Keresés

Részletes keresés

Blind Rider Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1756
Az egyetlen ok, amiért megválok a szeretett deszkámtól, az az, hogy kicsi nekem.
Minden szempontból amúgy teljesen megfelel, de kis szélben még plusz 5-6 liter hiányzik a sikláshoz, meg amikor backwindben próbálok manővereket csinálni, a (számomra) kevés térfogat miatt kissé billenékeny.

De bizonyára akad sok olyan szörfös, aki megvenné tőlem, mert az én 90 kilómnál inkább könnyebb emberek szörföznek, igaz, furcsán néznék ki 195 centihez mondjuk 75 kilóval...

Üdv : Andris

Előzmény: FastCatch (1755)
FastCatch Creative Commons License 2002.11.07 0 0 1755
Miért cseréled le a deszkád? (Azaz: mit vársz, hogy az új ad, amit a régi nem?) Csak kíváncsiság...
Előzmény: Blind Rider (1754)
Blind Rider Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1754
Csá Dani!

A "bálna" melyikre vonatkozik? A régi deszkám 95E-ért van meghirdetve, újonnan, azaz idén tavasszal volt 145E a Ferinél cakkpakk mindennel együtt. Természetesen kifogástalan állapotban van.

A mistral elvileg 130E.

Amúgy elküldtem a pénzt...

Üdv: Andris / Horesz / BlindRider from BBS

Előzmény: Dboxy (1753)
Dboxy Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1753
Mennyiért adják felétek azt a bálnát???

Dani BBS

Előzmény: Blind Rider (1752)
Blind Rider Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1752
2001-es Mistral Score elvileg. Elég olcsón hozzá tudok jutni, teljesen új, csak nem idei modell.
Szóval akit érdekel a deszka, írjon. Egyébként az összes videón + képen ezzel mentem.
Előzmény: farriss (1751)
farriss Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1751
Milyet veszel, BlindRider?
Blind Rider Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1750
Sziasztok!

Lenne egy eladó deszkám, mivel kissé nagyobbra cserélem idei freestyle deszkámat, ha valakit érdekel, nagyon szívesen adok felvilágosítást róla:

PIRATE FREESTYLE deszka, 108L, 263*63 cm, full extrás (dupla szendvics, karbon-kevlár erősítések)!!! Ciessevi Freestyle szkeggel, Pat Love papucsokkal, footpaddel! Extra könnyű (7kg), profi freestyle deszka nose-chanellel, heel bumperrel, könnyen ugrik, gyors, fordulékony.

Ha érdekel, vannak róla képek a windsurfing.hu/képek lapon, az árban megegyezünk!!!

Üdv: Andris BBS alias The.Blind.Rider

farriss Creative Commons License 2002.11.05 0 0 1749
Urak, hölgyek,

Van valakinek itt tapasztalata Fanatic Protec Bee-vel, vagy a Pure Bee-vel kapcsolatban? Konkrétan a 124 literesre gondolok?! Láttam lent idén nyáron Gárdonyban kettőt is, hátha olvassa a tulaja...

vau1111 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1748
A befagyás ideje kiszámíthatatlan.

Gárdonyban mondtak olyat, hogy egyik héten vízen, következő héten jégen szörföztek (extra brutál hideg jött be), vagy ugyan ezt fordítva (20-25 fokos brutál meleg miatt). Tavaly a Velencei tó kb. február végére-márc. elejére lett teljesen tiszta.

Általában nov. eleje a szezonzárás, ezután már csak 4-6 fokos víz alatti hőfok van, a szezonnyitás úgy márc. eleje. Persze vannak kivételek.

Jeges vízben még nem szörföztem, amit mások mondtak, hogy a jégtáblák v. "jégkockák" nem biztos hogy jót tesznek a deszkának, ha rámész. Plusz ha a vitorlát beledobod egy jégdarabba, az sem ideális.

Előzmény: gilicze (1747)
gilicze Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1747
Kérdeztem már, hogy mikor szokott befagyni a Balaton? Ha nem, most újra megkérdem. Meg hogy mikortájban olvad meg, illetve hogy voltatok-e úgy szörfözni, hogy eleinte jégen sétáltatok? Könny? ki-bemászni a jégh szélér?l, illetve mennyire veszélyezteti a felszerelést a jégr?l vízreszállás, vagy szakadás?

Előzmény: vau1111 (1746)
vau1111 Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1746
Attól tartok, itthon végetért az idény. Legalábbis esik a hó, és péntekig nagyon hideget igérnek. Nekem marad a snowboard.
schleudersturz Creative Commons License 2002.11.03 0 0 1745
Helyesbítek: a Rocket Air-t a videón nem fuvolatanár, hanem fulovaMŰVÉSZ ugrotta. (kicsit érzékenyek ezek a művészek...)
vpe Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1744
ON

találtam egy érdekességet:

ultra nagy szeles vityó a Sailworks től(revolution#9 legkisebb változata):
m2: 2.9 Luff:346 boom:130-135
ehhez kell a 9-10 szél :)

vpe Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1743
BOCSÁNAT a sok Offolásért :-) :-(
vpe Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1742

off ujraujra

nézzétek meg a
A MAGYAR triálos oldal-t képek ,video-k Antigravity video a legjobb .

