Keresés

Részletes keresés

schleudersturz Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1724
Jól láttad, 2000-es F2 Ride, 116 l, gyakorlatilag 2 idényt használtam. Most váltottam F2 Air-re, a régi deszkát tavasszal fogom árulni. Eddig a Ride volt a legjobban ugró deszkám, és igen sok manővert is könnyedén meg lehet csinálni vele (kicsit freestyle-os, 60 cm széles). Annyi a hibája, hogy nem dupla szendvics, ezért szerintem hosszú távon nem fogja bírni a brutális (!) használatot. De egy átlagos funboardos nagyon elégedett lesz vele.
Biztos éreztetek már "lelki kötődést" a cuccotokhoz. Hát én nagyon sajnálom, hogy meg kell válnom tőle, ez volt eddig a legjobb deszkám.
Előzmény: vpe (1723)
vpe Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1723
helo szlajder

a képen egy F2 ride-al van az ugrás?

schleudersturz Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1722
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az utolsó rocket air-t nem én nyomtam, hanem egyik kedvenc sorstársam (egyébként fuvolatanár). 4-es vitorlával prezentálja, de nem volt szívem kihagyni, annyira tetszett. Majd felteszem a többieket is, ha beleegyeznek. Néhányan elég ügyesek-mondjuk loop nem megy, de van egykezes carving 360, body drag, backwind jibe stb., és bőszen gyakoroljuk a willy skippert és volcant is.
vau1111 Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1721
Köszi!

Kommentjeim kb. annyi mint Blind Ridertől. Vagyis szép a tack meg a duck jibe, de az utolsó rocket air mindent überel.

Előzmény: schleudersturz (1716)
Blind Rider Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1720
De igen! Miért? Találkoztunk talán? Hol láttál?
Előzmény: farriss (1719)
farriss Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1719
Blind Rider,

Csak nem egy Pacific hosszú félszáraz ruhád van?

Blind Rider Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1718
Ja, próbáltam még kis vízben carving360-at, kicsit túljutottam a felén, de annak ellenére hogy nagyon rányomtam a vityót a vízre, úgy hátradobott, mintha kilőttek volna... Mondjuk akkor épp egy brutál 7-es befújás volt! Próba szinten nyomtam egy backwindjibe-ot is, majdnem saikerült, amin én is meglepődtem... Bevezetés síma, 3/4-ed szél végén átálltam, továbbsiklott a deszka, perdítek, és csak a végén estem rá a vityóra, ami egyébként is a hibám, de más majdnem az új irányban állt a cucc, szóval kevés kellett volna hozzá... Persze ekkor sem épp lenge kis szellő fújdogált, úgyhogy kész csoda lett volna ha összejön, mivel eddig összesen csak 2x sikerült.

Ami a videókat illeti, nagyon tetszenek az ugrások slajdernál, leginkább talán az első ugrás, és az utolsó rocket-air... A wende is szép és a duckjibe is...

Ciao allz...

Előzmény: Blind Rider (1717)
Blind Rider Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1717
Üdv!

Balatonon is elég durva volt a hétfő, de azért a beígért "orkán" kissé túlzás volt...
Alap 5-6, időnként 7-es befújások, kis cuccra tökéletes volt : 5.4-es NP Soul, 85 L-es Qcséber freestyle-wave deszka. Kis vízben speedelni lehetett, csak vigyázni kellett a betontömbökre és a homokpadokra. Manővereket lehetett nyomni, sikerült pár végigsiklott duckjibe, a hullámmentes környezetnek köszönhetően. Mély vízben brutál hullámok Balcsihoz képest, jókat lehetett ugrálni! Csak hideg volt a víz, de a nap legalább szépen sütött, ahol "kilógtam" a szörfruha alól szépen lebarnultam (magyarul a kezemen)...:)))

Aloha: The.Blind.Rider --- Andris BBS

schleudersturz Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1716
Közben megvilágosodtam ftp ügyileg. Olyannyira, hogy feltettem Giliczéhez a videót ( http://gilicze.rajk.bke.hu/~windsurf ). Utólag is köszi, bocs,hogy szó nélkül...
Az ugrások 5.3-as vityóval mennek, elég brutál szél volt. A duck jibe és tack 7.1-el van. Mást egyelőre nem tudtunk felvenni, majd tavasszal.
vpe Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1715
tudja valaki hogy a lupán hol van az érzékelő??
cancel Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1714
Voltam, voltam. Nem én voltam az egyetlen aki úgy jött ki, hogy neki ez már sok. Elején jó volt, az elején amikor még el bírtam indulni, de később már azt sem. A 4.3 vitorla derékig érő vízből simán átdobott inuláskor a túloldalra, bele a vitorlába. Ilyen még nem történt velem. Akkorákat estem a vízre!, hogy majdnem eltörtek a bordáim.

