Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8030
Ja, akkor jó, megnyugodtam :) (Nagyon könnyen rá tudnál beszélni, ha lenne pénzem, csak sajna nincs.)
Előzmény: szervezkedő (8029)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8029
Igazából már jó ideje dédelgetjük ezt a gondolatot.
Na most lehet hogy lesz aki innentől köpködni fog rám, de nekünk igazából 2 házikónk van. Ebből az egyiket szeretnénk eladni. A nehézség csak abból adódik, hogy ott kint nem szeretném senkinek sem hirdetni, mert azt szeretnénk hogy magyar szomszédunk legyen. Ottaniaknak szerintem gyorsan el lehetne adni, mert a környékünkön árult házak áraihoz és állapotához képest szerintem mi a földön jártunk amikor az árat kitaláltuk.

No és aki megveszi, annak lesz egy tök rendes szomszédja is egyben!
(CSak úgy szerényen megjegyzem: Én!)
:-)))

Semmi gondom nincs az ottaniakkal, de mások vagyunk. Más szokásokkal, más értékrenddel, más életvitellel.
Előzmény: H_G (8025)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8028
Hó:
Hétvégén átkapcsoltam RTCG esti hiradójára de akkor nem láttam. Hétköznap ahol vagyok ott még nem oldottam meg hogy minden általam kíván magyar, szerb, német, olasz tv csatorna fogható legyen. Szinte hetente csinálok másnak ilyet, de a sajátomra még nem volt érkezésem.

Adria:
Én a háznézegetés időszakában azt hiszem lehet hogy beszéltem telefonon velük is, de ugyanolyan elszállt árú házakat ajánlottak, mint amikkel tele volt a net, vagy az összes többi ingatlaniroda.
Előzmény: jisell (8024)
jisell Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8027
A Budvai Villa-Hotel Fontanát felújították most normális dolgozik egész évben de felcsapták az árát is. Kevered a Hotel Montenegróval ( Becici) viszont a a hotel Meditrán az idén nyitotta meg a várva várt akvapark kapuját mindenki örömére. Egész nap el lehet szórakoni ott. Van minden kaja , pija , zene, csúzda ide - oda. Voltunk ott egy délután hát valami nagyon jól éreztük magunkat. 
Előzmény: szervezkedő (8021)
jisell Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8026

Szerveszkedő

 

Ezek nem 200-400 ezer eurós aprtmanok meg házak ezek MILLIÓS értékű házak ezeknek a esetleg a garázsa kerül ennyibe !!!!

Előzmény: szervezkedő (8023)
H_G Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8025
Micsoda, eladod a házat?! Pár napja még egész más terveid voltak!
Előzmény: szervezkedő (8023)
jisell Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8024

Pont Zlatibort mutatták a tévében is hogy elég sok a hó úgy hogy kötelező a téli felszerelés használata.

 

A táskámban sok jó is van de van rossz is amiről a vendégek nem tudnak.

 

Ajánlom a kedves Montenegróba utazó jövendőbeli vendégeknek hogy a kellemetlenségek elketülése végett az Adria valamint a Mistrál utazási irodát ha egy mód van NAGY ívben kerüljék

Előzmény: szervezkedő (8022)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8023

Hümi, jisell, lunaelsol meg ki tudja még kik nézegetik a hirdetéseket!

Most sírog el magam azonnal! - Hümi egyégbként is tudja milyen érzékeny a lelkem!

 

Én pár hete hirdetgetek több újságba itthon Magyarországon, ti meg a 200-400ezer eurós házakat nézegetitek???????

Ha már így állunk, valamelyikőtök vegye már meg a mi eladó kis házikónkat, akár amolyan tranzitszállásként, a fenti ár töredékéért. Vagy csak amolyan felvonulási épületnek, hogy legyen hol ellenni amíg Budván elkészül az igazi kulipintyótok.

Előzmény: Hümi (8015)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8022

Na akkor borítsd ki, mi van a táskádba. Melyik iroda, mit csinált?

De most már tényleg tessék leírni mert én nem nagyon ismerek Kecskeméten senkit sem és nehogy olyan iroda felé irányítsam az ismerőseimet (merő jószándékból) amiről te már tudsz valami csúnya dolgot! Mert írtam hogy jövőre lehet hogy valami irodával szeretnének szerződni hogy ne kelljen még a vendégek vadászatával is foglalkozni.

