Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.26 0 0 52044

Ő indult idén Bledben a junior Grand Prix sorozatban, első versenyén 14. lett, ez nem rossz:
 

sss2 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 52043

Itt meg lehet nézni, hogy ki ugrott az Advanced Novice kategóriából

A-t vagy triplát. Lehet, hogy a juniorok rosszabbul állnak az ugrások terén?

 

http://www.moksz.hu/images/mukorcsolya/videkbajnoksag2013/AdvancedNovicelnyok_SP_Scores.pdf

 

A Kántor Georginát nem látom most, hogy mi lett vele. Ő se ugrott annak idején rosszul.

 

Szídják sokan az új pontozási rendszert, mert hogy nem közönségbarát. Lehet, hogy ki kellene vetíteni a közönség részére, hogy miből áll össze az összpontszám? Amúgy szerintem a szakma felé jó jelzésrendszer, mert látszik elemekre lebontva és a sportoló megkapja elemenként a visszajelzést, hogy mit nem fogadtak el. Tud rajta a későbbiekben dolgozni, hogy jobb legyen.

Előzmény: Rajongó2009 (52042)
Rajongó2009 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52042

Javaslom és külön örülnék is személyszerint, ha ilyen hírei vannak, legyen oly kedves rögzíteni és itt megosztani velünk, mert az élmény, hogy 2A-t ugranak a versenyzőink,( idő és tájékozottság híjján) legalább itt megnézhessük, mert ugye a szó elszáll a video meg megmarad :-) és legalább meggyőződik mindenki az ő saját szemével, hogy milyen is az az ominózus 2A, vagy triplának látszó tárgy. Ígérem tisztes műkorcsolya rajongóhoz mérten fogok szurkolni és nem egy "proli" futbahuligán, vagy egy elvetemült újgazdag hokiszurkoló szólal meg az ugrások és kűrök láttán! :-)

Előzmény: olvasgató1 (52039)
Rajongó2009 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52041

Totál egyetértek az Ön által írtakkal és egyáltalán "nem teszek úgy" , sőt nem teszek sehogy sem, csak véleményt formálok ahogy szoktam és teszi ezt még rajtam kívül sok topikos egy témában:

Nevesül: a foci és hoki kontra műkorcsolya jégtánc.

Ide illik a mondás: Páger Antal: Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

Előzmény: dzsonivir (52037)
olvasgató1 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52040

Tóth Ivett szerintem nem volt ott.

Előzmény: Rajongó2009 (52036)
olvasgató1 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52039

A helyi rádió híreiben volt, annak kapcsán, hogy ezen a hétvégén  Debrecenben lesz a rövidpályás gyorskori VB. Duola Axelt több lány is ugrott sikerrel, volt náhány tripla is.

Előzmény: Rajongó2009 (52036)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52038

:DDDDDDD

Előzmény: Rajongó2009 (52036)
dzsonivir Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52037

Jaj,mindig ez az ellenérv,hogy akkori pontozásos sportág,a hoki és a foci nem

ÉS?

A fociban és a hokiban is lehet szépen  a játékvezetők által manipulálni az eredményeket,pl,ha a legutóbbi szégyenletes foci-vb-re gondolok.

Na és most ez a bundabotrány.

de pl vegyük az atlétikát, kerékpározást(Lance Armstong,hogy egy mostani  ügyet említsünk),súlyemelést, az meg doppingügyek ezreivel van átitatva,nem kell úgy tenni,mintha a korcsoyla lenne az egyetelen "piszkos" sport.

Előzmény: Rajongó2009 (52031)
Rajongó2009 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52036

Hali! Akkor nyilván Kósa bevett valamit, mert a Tóth Ivett tud csak akkorra felnőni odáig és persze ahhoz az is kell, hogy a tini évei (magasság és súly növekedés és nőisedés stb.) ne menjenek a korizása rovására. Szóval 5 év nagy idő, de a műkori (nem szólt a kósának úgy látszik senki) technikai és roppant összetett sportág, amit legkésőbb 5-6 évesen el kell kezdeni és 12-14 évesen (ahogy régen is volt szabályozva a kerettagságban) 2A-t és 2 féle triplát kell ugrani, majd a senior kor elérésekor 18-19 év még a maradék 3 fajta triplából legalább két félét és akkor még nem is beszéltünk az ugráskombinációkról, szintes lépéssorokról és forgásokról. Mondom bekapott valamit, ha ezt állította :-)

Előzmény: olvasgató1 (52032)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52035

Szocsira nem, elírtam..... Koreára! Már az oliban gondolkozok.xD

Előzmény: Törölt nick (52034)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52034

Szép estét!