Aki Gárdonyban hagyott egy szkeget az megtalálja ott a fatövében, ha még más nem vitte onnan el!
~

Előzmény: xawier (1712)
vau1111 Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1713
Persze hogy voltunk!

Azért kezdem még a szombattal:
Elég hülye szél volt, sokszor kevés. Kisszeleztem, néha idegeskedtem, majd egyszercsak elkezdett fújni. Ez 6.8-al totál kényelmes volt, csak kevés, fél-egy óra.

Vasárnap DNY-D, kisszél. Be sem akartam menni, de kaptam kölcsön egy Starboard Go 140-est egy NP Diablo 8.2 vitorlával. Be kell vallanom, nagyon élveztem. A vitorla nem volt eléggé lehúzva, ami nagyon érezhető volt az erősebb befújásokban (ekkor 6.1-el is haladtak mellettem). A Go rövidnek érződött, olyan volt, mitha a vitorlát aránytalanul hátra kellett volna dönteni, bár ez lehet, hogy a nem eléggé lehúzott szerelésnek volt köszönhető. És csináltam 3 db duck jibe-ot a 8.2-es vitorlával. Vicc, de nem volt nehéz. Szokatlan volt a forduló előtti óriásterpesz, hogy elérjem a deszka szélét. Ami még furcsa volt, hogy fél-egy óra menet után leizzadva! jöttem ki. Nem hittem volna, hogy ez fizikailag ilyen megterhelő.

Hétfő, nagy szél. Reggel 4.3 laposra húzva, később 5.5, néha nagydeszkával, bár inkább a kisdeszkám volt üzemben. Eltörtem egy gumicsukló pöcköt (ami bemegy az árbócpohárba). Nagyon pöffös volt, az erőm 90 %-át elvette, hogy vagy az elsüllyedés ellen, vagy az elrepülés ellen kellett küzdenem. Délutánra normalizálódott a helyzet, 5.5 és 73 literes wave deszka kényelmes volt. Manőverezgetésre nem volt túl nagy erőm. Az ugrások nevetségesek voltak, és rájöttem, hogy a kisdeszkán minden nehezebb. Hiába fordul jól, kell egy megfelelő tudásszint hozzá, mert különben elsüllyed. A halse öröm volt vele, nagyon kis ívben fordul. Próbáltam helikoptert, majdnem sikerült (kisdeszkán kritikus az elsüllyedés. Addig eljutottam, hogy kreuz, ellendöntés, és vitorlapörgetés eleje, és itt billentem meg. Ez csak akkor nagy szó, ha hozzáteszem, hogy míg a nagydeszkán a backwind simán megy, a kisdeszkán az esetek 99%-ban elsüllyedek, még mielőtt befognám a szelet). A carving 360 majdnem sikerült úgy, hogy ki sem akartam lépni a papucsból. Hiába, a jobb fordulékonyság azért segít.

Előzmény: xawier (1712)
xawier Creative Commons License 2002.10.29 0 0 1712
Sziasztok,

volt valaki tegnap szörfözni ? állítólag nagyon jó szél volt. Érdekelne, kinek milyen tapasztalatai voltak a néhol közel 100km/h-ás szélben (ha lehet hinni a híreknek).

Üdv. xawier

schleudersturz Creative Commons License 2002.10.28 0 0 1711
Összeraktam egy 1.6 Mb-os videót a nyári felvételekből. Hogy lehetne ezt mindenki által elérhető formában feltenni vhová?(hátha kíváncsi rá valaki). De ne gyertek ilyen ftp-vel meg hasonlókkal, mert azért ennyire nem vagyok ügyes. A tár.hu meg nem működik úgy, ahogy akarom (már BR képeit se mutatja).
Köszi Slájder..
vpe Creative Commons License 2002.10.28 0 0 1710

elég jó a szél a Lupán: 5 bft
8 as befujások.
huh
gilicze Creative Commons License 2002.10.28 0 0 1709
Sziasztok!