bocs a szerencsétlenkedésért

vpe Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1741
?????
off újra:

ja, amugy egy kicsit értek a bicókhoz + 1,5 éve triálozom. ha érdekel a triál (gondolom igen) nézd/nézzétek meg a

vpe Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1740
off újra:

ja, amugy egy kicsit értek a bicókhoz + 1,5 éve triálozom. ha érdekel a triál (gondolom igen) nézd/nézzétek meg a

Előzmény: Dboxy (1738)
vpe Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1739
Értem!!! ok

OFF : ja, amugy egy kicsit értek a bicókhoz + 1,5 éve triálozom. ha érdekel a triál (gondolom igen) nézd/nézzétek meg a

Előzmény: Dboxy (1738)
Dboxy Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1738
Ja,hogy miért...
Csak mert örültem.nem adtam még el semmit ilyen simán a hirdetésekböl.+ +ismertem valakit innen,és pont téged..
Érted???
Előzmény: Dboxy (1737)
Dboxy Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1737
Hali.
Hogy superál a trapéz? Figyu mindenki,ez a saját véleményem 2 szezon használat után. Ja-ja.miért értesz a bicókhoz?Még szép ez volt az 1.dolgom.:) Ugya BR???
BR:a pénz?
Előzmény: vpe (1736)
vpe Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1736
Hi Dboxi

szerintem se fikázd az F2-t. amugy GT Ruckus bicód van? láttalak a villamosról vmikor(elsőn pattogás közben)
amugy mér montad olyan diadalmasan a B.R.-nek hogy 5e-ért eladtad a trapézt?

Előzmény: Dboxy (1732)
schleudersturz Creative Commons License 2002.11.02 0 0 1735
Még néhány gondolat ehhez a témához

Ezek a cégek németek, profik, nagy beruházást igényeltek stb. Szóval igen komolyan veszik a hírnevüket is, a kiélezett szörfpiacon sokat veszíthetnek, ha minőségbeli kifogások merülnek fel a termékeikkel szemben. Biztos vagyok benne, hogy a mistral, F2, Fanatic stb. nem kockáztatna néhány deka nyereséget a súlyból a stabilitás rovására. Felkapott szörfhelyeken TÖMEGÉVEL használnak a kölcsönzők F2 (de fanatic,mistral, stb.) cuccokat, valószínűleg kiderülne, ha az egyik megbízhatatlanabb lenne, mint a másik.
Jelenleg a nekünk tetsző méretű szörfök 6.8-7.5 kg-os súlyúak. (és a Mistral márkák inkább a könnyebb kategóriába esnek) Láttam már felpuhulni mistralt is, F2-t is. Egyes tesztek az F2 csúszásgátló rétegét kritizálják, nekem semmi bajom nincs vele. Tehát ahány szörfös, annyi deszka, annyi kritika és hibalehetőség.
Javaslom tehát, zárjuk le a témát. Főleg azért, mert amikor 2 hónapja feltettem a kérdést, van-e valakinek negatív tapasztalata az Air-rel, senki nem írt egy sort se...Most megvettem, egyszerre mindenki bölcs lett.

vau1111 Creative Commons License 2002.11.01 0 0 1734
Úgy látszik, előjött a márkaháború.

Az, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak, erősen tudás és szerencsefüggő. Azért, mert néhány f2-es deszka felpuhult, attól az f2 nem szar. Ha Mistral-al hasonlítjuk, pl. a Mistral Flow néhány évvel ezelőtt (halványzöld, gyönyörű és jó menettulajdonságú deszka) 50 %-os eséllyel néhány hónap után totál felpuhult.

Rétegeket meg biztos nem hagynak ki. Ha a specifikáció azt írja, hogy N db rétegből áll, az annyiból is fog állni. Lehet, hogy kevésre méretezték, de a speckót biztos teljesíti.

Ráadásul mintha egy cég lenne a kettő (asszem a Mistral megvette az F2-t pár éve?). Plusz ugyan ott gyártják a deszkákat, lásd www.fanatic.hu érdekesség rész. Ami eldönti, hogy nagyon jó vagy szar, az az adott szörfös igénye és tudása.

És ami a nagy vitorla kis deszkára téma:
Sokan nem tudják, mi mit bír ki. Nem tudom, az Air2 mekkora, de pl. egy 100 literes deszka simán kibír egy 7.1-es vitorlát (ha jól látom, 115 liter, ami 8.5-9 m2-es vitorlát is kibír!!!). Érdemes azt is tudni, hogy egy deszka csak néhány mérettel megy igazán jól, vagyis ha 7.1-el ideális, akkor 5.5-el még ok., 4.5-el már kényelmetlen.

