Keresés

Részletes keresés

sniffí Creative Commons License 2013.04.07 0 0 5944

kicsit átgondolatlannak tünek, soraid.

Előzmény: atemi13 (5942)
Taiszaki Creative Commons License 2013.04.07 0 0 5943

Kétszavas zárszó...

Előzmény: atemi13 (5942)
atemi13 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 5942

Szégyen gyalázat amit ezek a "nagy öregek" művelnek az aikidoban.
Tiszteletet kérnek maguknak, de a viselkedésükkel csak szánalmat érdemelnek, rajtunk röhög szerintem az egész Hombu.

Pl. Olyan ember kap Aikikai 6. dant, aki saját maga által kreált dan fokozatokat osztogat, ez nevetséges. Innen látszik, hogy ez az egész csak aikido politika, nem nézik meg, hogy kinek mit adnak.

Be kellene vezetni, mint a kendoban, hogy minden aikikai fokozatra vizsgázni kelljen 4. dan fölött is, és nem zárt ajtók mögött, mint ahogy az lenni szokott.

Egyből kiderülne, hogy ki az aki gyakorol, és ki az aki csak hatalomra vágyik, és az észt osztja.

 

aikidomania Creative Commons License 2013.03.22 0 0 5941

 Ismét több nagy hazai Aikido mester feszült egymásnak. :( Csak gratulálni tudok a több danos „Mestereknek” a politikai csatározásaik miatt. Soha nem fogom megérteni, hogy miért jó ez....

 

bővebb info: aiki.hu

 

http://aiki.hu/letolt/Aikikai_Hungarynak.pdf

 

http://aiki.hu/letolt/MAAE_valasz.pdf

 

 

kkatazs Creative Commons License 2012.09.22 0 0 5939

Sziasztok!
Talán valakit érdekel.

Országos tévécsatorna számára készülő krimisorozat főbb szerepeire keresünk kemény férfiakat és nőket, minden korosztályból! Rendőri / vagyonvédelmis / harcművészeti / kaszkadőr / katonai / stb. múlt előny. A pár mondatos bemutatkozásokat és fényképes jelentkezéseket a krimisorozat@gmail.com email címre várjuk! 

TenShinKaiDojo Creative Commons License 2012.03.13 0 0 5938

A Ten-Shin-Kai Dojo Aikido szakosztályának ütemezett technikai kurzusa és tavaszi Kyu vizsga . 

 

Cím:

8200. Veszprém Egyetem út.10 

 

Szombat:

 

9-11    Aikido

11-12  Aiki jo

12-től  vizsgák

 

 

A tábor díja :2012 Ft

 

 

Vezető mester Kardos Attila 3. Dan Aikikai Aikido

 

 

http://tenshinkai.hu/index.php/hirek/item/91-ten-shin-kai-budo-aikido-kurzus-kardos-attila-3dan-aikikai-aikido#

m.musashi Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5937
Taiszaki Creative Commons License 2012.02.18 0 0 5936

...PA mijére lehetne egyáltalán irigynek/féltékenynek lenni? Mesélj ;)

(Senkitől sem irigylem a danjait, a tanítványait, de különösen PA-tól a mozgását sem. Bár persze -remélem- fejlődött, mióta utoljára láttam.)

Előzmény: Petiaikidoka (5934)
m.musashi Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5935

mit is szeretnél pontosan kérdezni?

Előzmény: Petiaikidoka (5934)
Petiaikidoka Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5934

Borboya, már megint nem a szakmai alázat szólal meg belőled. De inkább hagyjuk is, ugyanazt tudod csak mondani újra és újra, sokat kell még tanuljál :)

Taiszaki, azért nincs elcsúszva a számításom, mert nem egy ilyen szervezésnél voltam, különböző mestereknél, hidd el, hogy tudom, hogy mit írok. És a Borboya írta azt, hogy csak Attila Sensei akar ebből megélni, holott ez egyáltalán nem megélni akarás. És igen, megvédem őt, mert nagyon sok rosszindulatú pletyka terjeng, sokan féltékenyeségből és irigységből tejresztik, mert nem ismerik a másik oldalt. Én egyenesen gyűlölöm ha valaki csak egy oldalt ismer és onnan ugat. De nem is szeeretnék ebből vitát kerekíteni, az embereket nem lehet arra kérni, hogy próbáljanak meg több oldalt megismerni, ne csak a szomszédosat. Túl erős az igazságérzetem :)

A többiek felé pedig az lenne a kérdésem, pl. Musashi felé, hogy tudok olyan aikidos oldalt, ahol az összes, az adott évben várható edzőtábor fel van rakva?  

