Keresés

Részletes keresés

Terjedés Creative Commons License 2010.11.09 0 0 899

Szia!

Megpróbáltam elvonatkoztatni és úgy olvasni, mintha ebből kellene megértenem, de még jobban összezavart :) Ne érts félre, nem fikázni akarok, pont ellenkezőleg! Nekem sem jut eszembe ennél jobb szemléltetés. Az egész ott van elcseszve, hogy ezt zajzár vezérlő kódolást alcsatornának nevezik, én nem értem miért... Talán ez is az üzletpolitikából eredhet, ha több csatornának látszik, akkor talán több a pénz, "parasztvakítás"- by XAnti.

Előzmény: ha1ta (898)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.09 0 0 898

üdv!

a PMR alcsatornákat nem lehet külön programozni .(mivel nem"külön" csatornák,hanem ugyanazon a frekvencián lévő különböző "alcsatornák",szám szerint 38)

azokat a frekvencikhoz csatoljuk hozzá.

úgy képzeld el,hogy pl van egy nagy szekrény,ezen át akarunk nézni.

a szekrényen van 38db fiók.amiből kihúzunk 1db-ot,hogy mögéje lássunk.

ha a maradék 37 fiókon át bámészkodunk,semmit nem látunk,csak ha a megfelelő-kihúzott helyén bámészkodunk....

Lefordítva,ha egy bizonyos csatornán figyelünk,amin alcsatorna van beállítva,semmit nem hallunk,csak ha valaki az általunk beállított alcsatornán fog adni....

ez van vétel oldalon.

adás oldalon fordítva:

-ha az ellenállomás beállít egy alcsatit,mi meg  annak beállítása nélkül megyünk,nem fog bennünket meghallani.

Ne haragudj,ha túl részletes volt,Te írtad,hogy kezdő vagy.

Igyekeztem szemléletes lenni,remélem valamelyest sikerült is.

üdv.73! attila

Előzmény: chris:mi (897)
chris:mi Creative Commons License 2010.11.08 0 0 897

Sziasztok!

 

 A hétvégén vettem egy UHF Puxing 888-ast. Sajnos csak az alap PMR csatornák vannak felprogramozva rá. Keresek egy Budapesti vagy Buda környéki Puxing tulajdonos kartársat akinek van kedve segíteni egy rádiózásban kezdőnek felprogramozni a PMR alcsatornákat és adni pár jótanácsot a használatához. A .dat filet már megtaláltam de szükség lenne a művelehez egy kábelhez illetve némi hozzáértéshez.

 

 Előre is köszönöm a segítséget: chris kukac fraktal.hu (Budakeszi)

 

 

ha1ta Creative Commons License 2010.11.07 0 0 896

nem egyszerű a dolog...

Előzmény: maRqsz0 (895)
maRqsz0 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 895

Szia!

Nem vagy egyedül, mivel nekem ugyanez lejátszódott egy párszor ma.

Úgy sikerül választ adnom, hogy először belépek a fórum lapjára, lenn kattints a jogi szabályzat elfogadására mindig, utána hagyja a válszt elküldeni.

A legördülő szerkesztő nem a megszokott módon jön elő és innen nem is hagyott küldeni (fentről), míg nem kattintottam a jogi szabra.

Ismerem a jószándékodat, mint írtam biztos voltam benne: amint lehetőséged van segítesz.

Vissz ue., ha tudok valamit.

Ha most el megy, akkor lehet, hogy nálad is ez a gond. Ha nem, irány a moderátorok...

 

Üdv. marqsz

Előzmény: tatilla (894)
tatilla Creative Commons License 2010.11.04 0 0 894

szia.már harmadszor próbálok levelet írni neked,remélem ezúttal sikerül...valaki vagy feltörte a nickem kódját,vagy a rendszerrel volt valami.az összes írásom elküldése után "nincs jogosultsága "üzenettel búcsúzott el,a hozzászólás meg odaveszett...nos röviden:-tegnap egész nap Bpesten voltam üzleti ügyben és csak ma délután olvastam a hozzászólásodat.A választ a hiba megoldására magad is kitaláltad...Érdekességként megemlítem,hogy velem szó szerint ugyanez megtörtént:-)))egy életre megjegyeztem,hogy a kis árnyékolóharisznyás gumit nemmindegy,hogy hogyan tesszük vissza...a kézidnél még előforduló hiba,hogy a mikrofon és a készülékház között van egy kis hézag,ami miatt a hang tompa,dobozszerű.valamint a készülékház nem megfelelő helyen van kifúrva,hanema mike mellett.ezt pár perc alatt orvosolhatod,nagyobb lyuk fúrásával.a ház és a mike közötti hézagot meg kis gumicső beiktatásával kiküszöbölheted.az építgetéshez,tökéletesítéshez sok sikert,üdv!attila    kérdés esetén szívesen állok még rendelkezésedre.bocs a késői válaszért,csak az említett okok miatt volt.már biztos valaki k.csög feltörte,mert eddíg 10x próbáltam,és megint más a jelszavam,mint délután....

