Keresés

Részletes keresés

vadrienn Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45045
Kedves Margó!

1. A tengerre néző szobát véletlenszerűen adják. Mi még pénzért sem tudtuk elintézni. Van, hogy az kap, aki nem is kéri.
2. Engem a víz hőfoka nem nagyon érdekel, mert ha tengert látok, átmegyek 5 évesbe. Az viszont tény, hogy a dánokon és rajtam kívül nem sokan mentek bele a vízbe. (kb.17 fok)
3. Csakis kizárólag a vacsoránál van ültetés, de azt illik betartani, mert vannak olyanok, akik patáliát csapnak, ha a helyükre ülnek.
4. Kartago Tours. Mi meg voltunk velük elégedve. Az idegenvezetőnket Mucska Petrának hívták, és nagyon korrektül adta elő a beszámolókat.
5. A szálloda 1500 fő befogadására képes. Ilyenkor a 2/3 -ad részét zárolták, Mi most 500-an voltunk. Igy elég kényelmesen elfért mindenki.

Mindjárt folytatom.
kirgizke Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45044
Igen, ment a válasz is. :-)
Előzmény: aagica (45038)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45043
Mi csak Sousse-be mentünk vásárolni, a másik két helyre nem. De legszebb emlékeim a karcsú, fekete hajú, igen csinos tunéziai eladó hölgyek voltak. )))))))))))))

Azért vettem egy igen klassz bőr mellényt is, amit szívesen viselek.
Előzmény: kvalcsi (45041)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45042
Kedves Vadrienn!
Nagyon jó volt olvasni a rövidke "élménybeszámolód"! Én is ugyanezt érzem ezzel a csodálatos hellyel kapcsolatban.Alig várom már én is,hogy mehessünk!Igaz,az még nagyon messze van,mert csak ősszel megyünk.
A fiamék ápr.9-én mennek ugyanebbe a szállodába.Kíváncsi lennék egy pár dologra.
-Tengerre néző szobák-Kell-e külön fizetni érte?
-A tengeri fürdés-Nem volt nagyon hideg a víz?
-Étkezésnél van ültetés?
-Melyik irodával voltatok?
-Volt már tömeg a szállodában?
Nagyon várom a képeket,és a bővebb beszámolót.
Előzmény: vadrienn (45040)
kvalcsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45041

Szia Vén Halász!

 

Igen, én is többször voltam a Soula Centerben, de ugyan ilyen kultúrált, jó minőségű árukkal teli fix áras üzlet a Monatírban lévő Jasmin Center is és a Skanes Beach hotellel majdnem szemben lévő bolt is. Az a Soula Center kihelyezett üzlete. Emeletes, mozgólépcsős, klímás.

Előzmény: Vén Halász (45039)
vadrienn Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45040

Kedves Tunéziába készülők, és Mindenki, akivel korábban leveleztem!

 

02.26-03.05-ig nyaraltunk Sousse-ban, a Riadh Palms-ban. Eddigi életem legcsodálatosabb nyaralása volt! Ha a repüléstől - pontosabban a lezuhanástól - nem rettegnék ennyire, minden évben elmennék! A fakultatív programok közül a Szahara-túrán és az 1 napos kiránduláson voltunk, nem szabad kihagyni!!!!!!!!!!!

Fürödtünk a tengerben, hatalmasakat sétáltunk, minden este élőzenés táncos program....... A kaja eszméletlen finom volt, a szálloda pedig még magyarországi viszonylatban is luxus - legalábbis a szolgáltatások tekintetében!!!! Nekem az a gondolkodásmód, nyugalom, stresszmentes élet nagyon tetszett. Amég e sorokat írom, addig is összeszorul a torkom, mert minden másodpercben visszavágyom! Már értem, mi is az, ami ilyen sok embert magával ragadott!

 

Mindenkinek tiszta szívvel ajánlom ezt az országot, na és persze a szállodát is! Egyszerűen meseszép volt! Ha több időm lesz, rakok fel képeket! A kollégáim azótais ezeket nézegetik.

Üdv. Adrienn

Vén Halász Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45039
A Soula Center-be érdemes bemenni. Nagyon eltérő a többi tunéziai üzlettől, európais a környezet, a színvonal és nagyon csinosak, kultúráltak a tuzéziai hölgy eladók,a többség beszél angolul. És fix áras minőségi termékkel van tele. Ezt a boltot az idén is biztosan felkeresem.
Előzmény: kvalcsi (45034)
aagica Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45038
Hú, az a buszozás nem kevés. Az ország túlsó végén laknak azok a nagyszülők? :)
Irtam mailt, remélem, él ez a címed.
Előzmény: kirgizke (45036)
kvalcsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45037

1 TND (Tunéziai dínár) = 139-140,-Ft között van.

A szállodában a recepció mellett van pénzváltó, ahol át tudsz váltani eurót TND-re.