TenShinKaiDojo Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5933

Günther Steger 5.dan Aikikai Aikido Kurzus

Edzések időpontjai: 
2012.02.24. 17.00-19.30
Padányi Katolikus Iskola Veszprém, Szeglethy u. 6.

2012.02.25. 09.00-12.00
Pannon Egyetem Veszprém, Egyetem út 10.
Kyu-vizsga: 12.10-től 

A tábor díja: 
Teljes tábor: 4.500,- Ft / fő
Pénteki nap: 4.000,- Ft / fő
Szombati nap: 4.500,- Ft / fő
Gyermekeknek: 1.000,- Ft / nap


További információk az egyesület honlapján olvashatók:
http://tenshinkai.hu/

http://tenshinkai.hu/index.php/component/k2/item/78-ten-shin-kai-aikido-dojo-gunther-steger-5dan-aikikai-aikido-kurzus

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5932

Valóban, az egyéni képességek nagyban befolyásolhatják a technikák kivitelezését és az egyéni stílus kialakítását. Bárcsak én lennék ennyire laza :)

 

Előzmény: madjoe (5931)
madjoe Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5931

Sziaztok,

 

köszi az érdeklődést. Amint lesz plakát, lesznek további részletek, felteszem.

 

Uchideshi program: Yamada es Sugano senseiek úgy gondolták, hogy azt a lehetőséget, amit ők megkaptak az 50es években, kell biztosítaniuk a mostani érdeklődőknek is, így a New York Aikikai-nak van bentlakásos programja. Mit mondjak, nincsenek nagy tömegek, viszont ott is él néhány olyan megszállott, aki tényleg erre teszi fel az életét.

 

Donovan és a hajlás: a technikák teljes befejezése koncepció, az, hogy meg tudja így csinálni lehetőség. Donovan egészen elképesztően atletikus, ha megnézed a belinkelt képeidet a dereka és a háta jól áll, azt pedig csak miután edzésen megcibálja az ember lehet érezni, hogy közben baromi stabil is egyben.

http://www.nyaikikai.com/instructors.asp listán a fejére klikkelve feljön az útja a 7. danig; 8 éves kora óta csak aikidózik, azt viszont nagy intenzitással. Nem véletlenül van annyira balra az a kép :)

 

Ha van sok ideje az embernek, érdemes youtub-on megnézni néhány ukemizős videóját.

 

byte

madjoe

Előzmény: Törölt nick (5930)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5930

Szia madjoe!

 

Szívesen terjesztem és felteszem a honlapunkra is, lenne azonban néhány kérdésem a senseiel kapcsolatban.

Feltünt nekem, hogy a dobásoknál mélyen belehajol amit többnyire hibaként értékelünk és igyekszünk leszoktatni róla a kezdőket, ő pedig következetesen így hajtja végre a dobásokat. Mestere, Yamada sensei pedig éppen, hogy szép, egyenes tartással. Elgondolkodtató. Nem áll szándékomban kétségbe vonni a sensei aikido és oktatási képességeit, csupán a motivációja érdekel. Ez nála egy koncepció? Tudjuk, hogy Steven Seagal is megkapta a 7. dant, és ő is egy sajátos utat követett az aikidon belül. Sokféle út létezik és nem mind tradicionális. Lehet, hogy amit hibának gondolunk az más szempontból éppen egy lehetőség.

 

Mit jelent Yamada senseinél az uchideshi képzés? Saotome sensei nyilatkozta régebben, hogy Amerikában elképzelhetetlen a hagyományos értelemben vett uchideshi képzés. Nem állnak rendelkezésre hozzá az anyagi források és a diákok elkötelezettsége sem üti meg a mércét. Kobayashi senseinek is csak Japánban van uchideshi képzése.

