Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14325
Annyit még hozzátennék, hogy a mostani találkozó kevésbé lesz szárazon szakmai jellegű, mint az eddigiek. Ezért családi kirándulás is szervezhető rá. Egy-egy korona metszésének a bemutatását még a legkevésbé érdeklődő családtag is elviselheti.
Előzmény: Béla1007 (14320)
Dió4 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14324
Köszi, hogy reagáltál. Eddig, ha nem is vagyunk sokan, még mindenkinek kedvezőek a tapasztalatai a fakadást illetően. Nálam is a Prima éppen hogy kidugott egy levelet, a többi már egész szépen hajt, még a kis Luigi is.

Megcsináltam mindegyik köré a raschel-háló védelmet régi rossz zsákokból.
Hát.....nem valami szép, de remélem, hasznos.

A selyemakácom elfagyása eléggé elszomorít, mert nagy fa, s egészen vastag ágak is elfagytak. Egy teljes ág maradt meg közvetlen a ház mellett, talán ő kapott annyi hőt, hogy ez mentette meg, bár ez az a ház, amibe most költözünk, nem volt fűtve csak annyira, hogy fagymentes legyen pár fok pluszban. De lehet, hogy ez is számított.
Bár tudom, hogy nem gyümölcsfa, de azért ebben a topicban is megkérdezem, hogy szerintetek, levágjam a nem hajtó nagy ágakat addig a részig, ahol látom, hogy a törzsön nyomja ki az új hajtásokat?
Előzmény: Gumihal (14307)
Dió4 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14323
Nagyon szépen köszönöm az invitálást, szívesen el is mennék, mert nagyon sok új dolgot tanulhatnék elnézve a programot, de ez most nem fog menni. Ebben a hónapban fogunk az új házunkba költözni, nem ecsetelem, hogy ez mivel jár. De remélem, egyszer még összejön!
Előzmény: ninovarga (14298)
Dió4 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14322
"Ez sokkal durvább természetátalakítás volt, mint amire mi képesek vagyunk"

Oké, lehetnek ilyenek, de az ember lehetőségei a technológia fejlődésével egyre nagyobbak lesznek. Hangsúlyozom lehetőségekről beszélek. Ha kilövöldöznénk az összes fegyvert az atomfegyverekkel együtt, szétszórnánk az összes mérget, olajat, azért elég sok élőlény megsínylené. Talán egyszer tényleg képesek leszünk a sci-fikben látható "bolygóölésre" is, amit azért nem sok minden élne túl. A többi élőlény lehetőségei kevésbé változnak a mai tudásunk szerint. Lehet, hogy egyszer egy teljesen más faj válik intelligenssé, ami ma még nem látható, nem tudhatjuk, de ma az ember mindenképpen különleges helyet foglal el, s szerintem az egyik megkülönböztető jegye, amiben az intelligenciája megnyilvánul, a képességének nagysága, amivel a környezetre tud hatást gyakorolni.

"amikor elválasztva próbálja kezelni magát, azzal van a baj!"

Ez így van.
Előzmény: Arth_ur (14296)
valila Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14321

Köszönöm Nino, mostmár ezt is tudom.:)

 

Előzmény: ninovarga (14317)
Béla1007 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14320

Sziasztok!

 

Varietas dēlectat. -A változatosság gyönyörködtet.-latin mondás-és ennek tükrében a május 15-16-i tali programja a következő lesz.

A találkozó tematikája egy olaszországi kirándulás hangulatát igyekszik majd becempészni a pannon valóságba ,ezért most egy dinamikus sok helyszínes sok látnivalót igérő túrázós hétvégét szerveznek nekünk a helyi forumtagok bízva abban hogy a tél okozta pici veszteségeket sok-sok pozitív élménnyel tudják majd csillapítani!

 

-15-én reggel 9-kor találkozó Fityeházon ültetvény és emlékfa szemle max 1 óra.

- Tovább indulás CSörnyefőldre a Nino hegyére.

Tovább a lovászi hegy gerincén meglessük a dedesi fügét majd leereszkedünk a vőlgybe a dedesi tó felé.

-Tovább fel a Papa gerincére és telkére ott káki metszés .

-Tovább Szlovéniába Lendvába egy gyalogos határtúrára.

-Gosztola felé Lentiszombathelyre ott Zsuzsa ültetvényén garázdálkodunk káki metszéssel.

