Keresés

Részletes keresés

mozerhans Creative Commons License 2006.10.31 0 0 7
Hello Neomatik. Kút furással foglalkoztam évtizedeken keresztül. A kérdésem van e környéken ásót kút? Amiben vízvan? Mert ez egy nagyon komoly támpont! A másodig vízréteg ez egy szakmai fogás. Mert ha ott áll a berendezésemmel, akkor megyek a másodig, vízrétegig, ami lehet, hogy nincs is. Nálunk ilyen nincs az én környezetemben. Nálunk van, van egy felső vízrétek és 150 méter agyag, vagy. Ami vízzáró rétek. Amiben nincsen víz. De lehet ott maguknál, úgy van. Egy szóval a fölső vízréteget kel megcélozni.

Előzmény: NeomatiK (6)
NeomatiK Creative Commons License 2006.10.31 0 0 6

Nem kell hozzá talajmechanikai mérés. Gyakorlott vagy inkább informálódott kútfúró ismrei a magyar területi-talajtani sajátosságokat. Nekem is telefonba mondta, hogy ahol én szeretnék, oda nem alkalmas ez a technológia, mert azon a környéken mások más fúrásokból ismerik a talaj milyenségét.

Persze ott motoszkál a fejemben, hogy mi van ha mégis jó lenne.

Előzmény: e3018is (5)
e3018is Creative Commons License 2006.10.30 0 0 5
A talaj szerkezetéről nem vagyok biztosan meggyőződve. Igazságszerint feleslegesnek tartom a talajmechanikai mérést. A 9-10k tényleg nem olcsó, ezért keresgélnék más lehetőségeket is, de mindenképp fúratni fogok egyet.

Köszi az infót!
Előzmény: NeomatiK (3)
e3018is Creative Commons License 2006.10.30 0 0 4
Ha lesz egy konkrét ember akivel sikerül megcsináltatni, akkor átküldöm.

Olvastalak téged ma már soxor, (ma kezdtem el a forómukat építkezés témában olvasgatni) biztos fogok majd én is némi tanácsért fordulni hozzád.

Egyébként ti vezetékes vizzel nyomtátok végig az építkezést? Az már egy fél kút ára majdnem. vagy nem? :)
Előzmény: Axióma (2)
NeomatiK Creative Commons License 2006.10.30 0 0 3

kútfúrás 3000Ft/m csővel együtt, 06-20-4238613

 

kemény talajba nem tudnak fúrni. Sajnos nálunk sem :-/

9-10000Ft/m-ért meg nem fogok kutat furatni.

Axióma Creative Commons License 2006.10.30 0 0 2
Ha talalsz valaki elfogadhatot, akkor nekem is kuldd at legy szives az elerhetoseget! Szinten Pomaz, csak nem hegyoldal, hanem a patak mellett. Es egyelore nem surgos, de az ilyen "majdkellenifog" cimeket gyujtenem mar most.
Előzmény: e3018is (1)
e3018is Creative Commons License 2006.10.30 0 0 1
Kár hogy nem reagált senki eddig, pedig nekem is elkélne némi info a témakörben. Én Pomázon szeretnék fúratni egy kútat legkésőbb tavaszig.
Ki van téve egy kútfúró telefonszáma több pest megyei településen is, azt felhívtam és a következőt mondta:

9000ft/m,
de pomázon elképzelhető a hegyoldalon a sziklás köves rész is, akkor 12000ft/m is lehet

Ez azt jelenti ha 30 méteren talál vizet (ez egy átlag arrafelé), akkor legjobb esetben is 270.000ft.

Kicsit erősnek tartom föleg, hogy a sógorom Nyíregyháza mellett egy 100-asból kijöt, és 34 méteren volt neki víz.

Várnék én is tapasztalatokat ezzel kapcsolatosan.

Előzmény: billy5 (-)
billy5 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 topiknyitó

Hogy ne vesszen el az info a hosszú topikokban ide jöhetnek a kútfúrással kapcsolatos észrevételek, ajánlások, árak.

Személy szerint is kútfúrót keresek, a kút csak öntözést szolgálna. Pest környékén ki tudna ajánlani,  méltányos áron? Már hallottam árakat 800 Ft/m-től az abszurd 50.000-ig.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!