 

Én inkább Zabljakon szeretnék megszállni, igaz Zlatibor útba esik, de szerintem ott még biztos nincs hó. De igazából arra megyünk amerre nagyobb "fehérséget" látunk.

Szeretnék egyik délután úszni egy utolsót az idei évre a tengerben, másnap ebéd után meg szeretném az első idei hógolyót összegyúrni a kezemben.

Előzmény: jisell (8013)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8021

Villa Fontana:
Ha jól emlékszem tavaly télen építettek rá normális tetőt is (vagy keverem a Hotel Montenegróval?!)

 

Bosnyák zöldkártya: Én most megnéztem az enyémet, azon be van írva  hogy boszniába is érvényes, a hátulján még valami sarajevoi iroda címe is fel van

tüntetve. Én csak néhány alkalommal mentem bosznián keresztül de tőlem még nem kértek ilyet, na mindegy. Az ilyen esetekre nálam mindig van pár doboz sör és

egy kis apró.

 

Szállás:
Köszönöm a segítséget előre is. De akkor először is tisztázzuk, Zabljakon, vagy melyik településen kell keresnem ezt a Szent Száva utca 41-et?
Az nem gond hogy nem beszélnek angolul, hiszen én sem. Majd szerbül összehozunk valamit. A hóhelyzetről meg érdeklődünk tőlük ha már leértünk a tengerpartra.

Ha van hó megyünk, ha nincs akkor meg jövünk haza.


 

Előzmény: lunaelsol (8011)
vargamarcs Creative Commons License 2008.10.07 0 0 8020

Öööööööööö.....

 

Ha lesz, mindenképp ott a helyetek:-))))

Előzmény: jisell (8019)
jisell Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8019

Eljöhetünk hozzátok vendégségbe ha beköltöztök az új villátokba? Lessz házszentelő? :-)

Előzmény: vargamarcs (8016)
jisell Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8018
Hát igen erre gondoltam 3-4 hónap mulva nem fogtok rá ismerni
Előzmény: vargamarcs (8014)
Hümi Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8017
Nemá v@zze...:(
Előzmény: vargamarcs (8016)
vargamarcs Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8016
A legjobbat már leelőlegeztük:-))))
Előzmény: Hümi (8015)
Hümi Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8015
Megtetszett...azthiszem veszek itt egy apartmant...
Előzmény: vargamarcs (8014)
vargamarcs Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8014

Erre gondolsz ugye??

 

http://eng.astramontenegro.com/3dvideo.html

 

Augusztus elején volt alkalmam megtapasztalni, milyen ütemben folynak a munkák.

 

Akkor így álltak:

 

 

 

(kicsit homályos, a budvai citadelláról készült)

Előzmény: jisell (8012)
jisell Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8013

Hol szeretnél megszálni Zlatiboron vagy Zablakon?

 

CSak ismerek egy pár kecskemétit oszt nem akarok senkit dicsérni esetleg megsértneni. Nem jó emlékekkel emlékszem erre a városra.

 

Bár több volna a dicséret mint a panasz de a panasz fáj a lagjobban.

 

Esetleg így inkognitóban jobb lehet kiönteni az embernek ami a táskájában van had tudja meg mindenki aki ezt az oldatl olvassa mit is csinálnak az ide utaztató irodák az utasaikkal

Előzmény: szervezkedő (8010)
jisell Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8012

Hello

 

Hát elmondhatom hogy még egy Vajdaságinak sem könnyű itt tisztességes munkát kapnia kapcsolatok nélkül. Ismeretségre mindenek előtt szükség van mert az sokat nyom a latban.

 

Az orosz nyelvről nem is beszélve. Nekem több nyelv vizsgám van hálla a jó Istennek orosz is van. Így jött ez a munka is amit most csinálok.

 

Az építőipar itt csodákra képes! Most látsz egy puszta föld darabot 3-4 hónap mulva már emeletes lukszus szálloda ágaskodik rajta. Nem semmi! Na de az árak sem valami kicsik. Budván 1 éve épül a város bejáratánál lévő félszigeten az orosz MIRAX cég lukszus apartman - szállodája. Na azt látni kell. Éjjel nappal hordják a kész betont a munkások le sem jönnek az építkezésről. Az árak!!?? Kezdő négyzetméter ár 4500 E euró. De van ott minden : kunti jacuzzy med benti meg olasz kerámia lampéria stb. stb.

