

 

Kösz

garass Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45414

A honlap és a valóság, illetve a legújabb Zemplén térkép között lehet eltérés, ezt vedd figyelembe. Ugyanis a honlapra több éve lett felrakva az úthálózat, az akkori állapotában. Azóta ez itt-ott változott, de időközben minden szerkesztőtől elvették a hozzáférést, így a frissítésre nincs lehetőségünk.  

Előzmény: Güsziológus (45413)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.18 -1 0 45413

Köszönöm.

Valóban nem volt kis munka, különösen azért nem, mert megpróbáltam "csokorba szedni" a turistautakat.

 

Az ominózus rész:

 

ZH.RC.Z   Regéc (START)

ZH.RC.Z-Zo  Gyertyán-kút (ez CSÚCS)

ZH.RC.Z-Z3 (1)  Hemzső-bérc (ez nincs a honlapon, de Z3 van a térképen)

ZH.RC.Z-Z3 (2)  Reszelt-bérc

ZH.RC.Z-Z4  Potács-ház

ZH.RC.Z-Z+  Kéked

 

Itt ugrott ki, hogy a határig két rész van.

 

A kitérők hossza általában azonos az MTSZ honlapján lévő távolságokkal.

Mire mind a 119 a "helyére kerül", eltelik némi idő, de vannak problémás utak, ezeket próbálom "becserkészni".

Előzmény: garass (45410)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.18 -1 0 45412

De jó hogy írtál erről a szakaszról!

Épp tervezgettem, igaz csak Úrkútig, de leírásod meggyőzött, hogy jó döntés volt a Bakony helyett Vértes.

 

Lesznek képek is?

Előzmény: V43 1279 (45411)
V43 1279 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45411

OKT 7. szakasz, Nagyvázsony-Városlőd

Reggel vonattal mentem Veszprémbe, majd onnan kellett lesétálnom a buszállomásra. 10 óra után néhány perccel landoltunk Nagyvázsonyban. Már a faluban feltűnt, hogy az ottani patak az elmúlt időszak időjárása miatt nemrég eléggé kilépett a medréből (ez a hegyekben fokozottan látszódott sok helyütt).
Megérkeztem a várhoz, először a fémpecséttel nyomtam a füzetbe, ez hiba volt mert a pénztárban van a normális, meg egy várat ábrázoló nagyobb pecsét. Végül mindhárom szerepel az igazolófüzetemben. Ezután elkövettem egy hibát: nem néztem rá a térképre és egyből elindultam a várfal mellett, mint később kiderült Tördemic felé...egy jó 1,5-2 km-t tettem meg mire feltűnt, hogy még mindig nem értem a főúthoz. Megnéztem a térképem és azonnal visszafordultam, egy jó 20 perc után végül 11:27-re sikerült elérnem újra a várhoz a helyes irányra (igazából nem volt különösebb gond ez a kitérő (bár az elvesztegetett idő nem jött volna rosszul később), lejártnak tekintem ezt a szakaszt, majd amikor a Tördemic-Nagyvázsonyt részt csinálom itt tudok majd rövidíteni).
Napos időben tempósan haladtam, hogy minél hamarabb érjek fel a Kab-hegyre, gondoltam onnan már nem vészes (igazából addig sem volt) az út. Őszintén szólva nagyon nem voltam megelégedve a sem a jelzések gyakoriságával sem a minőségével, elég régen járhatott jelzésfestő ezen a részen. Útkeresésben gazdagon és a jelzéshiányon méltatlankodva haladtam felfelé egy igen mocsaras (mindkét cipőm átázott) úton. Végre nagyjából a szintidőben jelzett idő előtt felértem a Kab-hegyre. Az új kilátó nagyon jól sikerült, a kilátás is nagyon szép. A kilátó melletti pihenőnél eltöltöttem egy kis időt, majd indultam, mert időre kellett Városlődre érnem a vonathoz. Leereszkedtem a hegyről, útközben pecsételtem (fára csavart dobozban új dizájnos pecsét, ezek alatt egy kis ferde fémlemez ami jelentősen növeli a pecsételés komfortját). Jóval lejjebb az aszfaltos útról a letérés előtt (régi kisvasút töltésének környéke) sokáig jelzéshiány van, ennek nem örültem mert a vonat elérése miatt semmilyen nagyobb kerülő és útkeresés nem fért bele az időmbe. A letérési pontot egy karón elhelyezett kék-fehér nyíl jelzi. Először egy kerítés mellett majd a régi kisvasút töltésen halad a kéktúra. Kiérve az erdőből egy kerítésen kell átmászni (ez előfordul jó párszor ezen a szakaszon), majd a mezőn sem egyértelmű a jelzés, de itt még nem olyan vészes a dolog: az első fa bal oldalán kell haladni nem a jobbon. Nemsokára megérkeztem Úrkútra, nekem egyből Pilisszentkereszt ugrott be róla, bár ez jóval nyugisabb hely. A presszóban pecsételtem majd egyből mentem is tovább. Elég furcsa útvonalon meg a túra Úrkúton belül: hol az utcán hol az őskarszt szélén, hol a házak és a fűrésztelep mellett az erdőszélen. Úrkút után egy pangó vizenyős tócsás úton vezet az út (sikeresen mindkét lábbal belecsúsztam egy ilyenbe, egy élmény volt vizes lábbal menni tovább) egy kerítés mellett, majd betér az erdőbe egy alapvetően lejtős úton folytatódik Városlőd felé. Nemsokára megérkeztem egy rétre a "Güszi pihenő"-höz, innentől az murvás úton mentem egészen Városlődig. A utat jó pár helyen igen erősen erodálták az elmúlt időszak esőzéseiből keletkező vízmennyiségek. Végül sikeresen elértem a kiszemelt vonatot. Minden megpróbáltatás ellenére jó túra volt!