 

vannak ígéretes fiatal korisaink akik Szocsira odaérhetnek, pl Tóth Ivett aki indul a junior Vb-n, de én pl Sebestyén Juli tanítványaitól is sokat várok. Láttam már tanítványát, nagyon ígéretes.8)

olvasgató1 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52033

Szépet!

Előzmény: Rajongó2009 (52031)
olvasgató1 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52032

szombaton voltam műkoriversenyen...novice korosztályból voltak, pl. Havas Dorka és ...Virág a Jégvirág egyesületből.. Jó volt látni élőben, de nem valami nagy volt a színvonal. Virág elég magas pontot kapott a többihez képest, pedig alig volt hibátlanul végrahajtott ugrása.. a szinkronkori is bejött, és mintha ott nagyobb lenne az érdeklődés. Talán ez a szakág lesz a magyar kori jövője? De Kósa kijelentette, hoy olyan fejlődést fogunk produkálni,  hogy  Koreában 2018-ban, pontszerzők leszünk gyorskoriban és műkoriban egyaránt.....

Rajongó2009 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 52031

Szép jó estét kívánok Mindenkinek! Ott tetszenek téveszteni a "prolizásban", hogy olyan sportokat hasonlítanak össze a műkorcsolyával és jégtánccal amelyeket gólra játszanak és csapatsportok. Namár most ebből kifolyólag totál másmilyen a szurkolói hozzáállás nézői, szurkolási szempontból is, mert egy támadás alkalmából kiadott egy emberre leosztott ordítási faktort nem lehet összehasonlítani az ugráshoz készülő visszafojtott néhány másodperces csenddel ami pl a műkorira jellemző. Azzal sem ha sikerül a tripla és szép kifutó íven a közönség felé forduló, vagy egy gyönyörű forgáskombinációt befejező, a tapsot besőprő egyéniző, vagy egy akrobatákat is elismerésre kényszerítő jégtáncos emelésénk örömével. A másik fő különbség, hogy ezek az Önök által összehasonlításként felemlített csapatsportok nem pontozásos sportágak és olyan szabályok alkotják amelyeket a bíró ott és azonnal véleményez, amit ugye hát mi férfiak a b...meg kifejezéssel társítjuk, még a nem proli intelligens fajta is ha elragadja a láz.

Előzmény: dzsonivir (52029)
Felicitász Creative Commons License 2013.02.24 0 0 52030

Egy frászt, csak nem érünk épp rá annyira.

 

Michelle Kwan pl. férjhez ment :)
http://news.providencejournal.com/breaking-news/2013/01/olympian-michelle-kwan-marries-clay-pell.html

 

 (Na meg persze nem segít, hogy nincs magyar korcsolyázó, de erről éppen szó is van itt lentebb.)

 

Tökre ledöbbentem Koestner újabb EB-aranyán.

Idén eddig az amcsi bajnokság női egyest láttam, és annyi. Kíváncsi voltam, tud-e Wagner ismételni, és örülök, hogy tudott.

Előzmény: olvasgató1 (51982)
dzsonivir Creative Commons License 2013.02.24 0 0 52029

Nem a pénz tesz valakit "nemprolivá".

Ok,ellenpéldát bármire lehet hozni,de a nagy számok törvénye alapján...

Focimeccs után láttál már verekedés?Hokimeccs után?Koriverseny után?

 

Focibírót vertek már meg(lőttek is már le játékost,bírőt is)?Hokibírót?Koribírót?

Fociszurkolók vertek már szét stadiont?hokiszurkolók?Koriszurkolók?

Focimeccsre  kiengednéd a gyereked?Hokimeccsre?Koriversenyre?

Számold össze a három sportágnál az igeneket  és nemeket.

