Keresés

Részletes keresés

egy beteg már rég Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12817

Az orvosoddal megbeszélted már??  Nállam csak 2 plusz volt igg  B.affzeli és a Flagellin B. Burgdorfelli.  De szinte az összes tünetem megvolt már mire rájöttem mi a bajom.

Előzmény: Törölt nick (12815)
egy beteg már rég Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12816

Nálam holnaptól kezdődik a Tetralysal,Azibiot, Supplin, már előre félek Tőle.

Egyébként ez lesz a 3. kúrám és mint Makrobert is írta a 2. kúra után , nagyszerűen vagyok ahhoz képest amilyen voltam.

Előzmény: mylyme24 (12809)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12815

Szia. Az Istenhegyin csinálták. A tavaly augusztusi szinte ugyan ez,annyi csak a különbség,hogy ahol most + jelek vannak,ott tavaly +/- jel volt. Ami azt is jelentheti,hogy erősödött az immunválasz a betegségre,de azt is,hogy rosszabb lett a helyzet...

Előzmény: egy beteg már rég (12812)
milla10 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12814

sziasztok!

 

Már csak két nap van a május 17-i rendezvényig. Még mindig lehet regisztrálni a lymeegyesulet@gmail.com emailcímen, fontos, hogy minél többen legyünk, hiszen jelenlétünkkel hívhatjuk fel a figyelmet a lyme betegség fontosságára.

 

Helyszín: 1088 BUdapest, Ötpacsirta u. 2., Építész Pine Étterem

 

A rendezvény és előadássorozat kezdete 14.00 óra

 

Várunk mindenkit szeretettel!

 

Üdvözlettel,

 

A szervezők

 

 

 

 

egy beteg már rég Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12813

szia. nem erre gondolok. Amit régen alkalmaztak vírusok és baktériumok gyógyításánál. ( tejinjekció)

Előzmény: Jump88 (12803)
egy beteg már rég Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12812

szia. ezt a vizsgálatot hol készítették? Milyen volt az első?

Előzmény: Törölt nick (12808)
mylyme24 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12811

Az állapotom amúgy hullámzó,mert a javulás után visszaestem,ami a rossz minőségű és kevés alvás miatt lehetett, na meg most a premenstruáció,ilyenkor mindig nagyon rossz minden.

Előzmény: mylyme24 (12810)
mylyme24 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12810

Hozzátenném, nem ez a második antibiós kúrám, csak tetrából a második.Amúgy már többféle kúrűm volt, de még sosem hánytam.Ezen kúra alatt kb. a közepe felé javulást észleltem,persze nem közelített az egészséges emberek állapotához, de más gyógyszernél ennyi sem volt. Az első tetra kúrám alatt sem tapasztaltam, akkor inkább eléggé rosszul voltam. Ja, és most nem szedtem be a tinidazolt,eddig az összes kúra alatt szedtem,és mindgi csak nagyon rosszul voltam tőle.Most nem akartam a javulásomat agyonvágni vele.

Előzmény: mylyme24 (12809)
mylyme24 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12809

Sziasztok!

Ma, most a második tetralysal kúrám vége felé (+ most Azithromycin is van) hánytam.Elég borzasztó volt és savas. Ulcogantot vettem be,kicsivel jobb.Érdekes,hogy a premenstruációs fájdalmak, amikkel keltem, hányás után drasztikusan csökkentek. Nem tudom, hogy kihagyjam -e most emiatt(hányás) valamelyik gyógyszert (2X2 van naponta mindegyikből)

 

szerintetek? Valakinek volt már ilyen tapasztalata? Ő kihagyta?

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12808

8 és fél hónap után,3 antibiotikum kúra után az összes tünetem eltűnt és ez az eredmény született. Elgondolkodtató. Próbálom értelmezni,de nem tudom...          

 

 

tesztelek123 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12807

 

 

Hál' Istennek, most tévedsz (legalábbis remélem).

 

Mert 2 hónapos folyamatos antibiotikum kúrán is voltam urológiai probléma miatt (több 1-2 hetes kúra mellett) az utóbbi 2 évben. A 2 hónapos kúra elején valóban volt herx (az urológiai területen -a fertőzés miatt -), de csak 1-2-3 napig amíg az elpusztult kórokozók kiengedték tömegesen a toxinjukat.

 

 

Ha lyme miatt, akkor egész testes herxem lett volna, sok más egyéb tünettel együtt.

 

 

Más semmilyen lyme fellobbanására utaló tünetem nem volt az antibiotikumok szedése alatt.

 

 

Szóval negatív. Ebben Marobertnek adok igazat. :) És ne haragudj meg ezért little fake.