garass Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45410

Gratulálok, szép munka volt. Lehet, visszavonom a 'nem kellő felkészülés' jelzőt :-))

Már volt értelme a munkámnak. Legalább valaki számára hasznos volt, amit annak idején nagy munkával felvittem.

Előzmény: Güsziológus (45404)
garass Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45409

Sajnos ez nem így van. A favágás is engedélyköteles. Például ezért kerül vissza a sokat emlegetett Torma-völgyi OKT a Dédesi várgerincre, mert a völgyben a bedőlt bükköket a BNP nem engedi elszállítatni, az útton átfekvő törzsek átvágása is külön engedélyhez kötött az erdészet számára. Ez egy határsávban, NP területen biztosan engedélyhet kötött.

Az ÉZ pályázati kerete a leírt többszöröse volt. Hogy ebből mennyi volt a rezsi, ki tudja?

Előzmény: jzp2107 (45406)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45408

igen, Heyjoe jól emléékszik, nekem kellenek a levelek :-)

vagy hó

számomra lehangoló a tetszhalott erdő

 

 

amúgy idén tavasszal mikor voltam, pont olyan állapotok voltak amit leírtál: nincs gaz, jól láthatók a jelzések stb

egyedül fagy nem volt

de nem is hiányzott :-)

cserébe zöldellt a mező, virágoztak a fák, nagyon szép volt!

 

én bátorítalak hogy járd végig nyugodtan Gyarmattól a Medvesig, nagyon hangulatos, tetszeni fog!

odáig két neuralgikus pont van, tavasszal mindkettő kipucoltam, talán még tartja magát

GPS-t azért vigyél, és kapcsold is be :-D

 

Előzmény: Törölt nick (45398)
pavarotti Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45407

Szomorú egy ilyen szép alkalmatosságon egy ennyire xxx nem is találok jelzőt xxx felirat.

Előzmény: Törölt nick (45405)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45406

de ha tegyük fel nem változik a nyomvonal, akkor nem kell újra engedélyeztetni, jól gondolom?

 

"meg is fizették érte"

hát én nem így hallottam

valami bruttó 1.5 - 2 millert kapott rá, amiből egy csomó anyagot is meg kellett vennie, benzinköltség stb

Nekem úgy mesélte, hogy ráfizetés volt (cirka egy évig csinálta)

max azzal vigasztalhatja magát, hogy akkoriban úgyis munka nélkül volt, legalább nem unatkozott

Érdemes elolvasni a Kárpáti Lapokban, milyen körülmények között dolgozott

szállás sátorban, enni pár szelet kenyér meg szalonna..

ehhez képest a túraút felmérők 900 milliója..

na mindegy

 

én mikor északi zöldelek, az ő munkája előtt is tisztelgek

OKT-t járva pedig Rokiék meg a többi egyhuzamban végigjáró előtt

Előzmény: garass (45390)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45405

Güsziológus Creative Commons License 2014.09.18 -1 0 45404

Azannyát:-)

Én meg azt hittem, hogy a "Létező, karbantartott" státusz automatikusan beíródott, nem is néztem.

 

Mentségemre szolgálhat, hogy 119 utat kellett beazonosítanom, ennyi található az MTSZ honlapján.

Előzmény: garass (45391)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45403

Köszönöm szépen!

Előzmény: Törölt nick (45401)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45402

Az első bekezdés szerint:

Előzmény: Törölt nick (45401)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45401

Szia!

 

Ezt találtam (2013. 09.30. a cikk dátuma):

 

Változások a turistautak nyomvonalában

 

Az első bekezés szerint:

 

"Jó néhány helyen módosulnak a börzsönyi turistautak nyomvonalai, elsősorban annak érdekében, hogy az időszakosan keréknyomossá váló erdészeti szállítóutakról turistabarát nyomvonalakra kerüljenek át."

 

Üdvözlettel:

Rakk Gyula

Előzmény: Jesper Olsen (45400)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45400

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Nagy-Galla alatt elmenő zöld sáv turistajelzés Márianosztra felé menő rövid szakasza miért lett "törölve" (ill. más irányba vezetve)? A tuhu-n láttam - vajon a valóságban is járhatatlan?

annyi baj legyen Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45399

jzp2107-nek kellenek a túrázáshoz a levelek a fán :)

Előzmény: Törölt nick (45398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!