schleudersturz Creative Commons License 2002.11.01 0 0 1733
Igen, van olyan, hogy a dög nagy vitorlával használom. Ez olyankor fordul elő, amikor kicsi a szél. Ha dög nagy szél van, nem használok dög nagy vitorlát.
Nekem általában egy deszkám van, ezzel megyek mindig. 1 év alatt kiderül, hogy szar, vagy csak a tied volt gyári hibás. Környezetemben négyen használnak Air 2-t, senkinek sem volt semmi baja vele. Láttam a gardán egy éve néhány nagymenőt, valószínű egyik se süllyedt el vele a tó közepén szétválás miatt.
A mistral-ról meg annyit, hogy 8 évig volt egy shredder-em, nagyon megbízható, meg súlyos is. a legnagyobb baj az volt (és ezt más mistral deszkánál is láttam) hogy az érdesítés kritikátlanul lekopott róla.
Előzmény: Dboxy (1732)
Dboxy Creative Commons License 2002.11.01 0 0 1732
Sza schleudersturz !
Nem akarlak elszomorítani,de az F2 Air 2 egy nagy adag szar. Nekem is ilyenem volt,szerencsére el tudtam adni. Nagyon jó volt az alakja,fordulékonysága,sima vizen mondjuk hogy gyors volt. Nagyon szerettem,azt a tányt kivéve,hogy kimélt használat,ugrás tanulása mellett 1 évesen felpuhult. Teljesen elvált a 2 réteg. Azt hallottuk róla,hogy azért olyan könnyü,mert kihagynak belöle rétegeket. Összvélemény:jó-jó, de SZAR.
Mistral:Nem drágák,föleg ha akció is van,mint most a freetimeban.Én is most vettem 1 2003as Twistert 187000 Ftért. Zsír ujan. De vegyük példának a 2002es Scoret. Ezt 120000 körül adják.Szintúgy ujj. Ezek mellett egy szar 2001es Air 2 eltörpül.
Kérdés: ezzel a Nagy vitorlával használod?
mert szerintem akkor sír az a szegény roncs.

Dboxy BBS

Előzmény: schleudersturz (1731)
schleudersturz Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1731
Azért cseréltem le a Ride-ot, mert úgy hallom, nemigen bírja a magas ugrásokat (20-30-at biztosan ugrok egy alkalommal, ha jó szél van) meg a 90 kilós súlyomat. Ehhez jött még, hogy sikerült kb. 30 ezret beszámítani az egyik szörfboltban egy egyébként is akciós Air 2-be, így van most egy olyan deszkám, ami új és 1 év garancia van rá. Az Air dupla szendvics, és a neve is mutatja, mire való. Ja, és egy nyomós érv: nem ismerem a Mistral új árait, de erős a gyanúm, hogy 200-250 ezer felett vannak.
Tapasztalatok: könnyen siklik, a kanyart kissé öregurasan veszi (63 cm széles), egyébként nagyon stabil, szinte már kényelmes. A gyorsaság nem ismert, de nem is fontos egy viszonylag kis tavon. Eleinte sajnálkozva vettem észre, hogy az ugrások nem mennek vele, de később már megszoktam (biztos a rövidsége miatt volt). Ha a várakozásnak megfelelően strapabíró, akkor beválik.
A duck jibe-ot 5 camberes, 7.1 -es vitorlával csináltam. Nem azért, mert ilyennel kell, hanem mert ilyen cuccom van. Lehet vele helikoptert is, csak nehezebb. Szóval az senkit nem tartson vissza a gyakorlástól, hogy nem megfelelelő a felszerelése. Freestyle=fokozott élvezet.:-)))
Blind Rider Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1730
Üdv Fenistil!

Szerintem érdemesebb lenne, ha már freestyle deszkában gondolkodsz, mistral twistert venned,van hasonló méretben, és szerintem és mások szerint is jobb mint az F2. Egyik ismerősömnek a BBS-ből volt air2-je és felpuhult neki, pedig nem ugrált vele sokat, se magasat. Persze ettől még nem biztos, hogy mindegyik rossz, de én inkább a mistralt mondanám, a JP és hasonlók pedig nagyon drágák.

Másik lehetőség a Qcséber Feri, nekem eddig csak custom deszkáim voltak, és nagyon jók...
Tényleg a piros deszkám hogy szuperál?

Andris

Előzmény: fenistil (1728)
vpe Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1729
hi szlájder

mért váltasz air-re? a ride mért nem jó?

Előzmény: schleudersturz (1724)
fenistil Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1728
Hi Slajder!

Mentél már az új Air-eddel?? Ha igen, milyen? Azért kérdezem, mert én is ebben a deszkában gondolkodok (115 l).

A 93 l-es axxis-t cserélem, ami mostantól eladó, 2000-res. Igen jó állapot, gyakorlatilag karcmentes, ötnél többször nem volt vízen. Adok hozzá egy házilag készített boardbaget is (ami ugyan nem túl szép, de jól működik...). 85 E-ért gondoltam (irányár). 30/2558816

üdv
fenistil

Előzmény: schleudersturz (1724)
vau1111 Creative Commons License 2002.10.31 0 0 1727
Méghogy kevesen freestyle-oznak :)
Remélem, hogy beleegyeznek, sikeres carving 360 (főleg egykezes!), body drag és backwind jibe videó mindig jól jön.

Azt sem tudtam nem észrevenni, hogy a duck jibe-ot camberes cuccal csináltad :)

Előzmény: schleudersturz (1722)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!