 

 

De azért kerülöm az antibiotikumokat.

Előzmény: Törölt nick (12150)
tesztelek123 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12806

 

Köszönöm válaszod!

 

Végre egy jó hír! :)

Előzmény: Törölt nick (12148)
One of the millions Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12805

Szia!

 

En most naponta ezeket szedem(lozenge es multivitaminban):

 

Methyl Cobalamin : 500 mcg + 400 mcg Methyl folate

Adeno Cobalamin : 750 mcg

Hydroxy Cobalamin: 750 mcg

 

Ehhez kell meg lithiumot is szednem + B1,B2,B3,.., BXY

Es nagyon sok asvanyi anyagot.

Előzmény: hornet599 (12804)
hornet599 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12804

Köszi One! B12-t "szedek", illetve kapok injekcióban (3x300mikrogramm kéthetente), mert az jó. D vitamint szedek még, mást nem.

Előzmény: One of the millions (12786)
Jump88 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12803

Ha arra gondolsz, hogy forró fürdőt veszel több mint fél órán keresztül és utána betakarod magad úgy szakad rólad a víz , mint a szaunában, akkor én igen szoktam csinálni 1 héten 2-3-szor. Nálam elég jó közérzet javító, frissítő hatása van, illetve utána mindig felerősödnek a tünetek, de 1-2 órával később még jobban érzem magam.

Előzmény: egy beteg már rég (12802)
egy beteg már rég Creative Commons License 2014.05.15 0 0 12802

Sziasztok. Valaki használja a mesterséges láz terápiát? Szeretnék róla többet megtudni. Múltkor a gyerekemtől elkaptam valamit és lázas lettem, ami Velem utóljára nagyon régen történt. Két napig reszkedtem az ágyban a legmagasabb lázam 38, 3-5 volt de utána mint akit kicseréltek.

Döndöleg Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12801
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12800

Kedves Tinylady én figyelmesen olvasok hiszen a te irásod után reagáltam ugy hogy nem friss fertőzött vagy !

Mivel a sokkal korábbi tüneteidet is leirtad amikor még nem tudtad mitől van / 100 féle tünetem volt tehát képben

vagyok !/ A p41 a sensu strictohoz kapcsolódó fehérje / rheumatoid arthritis néven ismerik orvosok !

Ide nem tudsz átjelentkezni aki engem kezelt már 80 felett van nem praktizál már !

Azt meg nagyon jól látom én is , hogy semmit sem tudnak /ezért van kezelési protokoll / de ahhoz legalább

diagnosztizálni kellene tudni !!    Bell szindróma = bőrgyógyásznál orbánc , belgyógyásznál agyvérzés !!

Lyme kor = az rheumatoid arthritis , Tudnám sorolni végtelenségig , ezért van 400 féle neve a betegségnek !

Ha hiszel az orvostudományban akkor menj orvoshoz / én már nem tudok hinni nekik !/ Üdv.

 

Előzmény: Tinylady (12788)
Lentesfent Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12799

http://www.gyogyulasutjai.hu/index.php?m=altgy&mod=2&az=357&#kezd
"Lyme borreliosis

A sima vérvizsgálattal csak a fertőzés első heteiben és akkor is csak pár napig mutathatók ki a baktériumok. A legbiztosabb módszer a betegség megállapítására a többször elvégzett szerológiai vizsgálat. (A szerológia az immunológiai tudományág egyik részterülete. Kutatási területe a vérsavóban lévő ellenanyagok, az antigén-antitest reakció tanulmányozása. A tünetek alapján nehezen azonosítható betegségek azonosításában szerológiai vérvizsgálatot végeznek.) Még ha az első szerológiai vizsgálat eredménye negatív is egy hónap múlva újra meg kell ismételni, ha a borreléia fertőzés gyanúja fenn áll.

 

A betegség bakteriális fertőzés lévén antibiotikumokkal kezelhető. A dózisok és a terápia időtartama tekintetében azonban nincs egységes álláspont. Például egy nézet szerint a különböző antibiotikumok kombinálása nem növeli a gyógyulás esélyeit, más nézet szerint fontos eszköz a gyógyulásban.


Antibiotikumos kezelést erősíthetjük természetes antibiotikumok fogyasztásával mint például a fokhagyma, ezüst kolloid, olajfa levél, kasvirág stb. Azt se felejtsük el, hogy az antibiotikumok nem csak a káros baktériumokat pusztítják el. Bélflóránk védelmében fogyasszunk ilyen esetben is joghurtot vagy/és valamilyen jó minőségű probiotikumot.