 

Előzmény: olvasgató1 (52028)
olvasgató1 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 52028

Uhh, ez azért egy kicsit erős. A jégkorong a tél focija, de ez nem azt jelenti, hogy proli emberek nézik. Mind a foci, mind a jégkorong rajongók között nagyon sok igen " előkelő" ember található, de mivel nagyon sokan rajonganak mindkettőért, ezért az egyszerűbb emberek adják a tömeget.

 

Előzmény: dzsonivir (52026)
dzsonivir Creative Commons License 2013.02.21 0 0 52027

Plusz a sportvezetők férfiak és ők inkább a hokit preferáljál,mintsem a műkorcsolyát.

Különben is,a műkori a melegek sportja,pestiesen szólva.

Előzmény: olvasgató1 (52025)
dzsonivir Creative Commons License 2013.02.21 0 0 52026

A prolisportot arra értem,hogy milyen emberek körében népszerű.

Nézd meg egy hoki-,egy foci-és egy koriverseny közönségét.

Végülis, a foci is drága,mert méregdárgán kell felépíteni stadiont,mindenféle nyugati levitézlett edzőket hatalmas pénkeért idecsábítani stb,stb

Előzmény: olvasgató1 (52025)
olvasgató1 Creative Commons License 2013.02.21 0 0 52025

a hoki nem lehet prolisport, mert mérhetetlenül drága a felszerelés. egy jobb ütő 70.000 Ft, és törik.

Előzmény: dzsonivir (52023)
dzsonivir Creative Commons License 2013.02.21 0 0 52024

Még valami:emancipáció ide meg oda,a vezetők,így a sportvezetők is elsősorban a mai napig férfiak.

Előzmény: sss2 (52022)
dzsonivir Creative Commons License 2013.02.21 0 0 52023

Sok minden szól  a kori ellen:nehezen követhető pontozás( a fünfkomanojnos rendszer legalább felfogható volt ).

Az állandó csalások.

Az eséseket nem szankcionálják elég keményen,így Rozi néni  Bódvaszilason ,aki évente kétszer leül korit nézni,azt látja,hogy "kétszer esett,aztán nyert".

Eleve:focit bárhol a világon lehet játszani.Namost a koriból eleve kiesnek a forró égövi országok.

Csak a mértéskelt és hideg égövben lehet róla beszélni és  ott is csak  a gazdaságilag elég fejlett országok között.

A hoki is eléggé prolisport ,mellesleg.

Aztán a fiúknál:eleve rossz a  korcsolya megítélése,még USa-ban is beszóltak Johnny-nak többször azok a hikosik,akikkel Wayne-ben egy jégpályát használt.

Szemtelenkedtek vele,meg úgy köszöntötték reggel,hogy "Jó reggelt,madame!"

Az egész korinak rossz  a  piárja.

Egyszerűen nem (amatőr)  nézőbarát a mostani műkorcsolya.Azok értik,meg élvezik,akik műkorcsolya-jégtánc szakon szerezték meg a mesterdiplomájukat:)).

Előzmény: sss2 (52022)
sss2 Creative Commons License 2013.02.21 0 0 52022

Én ezt kicsit másképp látom! A fociból tud még plusz pénzt kihozni, mert rá tud építeni sok más businesst.

 

A koriban kevesen vannak.

 

Nem is tudják maguknak kilobbizni.

 

Itt van ez a látványcsapatsport kérdés. Meglepett, amikor az egyik hokis gyerek anyukája azt mondta, hogy ennek köszönhetően náluk a gyerekek a hokikorit ingyen kapják.

 

Nem tartom fair-nek, hogy sportágakat egy törvénnyel így megkülönböztessenek.

 

Pont a látványcsapatsportok azok, akik eleve könnyebben tudnának maguknak szponzorokt találni és akkor nyomjunk rajtuk még egyet.

Előzmény: dzsonivir (52021)
dzsonivir Creative Commons License 2013.02.19 0 0 52021

Szerintem ezzel úgy vanank a sportvezetők is,hogy aki korizni enegdi a gyerekét,az biztos elevemilliomos,tehát úgyis maguk tudják szponzorálni,a foci meg a prolik sportja,tehát oda önteni kell a pénzt.

mia meissner Creative Commons License 2013.02.18 0 0 52020

Anno egy interjúban mondta valaki nagy név (meg nem mondom ki), hogy aki soha nem ugrott triplát, az nem is tudja oktatni. Konkrétan azért, mert soha nem érezte, milyen bepörgetni egy triplát. Persze vannak olyan edzők, akik ilyen téren multitalentek és megtanítanak egy négyfordulatost is úgy, hogy ők maguk csak duplát ugrottak. De általánosságban (főleg a gyerekek szintjén) általában azt tudja tanítani az edző, amit ő maga is meg tud csinálni).