El?ször is jó szörfözést, nagyon jó szél van!

A hidegben szörfözéshez pedig mindenképp hozzátenném, hogy olyan keszty?t érdemes venni, ami a tenyerénél lukas!. Az ujjakat abban is be lehet dugni valami kis fülbe, és így nem éri a szél, viszont amikor az ember vízben van, meg általában is sokkal könnyebben tudja mozgatni a kezét. Én ezt a magyarázatot el?ször nem hittem el, de bevált.
A másik, hogy szerintem a száraz ruha luxusa nélkül is be lehet menni hideg vízbe, csak rendesen zárjon a nyaknál/bokánál/csuklónál. Ha egyszer(el?ször) befolyik a hidegvíz az úgyis felmelekszik, csak az a zavaró, ha minden esésnél friss víz jön a ruha alá.

BR-nek egy kis fejsímogatás: A hozzászólásokból azért ki lehet deríteni, kit mennyire lehet komolyan venni, és én is szeretem elmondani, hogy valamit meg tudok csinálni, ha egyszer már sikerült. Emellett a feltett videók nem arra vannak, hogy betegyük képerny?pihentet?nek, nincs alá jó zene stb. Egyszer?en kiváncsiak vagyunk egymásra és magunkra. Én pl _nagyon_ irigyellek, hogy te már láttad magad kív?lr?l szörfözni. Mundjuk csak ugrani tudok, illetve tudtam amíg volt felszerelésem, de nagyon sajnálom, hogy a legnagyobb, legszebb ugrásaim nem látta senki, mert olyan messze voltam a partról, és úgy esett az es? meg fújt a szél, hogy azt az ember még az ellenségeinek sem kívánja. Én ráadásul azon a szinten vagyok, hogy a parti - nemszörfös - rokonok és ismer?sök még szörfözni is alig láttak, mert ugye 10 perc amíg az ember begyalogol, aztán vagy szenvedek egy picit, vagy pillanat alatt elhúzok a fenébe, és aztán már azt se tudják balra vagy jobbra lehetek.

Másik oldalról mondjuk, ha szeretnél egy énvagyokalegjobbszörfösmagyarországon képet kialakítani magadról, tényleg nem szerencsés elismerni, hogy el is tudsz rontani man?vereket, meg beismerni laikusoknak, hogy még mindig bele szoktál esni a vízbe. Ez van. Laikusoknak csak képeket szabad mutatni, ahogy ez már el?került a nohandjump.mpg-nél is. Egyébként én is azt nevezném nohand jumpnak, ahol a bummot a vizen engeded el, aztán a vizen fogod meg megint...

Id?járás:
Mostanában nem követem annyira az id?járást, de mintha ma lenne el?ször igazán er?s szél az elmúlt két hónapban nem? A belga el?rejelzés szerint pl. mintha ma el?sz?r lenne egész középeurópa szeles.

Szerintetetek érdemes még idén 4.9-es wave vitorlával bemászni a mélyvízig a déliparton? Ma mintha elég lenne a szél hozzá, de pl. holnap?

Meg nem tudjátok mikor szokott befagyni a Balaton? És mennyi id?re?

Előzmény: Blind Rider (1695)
Blind Rider Creative Commons License 2002.10.27 0 0 1708
Hi!

Ma elég szopás volt a Balcsi, eleinte fél óra gyenge 4-es DNY, ami befordult DK-re és leállt, természetesen amikor a legmesszebb voltam a parttól...

Holnap viszont mindenképp megyek, az 5-6-os ÉNY-it vétek lennei kihagyni...

Irány a víz, aki szörfös!

