Keresés

Részletes keresés

AzHofi Creative Commons License 2008.05.14 0 0 2205
Balaton déli partján homokos löszös talajba mennyiért fúrják méterét a kútnak? 10, max 20 méter kénee, kizárólag öntözésre, kb napi fél köbméter kéne csak. Ha esetleg valaki tud Bföldvár környéki fúrót, írjon kérem elérhetőséget! 110-es béléscsőre gondoltam, és meglevő szovjet gyártmányú búvársziszire :-)
hddani Creative Commons License 2008.05.13 0 0 2204
Kedves Kút- és Szivattyú Guruk!
Tudja valaki hol lehet Ikladi motorhoz alkatrészt vásárolni??? Esetleg telszám?
Köszönettel!
FAQtyA Creative Commons License 2008.05.11 0 0 2203
bo.zo!

Én már többször lemásztam a saját kutamba - túléltem.

Külcsönöztem egy olyan zagyszivattyú szerű búvárt, ami colos csövön egy fél óra alatt kikapta a kutat, de csak az alsó 10-20 centivel nem bírkózott. Azt folyamatosan szívta, de nem fogyott ki.

Egy 3x7 fokos alu létrát teljesen széthúztam annyira, hogy az utolsó fokaik értek csak össze. Azokat kerítés feszítő dróttal összekötöztem, rákötöztem még egy kéznél lévő létrát, majd fejjel lefelé beleeresztettem a kútba. Eredetileg a létra alján lévő széles láb pont fennakadt a kútgyűrü peremén, amit még kötelekkel oda is feszítettem egy kerítésoszlop segítségével.

Lemásztam, majd egy vödörrel - és a sógorral kikanalaztam az iszapot a kavicsos rétegig. Ezt úgy 2-3 évig játszottam el évente. Idén már úgy tűnik nem kell, mert tuti a kút (lekopogtom - bár nem vagyok babonás).

A lényeg, hogy így Te is könnyebben mehetsz le "halászni". De ezt a halat ne fogyaszd el:)

Nagyon fontos, hogy TILOS egyedül csinálni - ha belevágsz!!!

Ja! A kutam 8,5 gyűrü, ebből kb. 3 a víz.

Vigyázz magadra!

Üdv!

FAQtyA
Előzmény: bo.zo (2196)
gyula1957 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2202

Ez egy golyos lábszelep az nem hiszem,hogy le tuddna tapadni.

Gyári félkarú kutfej van a kuton és nem hozza fel a vizet.

Vákum az van egy darabig feljön a viz de visszamegy.

Előzmény: LRNELSON (2201)
LRNELSON Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2201

22 mélyen leragadt a lábszelep?

 

Ezt vákuummal lehetne megmozdítani.

Előzmény: gyula1957 (2200)
gyula1957 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2200
A föld felszinétől 1m-re van viz,de nem tuddom felhúzni.Szivattyuval nem próbálttam,mert nincs áram ahól ez a kutam van.
Előzmény: LRNELSON (2198)
LRNELSON Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2199

A klasszikus halfogási módszert kell alkalmazni.

Vasvillából kétoldalra kell a fogakat hajtogatni és azzal "gereblyézni" a kút alján.

Előzmény: bo.zo (2196)
LRNELSON Creative Commons License 2008.05.10 0 0 2198

Jó lenne tudni milyen mélyen van az üzemi vízszint.

8 m alatt még ígérni sem lehet, hogy felszíni szivattyúval fel tudod hozni a vizet.

Előzmény: gyula1957 (2197)
gyula1957 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 2197

Sziasztok mindenkinek!

2 éve furattam egy kutat 42m-es mély,22m van a lábszelep és 3 hónapig lehetet húzni a vizet.Most semmi vizet nem tuddok húzzni,van a kútba viz de valamiért nem tuddom húzzni.

Ha valaki tuddna seggitséget,hogy mit lehetne vele csinálni az irjon,mert már sokmindenel próbálkozttam.