Ha lesz csapadék akkor még egy titkos helyen vargányázás is várható!

 

Fityeházon most nagy főzőcske nem lesz terveink szerint majd bekapunk valamit valahol (akinek ez túl extrém az készüljön szendvicsekkel !).

Mivel nem sokan jeleztek hogy jönnek kb : senki ezért vagy max 6-an ezért a 16-i program még függő vagy nem is lesz ezt majd kitaláljuk szombaton !

Tehát : túra cipő -túra zokni-túra vakond !

Üdv

Béla

gardenerboy2 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14319

 

Az én "szlovák" növényeim is teljesen rendben vannak. Mindenen /Luidi, Overleese, mézbogyó, fanyarka/ látszik a gyarapodás.

ninovarga Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14318
Jav: 'rózsaszínes"
Előzmény: ninovarga (14317)
ninovarga Creative Commons License 2010.05.07 0 0 14317
Ha a bimbók jellemzően nem magányosan, hanem csomókban vannak és enyhén rözsaszínes árnyalatúak, akkor hímnemű a növény.
Előzmény: valila (14315)
Suker000 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14316
Megpróbálok képeket feltenni.
valila Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14315

Hát, na jó, végülis szép egészséges fiúgyermekek,

majd csak jók lesznek valamire.

 

Köszönöm a dns vizsgálatot Nino.

 

Mi a trükkje a megállapításnak? 

Miről tud árulkodni egy kivi bimbó?

Előzmény: ninovarga (14300)
Suker000 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14314
Helló! Segítség kellene v. valami ötlet,hogy mitől lehet ez.
Kopasz kivim van 1fiú és 3 lány. Az új hajtásokkal mindig történik valami amitől elszáradnak vagy megfeketednek.

A másik jelenség,hogy megsárgul a levele.

Köszönöm!
Üdv.:
Suker
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14313
Tegyél fel róluk képeket, akkor el lehet dönteni, milyen beavatkozás lenne célszerű.
Előzmény: főszakács69 (14312)
főszakács69 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14312
Nagyon Köszönöm a választ-már kezdtem elszomorodni hogy ilyen hamar leráztál-----a többi említettel mit kezdjek elég macerás az elhelyezésük --ujjnyi vékony- 2méteres- és teli virággal a szél alakítja rendesen-- vágjam vissza? Jó éjt!
Előzmény: ninovarga (14311)
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14311
Ezek szerint alapi rügyekről hajt, ami azt jelenti, hogy új vesszőket növeszt. Az idei vesszők lefagytak a rajtuk lévő vegyesrügyekkel együtt. Így az idén bizony termés nem lehet. Majd jövőre a most fejlődő vesszőkből. Ha csak nem folytatódik a "globális felmelegedés".:))))
Előzmény: főszakács69 (14309)
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14310
A napokban lesznek beoltva a rendelkezésre álló alanyok a kapott oltóvesszőkkel.
Előzmény: főszakács69 (14309)
főszakács69 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14309
Helló Nino mi a helyzet a kuro kaki-gaki projekttel ? Az oltóágak megérkezte óta semmi hír keresgéljek még Nektek------kakiinfo----andrej danek ? Most egy ismerősöm ráállítottam az abszolút keleti oldalra --az én kakim is most kezd éledezni pedig majd csuklóvastagságú tavaly szépen termett ---mopst csak a vezérágakon kezd hajtani ebből ugye nem lesz idei termés ? Van még 4 konténeresem is -ha így megy tovább ki se merem ültetni pedig 2 méter felettiek kivéve a hana fuyut . Üdv Robi.
Béla1007 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14308

szia !

Igen várom már a talit mint Lenin a forradalmat !

Baracsról fogok startolni !