 

A fertőzés legyőzésére a szervezetünk méreganyagokat termel, melyeknek többsége neurotoxin. A méreganyagok eltávolításának az elősegítésére érdemes chlorella spirulinát, propoliszt, alma pektint, bársonybabot (mucuna babot) fogyasztani.Mivel a a biotoxinok szinergikus hatásba kerülnek a szervezetben lévő nehézfémekkel (pl. amalgam fogtömések) érdem es egy nehézfém tisztító kúrát is elvégezni a Lyme-kór első stádiumában lévő betegnek.

 

Sok betegnél felmerül a csökkent hormon kiválasztás is, ilyenkor érdemes valamilyen adaptogén gyógynövény mint például a ginzeng, a goji bogyó, a maca fogyasztásával kiegyensúlyozni a hormon termelést."

Lentesfent Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12798

"Lyme-kór?

2010 szeptemberében influenzás tüneteim lettek, amik 4-féle antibiotikumra sem akartak elmúlni (előtte sose voltam beteg).
2011-ben sok vizsgálat után Lyme-kórt állapítottak meg, három különböző labor: kettőben IGM pozitív és IGG negatív volt, garini és ss tricto volt megjelölve. Szedtem rá Doxicylint és Kliont is, a tünetek egy kis időre elmúltak, de ismét visszajöttek. Bal arc bizsergése, tarkófájás, fáradékonyság, fejfájás, rossz közérzet.
Minden lehetséges vizsgálaton voltam, negatív eredményeket kaptam. Idén ismét csináltattam Lyme szerológiát, mert nem vagyok jól, egy sima náthából nem tudok kijönni, és fennállnak a fent említett tünetek is. Az idei WB eredménye: IGM pozitív, IGG pozitív, ospc és az afzelli van megjelölve egy keresztel.
Ismét Lyme-kóros vagyok, perzisztáló fertőzés? Igaz, a nyáron ettem nyers kecske- és juhsajtot is.
Köszönöm megtisztelő válaszát!

 

Kedves érdeklődő, sajnos a Lyme szerológiai vizsgálatok haszna korlátozott, ennek megfelelően csak módjával szabad bármely értéket valójában kórjelzőnek tekinteni.
Amennyiben tényleg részesült megfelelő ideig adekvát antibiotikus kezelésben, akkor a betegség aktuális fennállásának az esélye minimális - függetlenül a vérleletektől. A továbbiakat illetően véleményt nem lehet kialakítani elektromos posta útján. Vagyis az a kérdés, mennyiben gondolja komolyan a kérdéseket - ha ugyanis igen, akkor a személyes vizsgálat nem megkerülhető.
Tisztelettel, Kádár János"

bárdi56 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12797

Szeretném elmesélni nektek,hogy kb: 10 éve voltam íriszdiagnosztikán.   Egy barna bőrü orvos volt ,aki azt mondta ,hogy vegetativ idegrendszeremmel van a gondom.  Megkérdeztem tőle ,hogy kullancs okozhatta e ezt??  Igen válaszolta,a lyme bőven csinálhat ilyesmit! 

bárdi56 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12796

http://www.youtube.com/watch?v=ylNM9O0V0Qc&feature=youtu.be

 

Megosztotta Deutsche Lyme Protest-Nederland , Én pedig veletek,ezeket a nem túl vidám képeket!  Egyszóval máshol sem jobb a helyzet,

Adelaideee Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12795

Sziasztok!

 

Bocsánat, az imént véletlenül elküldésre kerül a be nem fejezett írásom. Szóval azt szeretném kérdezni hogy szerintetek az alábbiak mire utalnak? Másfél éve borzasztó szarul vagyok, kezelést semmit sem kaptam. 

 

ELISA technikával: 

 

Chlamidya pneum.

IgA 5,8 (<12)

IgM 0,2 (<0,5)

IgG 45,7 (<45) „H”

 

Miycoplasma pneum.

IgA 1,6 (<12)

IgM 0,1(<1,1)

IgG 34,7 (<45)           

 

Borrelia Burgdor.

IgG 13,1 (<24)

IgM 7,3 (<24)

 

Köszönöm a válaszokat előre is.

 

Adelaideee Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12794

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Lyme vizsgálatom eredménye a következő:

 

Clamydia pneum. 

