Keresés

Részletes keresés

hul Creative Commons License 2015.11.17 0 0 17570

Az étkezés döntő és baromira nem szabad szeszes italt inni.

Előzmény: Ficzek Úr (17569)
Ficzek Úr Creative Commons License 2015.11.17 0 0 17569

Én egy picit közelebb kerültem a gyógyításhoz,illetve a javuláshoz. Rendületlenül kenem magam olyan testápolóval,ami extra zsíros bőrre van. Az eredmény lassú,de folyamatos javulás amit már mások is észrevettek. Egyes foltok felére mentek össze,mások jelentősen halványultak,elég sok helyen újra látszik az eredeti bevonat. Elsősorban a lábamon,kisebb részben a kezemen látható javulás. A felsőtestemen lévő redvákra egyenlőre nem igen hat a dolog,igaz néhány már halványult. Lehet hogy besegített az is,hogy fogyókúrába neveztem be,amihez homeopátiás gyógyszer segítségét vettem igénybe. Mióta a szert szedem úgy néz ki hogy felgyorsult a dolog. Megjegyzem mivel az egész testem tele van,a folyamat - ha egyáltalán folytatódik és nem áll le ahogy eddig az összes javulás - hosszú ideig fog tartani. Sajnos az új foltok felbukkanását nem tudom megakadályozni,jönnek azok rendületlenül. Szerettem volna kipróbálni a jódos leszárítós dolgot,de a gyógyszertárban azt mondták hogy a békebeli jódot felejtsem el,az már nincs. A gyengített változatai viszont semmit sem érnek. Úgyhogy egyenlőre ennyi,remélem a javulás nem fog megállni főleg úgy hogy "lámpás" segítség is be fog játszani. Később még írok a történésekről,remélem jó hírekkel. Üdv: Ficzek

Előzmény: B.GY (17568)
B.GY Creative Commons License 2015.11.17 0 0 17568

A pikkelysömör gyógyításához sosem közeledtünk :) Ha valaki hisz benne hátha használ.Legfeljebb nem:)

Előzmény: hul (17567)
hul Creative Commons License 2015.11.17 0 0 17567

Lassan már át kellene nevezni a topikot valami spirituális névre, a pikkelysömör az marad, de a gyógyítástól egyre távolodunk.

 

Előzmény: K 1 (17566)
K 1 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 17566

Látom a szellem világ felé kacsingattok . Én is voltam már Bruno baráti körben .Fényképet is kaptam, amit a beteg területre teszel úgy is hat . Szerintem a gyógyáram, ugyan az az energia, amit reikinél csatornázol le . Nálam egyik se hozott javulást .

.Petya.57 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 17565

A filmvetítésre elég odamenni

Előzmény: B.GY (17564)
B.GY Creative Commons License 2015.11.16 0 0 17564

Köszi! Megtaláltam én is.Elég ha odamegyek előbb,vagy szólni kell valakinek?

Előzmény: .Petya.57 (17563)
.Petya.57 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 17563

Következő filmvetítés dec 13.-án lesz

A legközelebbi pesti Baráti Kör által szervezett információs előadás nov 19.-én lesz az 5. kerületben(Pesten 8 kör van, de van vidéken is sok helyen)

Előzmény: B.GY (17562)
B.GY Creative Commons License 2015.11.15 0 0 17562

Köszi! Akkor majd sűrűbben nézem az oldalukat.Nem változott az email címem,majd mindjárt megnézem jött-e levél.Kiköttettem otthon a netet,most öcsémhez járok át néha.Legközelebbire elmegyek én is.

Előzmény: .Petya.57 (17561)
.Petya.57 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 17561

A Jókai tér 9-ben a MEDOSZ hotelben. Írtam Neked emailt a fórumon lévő címedre, de lehet hogy már megváltozott. (Úgy gondolom az enyém is)  A Bruno Gröning oldalon találtam az időpontot és címet és telszámot is.

Előzmény: B.GY (17560)
B.GY Creative Commons License 2015.11.15 0 0 17560

Merre voltál? Én kértem vagy 2 hete az oldalukon meghívót,de nem válaszolt senki.Lehet inkább felhívom a megadott tel.számot.

Előzmény: .Petya.57 (17559)
.Petya.57 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 17559

Sziasztok!

Voltam tegnap Bruno Gröning filmvetítésen (3*1,5 óra). Nagyon érdekes, úgy gondolom elvetni az egész kört csak komoly tájékozódás után érdemes.