 

A szponzorokról meg annyit, hogy soha nem fogják kikérni a szakma véleményét ilyen szinteken, fejlődésben lévő gyerekeknél, mivel a kicsiknél általában családi barter módon mennek a támogatások. Majd 14-15-16 évesen már nyilván amögé fognak beállni, aki világversenyekről eredményt fog hozni. De a tény, h Hoffmann Nóráék évekig nem találtak szponzort, pedig EB-VB legjobb 10 környékén voltak, nem garantálja, h alacsonyabb szinten nagy esély lenne rá. Esetleg ha a papa jónevű üzletember, tud a gyerekének szponzort keresni.

 

Barátnőm tegnap kinn volt a bajnokságon, azt mondta, hogy szinte csak a szegedi kadettesekkel volt elégedett, náluk nagyon szép éltisztaság volt és a lépéseik is nagyon rendben voltak.

Előzmény: sss2 (52019)
sss2 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 52019

Sajnos szerintem több sebből vérzik a két sportág a műkori és a jégtánc.

 

szakmai

 

- a műkoriban már felállítottak az idei szezontól egy felmérési rendszert és a sportolók, szülők így képben vannak, hogy mi az igazi színt.

 

- a jégtáncban továbbra sincs komoly rendszer szerintem. Volt felmérő, de itt több szempont kellene - milyen elemeket, milyen színten kellene tudnia a korisnak bizonyos korosztályban és mivel a jégtánc  belterjesebb, mint a műkori, itt jobban oda is kellene figyelni, hogy ne hanyagolódjon el a fejlődés. Itt talán nehezebben tűnik fel, ha nem törődnek úgy a korissal ahogy elvárható lenne.

 

- találkoztam azzal, hogy egyes helyeken beminősítik az edzőket és megvan adva, hogy az adott edző szakmai tudása arra jó, hogy pl. kezdőket oktasson, mert mondjuk nem tud triplákat oktatni.  Ez a szülőknek is lenne talán valami garancia, mert iszonyú sok munkájuk, pénzük mehet el a nagy semmire, ha nem jó kezekbe kerül a csemetéjük.

 

- jégidők - a renszerből sokszor eleve kiesnek azok a műkorisok, akik nem akarnak magántanulók lenni a sport miatt. A szülők döntik el sokszor 9-10 éves gyerekeknél, hogy magántanuló legyen-e vagy sem. Nem tudom, mennyire keserednek meg később ezek a gyerekek, akiktől ekkora áldozatot várnak, holott a jégen sokszor normális időben felnőtt rekreációs színtű emberek bóklásznak és a hétvégeken is lehet, hogy van normális időben szabad jég. Egy gyerek egészséges fejlődéséhez hozzá tartozna az is, hogy rendesen iskolába jár, tartozik stabilan egy közösséghez. Itt a korinál azért vetélytársai egymásnak. Más azért a légkör, mint egy iskolában.

 

Jégtáncban a kevés edző közül is van olyan, akinek este 8-9-kor kezdődik az edzése. Egy józanul gondolkozó szülő nem teszi ki annak a gyerekét, hogy aztán reggel kialvatlanul az iskolában elaludjon vagy állandó koncentrálási zavarai legyenek a kialvatlanság miatt.

 

Azért valahol törekedni kellene a józanságra. Úgy jobb az eredmény is, ha a rendszer azért igazodik valamennyire a gyerekek bioritmusához és nem vár el tőlük káros áldozatot.

 

 

pénzügyi

 

Nem tudom, egyes edzők mennyire tudnak elszállni az árakat illetően. A szülők nem mindig vannak képben.

 

Ha valamelyik koris jobb finanszírozási formát talál (szponzorok vagy egyéb lehetőségek), akkor előfordulhat az is, hogy az ügyesebb, jobb képességű gyerek anyagi okok miatt a háttérbe szorul.