BLINDRIDER

krilin Creative Commons License 2002.10.26 0 0 1707
OFF

hali badmad!(ezer éve:))
-nézegettem árakat mindenfelé a neten.már a félszáraz ruhák(szörf,búvár) is 50-60 ezer körül kezdõdnek.a teljesen szárazok meg 100e felett,nem ritkán 150-200.ennyire azért nem vagyok fanatikus(és likvid:)
-viszont 30e körül kapható a mountexben Hiko száraz felsõrész,kifejezetten vadvízi evezéshez(+hozzá való száraz alsórész).úgy tûnik ez az egyetlen Mo.-n forgalmazott ilyen vadvízi márka.de én ennyire a Dunán nem lennék vízes(kivéve ha borulok,de ez nem túl gyakori,lévén stabil túrakajakkal megyek),inkább csak az alkaromra csurranna az evezõrõl ill. pár csepp a sípcsontomra,utóbbit meg be lehet vmivel takarni(vagy spricó).

ezért sztm elég a 'sima' kétrészes neoprén.(kb 40e)

-a lábak kihûlése már komolyabb probléma,mivel sok ér elszorul a szûk ülésben.sajnos nyáron is zsibbad néha emiatt.

ha nem elég a mackóalsó,esetleg thermo bringanadrág a neo alá,akkor érdemes gondolkodni vmi spécibb szörfös alsórészen.

neo kesztyű feltétlenül kell(+esetleg zokni és sapka/csukja/maszk)

a kínézett Hiko neoprénekhez képest drágább szörfruhában azért nem gondolkodom,mert az állandó szél és gyakori víz miatt ezek sokkal profibbak.nekem annyi a szempont,h ne hűljek nagyon ki,és ha egyszer beborulok a parttól 5-10 méterre,akkor ki tudjak még úszni.5 fok alatt azért nem tervezem az evezést.

Előzmény: badmad (1706)
badmad Creative Commons License 2002.10.26 0 0 1706
krilin
Ha valóban ilyen zord időben akarsz vízre szállni, próbálj meg szerezni egy teljesen száraz ruhát (trockenanzug), száraz cipőt, hosszú ujjas kesztyűt, neoprén sísapkát, esetleg még egy neoprén arcmaszk is jól jöhet. Ugyanis a deszkán állva kissé melegebb a helyzet, mert az egész test mozog, míg egy hajóban ülve leginkább csak a felsőtest. Nagyon át lehet hülni pár perc alatt, főleg, ha még vizes is leszel. A szárazruhák alá még be is lehet öltözni, egy jogging elég is lehet alá. De persze lehet speckó "underwear" is, amit sízéshez, bringázáshoz is szoktunk használni.
Előzmény: krilin (1700)
vau1111 Creative Commons License 2002.10.26 0 0 1705
A carving 360-nál a vitorla felhozáshoz több trükk is van (na eddig nekem is csak kétszer sikerült :( ):
1. eleve nem dőlsz annyira rá, és ezért backwind-ben több szelet kapsz. Ekkor inkább a hátraesés lehet gond.
2. Nyomd a víz felé a bumkézzel a vitorla végét (esetleg még húzd az árbóckézzel az elejét). Ezzel két hatást érsz el. Az egyik, hogy ez a backwind szélbeállás irányítása, ami ugye pont jó itt. A másik, hogy így bevezeted a szelet a vitorla alá, és feljön.

A Gardán láttam még olyat, hogy egy srác a carving 360-nál brutálisan rádőlt, backwindben teljesen lennt volt a vitorla, az egyik (hátsó?) kézzel elengedte a bumot, hátradőlt és mindig feljött a vitorla.

Előzmény: Blind Rider (1703)
schleudersturz Creative Commons License 2002.10.25 0 0 1704
Sajnálattal vettem tudomásul, hogy valószínűleg ennek az idénynek vége :-((
Ugyanis hétköznap kb 4-től tudnék szörfözni, de hála a 10.27-én kezdődő téli időszámításnak, akkor már kezd sötétedni. Pedig már bukósisakot is beszereztem, hogy ne ez legyen a gátja veszélyesebb manőverek tanulásának. A hideget úgy érzem, kb. fagypontig bírnám :-)), elszántság, ruha van, csak időm nincs.
Mi lenne, ha aláírásgyűjtést szerveznénk a téli időszámítás ellen? Esetleg visszább is állíthatnánk az órákat, engem nem zavarna, ha 9-kor kelne a nap. :-)
Pedig hétfőre mindenhol brutál nyugati szeleket mondanak. Élvezze, aki tudja.
Blind Rider Creative Commons License 2002.10.25 0 0 1703
Üdv

Csütörtökön Balatonon is szuper volt, 9-től du 2-ig fújt 4-5ös ÉNY-i. Állati jót mentem, kár hogy senki sem volt vízen, még a nagy Motinka-féle fenyvesi szörfbanda sem.