Üdv

Béla

Előzmény: mediterránkert (14306)
Gumihal Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14307
Üdv mindenkinek!
Igen jogos a felvetés!megszűntek a vásárolt növényekről szóló írások!
Pármondat az én 5db növényemről!
Az ültetés után visszaesést nem tapasztaltam, szépen fakad mindegyik, bár nem egyforma intenzitással/különböző méretűek a levelek/ de ez lehet a fajta jelleg is!?
Az egyik kis visszametszett növényen volt 1 virág bimbó:-) azóta is neveli még nem dobta le!
Egyszóval szépen nődőgélnek!:-)
Azóta lett még 2 paw paw magoncom:-( Egy februári "botlásom"eredménye képpen!:-(
Hát nem volt az évszázad üzlete! 8 rugóért 2db olyan növényt kaptam mértileg amilyet Andrej ajándékba adott!:-(
Kérdeztem mailban lehet e tudni milyen fajta magoncok?Még várom a választ!sokáig!:-(
Hrtelen ennyi! Ja a goumi/ Eleagnus Multiflora/:-) talán?
az is a végső helyére került!Fakad ő is szépen!
Előzmény: Dió4 (14295)
mediterránkert Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14306
Köszönöm!BÉLA,kérdezlek!:-)Te készülsz a talira?És honnan indulnál?
Előzmény: Floo2 (14287)
Select_95 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14305
Köszönöm.
Előzmény: ninovarga (14304)
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14304
Edényben nevelt növény, természetesen, földlabdával bármely évszakban átültethető (kiültethető).
Előzmény: ninovarga (14303)
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14303
Mint minden egyéb növénynél, a nyugalmi állapot a legalkalmasabb. Lombhullatás után és kihajtás előtt (ősz, tavasz).
Előzmény: Select_95 (14302)
Select_95 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14302
Melyik időpont a legalkasabb egy füge átültetésére ? Van valami, amire különlegesen kell ügyelni átültetéskor ?
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14301
Kezd érni a korai cseresznyén az a néhány szem, amit a monília meghagyott. Mivel a virágzás utolsó fázisában hagyott fel az eső, csak a késői virágokból kifejlődött szemek élték túl. Az első generáció, ha ez a gombabetegség fel nem falta volna, már szép érett lehetne.
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14300
Két kivifiúgyermek édesanyja vagy.
Előzmény: valila (14299)
valila Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14299

Sziasztok!

 

Arthur, én tavaly jutottam ehhez a kivihez, de már akkor

1,2 m volt, úgyhogy gyanítom, nem elsőéves kivit

selejteztek ki.

 

Nino, párban kaptam, a másik növénykém bimbói sem

lányosak?

 

Sajnos a tavalyi vakondtúrás miatt az ajándékba kapott nem

mutat életjelet, úgyhogy Arthúr lánykivijére igényt tartanék,

ha még van belőle.

 

Sajnos nem tudok eljutni a találkozóra, de majd...

 

Érezzétek jól magatokat!

 

Üdv!

Vali

 

 

Előzmény: Arth_ur (14290)
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14298
Gyere el a találkozóra! Bejárjuk ezeket a dombokat.
Előzmény: Dió4 (14294)
ninovarga Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14297
Arth_ur Creative Commons License 2010.05.06 0 0 14296
OFF:
"Úgy gondolom, azért az ember természet-megváltóztató képessége jóval meghaladja a hódokét és a termeszekét, van miért kiemelnie magát. Képesek vagyunk saját magunkat is beleértve az élőlények túlnyomó többségét elpusztítani, más faj erre nem képes."

De mondjuk a kékmoszatokét nem haladja meg...
Nem most volt, hanem pár milliárd évvel ezelőtt, de a kékmoszatok csináltak oxigéntartalmú légkört a földre. Mégpedig azzal, hogy beújították az oxigéntermelő fotoszintézist, amit előtte más baktériumfélék még nem tudtak megoldani. Ez sokkal durvább természetátalakítás volt, mint amire mi képesek vagyunk, csak persze hosszabb idő alatt valósult meg, nem pár száz, vagy 1-2 ezer év alatt.

Nem tudjuk elpusztítani az élőlények többségét, inkább csak a nekünk szembeötlő nagy, ill. látványos állatfajtákat (bálna, bölény, moa, stb.). És persze sok specializálódott állat pusztulását tudjuk okozni az életterük elfoglalásával, tönkretételével, de az áttételes következmény. Ugyanakkor esélyünk sincs a csótányok, szúnyogok, legyek, vagy a különböző inváziós fajok kipusztítására, még ha szeretnénk is őket.
Nemegyszer okozott már az ember borulást a viszonylagos egyensúlyban azzal, hogy szándékosan behurcolt egy-egy állatot valahová, ahol az nem volt előtte, és azokat sem tudta szinte soha eltüntetni onnan, hogy visszaállítsa a régi állapotot, amikor rájött, hogy problémát okoz.

Hogy az ember kiemeli magát, az rendben van, amikor elválasztva próbálja kezelni magát, azzal van a baj!
Előzmény: Dió4 (14293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!