Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.07 0 0 193
Szia, nagyon megköszönném ha nekem is elküldenéd a XI. ker-ben rendelő csontkovács elérhetőségét...köszi
dendike Creative Commons License 2009.04.13 0 0 192

 

 Hello Gerik!

 

Róla még nem hallottam,de a Pakó Mihály egy nyílt nap keretében kipróbálható. Úgy tudom,hogy április 25-én lesz egy ingyenes bemutató.

Nézd meg,nem kerül semmibe. Én esküszöm,hogy rajtam Ő segített és azóta is csak benne bízom.

Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.06 0 0 191
hello,

mivel fejfájásom okaként a nyakhúzódásom gyanúsítom így felhívtam Dr. Garzó Péter-t.

Ti hallottatok már róla valami személyes beszámolót?

http://www.arukinalat.hu/Default.aspx?alias=www.arukinalat.hu/csontkovacs
dendike Creative Commons License 2009.03.12 0 0 190

 

  Szia,már rég nem beszéltünk de úgy gondoltam,hogy megosztom veled a jó élményeimet.A téli hónapokban sokat szenvedtem a fájós gerincemmel és újból felkerestem régi gyógyítómat.Nagyon jó módszerei vannak,bárkinek jó szívvel merem ajánlani.Öt kezelés után olyan laza és fitt lettem,hogy elhatároztam,évente kétszer megismétlem.Nagyon igaz,hogy a mozgás az élet.Főleg,ha hozzáértő kezek biztosítják ezt a fajta mozgást.Nem szedek semmilyen gyógyszert,nem teszem tönkre a szervezetemet ilyesmivel.Végül is nem kerül több pénzbe az évente kétszeri kezelés és nagyon kellemes érzés.Ha még emlékszel rá,a Pakó Mihályról beszéltem neked tavaly nyáron.Csodálatos keze van és nagyon jó a modora,ami nem mindegy egy nőnek.Persze,a féfiak se szeretik,ha egy mogorva,durva ember dolgozik a testükkel,ami egy bizonyos intimitás.

Ha érdkel,itt megadom a telefonszámát,a címet azért nem,mert több helyen elérhető.

  Pakó Mihály  30-2554688

 

 

Előzmény: dendike (171)
aranyi57 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 189
Köszönöm
Előzmény: HiperBob (188)
HiperBob Creative Commons License 2008.12.03 0 0 188
5-10 ezer Ft között
Előzmény: aranyi57 (187)
aranyi57 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 187
Köszönöm.Árat tudnál irni?
Előzmény: HiperBob (186)
HiperBob Creative Commons License 2008.12.02 0 0 186
Átlagban 30-40 perc , de volt már amikor egy órát is dolgozott velem.
Előzmény: aranyi57 (185)
aranyi57 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 185
Sziasztok. Meg tudnátok mondani mennyi egy kezelés átlagban egy csontkovácsnál?
siposf Creative Commons License 2008.11.28 0 0 184
Sziasztok!

Jó csontkovácsot vagy gyógymasszőrt keresek Budapesten. Feleségemnek kellene, akinek eléggé fáj a dereka szülés óta és ahogy egyre nő, nehezedik a baba, így egyre jobban fáj. Elsősorban a IX. kerület környékén volna jó. Olyan kellene aki rendel este vagy hétvégén (mivel addig én lennék a gyerekkel, én pedig 5-ig dolgozok).
Köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.10 0 0 183
Sziasztok. Csontkovácsot Keresek 3as metro vonalán, lehet Kispest is. Kispest Határ útnál dolgozom, Ecseri útnál lakom.
M_Magnolia Creative Commons License 2008.09.02 0 0 182
Szia,

Dr. Volkovot tudnám ajánlani, ő a 13. kerületben rendel.