Előzmény: szandiadam (45032)
kirgizke Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45036
Szívesen, örülök, ha sok ember tudja használni sikerrel, így nem írtam meg hiába.

off

Remélem belevaló kisember lesz, mert a 400 km-re lakó nagyszülőkhöz nagyobb kihívás lenne letúráztatni busszal 7-8 óra alatt, mint pl. bevállalni egy 2-3 órás repülőutat.

Ti merre vittétek a picit először, és mennyi idős korában? Azt tudom, hogy Thaiföldön már volt. :-)
Előzmény: aagica (45031)
kvalcsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45035
Előzmény: szandiadam (45032)
kvalcsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45034

Szia Szandiadam!

 

Az El Mouradi Skanes Beach hotel nagy területen található, mellette szintén szállodák vannak. Ne egy várost képzelj el ahol érdemes sétálgatni esténként. Itt csak hotelek találhatók, lakóházak nincsenek.

Sousse nincs túl messze, kb. 5-6 km (gyalog azért ne induljatok neki). A szállodától jobbra a főúton (kb. 40 méterre) van egy buszmegálló, ott fel tudtok szállni buszra mellyel Sousséba juthattok. Már nem emlékszem pontosan, de nem volt 1 TND/fő sem a buszjegy ára (csak oda) Sousse központjáig, azaz a végállomásig. A hotel előtt mindíg vannak taxik is, de ezek drágábbak az ottani taxiárakhoz képest. Persze lehet, hogy sikerül lealkudnotok (kötelező alkudni) kellő árra a viteldíjat (max. 5 TND), mivel most nagyon előszezon van még és valószínű örülnek minden utasnak. Mi augusztusban voltunk, akkor teltház volt a hotelben.

Amennyiben vásárolni szeretnétek és nem szerettek alkudozni, akkor tudom ajánlani elsősorban az El Mouradi Skanes Beach hoteltől kb. 100 méterre lévő fix áras boltot. Ez balra található a szállodától a főút másik oldalán. Nagy a választék (bőráruk, élelmiszer, ajándéktárgyak, stb.) és kevesen vannak, így nyugodtan tudsz nézelődni. Van Sousséban is ilyen fix áras bolt közvetlenül a medina bejáratánál, Soula Center a neve. Monastírban a medina elején pedíg alku nélkül a Jasmin Centerben lehet vásárolni.

 

Előzmény: szandiadam (45032)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45033
Melyik utazási irodával mentek ?

Előttem a Taurus katalógusa, abból idézek.

Sousse-től 5 km-re, Monastir-tól 13 km-re található. 505 szobája van, jól néz ki. Egyébként a pontos környezete és elhelyezkedés a Google Earth-ön jól megnézhető.
Taxival mehettek mindenhová, nagyon olcsó, Monastirba pedig Metro-val, (nálunk HÉV)
Előzmény: szandiadam (45032)
szandiadam Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45032
szia Kvalcsi!
Köszönjük a segítségedet! Mi most megyünk 26.-án 2hétre.Milyen a szálloda környéke? Messze van-e Sousse központja a szállodától?
Előzmény: kvalcsi (45027)
aagica Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45031
Biztos menni fog, ha ti sokat jártok mindenfelé, akkor a babának ez lesz természetes.
(Én is vittem ám az útleírásod Tunéziába, utólag is köszi. :))
Előzmény: kirgizke (45029)
Kitty82 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45030
Szia!

Köszönöm szépen a segítséget, meg fogjuk fogadni! Úgyhogy nézegetni fogjuk a last minute járatokat és kitűztük célul Sousse-t. Addig pedig még tájékozódunk mit érdemes megnézni és oda hogy jutunk el :-)

Szép estét!

szió!

Kitty
Előzmény: kirgizke (45013)
kirgizke Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45029
Köszi. Én is szeretném majd úgy szoktatni, hogy ne legyünk a 4 fal közé zárva.
Persze, attól is függ, hogy milyen baba lesz...
Előzmény: Améz (45022)
kirgizke Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45028
Elvileg júniusban. :-)
Előzmény: Emőke1 (45020)
kvalcsi Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45027

Szia Szandiadam!

 

Mi tavaly nyaraltunk az El Mouradi Skanes Beachben és nagyon meg voltunk elégedve a hotellel és szolgáltatásaival. Tiszta, rendezett szálloda, nagyon jók a kaják és nagy a választék.

Itt többet olvashatsz róla, mert ez a saját topicja:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147692

 

Amennyiben konkrét kérdésed van, akkor szívesen válaszolok, ha tudok!

