Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72474

http://www.devcon-info.hu/

Vagy teszel egy lemez alátétet(rozsdamentes) azt leragasztod,benne

előre rögzített csavarral(behegesztve).

Vagy a csavarfejet ragasztod le.

Körbe és alá sziló.

Előzmény: topikolos (72473)
topikolos Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72473

Ha csak ragasztás, akkor sima sziló?

Előzmény: C20NE (72471)
topikolos Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72472

Most már tudom. :)

Azért megpróbálom kimérni, és ha szerencsém van, fúrhatok.

Előzmény: C20NE (72471)
C20NE Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72471

Hát, ez hiba volt, marad a ragasztás!

Előzmény: topikolos (72469)
topikolos Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72470

Tehát te is azt javasolod, hogy fúrjak.

Még nincs volt fűtés rákötve, így ez nem megy (mondjuk ha kicsit megerőltetem magam, akkor de).  Hűteni próbáltam nyáron 14-15 fokos vízzel, azt nem nagyon mutatta ki a hőkamera.

Előzmény: C20NE (72468)
topikolos Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72469

A spéci ragasztót úgy értettem, hogy ilyen célra való.

 

Ez elég közel van? :)

Előzmény: Kapocska (72467)
C20NE Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72468

Olyan közel vannak a furatok a csőhöz, hogy nehéz elhinni, hogy oda is tekertetek csövet. Azt a láb alá szokták tekerni a fajansz elé, hogy jól essen ücsörögni, meg nehéz éjszakákon térdepelni. Én kifúrom a furatot, portalanítom, ékekre beállítom a WC-t, majd emberesen kiszilózom a rést és ebbe a csavarral belehúzom a fajanszot. Elhúzom a fugát, hogy szép legyen és másnap szépen terhelhető, tömített, nem billeg és felmosáskor nem folyik alá a felmosóvíz.

 

Most télen adja magát, hogy felnyomod a padló hőfokát és egy kamerával megnézed van-e cső a porcelán alatt.

Előzmény: topikolos (72466)
Kapocska Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72467

Azért jó,ha van egy kis rugalmasság a rendszerben és nem

spéci ragasztóval merevre csinálni.

Olyan közel csaknem tekertél csövet.

Előzmény: topikolos (72466)
topikolos Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72466

:)

Lehet, csak szerencsém volt. :) Próbáltam olvasgani, a legtöbb helyen a fúrás/csavarral rögzítést javallják, azért is vagyok bizonytalan.

Lehet, hogy van valami spéci ragasztó ilyen célra.

Előzmény: joevagyok68 (72465)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72465

Nem akarsz fúrni !

Már 1x ragasztottad ?

Jó is lett !

Mi is a kérdés ?  :-)

 

Vagy egy kicsit grafomán vagy ? :-))

Előzmény: topikolos (72464)
topikolos Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72464

Sziasztok!

 

Csak ragasztással tudom rögzíteni a wc csészét padlóburkolás után? Egyszer csináltam vagy 10 éve, kényszerűségből, amikor elment a vízszerelő, 2 nap múlva mozgot a csésze. Ha jól emlékszem sima szilóval tettem le, azóta jó, de csalhat az emlékezetem...

Padlófűtéscsövek miatt nem akarnék fúrni, bár ha muszáj, kiméregetem a fotók alapján, hátha nincs a közelben cső.

 

Köszi.

KömKel Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72463

Pedig igazuk van.

 

A HÉSZt illene betartani, hiszen azt a konkrét településre irták.

Oké, hogy bőven vannak túlkapások (pl Budakalász), de akkor sem tudsz berakni egy régies településre egy kétszintes lapostetős épületet pl, mert meg van szabva a tető hajlásszöge.

 

A probléma a településképi véleményezés kapcsán kialakult tervtanácsi mizéria. Ott aztán abszolút szubjektiv módon, kvázi pofára döntenek arról, hogy a betervezett épület jó-e, vagy nem.

Ezt tényleg jó dolog, hogy visszaszoritották. Csak éppen lófaszt sem értenek a törvényhozók a munkájukhoz, igy túllendült a ceruza, és majdnem minden szabály alól mentesitették az új házat épitőket, kurva nagy felelősséget rakva a tervezőkre és építtetőkre, hogy nincs abszolút semmilyen hatósági kontroll.

 

Az megvan, hogy ennél az egyszerűsitett eljárásnál a hatóság csak azt nézheti, hogy

- beadtad-e a tervlapokat, amik elő vannak irva

- azon szerepelnek-e azok az adatok, amik elő vannak irva

 

és kész. Azaz darabszámra megnézi, hogy megvan-e az előirt adatszolgáltatás, és ennyi. A tartalmát már nem jogosult vizsgálni.

Elbassza a tervező, akkor hiába építed fel, nem fogsz rá használatbavételit kapni. Totális őrület.

(az meg abszolút vicc kategória, hogy az épittetők meg azt hiszik, hogy emiatt sokkal olcsóbb az "engedélyezési" tervezési dij. Lófaszt, még pont drágit is rajta)

 

---

Én azt pártolom, hogy a HÉSZt be kelljen tartani, viszont a tervtanácsoknak abszolút ellene vagyok, rendkivül sok negativ tapasztalatom van velük. Legyen ott tervtanács, ahol műemléki környezet van, vagy Óváros, ott oké.

