Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 45520

Koldusszállás környéki kora őszi pillanatok (2014. szeptember 28.)

 

         

timetable Creative Commons License 2014.09.28 0 0 45519

Szia!

 

Múlt ősszel mi itt szálltunk meg Kőszegen:

http://kissvendeghazak.tripod.com/

 

Előzmény: Jesper Olsen (45503)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.27 -1 0 45518

Köszi az észrevételt, nekem is furcsa lenne, ha nem tudnám az okát.

 

Sajnos, a szervezetem folyamatosan küldi a "kódolt" üzenteket, néha meglehetősen drasztikus formában.

Én úgy dekódoltam, hogy egy 10 kilométer feletti "település-mentes" túra komoly kockázati tényező.

Településnek minősült Nagy-Hideg-hegy is, de két részletben valósult meg, igénybe vettem a fuvart, egyszer fel, egyszer le.

 

Szeretném befejezni a két OKT-t, de a legfontosabb a biztonság.

A hatodikat azért függesztettem fel, mert a Bükk, a Mátra és a Börzsöny szabályosan leküzdhetetlennek minősült egy évvel ezelőtt.

Sajnos a helyzet nem sokat javult, igaz a nyáron összejött egy Bükk túra (Bélapátfalva - Bánkút - Ómassa), de eléggé megviselt.

 

A remény még él, de a csodákban én nem hiszek.

Előzmény: V43 1279 (45502)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.27 -1 0 45517

A TUHU útvonal adatait bemutató lapot nem találtam meg, pedig kerestem.

 

Erre gondolok.

http://turistautak.hu/routes.php?id=92

 

A SÁRGA a google-on keresztül bejött (ez a 100-as), terveztem közzétenni, hogy ilyen is van, de az események gyorsabban peregnek.

 

Kész a piros is, és a zöld is, örülnék, ha ez is meglenne!

 

"a TTR (egyelőre) sehol sincs"

Ne feledjük, ez a jövő, és már el is kezdődött:-)

Előzmény: Törölt nick (45511)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45516

Köszönöm szépen, várom!

A könyvet is! :-)

Előzmény: Ttlosz (45514)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45515

Szeretem az ilyen történeteket...

 

2010-ben az első zempléni kéktúráinkat Makkoshotykától Hollóházáig a vágáshutai Koronás Vad Vendégházból csináltuk meg, itt töltöttünk 3 éjszakát, jókat ettünk, ittunk, és a házigazda, Edit volt a taxisunk a túrák kezdő és végpontjába. 

Persze beszélgettünk is, és elmondták hogy közel 20 év után települtek haza Ausztriából, a férje Tamás ott volt szakács.

Vágáshután egy üres telken a Nagyparton, (régen itt ment a kék)  gyakorlatilag a semmiből felépítették a házukat, és vendégház üzemeltetésébe fogtak, ebben az alig 100 fős, nem is olyan nagyon ismert faluban.

Kulcskérdés lehetett hogy iszonyúan jól főznek, azóta is emlegetjük, csak annyit kérdeztek általában hogy kérünk kaját este (vagy reggel), a többit rájuk bíztuk...

 

Most ott tartanak hogy január végéig minden hétvége foglalt csütörtöktől vasárnapig, és a maradék hétköznapokon is úgy kell vadászni a szabad szálláshelyeket annak aki ott szeretne pár napot eltölteni! És rengeteg a visszatérő vendégük, tanúsíthatom hogy nem véletlenül.

 

 

Nagyon jó ilyen pozitív történeteket hallani, de azért egy szépséghibája van a dolognak: most akkor kereshetek másik szálláshelyet októberben a kéktúra befejezéséhez...:-((

 

Mindegy, nem szaladnak el, ha lehet akkor egy másik alkalommal majd eljövünk, csak majd a foglalásnál időben kell gondolkoznunk, akár hónapokkal előre. 

Őszintén örülök hogy így bejött nekik!

 

 

   

 

1. kilátás az emeleti szobánkból a Zemplénre (2010)

2.-3. amiért érdemes visszamenni...:-)

 

Koronás Vad Vendégház

 

 

 

 

Ttlosz Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45514

Nagyon szépen köszönöm!

Még sosem írtam beszámolót (ugyanis gondolkodom egy "kéktúrás" könyvben (a túraélményt erősen fűszerezve ornitológiai élményekkel, fauna, flóra, etológia, továbbá kultúrális, stb. tapasztalásokkal, de ez eléggé gyerekcipőben járó történet - ergo a puskaport tartogatom:-) ), de lehet most teszek majd egy kivételt.

Augusztusra készültünk ezzel a szakasszal, de sajnos haláleset történt a családban, így e szomorú apropó miatt is borult a terv. De múlt hétvégén egy igazán emlékezetes túrahétvégét sikerült összehozni. Most legyen elég annyi, hogy a 10 órásra tervezett túra 11 órásra jött ki és igencsak kipurcantunk.

Majd jelentkezem akkor egy beszámolóval!

Előzmény: Törölt nick (45500)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45512

Javítás: OSM nél természetesen 1690 - 1625 = 65 méter.