Előzmény: szandiadam (45019)
Gigi078 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45026
Szia!

Köszönöm a pontos információt! Tudom, hogy rizikós az út, így még én is bizonytalankodom, de ha később is minden rendben lesz, és az orvos sem tiltakozik, én bele merek vágni. Ha nem, hát nem. :)

Gigi
Előzmény: kirgizke (45018)
h_zolka Creative Commons License 2010.03.18 0 0 45025

Sziasztok

Július 24én megyünk a Riadh Palmsba egy hétre, 2 felnőtt és egy 3 éves gyerek.

Esetleg jön még valaki akkor és oda?

hzolka@citromail.hu

szandiadam Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45024
Nagyon szépen köszönjük a tanácsaidat!
Előzmény: Vén Halász (45023)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45023
A cím lemaradt. www.tripadvisor.com aztán Tunesia, Skanes és a szálloda neve. Sok kép és leírás található. De ha gugliba beírod a szálloda nevét ott is sok infót találsz.
Jó böngészést.
Előzmény: Vén Halász (45021)
Améz Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45022

szia!

 

napra pontosan 6 hós volt amikor utaztunk. nem volt vele semmigond.

mi ott is sokat utaztunk, eleve a család valami 5 óra vonat, onnan még busz. medináztunk, sétáltunk, medencéztünk.

ja és november-dece,berben voltunk.

anyóséknál más hónapban elviselhetetlen a hőség, így is csokin jöttünk haza, a gyerek kint pancsolt lavóroban az udvarn :-)

Előzmény: kirgizke (45010)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45021


Itt többet olvashatsz a szállodáról A 46 szálloda közül itt a 11., ami jó hely, egyébként nem kell erre sokat adni. Én pl. olyan helyre megyek, mely 17-ik mégis jó lesz nekem.
Előzmény: szandiadam (45019)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45020
Hát, én biztos nem vágnék bele. Pont amiatt, amiket írtál alább. Tényleg , mikor születik a kis tudósod?
Előzmény: kirgizke (45018)
szandiadam Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45019
Sziasztok!Köszönjük az eddigi segítséget is!Tanácsokra hallgatva március végét választottuk.Esetleg tudd-e valaki a el mouradi skanes beach szállodárol valamit ezt a szállodát választottuk.
kirgizke Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45018
Ahogy nézem, a TunisAir-nél a 8. hónap végéig lehet repülni orvosi igazolással, így ha azzal mentek, akkor még pont beleférsz.

(From the 6th month until the end of the 8th month a medical certificate dated within the previous 7 days is required.
In the 9th month, a pregnant woman can travel only if she is accompanied by a doctor.)

Viszont szerintem is nagyon közel van a lehetséges utazási időpontotok a szülés dátumához. Én személy szerint nem merném már megkockáztatni az utat (pedig azért annyira nem vagyok besz..i, alig 3 hetes műtötten simán elmentem Szíriába), mert akkor már a Te és a baba élete is lehet a tét...nem beszélve a család többi részéről.

Elhiszem, hogy a gyerekek nagyon vágynak, és azt is, hogy Te is (én is babát várok, és különféle utazásokról álmodozom), de lehet, hogy valami közelebbi úticélt választanék.
Előzmény: Gigi078 (45016)
Arika31 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45017
Szia Gigi!Csak biztatni tudlak.A hepatitis oltásra gondoltam,azt szokták ajánlani ha Afrikába megy az ember.Ok majd irj ha jutottál valamire.:)Ari.
Előzmény: Gigi078 (45016)
Gigi078 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 45016
Szia!

Köszi a biztatást! Rendes nagyon az orvosom, olyan igazolást biztos ír, hogy eddig nem volt probléma a terhességgel, persze ha fedi a valóságot. Csak a suli után tudunk indulni (jún. 16.), remélem, akkor is rendben lesz az egészségi állapotom.
A gyerekek 12, 11, 9, 6 és 4 évesek. Nem tudom, milyen oltásra gondolsz, de én semmi ellen nem oltattam be őket. Tavaly voltunk az El Mouradi Skanes Beach-ben, de senkinek semmi baja nem lett. Legalábbis nem ilyen hasmenés vagy hasonló. Az egyik lányom nagyon súlyos beteg lett (egész más okból, nem Tunézia hibájából), 3 napot kórházban volt ott, Tunéziában is, itthon még 3 hónapot. A gyógyulása alatt megígértük neki az idei nyaralást, kárpótlásul, mert a tavalyi nem sikerült valami jól. Ezért is fontos nekünk, hogy most sikerüljön elmenni, na meg persze a többi gyerek is nagyon várja.
Mindenképpen írok, hogy hogy alakult a dolog. :)

Gigi
Előzmény: Arika31 (45014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!