Köszi mindenkinek.

bo.zo Creative Commons License 2008.05.08 0 0 2196
Sziasztok!
Segítséget, illetve tanácsot kérnék.
Addig-addig próbálgattam a szivattyúmat a kút szélén, hogy a szivattyúm a szívócsővel együtt a kút fenekére került. Szeretnék újra hozzájuk jutni. Ez egy ásott, betongyűrűs kút, a feneke 9méter mélyen van és kb. 3méter benne a víz.
Felhívtam pár kútásót, de nem ajánlják a lemászás egyik formáját sem, mivel veszélyes.
Viszont amennyiért ők vállalják, annyiért új szivattyút, és csövet vehetnék.
Köszi előre is!
Coupe1 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 2195

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni Tőletek. Egy kertes házat vettünk, amelynek meghalt a tulajdonosa, a gyerekei pedig nem értenek a telken levő fúrt kúthoz. 110mm-es PVC cső van letéve, van egy Reflex-nevű 60l-es tartály és egy PM5 nyomáskapcsoló. A víz a házba is be van vezetve, van egy szűrőberendezés és vízkőmentesítő elektronika. Egy 15m-es cső volt a kútban, a szivattyú állítólag tönkrement nem tudni miért. A szivattyú "turbinalapátjai", azt hiszem 9db ott vannak a kút mellett. Valószínű, hogy 98mm körüli átmérőjű szivattyút használtak. A szomszédok szerint tudtak normálisan öntözni és volt 2 kerti csap is. A szomszédban, tőlünk kb. 30 méterre 48 méteren találtak vizet.

 

Hogy lehetne üzembehelyezni ismét a kutat? Milyen szivattyú...? stb. Szivattyú átmérő?

 

Köszönöm előre is.

gp1978 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 2194
sziasztok
a segitségeteket kérném .kutamhoz vödröt keresek beölös megoldásut ,ha tud valaki késziteni vagy van neki eladó irjon .sürgös.
elöre is köszönöm.
gp78@citromail.hu
nianda Creative Commons License 2008.05.06 0 0 2193
Köszönöm, nézem is.
Előzmény: LRNELSON (2192)
LRNELSON Creative Commons License 2008.05.05 0 0 2192

Itt turkálhatsz szivattyúk után.

 

http://www.felsom.com/pdf/FP4_50Hz.pdf

 

Az F020 jó is lehetne.

Előzmény: nianda (2191)
nianda Creative Commons License 2008.05.04 0 0 2191
Remélem, tud 6m3-t, most lett fúrva, 24 m mély, még nem volt használva. A nyomásról nem tudok nyilatkozni. Mihez szokott kelleni, mármint a kút milyen funkciójához?
Előzmény: szaki212 (2190)
szaki212 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 2190
Jó lenne tudni mennyit bír a kutad, szóval hogy óránként 6m3-t ki lehet-e belőle venni. Szivattyúhoz nem tudok tanácsot adni, de azt is jó lenne tudni hogy nyomás is kell hogy legyen vagy elég ha csak feljön a víz. Gondolom hosszútávra veszed, akkor ne sajnáld a pénz rá.
Előzmény: nianda (2189)
nianda Creative Commons License 2008.05.03 0 0 2189

Sziasztok!

Egy darabig visszaolvasgattam, de ez kevésnek bizonyult, így kérdeznék. Fúrt kútba milyen búvárszivattyút ajánlotok, ami 6m3/h-t tud. Van esetleg olyan típus, aminek rossz a "hírneve"?

köszi

Fabrik Creative Commons License 2008.04.22 0 0 2188
Az ÁNTSZ ezt írja (bár tény, hogy ásott kútra):
http://antsz.hu/baranya/kozeg/vizbakt.htm

"Ezután m3-ként 3 deciliter háztartási (3%-os) Hypot (vagy 30 gramm klórmeszet) öntünk a kútba. Kizárólag a hagyományos háztartási Hypo vagy a klórmész megfelelő, egyéb klórtartalmú fertőtlenítőszer nem alkalmas, (pl. a Clorox, Domestos, stb.) mivel ezek egyrészt más töménységűek, másrészt tartalmaznak egyéb, egészségre káros anyagokat is (pl. felületaktív anyagok, adalékok, stb.), emiatt ivóvíz kezelésére nem alkalmazhatók!