Ugrálni jókat lehetett, sikerült pár rail grab, azaz felugrás után első kéz megfogja a deszka oldalát, majd vissza. Backwindjibe gyakorlás és Carving360 gyakorlás szintén volt, egyik sem túl sikeresen...

Vau: Hogy a francba akadályozzam meg, hogy 360 közben a vízre nyomjam a vitorlát és megálljak. Folyton úgy rontom el, hogy elindítom félszélből, 3/4-ed szélben leviszem hátra- le a vityót, és backwindben már a vízre esik, akárhogy is próblom felhozni, ennek következtében persze a cucc is megáll, én meg a vityóra esek. Írtál régebben valamit, hogy backwindben mit nyújtasz mit hajlítasz, írd le még1szer légyszi, hátha valamit ott tontok el. Nem tudom, de mindíg ez a baj...

Próbáltam siklásból ducktack-et, switch stance-ig ment. Utána megpróbáltam az átdobást, ami parton és kis szélben vízen már elvileg megy, az eredményt inkább nem részletezem a gyengébb idegzetűekre való tekintettel. :))

Üdv : Andris

vau1111 Creative Commons License 2002.10.24 0 0 1702
Üdv,

Megvolt az újabb adag :)

Szerdán egy kicsit későn eszméltem, mivel nem hittem a meteorológiának. Du. 3-ra leértem Gárdonyba, DNY-i szél. Érkezésemkor tarajos hullámok, mire felszereltem, a tarajok eltűntek. Azért a 6.8 elég volt egy ideig.

Ma nagy kiképzés volt! Először bementem 5.5 plusz kisdeszka, majd hamarosan cseréltem 4.3-ra. Szokás szerint pöffös volt, csak azzal a különbséggel, hogy az alap volt jó, és a befújások brutálisak. Volt, hogy a 4.3 sok volt. Du-ra lecsökkent a szél.
Próbálgattam néhány ugrást. A speedloop érdekes, mivel most hullámról ugrottam, és a mozgás valahogy nem az igazi. Vagyis felugrás, elindulok előre, de nem húzom össze magam. Az eredmény egy Volcan alap szerű, vagyis deszka 180 fokot fordul, orral előre érkezik le, én a papucsokban. Ezen felbuzdulva (és azon, hogy egy másik srác is Volcan-t gyakorolt) elkezdtem ezt is. A legtöbbször az az első gond, hogy nem maradok a deszka felett, és így mellé érkezek le. Az ugrás íve viszont belülről jónak tűnik. Próbáltam még backloop-ot, eredmény mint régebben (180 fok pörgés után vége).

A víz még mindig meglepően bírható, nem zavart a sok esés (4 mm-es ruha, cipő plusz úszósapka és fejpánt).

Szombatra szelet igérnek!

schleudersturz Creative Commons License 2002.10.22 0 0 1701
Figyelem! Hideg vízben szörfözők, kajakozók stb.! Azért egy dologra érdemes odafigyelni. Van egy ún. búvár reflex- ez azt jelenti, hogy ha hirtelen hideg víz éri az arcot, az szív- és légzésleállást okozhat egyes embereknél. Ezért van a köztudatban, hogy "felhevült testtel ne ugorjunk vízbe" . Hogy megelőzzük, kénytelenek vagyunk benedvesíteni magunkat szörfözés előtt. Hidegben ez annyira nem nagy élvezet, köztes megoldás lehet az arc (haj) bevizezése.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy aki hirtelen eshet vízbe, az vigyázzon. Fokozottan érvényes ez a 0-10 fokos vízben (a szörfruha nem takarja az arcot).
krilin Creative Commons License 2002.10.22 0 0 1700
hi
kösz az infót.kezdem magam meggyőzni,h lehetséges mióta beugrott,h az Xtreme-en egy szörfös filmben Izlandon délelőtt snowboardoztak,délután meg szörföztek a jéghideg tengerben.

kifejezetten szörf vonalon próbálkozzak,vagy esetleg búvár/triathlon boltban is hozzájutni?
(néhány kifejezetten olcsó bolt tipp?)

nagy gáz ha az ember np.cipő nélkül borul be?

