Keresés

Részletes keresés

mfalcon76hu Creative Commons License 2007.10.12 0 0 555

Köszi! :-)

Mindjárt útrakelünk :-)

Előzmény: dokeee (554)
dokeee Creative Commons License 2007.10.11 0 0 554
Van. Remek. Menjetek! :)
Előzmény: mfalcon76hu (553)
mfalcon76hu Creative Commons License 2007.10.11 0 0 553

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a sárvári szaunavilágról? Holnap mennénk...

nagykt Creative Commons License 2007.10.09 0 0 552
Sziasztok!
Múlt héten voltunk Ausztiában, Bad Tatzmannsdorfban. (Burgenland Termálfürdő, Bp-től kb. 260 km, Kőszegtől kb. 35). A Spannoniának nevezett szaunasziget szuper. Karórával működik a beléptetés és a közlekedés, az órára lehet vásárolni, enni, stb. A szekrények 2 euróssal zárhatók (visszaadja).
És érdekes módon, sehol nincs kiírva, hogy fürdőruhamentes övezet. Még piktogram sincs. Lehet öreg vagy fiatal, mégsincs senkin ruci - tudják, hogy nem kell. Ez a szauna kultura - odaát.
Egyébként a címük:
www.burgenlandtherme.at , magyarul is.
jeanneau Creative Commons License 2007.09.25 0 0 551
Sziasztok!

Szerintem sokan vannak - köztük én is - akik hallani szeretnék a fittness-hétvégén szerzett élményeiteket. Hol-milyen (szauna) szolgáltatás található?
Előre is köszi!

jeanneau
ujfelhasznalo Creative Commons License 2007.09.17 0 0 550

Hétvégén lesz a Fitnesztermek nyílt napja, www.fitnesz.hu, amikor 500 ft-ért végig lehet járni fővárosunk (a programban résztvevő) fitnesztermeit.

Hová érdemes elmenni? Hol lehet fürdőruha nélkül szaunázni?

 

A Stadion Premier Fitness-ről ilyet hallottam. Másról tudtok?

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.17 0 0 549

Köszi mindkettőtőknek!

 

Valóban, kértünk jópár ajánlatot, és kb., azonos műszaki tartalom mellett 3x különbség van árban. Egy vidélki cég volt a legolcsóbb, ráadásul szállítás is benne van az árban. Talán ők kevésbé tudnak válogatni a megrendelések között...

 

Amúgy semmi extra nem kell, sem házimozi, sem arany szaunakályha. A hely meg a villany van egyelőre meg hozzá.

Előzmény: RodrigeZZ (548)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.09.17 0 0 548
Én a szunapont.hu címról rendeltem a "renko1" tip. tömörfa szaunát. (Előtte valahol kőbányán egy bemutatóteremben megnéztem) Ahogy nézem a honlapot, majd 100e pénzzel drágább, mint 2 évvel ezelőtt....

A beépítést én csináltam, ami a hozzá adott útmutató alapján nem volt nagy ördöngősség. Egy kapapács, elektromos csavarhúzó, mérőszalag kell mindössze.
A villanyosságra kell figyelni, rossz érintkezés, gyenge vezeték akár tüzet is okozhat.

R.
Előzmény: Törölt nick (546)
mlas Creative Commons License 2007.09.17 0 0 547
Arra kell figyelni, hogy szaunát általában a tehetősebbek építtetnek otthon --> sok a tisztességtelen lehúzás. Érdemes minél több cégtől ajánlatot kérni az építésre, de olcsóbban lehet venni készet, 1000 féle méretű van már manapság.

El kell dönteni, elektromos v. kályhás legyen. Ha ez megvan, télleg csak buxa kérdése, hogy mekkora, milyen fából, mennyi extrával (világítás, szabályzás, tartozékok, stb) kell. Van szauna.lap.hu, érdemes megnézni.
200ért már beférhet egy kicsi 2 személyes elektromos, de 10x ennyiért is hallottam már építeni.
Előzmény: Törölt nick (546)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.16 0 0 546

Sziasztok!

 

Lehet, hogy nem a legjobb topic, de a témában ezt találtam olyannak, amiben van is élet. SZóval szeretnénk építetni egy szaunát, a helye megvan a házban már. Kértünk is ajánlatokat jópár cégtől, mondjuk elég nagy a szórás. Van-e esetleg valami amire érdemes figyelni, buktatók, egyéb? Semmi extrát nem akarunk, nem luxus szauna lesz. Két fekvőpad fér el benne.

Köszi!