Előzmény: Törölt nick (45511)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45511

TuHu:

Táv: 71 km

Szintemelkedés: 2515 / 2318 m (GPS adatokból számolva)

(Mint Láthatod, az egyik GPS adatokból, a másik dobmorzatmodellből számol magassági adatokat. A kb. 900 méteres eltérés azért soknak tűnik. Az is érdekes, hogy az egyiknél 197, a másiknál 75 méter a két végpont (Miskolc, Pereces illetve Eger) közötti magasságkülönbség.)

 

TuHu útvonal adatok

 

(Ezen a két online térképen legalább van valamiféle adat. Az MTSZ honlapján a távadatoknál végig 0 szerepel, a TTR (egyelőre) sehol sincs).

Előzmény: Güsziológus (45506)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.26 -1 0 45510

Kösz a gyors választ.

Időközben én is megnéztem az OSM-et:-)

 

Legutóbb, mikor a "sárga" útvonalát kerestem, akkor eléggé zavaros volt a térkép, ebben a vonatkozásban nem látok változást.

 

A kéket 5 nappal ezelőtt szerkesztette valaki, meg nem mondom, milyen volt, amikor én néztem, de ez most rendben lévőnek tűnik.

 

A szint vonatkozásában igen nagy az eltérés.

Én a TUHU itinereket adogattam össze, lehet, hogy valamit elírtam?

Sajnos, csak 7 részletben sikerült lekérnem, de mindegy, legalább van némi szakaszolási információ is.

 

Előzmény: Törölt nick (45509)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45509

Az OSM szerint

Táv: 72,2 km

Szintemelkedés: 1690 / 1625 m (SRTM / ASTER GDEM domborzatmodellen számolva)

 

Térkép

Előzmény: Güsziológus (45506)
jzp2107 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45508

megkérik Kaya Ibrahimot, hogy veszítsen..

 

azóta különben megtaláltam hogy 3 induló volt, ott van az eredményhirdetős pdf-ben valahol a római 4-es pont körül

és a legolcsóbb nyert

tehát minden oké, nyugodtan alhatunk

Előzmény: Törölt nick (45505)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45507

Kőszeg város hivatalos honlapja / Szálláshelyek Kőszegen és környékén

(Jobbra fent a lenyitható menüben további szálláshelyek)

Előzmény: Jesper Olsen (45503)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.26 -1 0 45506

Bükki kék

 

Valaki meg tudja erősíteni az alábbiakat?

 

Hossz: 72,5 km

Fel és le 2.500 méter

nagypapi Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45504
Előzmény: Jesper Olsen (45503)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.09.26 0 0 45503

Újfent a kedves fórumtársak segítségét szeretném kérni:

 

Ma derült ki, hogy a kőszegi Jurisich Kollégium az őszi szünetben nem fogad vendégeket.

Kérlek, ajánljatok a kőszegi városközponttól nem túl távoli szálláshelyeket (a lányommal szeretnénk kéktúrázni október utolsó hetében). A szállás ára sem teljesen mindegy.

 

Köszönöm előre is!

V43 1279 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 45502

"Jó, hogy ez a szakasz megvan, már nincs több ilyen hosszú, "település-mentes" szakasz."

Ezt azért fura tőled látni leírva :)

 

"Remélem, szép, hosszú lesz az ősz!"

Úgy legyen! Reméljük sok szép túra bele fog férni!

Előzmény: Güsziológus (45437)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.25 -1 0 45501

Turistautak a BÜKK-ben

 

Tanulmányoztam az MTSZ honlapját, de a Bükk enyhén szólva kicsit hiányos, csak Heves-megye "rakta be" a közösbe a turistautak jegyzékét.

Szépséghiba, hogy a szabványosnak tekintett besorolást, melyről a honlapon olvashatunk, nem alkalmazták, a nevek

BUKxxx formátumban vannak, de ez inkább szépséghiba.

A turistautaknak formálisan vége a megyehatárnál, ez nem elegáns, de ez van.

 

Megtaláltam a hiányzókat.

http://www.eszaktura.hu/szovetseguj/hirek/bukk.pdf

 

Első megközelítésre impozáns.

A részletekről, már akit érdekel, mindenki elmélkedjen saját maga.

 

Kicsit OFF vége.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45500

Gratulálok Ttlosz, szép menet volt!

(Érdeklődve figyeltem a bélyegzős fórumot hogy sikerült-e, ezek szerint igen.)

Megköszönném ha beszámolnál...

Előzmény: Ttlosz (44811)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45499

Pár hete voltam arra, akkor fel is rajzoltam:
http://www.openstreetmap.org/#map=17/47.15424/17.62558

Előzmény: Pápai vándor (45498)
Pápai vándor Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45498

Jártatok mostanában Kislőd környékén ?

Kislődtől északra a Háromforrás felé  a 8-as főút mellett

nyáron hatalmas záportározót építettek ,  komolyan nagyon durva , tavaly

ilyenkor itt még semmi nem volt csak erdő.

pozo Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45497

Köszi, jó, hogy felraktad, mivel a szombati Negyednyolcas kerékpáros 55-t és a Kis Spartacus-kört érinti a korlátozás, mivel az Apátkúti-völgyben is haladnak ezek a túrák.

