Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2006.06.04 0 0 240
A ciklus közepén a legvastagabb a nyálkahártya, és a 11 mm egyáltalán nem vastag.

Ha a kardiológusod úgy gondolta, hogy semmi baj, és annak idején a leleteid is azt mutatták, szerintem nyugodtan vágjatok bele egy második babába. :-)

De érdemes szerintem inkább a nőgyógyászoddal megbeszélni a dolgot, mert én tényleg nem értek a terhesség alatt fellépő szívlötyögésekhez.
Előzmény: dumdumka (239)
dumdumka Creative Commons License 2006.06.04 0 0 239

Köszönöm a gyors választ...

Azt hiszem a ciklusom közepén jártam az uh-kor...

Még azt szeretném megkérdezni, hogy nagyon szeretnénk második babát, de félek a terhességtől, mert az utolsó 4-5 hónapban hol tachikardiám volt, pitvari extraszisztoléim meg minden 4-5. ütés után jött egy.A kardiológus csak legyintett, de én halálfélelemben éltem végig a terhességem...

Étkezések után szintén nagyon sok volt...

Mi a véleményed? Tudom, hogy nem radiológia, de nőgyógyászat témába talán belefér...

Üdv.

Előzmény: kheiron (238)
kheiron Creative Commons License 2006.06.04 0 0 238
Kedves dumdumka, a méhed szerintem összességében nem nagyobb, a méhnyálkahártyád meg nem vastagabb (bár a nyálkahártyán mért érték attól is függ, hogy épp hol tartasz a cikusodban).
Előzmény: dumdumka (236)
dumdumka Creative Commons License 2006.06.03 0 0 237

Bocsánat, elgépeltem, az

Kedves Kheiron akart lenni...

dumdumka Creative Commons License 2006.06.03 0 0 236

Kedev kheiron, voltam ultrahangon, mert a szülés óta nagyon erős a vérzésem és a nőgyógyász polipra vagy cisztára gyanakodott, de negatív lett az eredmény.

A méhem 97mm, a nyálkahártya 11mm.Nem vastag ez és nem azért ilyen erős?

Felírt vérzésvsillapítót, de nem szedem, mert vérrögösödést tud okozni, inkább vasat szedek az egész menstruáció alatt már hónapok óta.

Mia véleményed ezekről a számokról?

kheiron Creative Commons License 2006.06.01 0 0 235
Kedves kkmd, válaszoltam.
Előzmény: kkmd (234)
kkmd Creative Commons License 2006.06.01 0 0 234

Kedves Kheiron,

írtam mail-t, szerinted lépjek tovább, vagy inkább nyugodjak le végre?

botondmama Creative Commons License 2006.05.30 0 0 232

Ok köszi.

 

Bocs az offért. Melyik az a topik???

Előzmény: Törölt nick (231)
botondmama Creative Commons License 2006.05.30 0 0 230

Köszönöm Spillo a te véleményed is! :)

 

De ugye nem lett semmi baja a babádnak?

Előzmény: Törölt nick (229)
kheiron Creative Commons License 2006.05.30 0 0 228
Kedves botondmama!

Bár nem vagyok egy szívbajos fajta, mégis az a javaslatom, hogy egy telefont megér a dolog. Az orvosod jobban ismer téged, ő el tudja dönteni, hogy mitévők legyetek.
Előzmény: botondmama (227)
botondmama Creative Commons License 2006.05.30 0 0 227

Nagyon köszönöm gyors válaszod.

 

Kicsit megnyugodtam. :) Az orvosommal elméletileg pénteken találkozom, ráérek erre akkor rákérdezni, vagy ilyenkor már minden nap számit és lehet súlyos is a dolog?

Csak mert nem nem szívesen hívom fel, nem szeretem "zaklatni".

 

Köszönettel,

Botondmama

Előzmény: kheiron (226)
kheiron Creative Commons License 2006.05.30 0 0 226
Kedves botondmama!