 

nagykt Creative Commons License 2007.09.13 0 0 545
Két hete voltunk Kehidán. A ruhátlanságot többé-kevésbé betartották: voltak, akik a lepedőben mentek be a medencékbe, voltak anélkül. És voltak 70 körüli hölgyek fürdőruhában a jakuzziban a meztelenek között.

Jött egy 50 körüli pár: mikor közölték velük, hogy fürdőruha nincs, a nő igen gangosan méltatlankodott, hogy ő már hány helyen volt szaunázni, és micsoda dolog, hogy nem lehet fürdőruhában!
Ennyit a szauna-kultúráról.

Egyébként csak jeges felöntés van, 14-kor. Terveznek később mást is.
Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2007.09.13 0 0 544
Köszönöm, Uraim!
jeanneau Creative Commons License 2007.09.11 0 0 543
Csak ismételni tudom Rodrigezz urat :), bár én sem voltam sokszor ott. Amikor viszont voltam volt egy-két szóló pasi, de nem a kukker fajtából. És nem is a langyos fajtából, amennyire láttam. Szóval ez nem az ő helyük...
Előzmény: Pamplónai békafuttató (540)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.09.11 0 0 542
Korrekt volt. 10-15 fő, beszélgetés, gőz, jacuzzi, szauna - esetleg felöntéssel - massage, hazamenés. Ennyi. Kukken nincs, mert kell szólni a szervezőnek, meglesz-e a minimális létszám. Ez elég riasztó annak aki nem szereti a szaunát.
Szóló pasiként csak én voltam 1x, igaz volt 2 szóló hölgy is. (csak az asszony meg ne tuggya)
R.
Előzmény: Pamplónai békafuttató (540)
Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2007.09.10 0 0 541

Egyrészt meglep, hogy ebből a Szalókból lett valami, a nyár elején olvastam, hogy leállt az építkezés és valami jogi huzavona megy a befektető és a kivitelező körül.

Másrészt teljesen elveszi a kedvemet, hogy nem csak megengedik, hogy a népek leüljenek a deszkára anélkül hogy maguk alá terítenek valamit, még reklámozzák is.

Ez egyenesen gusztustalan!

Előzmény: jjandras (522)
Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2007.09.10 0 0 540

Szia!

Ez milyen volt, amikor ment?

Normális emberek, főleg párok, vagy egy csomó kiéhezett kukkoló és mutogatós pasi, aki alig várja hogy odamenjen végre egy nő is?

Előzmény: jeanneau (539)
jeanneau Creative Commons License 2007.09.10 0 0 539
Sziasztok!

Ismét elindulnak a csütörtöki naturista szaunaestek a Hotel Orientalban!

Minden héten 17:30-tól 20:30-ig lehet szaunázni, gőzfürdőzni, jacuzzizni, esetleg masszázsra befeküdni. Itt megtapasztalhatod, hogyan is kell valóban szaunázni!
A belépéshez előzetes jelentkezés szükséges!
Belépődíj: 1500.-Ft/fő/alkalom
Masszázs: 2000.-Ft/fél óra (szakképzett masszőr/masszőz végzi)

Cím: Hotel Orinetal, XIII. Fáy u. 61., a Vasas pályánál (kínai piaccal szemben)

Jelentkezés telefonon: 30/942-1231 Györgyinél,
illetve e-mailben: kerteszi66@invitel.hu

üdv: jeanneau
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.08.23 0 0 538
Köszi mindenkinek. Ha "elvben" ruhátlan, akkor az nekem ruhátlan. Majd terjesztjük a kultúrát:-)))

R.
Előzmény: MiJu (537)
MiJu Creative Commons License 2007.08.22 0 0 537

A szaunák+gőz kötelezően ruhátlan, a pezsgőfürdő, taposó elvben ruhátlan, de most, a múlt héten, mindenki ruhában pancsikolt, így hozzájuk alkalmazkodtunk :-(

 

Novemberig még sok minden változhat, szilveszterkor szinte mindenki ruhátlan volt, legfeljebb a teázáshoz használt leplet - leszámítva a kiváncsi kamaszokat, akik szörfnadrágban üldögéltek kizárólag a pezsgőfürdő szélén.

 

Előzmény: RodrigeZZ (534)
MiJu Creative Commons License 2007.08.22 0 0 536
Igazad van, ezt nem említettem. Ha jól emlékszem, 14kor van a jeges felöntés, a sósra nem figyeltem.
Előzmény: andrás72 (533)
tcs969 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 535

Sziasztok!

Mi amikor voltunk,a szaunavilág összes szolgáltatását meztelenül vettük igénybe,s hála Isten egyre többen követték a példánkat. Voltak  pár látszólag "kezdők" is,akik szemmel láthatóan szégyenlősek voltak,s a pihenőtérben is beburkolódzva a lepedőbe,de ez minket egyáltalán nem zavart.