Üdv, Magnolia
Előzmény: sub_rosa (178)
gralma Creative Commons License 2008.08.31 0 0 181
Kedves Sub_rosa! Én már több csontkovácsnál jártam, a derék és a gerinc fájdalmaim miatt, míg végre találkoztam egy olyan csontkováccsal, aki mindegyik ízületemet végig nézte, hogy, hogy mozog. (Ezt már másnak is megírtam)

Csodálkoztam, hogy milyen alapos, mert a végignézés után megmasszírozott, megmutatta, hogy milyen gyakorlati tornát hajtsak végre otthon is, hogy a fájdalmam csökkenjen. Érdekesség, hogy a csontkovács maga mutatta be a tornákat, hogy hogyan hajtsam végre, vagyis, hogy otthon mit gyakoroljak, és elmondta, hogy ez még csak az előkészítés. Megmagyarázta, hogy nagyon sok embernél, amíg a csontjai, izmai rugalmassága nem megfelelő, addig nem szabad kimozgatni az ízületeit, sőt a röntgenem megnézése után döntötte el, hogy milyen kezelést alkalmaz. Elmondta, hogy a kezelések és a betanított tornák gyakorlása lehetővé teszi, hogy a csontok izmok rugalmassága megfelelő legyen.

Kezelés közben megjelent egy illető, akiről kiderült, hogy reumatológus, és a csontkovács tanítványa. Ezután ketten kezeltek. Három kezelés után, nagyon jól érzem magam.

Merem ajánlani ezt a csontkovácsot, a nevét nem tudom, mert már régen voltam nála, azóta nem fáj a derekam. Az illető Pesten lakik. Telefonja: 0630-4763784.

Üdvözlettel: Ferenc.
Előzmény: sub_rosa (178)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.29 0 0 180
Erre tipikus példa a piros hetes hátulja. Régen kifejezetten ajánlották vesekő kirázására :-)
De vban tapsztalat, h tudott nyakcsigolyákat (ki)mozgatni :-)
Előzmény: ötfelezős (174)
ötfelezős Creative Commons License 2008.08.26 0 0 179
Két XI. kerületit tudok, de emailed nem publikus.
Előzmény: sub_rosa (178)
sub_rosa Creative Commons License 2008.08.23 0 0 178

Ok!

 

Budapesten tud valaki kiropraktőrt?

Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 177
Szerintem ne kerület szerint keress, azért annyi jo szakember nincs, hogy mindenhova jusson... Budapest viszonylatban már van esély pár jo embert kifogni...
Előzmény: sub_rosa (176)
sub_rosa Creative Commons License 2008.08.23 0 0 176

Sziasztok!

 

Kiropraktőrt keresek a XI. kerületben. Tud valaki ajánlani?

 

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.22 0 0 175
Igen, sokszor ijesztegetik a szerencsétlen delikvenst, hogy a kiropraktőr majd jol kitöri a nyakát, eltöri a bordáját, le fog rokkanni, majd meglátja....
Az igazság abszolut az amit irsz, nevezetesen, hogy a profi csontkovács nem erővel, hanem technikával dolgozik. A napi életben sokszor durvább hatásokat szenved el az ember... Nagyon ritka amikor tényleg nagyobb erőt kell alkalmazni a helyretételhez, ilyenkor vagy nincs kilazitva, vagy még nem engedte el magát a beteg... Amikor nem megy nem kell erőltetni. Sokszor csak a 3-4. alkalomra lazul el és akkor viszont szépen helyremegy.
Előzmény: ötfelezős (174)
ötfelezős Creative Commons License 2008.08.22 0 0 174

Nos, most egy kicsit más ahangsúly, de (elismerem, provokatív) szólásom erre a mondatodra:

"mivel osteoporosis és spondylosis is a tulajdonom/sajnos/ emiatt nem is kezelhet csontkovács"

irányult. Mert, ugye, ha a csontkovács általában tilos/veszélyes, akkor az átlag napi igénybevételnél erősebben NEM beavatkozó csontkovács is tilos/veszélyes. Akkor viszont az átlag napi igénybevétel is tilos/veszélyes...

 

Persze, mondanám, ez elméleti beszéd, de szó esik erről az általam többször idézett könyvben is, mert különböző iskolák vannak; és az olyan beszámolókat, hogy: hatalmasat csapott... majd kitépte... ezeket én enyhe értetlenséggel szoktam olvasni, mert ilyeneket nem éltem át. De tán csak szerencsém volt.

 

Az amerikai, az, mikor hanyatt feküdtem, tenyerébe vette a fejemet, és a kisujjával lökött felfelé egy aprót a fejemen, amitől a fejem egy pillanatra kissé megemelkedett, miközben egy sor finom kattanás hallatszott, gyors ritmusban. Mire meghökkentem volna, másik kezével is, a másik oldalt. Utólag ezen sokat elmélkedtem, és arra a megállapításra jutottam, ekkora behatást a gyermekem is okozhatott volna játék közben, illetve szűk helyen végzett munkánál előállhatott volna, stb.