Nyugodj meg, kérlek. Az FL sajnos eléggé nehezen mérhető paraméter, mert a csontos részek mellett ott vannak a porcosak is, és időnként hosszasan kell nézegetni a magzatot, hogy a combcsontján tényleg a leghosszabb mérhető hosszat tudjuk látótérbe hozni. És ez nem gépfüggő, nem is vizsgálófüggő.

A BPD növekedése nekem sokkal informatívabb. :-)

Ezzel együtt, ha tényleg arra van gyanú (és a szülészorvosodban is(!)), hogy a babád visszamaradt volna, érdemes lehet egy flow-vizsgálatot csinálni, ami a méhet ellátó artériákban nézi az áramlást - ha itt valami okból romlik az áramlás, az kevesebb tápanyagot és oxigént is jelent, és akár lassuló ütemű gyarapodást is okozhat.
Előzmény: botondmama (225)
botondmama Creative Commons License 2006.05.30 0 0 225

Kedves kheiron!

 

Kicsit elkeseredve fordulok hozzád. 39. hetes terhes vagyok. Az utolsó 3

Uh vizsgálat során kicsit kicsinek találták a babámat, de megnyugtattak hogy semmi baj. Ami viszont számomra ijesztő hogy... Szóval voltam a 36. és a 38. héten is Uh vizsgálaton és az adatokat később itthon összehasonlitva kicsit megijedtem.

Az FL méret a 36. és a 38. héten is 65 mm volt. Az lehetséges hogy nem nőt???

A HL méret a 36. héten 63 mm volt a 38. héten pedig 60 mm, azaz kisebbnek mérték! Tudom tévedhetnek az Uh mérések és sok tényezőtől függ...

Egyébként végig magánuh-ra jártam, ugyanaz a személy végezte a vizsgálatot, ugyanazzal a géppel, ami mondjuk ráadásul elvileg ilyen hiper-szuper 3D-s szerkezet.

Egyedül a baba BPD-je megnyugtató az 88 mm-ről 92 mm lett.

 

Ne haragudj a hosszadalmas leírásért, de nagyon elkezdtem aggódni, hogy valami baj van a babámmal és nem fejlődik esetleg sorvad.

 

Kérlek ha tudsz segíts eloszlatni a fekete felhőket.

 

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel,

Botondmama

Nanácska Creative Commons License 2006.05.24 0 0 224

Kedves Kherion!

 

Köszönöm szépen a választ .

Nanácska

Előzmény: kheiron (223)
kheiron Creative Commons License 2006.05.23 0 0 223
Kedves Nanácska!

Elvileg minden ultrahangozás alkalmával át kell tekinteni a szívet, és a nagyereket. A vizsgálat során azonban előfordulhat, hogy nem sikerül jól látótérbe hozni a szívet és környékét, sajnos ez nem feltétlenül a vizsgáló ügyességén múlik.

Ha és amennyiben a vizsgálat során bármilyen gyanú merülne fel a magzat szívfejlődési rendellenességét illetően, magzati szívultrahang-vizsgálatot kell javasolt.

illetve ha újra vállalnék babát, akkor már a Kard.intézetben csinálnák az ultrahangos vizsgálatot. Az mennyiben más mint egy "sima" nőgyógyászati ultahang ?

Annyiban, hogy célzottan a szívet vizsgálja egy nagy gyakorlatú szakember. Egy autó márkaszervizéhez tudnám leginkább hasonlítani.

CSak kicsit úgy érzem hogy ezek a terhesség alatti kötelező vizsgálatok , messze vannak a valós veszélyek kiszürésétől.

Ismét látjuk a topicban azt a jelenséget, hogy nincs 100 %-os biztonságú vizsgálat, és ez a százalékokban-ezrelékekben mérhető hiba bizony annak, aki beleesik, sajnos pont 100 %.
Előzmény: Nanácska (222)
Nanácska Creative Commons License 2006.05.23 0 0 222

Kedves Kherion !