Beszéltem a Rendezővel, aki ígérte, hogy holnap délutánig felrakják a ttt honlapra az esetleges változásokat.

Előzmény: Güsziológus (45495)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45496

Ez brutális vízmennyiség!

Ahogyan elnézem kb 3X-4X annyi mint ami az én képeimen van, és még az is soknak számít egy átlagos vízhozamhoz képest.

 

Előzmény: Törölt nick (45494)
Güsziológus Creative Commons License 2014.09.24 -1 0 45495
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45494

 

Egy kevéske víz volt, igen. Nálunk Csernyén a Gaja ismét elöntötte az alvégen az - igen okosan az ártérre épített! - lakóházak hátulját.

Előzmény: Törölt nick (45489)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45493

Most (nagyjából másfél hónapja) az egyik parti sudár fiatal fa volt félig kidöntve, áthajlítva a pata felett kapaszkodónak, és alatta egy faág keresztbe a lábnak. Többé-kevésbé ez így működött, bár az igazi megoldás valóban egy fix híd lenne, mert a nagyobb víznél ez fityfenét sem ér.

Előzmény: Törölt nick (45491)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.24 0 0 45492

Azt látnád, amikor nem gyalog, hanem kerékpárral megyek arra :) Úgy egyensúlyozni, hogy közben a bringát a vállán viszi az ember, na az az igazi :D 

Előzmény: Törölt nick (45490)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 45491

2010. szeptember 4. Gaja-híd:

 

Előzmény: Törölt nick (45490)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 45490

Utolsó észrevételem ezzel a szakasszal kapcsolatban az a probléma amely már régóta fennáll, és talán bele fog még férni a Verga Erdészet tevékenységébe ami a kéktúra útvonalakat illeti:

A patakátkelés a Gaján, nem messze a Római-fürdőtől.

A kéktúra átkel a patakon, de a turista ugyanezt jelenleg semmiképpen sem tudja megtenni száraz lábbal, vagy csak óriási szerencsével sikerülhet.

Rendes, normális híd itt évek óta nincsen, a gázló legtöbbször járható, de most nem az. 

Pár 10 méterrel arrébb találtam egy vastagabb ágat, átdobtam a patak felett, és nagy szerencsével, egyensúlyozva, billegve, kalimpálva pici vízzel a gatyaszáron sikerült átevickélnem, de hogy ez másnak hogyan sikerült azzal kapcsolatban csak tippjeim vannak. 

Jásd felé tartva pár száz méterrel arrébb egy négytagú kéktúrázó csapat kérdezett az átkelésről, jobb híján az én kis hevenyészett hidacskámat ajánlottam, nem túl nagy meggyőződéssel.

 

 itt kel át a kék jelzés a patakon...

 bármilyen hihetetlen számomra is, nekem azon a vékony fis fatörzsön sikerült a mutatvány

 pár éve még volt itt egy hídnak nem nagyon nevezhető kis tákolmány, de legalább a célnak megfelelt.

(Akkor végül is mégis csak híd volt?:-) )

 

Na, szóval egy híd az kéne ide az biztos. 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 45489

Még egy kis hétvége...

 

Most először fordult elő ezen a hétvégi túrámon hogy picit zavartak a mászógép által csak "hétvégi autós turistáknak" becézett nézelődők az erdőben.
A kéktúra mentén a szép látnivalók sajnos a legtöbb esetben jól megközelíthetők autóval, ha másképpen nem akkor egy erdészeti út igénybevételével, amit előszeretettel igénybe is vesznek a helyiek akik jól ismerik.
Így van ez a Római-fürdő vízesésével is, amely felett kb 200 méterrel egy murvás erdészeti szállítóút húzódik. Legalább 10 autó parkolt itt, nem is beszélve még pluszban a Bakonynána mellett (kb 1.5km-re a Római-fürdőtől) parkoló további jó pár gépkocsiról, amelyekből összesen legalább 30-40 emberke lepte el a Római-fürdő közvetlen környékét.

Volt itt minden, sütögetés, iszogatás, hangoskodás, szaladgálás, fotózgatás...
Jáááááj!! :-(( Nesze neked kéktúra, meg érintetlen természet! :-)

A vízesés egyébként látványos volt a bő vízhozamnak hála, de az is jól látszott hogy pár napja még ennél is több, valami félelmetes mennyiség zúdulhatott alá a hegyoldalakról összegyűlve.

 

  

1.-2. A Római-fürdő szurdokvölgye egészen fentről. (+ a hétvégi autós turisták...:-) )

 

  

3.-4. És egészen közelről. Szép hely nagyon, a kéktúra dunántúli szakaszának egyik gyöngyszeme

 

Mindezzel együtt nekem ez volt az a látnivaló amelyet eddig 3 különböző évszakban láttam (tavasz, nyár, és legelőször télen) és azt kell mondjam hogy számomra télen volt a legszebb mikor volt némi hó és a vízesés egyes részei megfagytak, nagyon szép kristályos formációk alakultak ki jégből.

Persze, persze ízlések...

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!