 

Valamint nem ártana, ha a februári változtatásokba beleraknák, hogy aki akarja, az választhassa a hagyományos épitési engedélyezést. Hidd el, 90%-ban mindenki azt választaná, mert ebben tuti biztosan olyat engedélyeznek, amit később át is vesznek.

Előzmény: sylvanus67 (72462)
sylvanus67 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 72462

Óbudai önkormányzat "giccsadót" akar kivetni

 

 

Az Óbudai önkormányzat meg a többi is menjen a pics@b@.

 

Még milyen baromságot nem fognak kitalálni?

Nyakkendő adó a' la Szanyi kapitány? stb.

 

Csak pénzt tudnak lehúzni az emberekről.

 

Jó, hogy ki nem találnak valamilyen manöken-adót: aki csúnya, ronda, meg gnóm az fizessen.

 

 

Előzmény: KömKel (72455)
stevemegane Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72461

A lemez pontos mérete 39,5x100 cm.

Előzmény: halaloszto (72458)
Csokis Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72460

Felújítási kérdés: vinil padlóburkolatról mi a vélemény? Lerakás, tartósság? Vendégvécé és -fürdő, háztartási helyiség lenne rusztikus stílusban és lehetőleg olcsón burkolva, de ha tetszik, akár a saját fürdőnket is megcsinálnánk ilyennel. Van 2 mm-es, és 7-es. Melyik? Vagy inkább egyik sem, mert "híg a leve"?

Yoshida Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72459

Köszönöm, az idei árakra átszámolva netto 19-20 milliókat hoztak ki, ezt írtad nemrég te is reális árnak. Ilyesmivel számolok én is.

Előzmény: KömKel (72455)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72458

??? hol van hézag? a lemez 60x100 centi, a karton 120x200. négy lemez van egy karton alatt. hogyan szaszerolod ki hogy ne menjenek át a karton csavarjai a lemezen? meg minek?

 

amúgy belenyomódik, de csak akkor ha a közelében van a rendes kartoncsavar ami odahúzza a kartont. különben kinyomja és hullámos lesz.

Előzmény: stevemegane (72457)
stevemegane Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72457

"...Amikor a kartont teszed fel, át fogod csavarozni a rendszerlemezt mégegyszer..."

 

Nem csavarozom át mégegyszer, mert a lemezek szélei között van ~ 1cm hézag, ott fogom a gipszkartont rögzíteni.

 

Az gond a gipszkartonnak, ha 1-2 mm-t kilóg a lemezt rögzítő csavar feje?

Nem lesz probléma, ha belemegy a kartonba?

Előzmény: halaloszto (72456)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72456

Amikor a kartont teszed fel, át fogod csavarozni a rendszerlemezt mégegyszer. így most csak annyira kell rögzítsd, hogy ne essen a fejedre. A sárga csavar nem lesz a gipszben, nem fog elrohadni szerintem. 

Előzmény: stevemegane (72453)
KömKel Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72455

Vállalunk kivitelezéssel együtt is, de:

- nem fogunk milliókat megelőlegezni senkinek. Tudom, hogy ezzel az ügyfelek 80%-a ki is esik, de nekem elég ha egyvalaki nem fizet, vagy nem időben, és húzhatjuk le a rolót. Sorry, kiscég vagyunk, és a közel 20 éves tapasztalatom az építőiparban nem azt mutatja, hogy túlságosan biznom kellene az emberekben.

- ha valakinek nem áll lóvé rendelkezésére, bele se vágjon. A CSOKot most februárban megint változtatják, és ki tudja, hogy a kb fél éves épitkezés alatt hányszor és miképpen fog még változni. Könnyen előfordulhat, hogy menet közben kiesik a kedvezményezetti körből az illető.

- csak olyan házakra vállalok kivitelezést, aminél legalább a kiviteli tervet én csináltam. Ez garantálja azt, hogy a beárazott költségvetésben olyan durva elszállások nem lehetnek

 

---

700e Ft reális ár egy ilyen ház épitész+statikus terveiért, az engedélyezési és kiviteli tervekre. Viszont ha ez sokszorositott tipusterv, akkor eléggé lehúzás szaga van.

 

Itt is felhivnám a figyelmet arra, hogy pl az Óbudai önkormányzat "giccsadót" akar kivetni azokra az épületekre, amik az egyszerűsitett bejelentési eljárással kerülnek "engedélyezésre", de településképi és HÉSZ szempontból nem illenek oda. Ugyanezt tervezi Gödöllő is.

Magyarul hiába árulnak ilyesmit olcsón, és gyorsan megépithetőként, ha mire megkéred a használatbavételit, akkor a HÉSZ és tervtanács hiánya miatt olyan kvázi ingatlanadót kapsz, hogy belehülyülsz.

 

Továbbá:

A jelenlegi CSOK feltétele a központi fűtés. A légcsatornás légkondi nem az. A kandalló sem. Viszont mint fentebb irtam, ez is változhat, mert akkora a szarkavarás most.