Ebben a komplekszben ajándékoztak egy 350 m2 apartmant " szegény " Madonnának.

Bár az ingatlan árak esőben vannak mi halandók ha nem nyerünk alottón nem veszünk saját lakást. BUdva belvárosában 2500 - 3500 E 1 m2.

 

majd lesz ha nyögdíjjba megyünk

Előzmény: Amari bp (8007)
lunaelsol Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8011
Szállásfoglalás: az a gond, hogy nem tudtuk előre tervezni az érkezést és az indulást. De köszi, és fogok jelentkezni elérhetőségért. Canj-ban mi is jó viszonyban vagyunk (vagy legalábbis egykor voltunk) a Vila Fontana tulajával, akit egyszer még munkakapcsolatból kaptunk, nála 14 euroért voltunk utoljára, de napi három kajával. Most láttam, hogy azóta épült rá még plusz két emelet...

Bosnyák zöld kártya: rendben voltak a kocsi papírjai, egy ugyanolyan zöld kártyát kell megvásárolni majd kitöltetni, mint az itthoni, csak cirill betűkkel volt írva (?!) Ez mondjuk lehet, hogy ugyanazt jelenti. Volt ott egy autós aki segített a kommunikációban, annyit mondott, ez nem az európai unió, itt nem fogadják el az eu-s zöld kártyát. Gondolom ez úgy van, hogy szeptember 30.-val vége a tursitaszezonnak, addig van mentesség mondjuk turistáknak, utána bevasalják (régebben így volt a vízummal, nem?)

Magyar Csabánál 12 eurot fizettünk összesen (2 fő+ a kocsi), ez emlékeim szerint 2006-ban is így volt.

Meg tudom adni Vinka Cabarkapa telefonszámát, ha gondolod, a címe itt:
Svetog Save (Szent Száva?) utca 41. Kis faház, a család is abban lakik, de van 3 vagy 4 szépen rendben tartott szobájuk, amit kiadnak. Én azt mindig baráti áron kapom, igazából nem is akarja, hogy fizessek, de fizetek, mert általában tudom, hogy talál 4 jobban fizetőt a helyemre, azt meg nem akarom. És ha szerencsétek van, megkóstolhatjátok a család remek házikészítésű sajtját és joghurtját. Valódi szociológiai tanulmány, mintha velük élnél, mindig lenyűgöz.
Szóval, ha kell a telefonszáma elküldöm, nem ért angolul, de előbb-utóbb válaszol az angol sms-re is. Persze rám kell hivatkozni, megadom majd a rendes nevemet is, ha kell a telefonszám. Ez a ház a Niksic felől érkező bevezető út felé esik, az elsők között van.
Azt azért mondom még egyszer, hogy a szánkózáshoz múlt héten még kellett egy kicsit hegyet is mászni, de lehet persze, hogy azóta már más a helyzet.

Jó lenne még menni jövő júliusig, de azt hiszem kb. pont addig más kardinális kérdések foglalkoztatnak bennünket, így majd látjuk....


Törlesztőrészlet: először legyen itthon is valami, aztán jöhet a ház a Kotori öbölben.
Apropó. Láttam egy hirdetést ott, Kotorban az óvárosban egy kétszobás 50 nm-es lakás 240.000 euro. Az mondjuk még messze van.
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8010
Sajnálom!
Én meg már azt hittem kaptatok még az élettől egy pár nap lehetőséget, azért nem jelentkeztél!

Ha kifizettétek a 80eurót, akkor ez most már csak akkor nem kidobott pénz ha jövő június14ig még kimentek vele párszor.
A szállással kapcsolatban, tudom már biztosan unjátok, de én ezért szoktam mindenkinek ajánlani a sutomorei vagy canji ismerőseimet mert ott most utószezonban is kint vannak még a háziak és 6euróért egy éjszaka igaz nem ér fel egy tengerparti ébredés élményével, de biztos pihenést jelenthet a hosszú út után.
Mennyibe kerül ilyenkor a kemping Magyar Csabáéknál?