Előzmény: Blind Rider (1699)
Blind Rider Creative Commons License 2002.10.22 0 0 1699
Természetesen alkalmas, 3/5-ös félszáraz neoprén ruha megteszi. Kesztyű, sapka (lehet ez is neoprén, úgy néz ki, mint egy maszk) kell mellé, esetleg cipő...

Nem kell hogy folyamatosan víz érje, nyugodtan lehet száraz is, akkkor kellemesebb.

Az árat illetően tévedsz, a drágábbak vannak 60-80E körül, akcióban 35-40-ért már simán kapsz...

Mozogni nyugodtan tudsz benne, erre találták ki.
Az 1-2 meg az 5 fokos víz közt, ha beleesel, nem sok különbség van...

Üdv: The.Blind.Rider

Előzmény: krilin (1698)
krilin Creative Commons License 2002.10.22 0 0 1698
sziasztok

érdekelne,h szerintetek egy neoprén ruha alkalmas-e arra,h az ember télen 0-5-10 fok körül kajakozzon benne,max egy órát.

pár dolog ami felmerül:
-neoprén kesztyű is kell a lapáton csordogáló hideg víz miatt
-mi van ha beborulok az 1-2 fokos Dunába,mennyire kell ehhez vastagabb rétegű?5-6 fokos vízben már volt alkalmam canyoningolni,de mi van ha hidegebb a víz?
-lehet-e egy ilyen vastagabb ruhában normálisan mozogni,evezni vagy túl feszes ehhez a mozgáshoz+megsülnék benne?
-lehet-e egyáltalán szárazon használni vagy mindig át kell,h járja a víz használat előtt?(mondjuk ezt a Duna helyett meg tudnám tenni tisztább vízben zuhanyzóban is)
-ha jól tudom 60-80 ezer egy ilyen ruha,nyilván a spécibb még több.használtan lehet kapni,érdemes?

kösz előre is

vau1111 Creative Commons License 2002.10.22 0 0 1697
Üdv,

Mivel később olvastam a hozzászólásokat, felraktam Blind Rider videóit Giliczéhez is.

Schleudersturz, nagyon várom a videókat!

És egy más oldali elemzés a videózásról (Blind Rider hozzászólására reagálva):
Ha valaki sérelmezi, hogy nem minden move sikeres vagy tökéletes, gondoljon bele. A kamerázás aránylag rövid ideig mehet. Korlátoz az akku, a szalag, és főleg a kamerás türelme. Nem olyan egyszerű szörfös szívvel kinnt állni a parton, és a másikat filmezni. Plusz a szelet sem lehet ideálisra rendelni. Nálam is, és Blind Rider-nél is a teljes filmezési időtartam kb. 20 perc volt. Ebbe kellett belesűríteni mindent, amit az adott szélviszonyok mellett meg tudtunk csinálni. Ez már nem sokban különbözik egy freestyle verseny követelményeitől (csak abban, hogy a versenyen sikerülnie KELL a manővereknek, filmezéskor vágható). Ugyan úgy, mint versenyen, nem ott kell trükközni, ahol jólesik, hanem ahol meg van adva!Én mondjuk nem kaptam negatív kritikát, eltekintve a nem szörfös kollegák harsány röhögésétől, amikor meglátták az eséseimet :)

schleudersturz Creative Commons License 2002.10.21 0 0 1696
...és kiértünk a tóhoz. Elkergettük az éppen itt telelő madarakat, extrém gyors átöltözés, majd -látva, hogy mégse fagyott be a víz- riggelés és nyomás be.
A dermesztő bevezetés után kiderült, hogy mégsincs hideg, még a vízben se. De az is, hogy 3 hét kihagyás után újra kell tanulnom szörfözni. Hát nem sok örömem telt benne... Ha mindenáron pozitívumot kell mondanom, akkor az a könnyedén végigsiklott halse volt. Meg néhány (kb. 50 %-os) erősszeles helikopter.
Aztán megnéztem a videóitokat (Vau-t és Blind Ridert is). A legtöbb talán éppen a kevésbé sikeres manővereket mutatja (failed...), tuti megy sokkal jobban is. Úgy látszik, a hidegben más is berozsdásodik.
Azért igen tanulságos néhány szempontból. A duck jibe ezek szerint nektek sem megy végig siklásban (már azt hittem, csak én vagyok így vele, egy kezemen megszámolom, hányszor sikerült) Ugrásmagasságban jó vagyok, kb. BR. Ebből a magasságból már a látottak alapján lehet speedloopot (vagy inkább spinloopot)indítani, esetleg be is fejezni :-)
Vannak nekem is videoklippjeim nyárról, valahova felteszem 1-2 héten belül, ha lehet. Most sajnos kevés az időm, épp csak szörfözni elég.
Ja tegnapelőtt csináltam néhány night jibe-ot. Sötétedéskor jött jó szél, 20 percet mentem 6-ossal, gyakorlatilag vakon. Összepakolni már a kocsi lámpáinál kellett..
Blind Rider Creative Commons License 2002.10.21 0 0 1695
Sziasztok!