 

És továbbra is fenntartom a véleményemet, hogy ez a 13 milliós ház ár egy vicc kategória, még nettó árral is számolva.

Előzmény: Yoshida (72454)
Yoshida Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72454

ÉZSÉ ráfeküdt a "13 milliós" ház elképzelésre:

 

http://csaladihaztervezes.hu/Nyito/95-m2-es-energiahatekony-csaladi-haz-0-ft-tol,-akar-15-nap-mulva-epitheto

 

Kömkel, ilyesmit is vállalnál, akár kivitelezéssel? (vagy legalábbis tervezed, ha jól olvastam, de lehet félreértettem, mintha azt is írtad volna, hogy egy családi ház tervezése millió feletti költség)

 

Egy ilyet: http://csaladihaztervezes.hu/tervezes/2016takarekosplusz 9.5X12-esben el is tudnék képzelni. (tök más elosztásban, de a szeglemezes tető miatt ha jól értem, ezt szabadon lehet variálni a tartófalak között)

 

700 ezer nem sok egy típustervért? (igaz van benne kiviteli terv, az kell is, azt se tudom annak mennyi a reális értéke/ára)

 

Amin én spórolnék, az a 600 ezres kandalló elhagyása (lejönne még a 300 ezres munkadíj, 250 ezres kémény, és az 50 ezres munkadíja), helyette egy légcsatornázható fűtésre optimalizált kílma, 4 szobába befújással. Legyen 300 a kílma, 100-200-ból talán be is lehet építeni. (tartalékba egy bioetanol kandalló, plusz max. valami elektromos panel a fürdőbe, hogy ott lehessen rövidebb időre eltérő hőfokot)

 

 

Meleg víznek Bojler mehet padlásra? (ez szeglemezes tető lenne, az is elbírja?)

 

Aztán később napelem az egész fedezésére.

 

 

Apám villanyszerelő, ELMÜ minősített, a villanyszerelés munkadíja is lejönne nagyjából (4-500-at írnak a kiírásban munkadíjnak), viszont generál kivitelező belemegy hogy saját legyen a villany szerelő? Vagy ezt felejtsem el?

 

 

stevemegane Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72453

Sziasztok!

 

Nekiálltam a padlástérben a könnyűszerkezetes fém rendszerlemezes mennyezet fűtés készítésének. A rendszerlemezek lécvázhoz való rögzítéséhez 3,5x25-ös fához való gipszkarton csavart használok. Sajnos elég nagy a feje a csavarnak, ezért nem tudom teljesen síkba húzni a fejét, kb. 1-1,5 mm-t áll ki a síkból.

Ez gondot fog okozni a gipszkartonozásnál, vagy simán bele fog menni a gipszkarton hátuljába a csavarfej és kész?

 

Kisebb fejű csavart is vettem, de az csak kadmiumozott normál facsavar (sárga színű) szemben a rozsdásodás ellen kezelet (fekete) gipszkarton csavarral.

Szerintetek nem fog átütni a gipszkartonon idővel rozsdafolt, ha a sárga normál facsacsavart használom?

 

 

Köszönöm.

kaposznyak Creative Commons License 2016.01.28 0 0 72452

Megpróbálom.

Előzmény: halaloszto (72451)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.27 0 0 72451

töltsd tele és húzd ki szilóval.

Előzmény: kaposznyak (72449)
Motozin Creative Commons License 2016.01.27 0 0 72450

Tokba szoktunk nyomni egy 8mm vastag nútot 3 centi mélyen a borítást meg nyelvesre csináljuk ha tudjuk milyen lesz a  padló burkolat akkor felemeljük a tokot hogy alá tudjanak burkolni, kihabozzuk nyelves borítás belecsúszik aztán kész.

kaposznyak Creative Commons License 2016.01.27 0 0 72449

Öntapadós kádszegélyekkel van valakinek tapasztalata? Melyiket érdemes venni?

 

Előre beépített van jelenleg, de valószínűleg az alzatbeton utólagos tömörödése miatt most van 1-2 mm hézag... Ha teleengedem a kádat, akkor 3 mm is.

halaloszto Creative Commons License 2016.01.27 0 0 72448

szerintem szuk a mezsgye ahol nem nyomja meg a kartonfal vazat, de tart rendesen. es a csak hab nem is korrekt.

 

a tokot meg el kell vagni burkolaskor, az a szakszeru. egyszeru es szep mert arnyekban van a fuga.

Előzmény: mzsombi (72446)
topikolos Creative Commons License 2016.01.27 0 0 72447

A padlóburkolás is jobb úgy. Én hülye betettem előre az ajtókat, aztán a tok formájára kellett szabni a burkolatot. Szívás volt és nem is lett szép.

Előzmény: mzsombi (72446)
mzsombi Creative Commons License 2016.01.27 0 0 72446

Habbal, mint a téglafalba? Ha minden kész, megvolt a festés, burkolás, jöhetnek az ajtók.

Előzmény: halaloszto (72445)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.27 0 0 72445

miért akarod utólag betenni????? hogyan fogod rögzíteni??

Előzmény: mzsombi (72444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!