 

 

 

Előzmény: madjoe (5928)
m.musashi Creative Commons License 2012.02.11 0 0 5929

tiszteletem.kellene még néhány adat.pl:hol lesz és mennyibe kerül.ha lenne róla egy plakát verzió,azt szívesen feltenném a honlapunkra is.

Előzmény: madjoe (5928)
madjoe Creative Commons License 2012.02.10 0 0 5928

Sziasztok, kis önreklám:

 

Aikido edzőtábor Donovan Waite 7. dan Aikikai Shihan vezetésével

Donovan Waite sensei 1969-ben kezdett Aikidozni, majd 1984-ben Yamada Yoshimitsu sensei - O'Sensei egyik uchi deshije, Tamura Nobuyoshi sensei barátja - tanítványa lett. Több mint tíz évig volt uchi deshi, Yamada sensei mellett, és a mai napig hetente tart edzéseket a New York Aikikainál. Waite sensei egyike a kevés nem japán származású aikidokának, aki elérte a mérföldkövet jelentő hetedik dan Aikikai fokozatot.

 

Részletek:http://hbse.budo.hu/hu/calendar/details/94-donovan-waite-shihan-edztabora-hbse-nyari-tabor.html

és a Facebookon is:https://www.facebook.com/events/342944495727125/
Gyertek! Jelentkezzetek! Terjesszétek!

 

byte

madjoe

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 5927

Sehogy nem lehet megszabadulni. Benne vannak a kormányban, onnan adják az utasításokat. Csak úgy teszel mindha velük lennél, akkor békén hagynak. Azt csinálod amit mondanak, mert, ha nem akkor elvisznek és csipet építenek a fejedbe, műholdról lehalgatják az agyadat. Ezt onnan lehet észrevenni, hogy hallod amikor beszélgetnek mert egyébként a KI-vel vagy micsodával kommunikálnak azt meg nem lehet hallani, csak érezni azt mondják. Soha ne engedd, hogy a fehér ruhások lefényképezzenek! Ha lefotózzák az aurádat, akkor az alapján klónoznak és szépen kicserélnek. Észre sem veszed és azt veszed észre, hogy már nem vagy. De ha nem alszol, akkor tudsz csinálni nindzsa jeleket a kezeddel amik megvédenek, összezavarják az aurát és nem tudnak klónozni. Legjobb, hogyha soha nem alszol, mert akkor nem tudnak meglepni álmodban. És a TV-t se kapcsold be, mert azon kerseztül is megfigyelnek, vagy előtte takard le valami vastag pokróccal.

Előzmény: Darkhand1 (5926)
Darkhand1 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 5926

Mi köze van a lefényképezésnek az alváshoz? Hogyan lehet megszabadulni ezektől??

Előzmény: Törölt nick (5924)
Taiszaki Creative Commons License 2012.02.06 0 0 5925

En oda se mennek, ahol ilyen fassagokat csinalnak - ez az igazi Aikido, a konfliktus gonosz kamijanak teljes megsemmisitese, a kialakulas lehetosegenek megtagadasa az univerzum lukteto energiajara kapcsolodas harmonikus utjan, maszatola agancs-uki, szakihaja bizakusza, osu!

<aggyatok még egy nyalást abbó a japcsi bélyegbő' má'...>

 

Előzmény: Darkhand1 (5923)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 5924

Azt, hogy ami ott folyik az egyszerűen borzalmas. Teljesen lefárasztja az ember idegrendszerét és fizikailag is abnormálisan megerőltető és igen durva. Van, hogy sokszor le kell feküdni a szőnyegre vagy mire, tatamira és felállni. Elképesztő. És van, hogy edzés után sokszor teát isznak vagy elmennek sörözni, de szerintem abba is tesznek valamit. És engem is lefényképeztek egyszer, de akkor nem aludtam. Senkinek nem ajánlom!