 

17 hónappal ezelőtt született meg a kisfiam, végig úgy tudtuk hogy egészséges, az összes vizsgálaton részt vettem, sőt magánrendelésre jártam ahol minden alkalommal ultrahang is volt. A kisfiam , azonban szívfejlődési rendellenességgel született. (teljes nagyér traspositio)

Az lenne a kérdésem , hogy hogyan lehetséges az hogy valakinél észreveszik már a terhesség során a magzat szívbetegségét, valakinél meg nem ?

illetve ha újra vállalnék babát, akkor már a Kard.intézetben csinálnák az ultrahangos vizsgálatot. Az mennyiben más mint egy "sima" nőgyógyászati ultahang ?

A kisfiamat megműtötték és szerencsére minden rendben van vele.

CSak kicsit úgy érzem hogy ezek a terhesség alatti  kötelező vizsgálatok , messze vannak a valós veszélyek kiszürésétől.

Előre is köszönöm válaszodat,

Nanácska

 

rain city Creative Commons License 2006.05.20 0 0 221
Köszi szépen, akkor csak várni kell, hogy kibújik-e még 2006-ban vagy bevárja az újév kezdetét. :)
Előzmény: kheiron (219)
kheiron Creative Commons License 2006.05.19 0 0 220
Semmi gond, az en gyerekem is vagy 10-15 napot sietett.
Előzmény: kkmd (218)
kheiron Creative Commons License 2006.05.19 0 0 219
Szerintem januar 1. :-) Valojaban teljesen mindegy, a kalkulatorok es a gepekben levo programok is elvileg ugyanazt a tablazatot kene, hogy hasznaljak. A realis datum meg a kiiras datuma elotti 2-3 het, es az utana levo 1 het kozott van. Nem szabad mitizalni a gepek es a doktorok altal adott datumokat, ezek csak eros kozelitessel ervenyesek.
Előzmény: rain city (214)
kkmd Creative Commons License 2006.05.19 0 0 218
Bocsi, Kheiron az előző hsz-ért :)))
kkmd Creative Commons License 2006.05.19 0 0 217

Szia,

én január 2-ra voltam kiírva a lányommal, erre december 31-én a déli harangszóra sírt fel hajszálpontosan. Azóta is emlegetjük a programozó apját aki nem tud különbséget tenni a déli 12 és az éjféli 12 között. De mindenki örül a szülinapnak, mert szilveszterkor, mindenki otthon van, buli van, a vendégek csak vele foglalkoznak a kis születésnapossal.:)))))

Előzmény: rain city (216)
rain city Creative Commons License 2006.05.19 0 0 216

Komolyan, jó, igaz, sok értelme nincs, de épp az év vége - jövő év eleje, és csak ezért érdekelt. :) Köszi a jókívánságot, remélem tényleg ez lesz a legnagyobb problémám. :)

Előzmény: Allia (215)
Allia Creative Commons License 2006.05.19 0 0 215
Elnézést, ha beleszólok, bocs Kheiron.
Rain city, komolyan 2-3 napot kérdezel? Ha még 2-3 hét lenne, megérteném, hogy aggódsz, na de így... :-) Tudod a babák 40 +- 2 hétre szoktak születni az utolsó menstruációtól számítva, egészséges terhességre vonatkoztatva. Komolyabb célidő meghatározásba a 12. heti UH-nál mért méretek alapján lehet bocsátkozni.
Kívánom neked, hogy ez a 2-3 nap eltérés legyen a legnagyobb problémád az év végééig. :-))
Előzmény: rain city (214)
rain city Creative Commons License 2006.05.19 0 0 214

Kedves kheiron!

 

Március 26-dikai utolsó menstruációs dátummal, öt hetes terhességi ultrahanggal szülési dátumnak 2007.01.02-t jelölte meg az ultrahangos doki. Ez két hete volt. Lehet ez a szülés várható dátuma? Netes kalkulátorok mind előbbre teszik, idén dec. 30-31-re. Szerinted melyik a reálisabb?

kheiron Creative Commons License 2006.05.18 0 0 213
Kedves Anetta1!

Nem vagyok nőgyógyász, hanem radiológus. Ezzel együtt a magam részéről úgy vélem, hogy minimális az esély arra, hogy a babádnak baja lenne a mostani betegségedtől.