A Hypo kútba juttatása után a kút vizét egy tiszta fadoronggal el kell keverni, és 24 óráig úgy kell hagyni. Ha 24 óra elteltével a kút vize enyhén klórszagú és klóros ízű, akkor a kútban levő baktériumok elpusztultak. Ha a klórszag és íz nem érezhető, akkor a vízben levő szerves anyag miatt a fertőtlenítés nem volt sikeres. Ilyenkor a fent említett köbméterenkénti 3 dl Hypoval addig fertőtlenítjük a vizet, amíg a klór szaga és íze érezhetővé nem válik.

Az eredményes fertőtlenítés után a kutat teljesen ki kell merni vagy ki kell szivattyúzni. Az újra összegyűlő víz remélhetőleg - legalábbis átmeneti időre - alkalmas lesz a háztartási vízigény (mosakodás, WC-öblítés) kielégítésére. Ha ivásra és főzéshez is használni kívánjuk, laboratóriumi vizsgálattal ellenőriztessük a kútvíz minőségét bakteriológiai és kémiai (nitrát!) szempontból."

Illetve a zalai ÁNTSZ oldalán ez van:
http://www.antszzala.hu/kutklor.htm

"2. A klórmész, vagy hipo mennyisége fúrt kutaknál.

Mivel a fúrt kutak pontos mélysége és csőátmérője nem mindig ismeretes, ott a szükséges klórmész mennyisége a következőképpen adható meg.

a) Olyan fúrt kutaknál, ahol a vizet az anyacsőből szivattyúzzák, 100 g klórmeszet 1 liter vízben kell tejszerűvé keverni, vagy 0.5 liter hipo oldatot kell vízzel 2 literre tölteni és az anyacsőbe beönteni.

b) Olyan fúrt kutaknál, ahol a vizet tároló aknából szivattyúzzák, az 1. pont alatt leírt klórmész, vagy hipo mennyiséget és a hígításhoz felhasznált vízmennyiséget még fel kell emelni : a tároló aknában lévő víz mennyiségét kiszámítjuk úgy, mint az ásott kutaknál és minden m3 víznek megfelelően további 30 g klórmeszet 0.3 liter vízben keverünk el, vagy 1 liter hipo oldatot adagolunk.

3. A klórozási művelet

A lehetőleg teljes oldódásig kevert klórmész folyadékot beleöntjük a kút vizébe és 24 óráig állni hagyjuk. 24 óra múlva a kút vizének klórszagúnak és ízűnek kell lennie, mert a klórmész (vagy hipo) vizes oldata csak akkor hat baktériumölően, ha a vízben elegendő szabad klór van jelen. Amennyiben a klórszag, vagy íz nem jelentkezik, a klórozást kétszeres adag klórmész (vagy hipo) mennyiséggel meg kell ismételni.

Ezután aknás kutaknál a kútakna víztartalma lehetőleg teljesen kimerendő, illetőleg a kút szivattyúszerkezetén át kiszivattyúzandó (a kút víznyerő szerkezete szerint). A kút néhány órás pihentetése után - hogy ivásra alkalmas ivóvizet biztosítsunk - a kutat addig , akár többször is, teljesen ki kell merni, vagy kiszivattyúzni. Ezt addig ismételjük, amíg a víz klórszaga már csak alig érezhető.

Fúrt kutaknál (az aknás kutaknál akkor, ha a vízbősége oly nagy, hogy a víz teljesen nem távolítható el az aknából) addig kell a vízkimerést illetve a szivattyúzást folytatni, míg a víz klórszaga, vagy íze már csak alig érezhető és ezen kívül a víznek idegen szaga, vagy íze nincsen, valamint a víz esetleges zavarossága megszűnt."
Előzmény: LRNELSON (2187)
LRNELSON Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2187

1-2 óráig maradhat a hypo a kútban.

Öntözni rögtön lehet, a halacskák is inkább egészségesek lennének, de ne kockáztass. A víz szagán érzed majd, mikor nincs már hypo a vízben.

Ez általában egy öntözés után bekövetkezik.