Előzmény: Darkhand1 (5923)
Darkhand1 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 5923

Ti mit tudtok erről az edzésekről, ami az embert erősen megviseli, a lefényképezések, stb. én még olyan tanfolyamra nem jártam, ami az embert ennyire megalázza, lelkileg kikészíti... mit tudtok még mondani erről az Aikido-ról?

borboya Creative Commons License 2012.02.06 0 0 5922

Nekem azzal semmi bajom, ha valaki pénzt kér az edzéstartásert. Ez teljesen természetes. De az már nem, ha hülyíti az embereket. Szakmai alázat? Hogy Attila jól csinálja pl. az ikyot az igaz, mint írtam, de szerintem ez el is várható egy ennyi danos mestertől. De ugye nem kell elhinnem egy nyilvánvaló füllentést, csak azért, mert aki mondja, jól nyomja az ikyot? És ugye a rokikártyát sem azért osztják, hogy ki hogy csinálja az ikyot. Aztán meg, aki 100 dologban nyilvánvalóan lebukott, annak nehéz a 101-dikben megadni a látatlant. Hogy jól aikidózik az rendben van. Az az alap. Erre jöhetne az emberi nagyság. A példakép. A tiszteletreméltó mester. A technikai tudás önmagában nem tesz mesterré valakit. Viszon egy-két sunyiság egy pillanat alatt elintézi a neved. Galád világ ez! Én is csak azt kérem tőled, hogy ne legyen szemellenződ. Ami hazugság, az legyen hazugság, ami csalás az legyen csalás, ami pontos technika, az legyen pontos technika. Nem más. De szép, hogy így megvéded. Bizots Te más oldaláról ismered.

 

A táborokkal kapcsolatos számításod meg nagyon el van csúszva. Egy tábor, ha igazán jó mester jön, jó ha nem ráfizetéses. Repülőjegy, szállás, étkezés, szállítás, ajándék, edzésdíj, terembérlet (ami nem 100000 forint, ahogy írod, egy olyan teremre, ahol 150 ember kényelmesen edz és nem bivalybasznádon van, ahova nem megy le senki, meg van meleette rendes szálláslehetőség is, meg normális tatami, öltöző, zuhany, közlekedés stb. stb.) Szóval ebből nem lehet meggazdagodni.  Ráadásul rengeteg munka van vele.

 

 

Előzmény: Petiaikidoka (5919)
sz332 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 5921

Edzőtáborhoz plusz 1:

 

előre ki kell fizetni a termet, előre ki kell fizetni az oktatót, a szállást, a repjegyet. Utána vagy

jönnek az emberek, vagy nem. Magyarul beletolsz mondjuk 800 ezer forintot, és várod, hogy

bejöjjön a pénz. Azért ez nem kicsi kockázat...

Előzmény: Taiszaki (5920)
Taiszaki Creative Commons License 2012.02.05 0 0 5920

1. Senkinek semmi problemaja nincs azzal, ha meg kell elni valamibol. Mondjuk sportoktatasbol.

2. Ennek az uzleti reszet lehet csinalni jol meg rosszul, adott piaci korulmenyek kozott.

3a. Tetszett a tanitvanyoknak, elegedettek voltak, nem sokalltak a penzt? Franko!

3b. Ennek az ellenkezoje? Nem jonnek tobbet. A piac majd beallitja a rendszert.

4. A rokikartya hasznalata (rokkant szallitasa nelkul) nyilvanvalo normaszeges, a tanitasert penzt kerni meg nem az. A harcmuveszet, kulonosen az aikido, es annak oktatoi / mesterei nem kene elen jarjanak a normaszegesben. Mas kerdes, hogy sajnalom, ha rokkant van a csaladban, mert az nem egy nagy moka. Sajnos az utolso par Fujita taborban a kartya hasznalata majdnem adekvat volt, a shihan allapotat tekintve.

5. Egy edzotabor koltsegvetese, foleg a resztvevok szamanak elore becslese, nem ennyire trivialis, mint ahogy azt irod.

6. A forum attol forum, hogy nem kell a resztvevoknek semmit lerakni az asztalra... persze nem baj, van mit lerakni, de attol a forum forum marad...