Előzmény: B.GY (17534)
B.GY Creative Commons License 2015.11.07 0 0 17558

Majdnem minden a géneken múlik meg a hormonokon :) 

Előzmény: Nuca89 (17557)
Nuca89 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 17557

Sok múlik a géneken, a hormonokon, nekem ez jutott.... :-( :-)

Előzmény: B.GY (17556)
B.GY Creative Commons License 2015.11.06 0 0 17556

Én is ilyen kajákon nevelkedtem.Nagyanyám állandóan krumplis tésztát,meg grízes tésztát csinált.Bár akkor még chips nem volt,csak krumpliszirom a Blahán az automatába:)Mégis világéletembe sovány voltam. Mondjuk mozgásból nem volt hiány :)

Előzmény: Nuca89 (17554)
hul Creative Commons License 2015.11.06 0 0 17555

Akárhogy is volt, gratula, mert az édességhez, mennyiséghez kötődés roppant erős... és a rossz étkezési szokások megváltoztatása nem könnyű feladat. 

Előzmény: Nuca89 (17554)
Nuca89 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 17554

Szia!

 

Hát, nem tartottak túl jól gyerekként, nem volt sok pénzünk és tipikus hizlaló kajákat ettem - sok krumpli, tiszta, kenyér -, meg csokival, chipsel szerettek szüleim, meg a gének - nem duma, de pikkpakk meghizok, ha nem figyelek a mai napig is. 

Szóval az étkezési tudásom elég szegényes volt, majd bekattantam egy szép napon, hogy elegem van, ez igy nem mehet tovább és megváltoztattam az étkezésem, elkezdtem mozogni. Még akad rajtam kb. 10 kg felesleg, de már azért cuki az összhatás. :-)

Majd mondom a dokinak is, mert igen, ilyen nagymértékű fogyás mellett akár még valami fel is borulhatott odabenn, hiába nagy megkönnyebbülés a testnek....

Előzmény: hul (17552)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.11.05 0 0 17553

"Úgyis sokkal tovább leszek halott mint élő"

 

 

Előzmény: B.GY (17551)
hul Creative Commons License 2015.11.05 0 0 17552

Röviden is érdekes olvasmány a "kórtörténeted". Nem is tudom, van-e ennyi fórum:-) 

Az biztos, minden mindennel összefügg az ember szervezetében. Olvasva az az 50 kg fogyás... lehetne tudni honnan hova jutottál és hogyan volt olyan sok, amiből lehetett ennyit fogyni? Valahol itt lehet a magyarázat, a problémáid gyökere. Gondolom. 

Előzmény: Nuca89 (17546)
B.GY Creative Commons License 2015.11.04 0 1 17551

Én nem szoktam aludni csak néha.Fekszem még eleget.Úgyis sokkal tovább leszek halott mint élő :)

Jó éjt.

Előzmény: Nuca89 (17550)
Nuca89 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17550

Hát, több éves mérget, vackot kell lepucolni a vastagbélből... OxyTarm lesz a következő bélpucoló, ha...  Na, de aludjunk! :-) Az is kell az egészségnek ám, nem éjjel a gép mellett virrasztani, megzavarva a belső ritmusunk... :-)))

 

Előzmény: B.GY (17549)
B.GY Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17549

Én ráadásul vagy 2 hétig szedtem,mert az első fajta nem használt(ciprofloxacin).Normaflort ittam azért hozzá.A perui kovaföldet én is iszom már vagy 1 hónapja,ha nem több.Nem vettem észre semmi változást,de biztos nem árt:)Ettem 2 hónapig a bioteches liver aidet,hogy tisztuljon a májam.Most Immun supportot veszek.

Előzmény: Nuca89 (17548)
Nuca89 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17548

Ó, erősited a mániám a bélflórával kapcsolatban, hisz az antibiotikum gyilkolja rendesen... :-)

Nem irtam, de perui kovaföldet kezdtem el ma méregtelenités gyanánt inni, 20 deka, ha elfogy és nincs haszna, akkor irány vissza a Herbária, következő termék, legyen az bármi is... :-)

Előzmény: B.GY (17547)
B.GY Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17547

Üdv.közöttünk :) Jó hogy neked legalább segít a Tomesa.Nekem semmit sem használt.Én is most próbálok "normális" ételeket enni,bár ez a nálam nehezebben megy.Fizikai munkát végzek,nem tudok dolgozni ha nem eszek rendesen.Már fogytam vagy 5 kilót,pedig eddig is sovány voltam.Még pár hónap és úgy fogok kinézni mint egy utolsó stádiumos Aids-es :) Nekem most Júliusba jött ki pár pötty a tüdőgyulladás után.Lehet az antibigyótól.