 

Nem tudom, mennyire lehetne a támogatókat, szponzorokat rávenni arra, hogy még jobban kérjék ki a szakma véleményét, mielőtt beszállnak egy ilyenbe és legyen valami rangsor, hogy kit kezdenek el támogatni.

 

elizaveta Creative Commons License 2013.02.16 0 0 52018

Például elhitetni a fiúkkal, hogy a jégtánc nem kevésbé férfias sport, mint a hoki.

 

Egyébként itthon valószínű, hogy sokáig nem lesz még bevezetve olyan kinevelési rendszer, mint amerikában, de elég nyíltan közzé vannak téve ott is a követelmények, tehát meg lehet nézni, hogy x korú gyereknek mit kell tudnia, mert nemzetiségtől függetlenül gyerek, gyerek. És le lehet ülni az edzővel, hogy akkor bizonyos szinteket bizonyos korra el kéne érni.

 

Az elmúlt 10 évben Julin, Vikin, Katin, Chelsea-n és Pádár Biankán kívül alig tudták néhányan a 2A-t 16-17 éves korukra megtanulni, miközben 11-12 évesen már vígan meg kéne lennie lányoknál a 2A-nak. És valószínű, hogy nem a gyerekekkel volt a probléma, Juli csapatában a kislányok közül már van, aki ugrik 2A-t 50-60% sikerrel és 11-12 év körüli, de úgy, hogy előtte olyan edzőnél volt, aki több kárt csinált, mint hasznot, szerencse, hogy váltott és hogy jó helyre.

Előzmény: sss2 (52016)
dzsonivir Creative Commons License 2013.02.16 0 0 52017

majd leigazolnak valami huszadrangú amerikai milliomoscsemetét

 

Előzmény: sss2 (52016)
sss2 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 52016

Az alábbira reflektálva.

 

 

Sajnos tényelg nagyon kevés fiú van, de szerintem a videón látható korcsolyázó nagyon nehezen találna párt magának. Látszik, hogy nem gyerek már, lényegében a korcsolyázótudása még kezdő szinten van (nem élből löki magát, nem tiszták a lépései, a tartása nem a legjobb, kevés lépése van azok sem nehezek, lényegében koszorúzik elég sokat), plusz nekem az előadása is gyengének tűnik. 
Természetesen nem akarom szidni, csak még nagyon nagyon sok munkára van szüksége, hogy érdemes legyen jégtáncolnia.  Talán szinkronkorcsolyában több esélye lenne.

 

 

A korcsolyázó 12 éves. Gondolom 6 év elég lenne a felnőtt kategóriáig, hogy jó jégtáncos legyen, de ki az az igazi magyar edző, aki fel tudja rendesen készíteni?

 

A fiú kérdés meg olyan, hogy jelenleg itthon, ha a jégtánc maga nem toboroz fiúkat és nevel ki saját magának, akkor a műkoriból nagyon nehéz bárkit is áthozni, mert ott se nagyon vannak.

 

Itt követem sokszor a szakmai vitákat, de ezek mind a nagyokról szólnak, de hogyan jutnak el a magyar kicsik oda?

 

Én laikus vagyok, de azt látom, hogy ad-hoc módon történnek a dolgok, nincs felállítva egy szakmai rendszer, ahol képben lennének az érdekeltek, hogy ugyan már mit is kellene tudnia egy 12 évesnek vagy egy 16 évesnek, hogy eljusson oda, hogy nagy diskurzusokat lehessen folytatni a korizásáról.

 

Az a szerencsétlen azt se tudja sokszor, hogy mit kellene tudnia és megelégszik egy egyszerűbb kűrrel, holott esetleg többre is képes lenne, de nem számít, mert olyan gyenge és kicsi a mezőny, hogy így is a dobogón végez.

 

Több országban különböző szinteket kell teljesíteniük a jégtáncosoknak.  Hát, jó lenne valami ilyen itthon is és jó lenne, ha lenne annyi fiú, hogy lehetne próbát futni velük, hogy melyik lány kihez passzol.

 

Na, ezt hogyan lehetne idehaza elérni?

 

sss2 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 52015

12 éves a korcsolyázó

Előzmény: zinaida (52013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!