Előzmény: Petiaikidoka (5919)
Petiaikidoka Creative Commons License 2012.02.05 0 0 5919

Borboya: ha te azt hiszed, hogy amit írok, hogy legkedvesebb tanítványa az nála öntömjénezés, marhára el vagy tévedve. A mai napig leveleznek egymással, ezt nem sok másról mondhatom el, egymásnak küldözgetik a kisebb apróságokat, ajándékokat. Saját szememmel láttam. Viszont te nagyon egyoldalúan látod a dolgokat, hogy ő ebből próbál megélni. Ez hülyeség. Ezt úgy mondod, mintha egyedül ő csinálná ezt. És Várszegi Rudolf pl? Ő elég éles példa, és csak egy a sok közül. Vagy mondhatok külföldit is, például Dorin Sensei. Ő nem is titkolja. Remélem nem vagy ennyire buta, hogy elhiszed ha más azt mondja, hogy tök ingyen csinálja. Érdekes, miért került anno egy Fujita tábor, 6-7000 forintba, kb 5 éve, és marha sokan mentek el rá(mindig ezt az árat tartották, függetlenül attól, hogy jó vagy rossz gazdasági helyzet volt), és miért kerül pl egy Kuribayashi most 10.000-be? Vagy egy Kobayashi tábor itthon 10.000-be. Én úgy tudom, hogy ezek hogy mennek, és akik ilyen táborokat csinálnak nagyonnagyon sokat szakítanak belőle, csak nem verik nagy dobra. Csak számold össze, hogy elmegy 150 ember, szorozd be tízezerrel, az mennyi pénz? Másfélmillió. Mondjuk azt, hogy egy Shihan félmillióért jön ide, ez nagyon felfelé van kerekítve, marad egymillió. Terembérlés? max 100.000 egy hétvégére. A repjegy pénz szétdobodik az országok között, a mester ellátása hétvégére  legyen ismét egy százas.marad durván 700.000 forint. na de ez hova megy? Csak nem a szervezőnek a zsebébe? DE. És tudok olyan emberek itt Budapesten akiknek terembért nem kell fizetniük hanem havonta beszedik monduk a 6000 forintot és szintén zsebbe megy :) Nahát, hogy mik vannak? és te ezt nem tudtad? Tudod miért? Mert nagyon korlátolt a látótered. Úgyhogy ha van benne dintelligencia, abbahagyod a sok hülyeséget amiket itt kitalálsz, mert nincs hozzá háttérinformációd.

Ráadásul olyan szavakat használsz amik nem tudod, hogy mit jelentenek. Majd ha te is letettél annyit mint pl ő akkor dumálhatsz ilyen nagyszájúan. Ide értem azt, hogy szakmai alázat, ami rólad nem mondható el, vagy az, hogy megtévesztés. Tényleg fogalmad sincs arról, hogy miket irogatsz,

A rokikártyáról annyit, hogy igen, ez igaz. De eredeti, igazi, nem hamisítvány, így amilyen rosszindulatú hólyag vagy még fel se tudod jelenteni. Nem beszélve arról, hogy te biztosan egy patyolattiszta ember vagy, ráadásul gazdag is, akinek nincs szüksége arra, hogy sajnos más eszközökhöz folyamodjon. Nyilván, ez nem szép dolog, de a mai világban az ember ahhoz kell nyúljon amihez tud.

lépj ki a rózsaszín felhőcskédből :)

Ja és ha megadod a neved, holnap dobok egy smst Attilának és megkérdezem, hogy te tényleg ilyen tökéletes vagy-e rendben?  

borboya Creative Commons License 2012.02.02 0 0 5918

Rendben, kösz még egyszer. A táborba azért lehet, hogy elmegyek.

Előzmény: m.musashi (5917)
m.musashi Creative Commons License 2012.02.02 0 0 5917

Ahogy érzed.De ha van lehetőséged azért szerintem gyere el a táborba.

Előzmény: borboya (5915)
borboya Creative Commons License 2012.02.02 0 0 5916

Erre én is kíváncsi lennék.

Előzmény: sz332 (5914)
borboya Creative Commons License 2012.02.02 0 0 5915

Kösz a válaszokat. Azt hiszem inkább maradok az aikikai vizsgáknál. Akkor nem ér meglepetés. Nem csak most a vizsgán, később sem. Nem tudom, hogy ha nálatok levizsgázok, akkor később az aikikai ahhoz mit szólna. Lehet, hogy el sem fogadják, aztán csinálhatom újra. De köszönöm az infót. Biztos másnak is hasznos volt.

Előzmény: m.musashi (5912)
sz332 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 5914

Mi volt a gondod a Tamura vonallal?

Előzmény: ozmium (5913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!