Előzmény: dithke_ (2186)
dithke_ Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2186
Sziasztok! a hypo után? ha beletöntöm, akkor nem lehet közvetlenül öntözni, a kertben halastó is van, ki kell szivattyúzni valameddig? a hypot állni kell hagyni? mikortól lehet öntözni utána? köszönöm
Előzmény: LRNELSON (2179)
szaki212 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2185
Szia. Igen, van. A hidroszer árul ilyen cuccot, minden kelléket be tudsz náluk szerezni. www.hidroszer.hu
Előzmény: Péter - Masszőr (2184)
Péter - Masszőr Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2184

Van még olyan eszköz, amivel kézierővel, víz szivattyúzással lehet kutat fúrni? újpesten kb. 8 14 m méllyen vesznek a környékemen vizet.

killmark Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2183

köszönöm!

csőkút szivattyúra kersve bedobott párat.

Előzmény: LRNELSON (2182)
LRNELSON Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2182

Kivétel: az kb. 100 fajta csőkút szivattyú, melyek hazánkban kaphatóak.

Vannak kb. 70 és 100 mm-esek is.

Utóbbiak valók a Te kutadba.

Előzmény: killmark (2181)
killmark Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2181

sziasztok!

ha 125 ös csövet viszek le 8 méterre,milyen búvárszivattyút tudok használni?

az összes búvár amit árulnak,szélesebb mint 150mm.

LRNELSON Creative Commons License 2008.04.07 0 0 2180

Jet rendszerű szivattyút kell venned, a motor teljesítménye olyan 1,1-1,5 kW legyen.

Ezzel majd lehet öntözni is. Hidrofor tartályban van nagyobb, akát 200 l-es is kapható.

Öntözésnél ennek nincs jelentősége, mert a rendszert a szivattyú adott munkapontjára kell tervezni.

Előzmény: Fabrik (2178)
LRNELSON Creative Commons License 2008.04.07 0 0 2179

Klórmésszel egyszeri fertőtlenítést végezhetsz, de ha a réteg szennyezett, akkor folyamatosan jön a szennyezett víz.

 

Egyébként minden kutat érdemes tavasszal egy liter Hypoval fertőtleníteni.

Előzmény: dithke_ (2177)
Fabrik Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2178
Sziasztok!

Eddig olvasgattam, de most kérdeznék. Van nekem a fúrt kutam, ami 12 méter mély, 8 méteren van a víz és 125-ös csővel van bélelve.

Készül ennek egy 2 méter mély akna, azaz a víz 6 méter mélyen lesz. aki a kutat fúrta, egy 6 Bar-os búvárral nyomatta órákig (ez ősszel volt).

A kút kettős célt fog szolgálni: 1. kertlocsolás, 2. a házba bevezetve, amire jó (WC, és bevizsgálás után, majd meglátjuk).

A kitalációm, hogy egy kiszuperált villanybojlerből hidrofort csínálok, de lehet, hogy ezt kihagyom.

Milyen szivattyút/házi vízművet vegyek?

Van egy dilemmám. Egy házi vízmű tartálya 25 liter körül van. Ha pl. locsolok (ez majd automata öntözőrendszer lesz), akkor a nyomást végülis nem a hidrofor, hanem a szivattyú nyomja. Akkor egy 400 nm-es kert locsolásához milyen szivattyú kell?
dithke_ Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2177
Tudtok konkrétan ilyen céget, mert én sokkal drágábban hallottam a bevizsgálást.
A klórmeszes fertötlenitést is hallottam, de nem tudom hogy ezt egy fúrt kútnál hogy végzik? esetleg valaki hallott ilyesmiről? köszönöm
LRNELSON Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2176

Az ivóvíz legfontosabb jellemzője a biológia élet, szervesanyagok jelenléte.

 

Magyarol ne legyen fertőző az emberre, állatra.

 

Aztán van még a nitrit tartalom, mely a szenyvizekből kerülhet a vízrétegbe.

 

Persze sok egyébb jellemzőt is mérnek, mely befolyásolja a víz élvezhetőségét.

 

A Vízmüvek, egyes Növényvédelmi és Talajvédelmi állomások, néhány magáncég végez méréseket olyan tizenezer forintos költség nagyságrendben.

Előzmény: dithke_ (2175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!