De mindenképp kérdezd meg a nőgyógyászodat!
Előzmény: Anetta1 (210)
kheiron Creative Commons License 2006.05.18 0 0 212
Kedves kkmd!

A különféle eljárások szenzitivitása arányos az elváltozások méretével - egy kicsi eltérés könnyebben tud elbújni. Általában az emlőben egy tapintható (szerencsés esetben 3-4 mm-es) dolog már általában kimutatható és megtalálható, pláne, ha célzottan vizsgáljuk az adott területet.

A háziorvosunk azt mondta, addig nem kell foglakozni semmivel, amíg a mamográfia nem jelez... mennyire igaz ez így ?

Ökölszabályként én inkább azt mondanám, hogy azzal az eltéréssel érdemes foglalkozni, ami 1. fájdalmas, 2. addig nem volt, és megjelenik, 3. megvolt, és változik (megnő). E három pont közül elég az egyik is.
Előzmény: kkmd (209)
kheiron Creative Commons License 2006.05.18 0 0 211
Kedves táll!

Én úgy tudom, hogy a "nyaki redő" mérése a 12-13. héten történő vizsgálat során történik. A magam részéről mindig meg szoktam mérni, ha véletlenül valaki a kezemre adja magát. :-)

Az a feneség ezzel a tarkótáji oedemával, és a többi kis jellel, amik elvileg a kromoszóma-rendellenességekre hívhatják fel a figyelmet, hogy a beteg magzatok néhány százalékban nem látszanak. Szóval az egész nyaki redős dolog úgy indult, hogy megfigyelték, miszerint a Down-kórosok között gyakori a megvastagodott nyaki redő. Ugyanakkor önmagában a jel megléte nem jelent biztosan betegséget, csak a figyelmet hívhatja fel a további vizsgálatok szükségességére, és megfordítva is, a negatív vizsgálat nem jelent biztosan egészséges magzatot. Ez a bizonytalanság összességében néhány százalékot jelent, ami a számok nyelvén a 2005-ben született kb. 97500 gyereknél legalább 1000-2000 gyerek. És ez nem a vizsgálók butasága vagy ügyetlensége, hanem az eljárás implicit hibája.

Összefoglalva: még ha normális a mért érték, is születhet beteg gyerek.
Előzmény: táll (208)
Anetta1 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 210

Kedves kheiron,

8-9 hetes terhes vagyok, és kb egy hete megfáztam. Torokfájás, orrfújás, és most erős köhögés. Lázam nincs, max. hőemelkedés.

Gyógyszert egyáltalán nem szedek, csak vitaminokat.

Azt szeretnem kérdezni, hogy a terhességemre lehet-e hatással a megfázásom. Kell-e aggódnom, hogy a babának a fejlődésében gond lesz?

köszönöm szépen a válaszodat előre is.

A.

kkmd Creative Commons License 2006.05.16 0 0 209

Kedves Kheiron,

beszéltünk régebben a képalkotó eljárások szenzitivitásáról és specificitásáról kül. típusú mellrákok esetén; azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy ha pl. mammográfia nem mutat ki még kicsiny nagyságú bizonyos típusú malignus csomót, azonosítható-e ugyanez a csomó ha már  eléri mondjuk az öklömnyi nagyságot? Vagy egyfajta típusra akkor sem érzékeny, vagy bizonytalan a diag. akkor is ha már valóban "kézzel fogható" a dolog? A háziorvosunk azt mondta, addig nem kell foglakozni semmivel, amíg a mamográfia nem jelez... mennyire igaz ez így ?

táll Creative Commons License 2006.05.10 0 0 208
Kedves Kheiron!
Egy olyan kérdésem lenne hozzád hogy a magzati nyakiredő mérés kötelező-e,vagyis ha nem történt meg és beteg baba születik akkor ez hány százalékkal lett volna kiszürhető a méréssel.Vagy egyáltalán kiszürhető-e?
Köszönöm.
Előzmény: hb75 (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!