Ha rám hallgatsz,Ti is követitek a mi példánkat,s meglátjátok,mások is úgy tesznek majd. Csak jó példát kell mutatni.

Csabi

Előzmény: RodrigeZZ (534)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.08.22 0 0 534
Namostaztánjólösszekevertetek.

Eddig több hozzászólás volt, hogy az úszómester rászólt a fürdőruhásokra. Mos pedig, hogy nem:-(

Aszondja a honlap, hogy"Szaunaoázis (finn szaunák, aroma- és zeneterápiás kabin, gőzfürdő, infrakabin, Kneipp taposó, pezsgőfürdő)"

Ebből mi gatyás és mi nem? Hivatalosan és nem hivatalosan.

A másik fontos kérdés, hogy mikorvan locsolás felfelé?
November elején akarok menni ide asszonnypajtással, szeretnénk tudni, mire számíthatunk.

R
Előzmény: andrás72 (533)
andrás72 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 533
Nem csak annyi a változás, hogy fürdőruha nélkül hanem van szaunafelöntés program is amiröl lent tudsz olvasni valamit. PL: jegesfelöntés,sósfelöntés stb...
Előzmény: MiJu (531)
tcs969 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 532

Szia!

Mi is voltunk a párommal,még a nyár elején,s valóban kezdett terjedni,hogy a szaunából kijöve kezdtek felöltözködni,de azt hiszem többeket sikerült abba az irányba terelni,hogy ez teljesen felesleges. A szaunában is a magyarok többsége( akinek nem inge,ne vegye Magára) lepedőjébe volt többször körbe csavarva, miután így pár perc elteltével kezdték magukat egy kicsit kényelmetlenül érezni, folyamatosan elkezdtek könnyíteni a viseletükön. Azt ugye talán mondanom se kellene,hogy mi és egy két német a lepedőt csak magunk alá terítettük. Lehet,hogy "jó hatással" voltunk rájuk,s rájöttek,hogy úgy az igazi.

Ezeket csak azért írtam le,hogy Minden itt lévő szaunázó társunk nyugodtan kövesse a példánkat,s ne MI hátráljunk meg!!!

Üdv Mindenkinek: Tóth Csabi 

Előzmény: MiJu (531)
MiJu Creative Commons License 2007.08.21 0 0 531

Sziasztok!

Múlt héten voltunk ismét Kehidán. Tél óta annyi a változás, hogy a szaunában nem lehet fürdőruhában tartózkodni, de kinn, a szaunaszigeten fürdőruhában mászkálnak vagy gondosan állig beburkolózva törölközőkben. A szemérmes fürdőzők kedvéért most mindenki folyamatosan öltözik-vetkőzik - kicsit macerás. Ennél jobb volt régen, mikor reggel pár órán át csak ruha nélkül lehetett bent lenni!

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 530
Győri élményfürdő szaunájáról van valakinek infója ?
nagykt Creative Commons License 2007.08.15 0 0 529
Szia!
Én felhívtam őket telefonon, a tirtkárság vette fel, a következőket mondták:
a szauna lepedős, a szaunamesterek a betartására nagy gondot fordítanak. DE: ha egy nagyobb társaság gatyában akar lenni, azt is megoldják. (különválasztják?)
Hogy ez a valóságban is így van-e, nem tudom, nem voltam még ott.
Előzmény: RodrigeZZ (527)
andrás72 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 528
roluk nem tudok semit most akarjuk megkeresni az igazgatóságot
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.08.07 0 0 527
Szentgotthárdról tusz valamit? Írtam nekik 4(!) levelet, meg vendégkönyvebn is próbálkoztam, de nem kaptam választ a van nadrág, v. nincs nadrág kérdésre.
Írtam annak is, aki a vendégkönyvben dícsérte a fürdőt. Ő válaszolt ugyan, de nincs infója, mert nem volt a szaunában...

R.
Előzmény: andrás72 (526)
andrás72 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 526
a kültéri orosz és finn igazi rönkszauna naturista rész lesz. bent van még vagy 6 külömbözö szaunájuk ott nem tudom a házirendet mert mi adtunk nekik ismeretanyagot mivel magyarázzák meg, miért is egészségtelen a fürdőruhás szaunázás.
de még csak pár hete volt az átadás még nincs kidolgozott házirend sem. a weblapjuk sincs még kész de ennek ellenére lehet látogatni csak nem megilyedi mert mesziröl ugy néz ki még a terep mint egy épitkezés!
De ajánlom mondenkinek!
Előzmény: kis.kukac (524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!