Előzmény: dendike (173)
dendike Creative Commons License 2008.08.18 0 0 173

Jajj,annyira nem veszélyes ám a csontritkulásom de szeretném ha megállna ebben a kezdeti stádiumban.Szerencsémre jó lazák az izületeim,gimista koromban versenytornáztam.Sajnos van egy ravasz gerincferdülésem,laikus nem veszi észre de én egy rohanós nap után megérzem.Az orvosom szerint nincs olyan csontkovács aki ezen segíthetne.Marad a torna,úszás és a gyógymasszázs ha összejön néha.

Hát,így jártam én a keresgéléssel!

Előzmény: ötfelezős (172)
ötfelezős Creative Commons License 2008.08.16 0 0 172
Ó, sajnálom. Nekem is volt egy olyan ismerősöm, kinek azt mondta az orvos, előrehaladott csontritkulás miatt, hogy fel se keljen az ágyból, mert összeroppanhat a combcsontja.
Előzmény: dendike (171)
dendike Creative Commons License 2008.08.15 0 0 171

Köszönöm a szabatos választ,nagyon érdekes volt.Az idézett linkbe is belenéztem.Az a helyzet,hogy időközben jártam orvosnál és ott kellett megtudnom,hogy mivel osteoporosis és spondylosis is a tulajdonom/sajnos/ emiatt nem is kezelhet csontkovács.Nos,hát maradt nekem amivel eddig is karban tartottam a bajaimat,az úszás és a torna.Amúgy is a perpetum mobile típusba tartozom,nem esik nehezemre.Gyógyszerre ritkán fanyalodtam,most kaptam egy számomra új szert,ha mégis lennének legyőzhetetlen fájdalmaim.FELDENE DISPERSAL tabletta.Még nem próbáltam ki,vízben kell feloldani és meginni.

Gyógymasszázst felírnak a rendelőbe ha kérem,csontkovácsra ezen okok miatt már nincs szükségem.

Azért köszönöm a segítséget!!!!!!!

Előzmény: ötfelezős (169)
ötfelezős Creative Commons License 2008.08.14 0 0 170

Igen, érdekes, csak nem tudom eldönteni, boszorkányüldüzés vagy koncepciós per illik-e inkább rá.

 

Azt az általam idézett szerző könyvében olvastam, hogy a szakma veszélyei közé tartozik, mint általában az orvosi beavatkozásoknál is, hogy a szervezet nem az elvárásoknak megfelelően reagál. Azt hiszem, ő nyaki érfal elvékonyodást emlegetett, ami ilyen mozdulatoknál kipukkadhat, és amit ugye általában csak akkor vesznek észre, ha kipukkadt. Nehogy a teljes kép megismerése helyett pánik keljen, nem arról volt szó, hogy a szakirodalomban az van írva, hogy a csontkovács miatt felhasad, előfordult ez mástól is. De ez csak emlékezetből, most nem szedem eléő ezért a könyvet. Majd legfeljebb kiigazít vki.

Volt egy rokonom, akármikor felsorolt 5-10 esetet, akiknek nem kellett volna rutinműtétre menniük, mert belehaltak valami észre nem vett eltérésük miatt.

 

Az idézett esetben, ha pénzem lenne rá, küldenék embert, faggassa ki a szerencsétlenül jártat, hány orvost keresett fel előtte panaszával, akik szintén nem vették észre a valós helyzetet.

 

Félreértés ne essék, én orvosellenes sem vagyok, csak a dolgok ritkán fekete-fehérek a világban.

Előzmény: kiviszem (162)
ötfelezős Creative Commons License 2008.08.14 0 0 169

Akkora szakértő azért nem vagyok, csak 90 óta muszáj észben tartanom a dolgokat... Én csak hármat ismerek tapasztalásból (ma reggelig 18 hozzászólásom volt a topicban, hát nem egy munka), közülük Szi úr nyugdíjba ment.

Ja, nem, egy amerikainál is voltam, ki a rendszerváltás után az Örsön a BKV palotában (is) rendelt.