IgA: 5,8 U/ml    (<12)

IgM: 0,2 

Lentesfent Creative Commons License 2014.05.14 0 0 12793

off

http://www.webbeteg.hu/cikkek/adattar/487/ck-ck-mb-(kreatin-kinaz-kreatin-kinaz-mb)


A kreatin-kináz nevű enzim főként a vázizomban, a szívizomban, az agyban és a gyomor-bélrendszerben található meg. Amennyiben a fentiek közül bármelyik sejtjei sérülnek, a bennük levő CK a vérkeringésbe kerül, így onnan kimutatható lesz.
Mi okozhatja a kreatin-kináz alacsonyabb szintjét? Szintje alacsonyabb lehet csökkent izomtömeg esetében, a korral együtt is csökken valamelyest.

 

on

Lentesfent Creative Commons License 2014.05.13 0 0 12792

http://bklab.alvas.wired.hu/inszomnia_teszt.do

 

Alvásdiagnosztikán voltál?

Előzmény: Tinylady (12783)
Lentesfent Creative Commons License 2014.05.13 0 0 12791

Szia!

 

Bőrkiütés csak az antibió szedése idején volt, akkor a pontos okát nem tudták megmondani. Azóta nem fordult elő.
A vérképben nincs gyulladásos jel (vérsejtsüllyedés, CRP rendben?).

Előzmény: tom1971 (12782)
rozita76 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 12790

Tinylady, p41-es bármely spirocheta lehet, ha jól tudom a mycoplasma az nem az:

Nem mintha ez minket vigasztalna, persze.

 

B. burgdorferi cross-reactions:

kDa
18: C. pneumonia
23-25: B. Hermsi, leptospirosis (band 25), Yersinia, C. pneumonia (band 25)
35: Yersinia, C. pneumonia
39: B. Hermsi
41: S. pallidum, L. interrogans, Yersinia, potentially all spirochetes
60: S. pallidum, E. coli, Bartonella, Staphylococcus, M tuberculosis, E. coli
70: HGE

Proteins that could be close enough possibly to get confused, if test or interpretation is sloppy:

kDa
18: S. pallidum (17 kDa)
30: C. pneumonia (29 kDa)
31: L. interrogans (32 kDa)
34: B. Hermsi (35 kDa)
41: C. pneumonia (40 kDa)
45: T. pallidum (47 kDa),
66: M. tuberculosis, E. coli (65 kDa)

 

Tinylady Creative Commons License 2014.05.13 0 0 12789

Szia!

 

1:Mi az, hogy kelátkötő és mire kell?

2:Akkor ez mégis csak bartonella és/vagy mycoplasma?

Köszi!

Előzmény: One of the millions (12787)
Tinylady Creative Commons License 2014.05.13 0 0 12788

Kedves Little Fake!

Ha  figyelmesen végigolvastad azt a bizonyos bejegyzést, akkor látnod kellett, hogy az, hogy az antibiotikumtól indult be nálam ez az egész, csak egy feltevés az én részemről, egy próbálkozás megmagyarázni ezt az egész helyzetet. Azóta viszont készült egy Istenhegyis szerológia, amin mindössze az IGMP41 lett plusz, ez friss, de nem tudni, hogy milyen! fertőzést jelent. Ha régebben fertőződtem volna meg, akkor az IGG jött volna ki. A p41 lehet még sok minden más is, most sejtésem szerint leptospirózis lesz, mivel 4 kutyánk van, erre megvan minden esélyem, és mivel vannak erre utaló jelek. Ezt holnap a kórházban majd megemlítem. Tehát nálam sokkal valószínűbb a régi bartonella fertőzés, annak ellenére, hogy egy cikk szerint azt a bolha nem közvetíti  és esetleg a mycoplasma, bár akkor nem tudom, hogy ezeket hogyan és hol szedhettem össze, ha borrelia meg nincs.

És világosan le van írva, hogy nem azonos antibiókkal kell kezelni őket, úgy hogy egyáltalán nem biztos, hogy az antibio hozta ki a tüneteket, annak is nagy az esélye, hogy a más jellegű fertőzés miatt az immunrendszer nem tudta tovább "kezelni" a régebbi, még mindig nem tudni, milyen bacikat! Esetemben továbbra is nagyobb a sötétség a pontos diagnózist illetően, mint a világosság, így a te okfejtésed nem feltétlen állja meg a helyét!

Továbbá ismételten jelzem, hogy olyan orvos még nem került ki az egyetemről, akihez a beteg odamegy, közli vele, hogy tudja mi a baja sőt mi több, a 100%-ig hatékony kezelési módszer is a birtokában van, hát ezt meg ezt tessék nekem felírni! Ha felétek ez így megy, akkor átjelentkezem a te körzeti orvosodhoz, amint kiderül, hogy valóban és csak borrelia!!!

Előzmény: Törölt nick (12784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!