Előzmény: Nuca89 (17546)
Nuca89 Creative Commons License 2015.11.04 0 1 17546

Sziasztok!

 

Bemutatkoznék röviden és kicsit elmélkednék hangosan Nektek! 

11 éve vagyok pikkelysömörös (15 évesen kapott el), ebből volt pár év tünetmentes, illetve vállalható pár pettyes időszakom, és sajnos volt bőven olyan is, amikor a testem legalább 70 százalékát vitte a betegség.

Életmódot váltottam, folyamatosan tanulok és olvasok, mert semmi szervi bajom, gócom, kutyám, macskám nincs, orvosok nem tudnak velem mit kezdeni, mégis el tud lepni néha időről-időre... Tomesa segit egyedül.

Fogytam majdnem 50 kilót, letettem a cigit, - majd visszaszoktam, majd letettem, majd vissza és megint le... sajnos a gyengém... -, de ennek ellenére megint itt van, megint disziti a bőröm.

Életmódváltásom alatt a paleo életmód felé kacsintgattam el - glutén és tejmentességről sokat olvastam -, ennek is köszönhetem a tetemes mennyiségű zsirvesztést is, és ott mélyen elkezdtem belemenni a táplálkozásba, mert már csak ott látok kiutat magamnak.. (megszabadultam már a Cluster fejfájásomtól, magas vérnyomás, menstruációs görcsök, már csak ezzel szenvedek) Sokat olvasok, olvastam az utóbbi években táplálkozásról, egészségről, autoimmun protokollról és végül a kezembe akadt a Bélügyek cimű könyv is, és a GAP-szindróma is.

Kezdem úgy érezni, legalábbis az életemből kiindulva, hogy itt lesz a sömör elásva, a gyomor és az ő kis élőlényei által. Sérültnek gondolom a bélflórám, átjutnak idegen anyagok, amik irritálják az immunrendszert, meg hát önmagát is támadja... most ezt kezdem el helyrehozni, méregtelenités elsősorban, salaktalanitás, és utána probiotikumok és prebiotikumok használata... ez igy elég elméleti szintű és hát magam sem tudom mi lesz a hatása, de nem nyugszom bele abba, hogy gyógyithatatlan, és ha az életem táplálkozási előzményét nézem, csoda, hogy még élek egyáltalán, ez a legkevesebb, ami engem érinthetett betegségek terén. 

Bejelentkeztem a Mária utcai bőrklinikára is az orvosomhoz - Budapest - vele is átbeszélem ezt azért, hátha tud valami tanácsot adni, mert régebben is olvastam itt pár kommentben, hogy az emésztésnek nagy szerepe van ennél a betegségnél, a bélflóra helyreállitásának, csak akkor épp valamiért tova is siklottam ezen a gondolaton... 

Stressz kezelést is szeretném elsajátitani, biztosan az is sokat nyom a latba, sajnos elég nagy stressz forrás tud lenni néha a munkahelyem... 

Próbálok sokat mozogni, napfényen lenni, minőségi ételeket fogyasztani, D vitamint pótolni, halolajat fogyasztok, kvarc lámpázgatok... 

Mit mondhatnék még? 

Hajrá nekünk! :-)

B.GY Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17545

Ammán rég vót:) Okt.3-tól nem ittam semmi szeszt.Amúgy azt is a kutya itta.Nem látod hogy áll a szeme? :)

Előzmény: Mackóbogár (17544)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17544

hmm...és azt a sört a fényképen ki issza, a blöki ? ;-)

Előzmény: B.GY (17543)
B.GY Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17543

Akkor nekem már guminő sem jut,mert alkoholmentes sört sem iszom.Vízivóknak mi jár? Gumikacsa? :)

Előzmény: hul (17540)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17542

ajajj, e-cigim már van, hová fog ez vezetni ? :-))))

Előzmény: hul (17540)
adó segítség Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17541

2010 óta egyébként jár adókedvezmény a pikkelysömörrel kapcsolatos izületi problémákra (M07-es BNO kódtól kezdődően). Érdemes csekkolni, ajánlom a következő oldalt: http://www.betegadokedvezmeny.hu

Ha valaki a korábbi években nem vette igénybe, akkor 2010-ig visszamenőleg is vissza lehet igényelni a NAV-tól a korábbi években levont szja-ból az adókedvezményt (ami 5 évre összesen kb 270 ezer ft).

Nem egy bonyolult dolog, vizsgálattal sem jár, csak egy orvosi igazolást kell beszerezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!