A bosnyák zöldkártya az mi volt?
Ez a kötelező biztosításotok nemzetközi igazolásának hiánya miatt vetették meg veletek nem?

A hó nagyon jó hír! Lehet hogy hazaúton beszervezünk egy hógolyózásnyi kitérőt, legfeljebb egy estére megpihenünk arra. Tippet, árat, pontos helyet tudsz mondani nekem- csak hogy ne kelljen keresgélni hanem biztisra menjünk?!

Az írigykedéssel kapcsolatban én csak kiokoskodtam és 3 évig keresgéltem, a ház igazából még nem az enyém, mjad csak 13 év és 9 hónap múlva.
Úgy gondolom többen vannak itt olyanok akik egy másfél hetes nyaralásra annyit fordítanak, mint mi az évi törlesztőrészletre. Csak ugye másként tűnik az hogy egy hétre megy le valaki (mert nem tehetjük meg mert nincs szabadidő és pénz), vagy lemegy évente többször is. Nálam a főnököm, munkatársaim elfogadják ezt a "hobbit" és hozzájárulnak a maguk módján hogy megtehessem hogy beosztom tudatosan a szabadidőmet, szabadságomat. Én sohasem gondoltam komolyan hogy megtehetem hogy egy évből ennyi időt valahol másuttt töltsek, de igyekszem úgy alakítani, tervezni az életet hogy sikerüljön.
Pl az október végi hosszúhétvégét már tavaly december elején kinéztük és csak kapóra jött hogy az iskolai őszi szünet jön utána.
Előzmény: lunaelsol (7997)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8009
(Komolyra fordítva, a nickemre kattitva láthatod az emailomat. Ilyen személyes dolgokkal nem szeretném untatni a többieket!)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8008
Hogy mivel telik az időm?
Jelenleg pont egy friss zsemlét kenek vajjal.
De úgy egyébként több dologgal is foglalkozom, mint ahogy több falumbéli is. De ahogy az alábbi linkeken olvashatod egyre nehezebb az üzleti élet!

1

<a href="http://www.stop.hu/articles/article.php?id=375230 " target="_blank">2</a>

3

2
Előzmény: jisell (8006)
Amari bp Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8007

Én csak itt somolygok! 

 

Szóval engem, meg az érdekelne, egy idegen, vajon hogy talál ott munkát, mert ugye Te a vajdaságból mentél le, az más.

 

Úgy hallottam orosznyelv tudás, az jó:)

 Voltam tavaly is meg idén is egy hetet Budván, olyan magyarral nem találkoztam, aki ott dolgozik.

  Illetve, szabadkai magyarokkal Petrovac buszmegállóban, kik épitkezéseken dolgoznak, mondták rengeteg a meló, és iszonyú apartman árak vannak, amiket épitenek. Olyan 3000-3500eu nm-re, és meg veszik az oroszok, majd tovább adják oroszoknak:)

 Budva, már városias:)

Előzmény: jisell (8006)
jisell Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8006

Voltam ott szép város , a többi viszont nem publikus!

Mit dolgozol?

 

Előzmény: szervezkedő (8005)
szervezkedő Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8005
Hogy hol élek?
Én itthon is 3laki életet élek.
Erre a kérdésre az a legegyszerűbb ha azt mondom Kecskeméten DOLGOZOK!
Előzmény: jisell (8001)
jisell Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8004
Amióta hazaérkeztetek azóta esett a hó hó hó hóhóhóhóhó
Előzmény: lunaelsol (8003)
lunaelsol Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8003
na hát, valamiért nem tudok képet csatolni most. Előbb-utóbb sikerül, addig is türelmet.
lunaelsol Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8002
Jaj, ez lemaradt. A képet nem én készítettem, csak szimbolikus. (számomra)
jisell Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8001

Szervezkedő

 

Kérdésem Magyarország melyik városában élsz?

 

Nem vagyok Zentai de nem jársz messze a szülővárosomtól.

 

Ha a többéves tapasztalataimat feltenném az internetre abból ,volna  aki röhögő görcsöt kapna de volna olyan is akinek nagyon megfájdulna a feje.

 

Nem szeretem ha átverik a turistákat és ebből majdnem volt is gondom ( zentai néni meg a lánya ).

 

 

Előzmény: szervezkedő (7995)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!