Elnézést ha kicsit hosszú leszek de szeretnék valamit leírni nektek...

Az imént kaptam a videókra reagálva egy levelet egyik barátomtól, aki sérelmezte, hogy leírásaim alapján "gyengének" hatnak a videók, miután az ember megnézi őket, ahhoz képest, ahogy a move-okat jellemeztem.
Volt már belőle problémám tavasszal egy másik fórumon, hogy velem megtörtént szörfös eseteket kissé "szebbnek" írtam le, mint ahogy az valójában történt, hogy ez a mostani videóknál is így van-e azt nem tudom.
Ezt saját hibámnak tudom be, nem azokénak akik felemlegetik. Ez nem azt jelenti, hogy hazudnék velük kapcsolatban, hanem próbálom a saját tudásomról a legjobb megítélést kialakítani azok körében, akik olvassák a hozzászólásaimat.
Ez azt jelenti, hogy ha valamit megpróbálok, és úgy érzem, a francba, majdnem sikerült, akkor azt úgy is írom le, mintha majdnem sikerült volna, holott lehet hogy mégsem voltam olyan közel a sikerhez.

Vannak hibáim, ezzel tisztában vagyok, és igyekszem jó irányban változni.

Éppen ezért, mivel a szörf sport iránti szeretetem, rajongásom és fanatikus hozzáállásom jóval túlmutat a puszta dicsekvésen ígényén, és az öntömjénező magatartáson, jutottam arra az elhatározásra, hogy ezt leírjam nektek. Nekem a szörfözés, mióta anyukám 8 éves koromban megtanított rá, először az életem szerves részét képezte, azután egyre inkább a szörfözés lett az ÉLETEM, ahogy idősebb lettem. Szó sincs arról hogy elismerésért sóvárogjak BÁRKINÉL, én a szörfözést önmagáért szeretem, azért amit eddig adott, ad, és adni fog nekem, és még sokatoknak!

Ezért utólagosan elnézést kérek mindenkitől, aki a hozzászólásaim alapján rossz véleménnyel van rólam, esetleg nagyképűnek tart. Nem állt szándékomban valótlant állítani, végképp nem írtam le olyat ami nem történt meg. Szeretnék továbbra is írogatni ide a fórumra, és nagyon szívesen olvasom a hozzászólásaitokat... Imádom a szörfözést, sokkal jobban szeretem annál, mint hogy szavakkal le tudjam írni, úgyhogy kérek szépen mindenkit, hogy nézze el ha eddig kicsit arrogáns voltam a hozzászólásaimban.

Ezután megpróbálom abszolút tárgyilagosan leírni az élményeimet, és a stílusomon is próbálok változtatni, hogy ne keltsem egy nagyképű f*sz benyomását.

Szeretném ha ezt a hozzászólást nem szabadkozásnak vennétek. Csak leírtam az érzéseim, amik ezzel az email-lel kapcsolatban felmerültek bennem. Kicsit elegem van az egészből, a hibáimból és magamból de ez más lapra tartozik. Egy dologban biztos vagyok: az első nap amikor nem a szörfözésre fogok gondolni a tomboló szelet látva, az a halálom utáni első nap lesz!

Szóval mégegyszer elnézést kérek. Azért is ha kicsit érzelgős voltam, de szerettem volna ezt kiírni magamból. Az elért eredményeimre büszke vagyok, ha valakinek van hozzáfűznivalója, szívesen elolvasom...

Aloha: Horányi-Névy András alias The.Blind.Rider

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!