Igazából neveket sem ismerek másokat, kivéve:

1. a Táltos Egyházas főnököt, kit régebben valamelyik zug-tvadó műsorán láttam:

http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%90smagyar_T%C3%A1ltos_Egyh%C3%A1z

2. Kováts Árpád könyve megvan:

http://www.web-hang.hu/csontkovacs/

3. meg régen barátaim voltak a határ túloldalán ama bizonyos Pista bácsinál, akitől Szi úr is tanult, és Ormos Gábor is említi a könyvében.

4. Illetve, egy évtizedig őriztem egy cetlit egy névvel, s most rákerestem a neten, és íme, 3 név is lett belőle:

 http://www.panmed.hu/letoltesek/2007-03-23_alternativ_gerinc.ppt

 

Olvastam a Kurultáj című rendezvény programjában, hogy ott is volt "csontkovácsolás, inazás, kenés, köpölyözés".

 

Mivel laikus és igen szerény, de megingathatatlan véleményem szerint a csontkovácsolás az a személy készségeitől nagy mértékben függ, akit én nem próbáltam, nem tudom ajánlani. Egy csontkovinak hozzá kell nyúlni, s az egy másik kategória, mint megtanulni, akár jól.

Előzmény: dendike (166)
ötfelezős Creative Commons License 2008.08.14 0 0 168

Kedves Max8!

 

Végigolvastam a fórumot, de sajnos nem tudom, hogy ki is az igazán jó csontkovács, és ki az, akihez biztos ne menjek el.

...

Senki nem adott "jószándékú javaslatot".

 

De, adott, én például kettőt. Nem hallomásra, tapasztalásra alapozva. Így aztán fenntartanám a jogomat az értetlenségre.

 

Előzmény: Max 8 (164)
dendike Creative Commons License 2008.08.01 0 0 167

 

 Szia!

 

Jó csontkovácsot keresel? Én is éppen. Én a Polonkai Tiborról úgy tudom,hogy nagyon jól csinálja a nyirokmasszázst.Telefont nem tudok de most olvastam,hogy Bp.Váci ut 121. a címe,ha még az.Szerintem a Pakó Mihály is sokakat kezelt eredményesen.

Előzmény: Max 8 (161)
dendike Creative Commons License 2008.08.01 0 0 166

Nemrég kezdtem meg a nyári pihenőmet,Ausztriában dolgoztam kicsit és minden bajom van a gerincemmel.Kerestem a neten jó csontkovácsot,így jutottam el ide a Fórumra.Visszaolvastam és úgy tűnik,Te régi motoros vagy a témában.Vidéki nagyvárosban élek,régen Pestre jártam csontkovácshoz a Lónyai utcába.Ha az itt olvasott P.M. azonos azzal akit Újpesten emlegetnek eléggé negatívan,akkor éppen hozzá.Szerintem jó keze van,nekem jó emlékeim vannak róla abból az időből.A csinosabb nőket minden férfi megnézi,ez nem bűn.Csak azért írom,mert szerinted van akit a férje nem enged,azért nem megy gyógyulni.Én a Polonkai Tiborról nagyon jókat olvastam lehet,hogy kipróbálom Őt.Ki tud róla közelebbit?Nem túl drága?

Előzmény: ötfelezős (163)
avi01 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 165
Joó Pál 06-20-4380140
Előzmény: Max 8 (164)
Max 8 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 164

Kedves ötfelelzős!

 

Vagy én nem beszél mágyár vagy Te!

 

Én említettem, hogy fáj a hátam, majd azt írtam, hogy aki tudna ajánlani csontkovácsot annak megköszönném!

 

Senki nem adott "jószándékú javaslatot".

 

És képzeld el fogok menni csontkovácshoz, csak mivel nemrégóta élek Pesten nem tudom, hogy kihez lenne érdemes.

 

Én az eddigi rövid életem során már többször jártam egy orosz csontkovácsnál, aki sajnos visszaköltözött Moszkvába, ezért most már kicsit bajos lenne kozzá mennem!

 

Mivel a fórumon több emberről olvastam, akik azt írták, hogy xy-hoz nem érdemes menni, ezért kérdeztem, hogy kit ajánlanának.

 

És köszönöm a kedvességedet!

Előzmény: ötfelezős (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!