Előzmény: maRqsz0 (893)
maRqsz0 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 893

Kössz!

OK

Előzmény: ha1ta (891)
dave0001 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 892

Sziasztok.

 

 

Vásárolnék egy Puxing 777-UHF es használt készüléket.

De ne legyen se buherált se lepusztitott.

 

Tizest tudok adni érte.

 

Köszönöm

 

üdv

ha1ta Creative Commons License 2010.11.04 0 0 891

teszt-teszt-teszt.....

Előzmény: maRqsz0 (890)
maRqsz0 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 890
Attila! (ha1dfn)

Happpiand!!!
Megoldódott a probléma.
- A fémhálós ragtapasz zárta a hangszóró csatikat. Kevés ellenállással rövidre zárt, megigazítottam, s lásd: a működés tökéletes. - A balga ember maga kárán tanul.
Közre adom mindenkinek tanulságként.

Elnézést a zaklatásért, tudom, hogy lehetőségedhez mérten segítettél volna.

73DX neked

Baráti üdv. marqsz



maRqsz0 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 889
Szi Attila!

"A lónak négy lába van mégis megbotlik.." -bocsánatos, ha feláll-

Más témával kereslek tanácsért, mivel te ebben szaki vagy?!
A fiam kb 1 éves VOUXUN KG-UVD1P rádióját szétszedtem, annál az oknál fogva, hogy a le és 6 os gombok erőteljes nyomkodásra működtek (kattant, de még nem volt funkció).
Nem tudtam a jelenségen segíteni, mivel azt tapasztaltam, hogy a pattanó érintkező lemezek (bepattannak, de csak erősebb nyomásra van funkció). Ez már a key panelon nagyon enyhe behajlással is jelentkezett. Eredmény: változatlan maradt.
--- Kivéve: gyenge lett a hangszóró hangereje (minden más funkció tökéletes) a vissza szerelés után. ---
Fél hangerővel szól és ha az ellen állomás lekapcsol, kenetlen kerék hangal zár.

Tájékoztatásul:
A kezelő panel kivevéséhez, szalagkábel kihúzása után, el kellett távolitani egy fémszövetű ragtapaszt (mikrofon - hangszóró csatiknál), ki kellett forrasztani a hangszóró vezetéket (hangszórónál végeztem), mivel a hangszóró stabilan bevan ragasztva. A visszaszerelés kicsit körülményesen, de a fent említett jelenséggel rendben .
"Te is írtad a vaterán, hogy elszállt a tiédből a moduláció."
N-na, a nem jóját!
Várom a véleményed? Mi lehet a negatív jelenség oka? Esetleg hol hibázhattam?
Hogy széjjel szedtem, az már oké...

Üdv. T -marqsz-


Előzmény: ha1ta (886)
radiosbácsi Creative Commons License 2010.11.03 0 0 888

Keresek sürgősen kevesett használt jó állapótban levő eladó lehetőleg Budapesten WOUXUN KG-UVD1-p rádiót. Reális áron! Nagyon sürgős lenne.  Ajánlatokat a 06-20-491-4394 illetve a radiosbacsi@citromail.hu email cimre várom.

czy Creative Commons License 2010.11.02 0 0 887
Van, de nem feltétlenül itt. Ha már bruttó, akkor nem lehet.
Előzmény: HG4I (885)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.02 0 0 886
szia.
már pontosítottad:-)
valóban van,én írtam rosszul a gondolatomat,mert használt,pl ebay-es cucc járt az eszemben,hogy azt nem firtatja a VPOP.
így van rendben.üdv,kösz.
attila
HG4I Creative Commons License 2010.11.02 0 0 885

célszerű esetleg Angliában is szaglásznod készülék után,mert az EU,és onnan nincs vám,áfa.

 

A!

Ezt pontosítani kéne.... (van ÁFA)

 

üdv

Előzmény: ha1ta (879)
péntek00 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 884
Sziasztok. köszönöm a válaszokat! Hasznos info volt számomra.
Előzmény: 580-Gábor (876)
dave0001 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 883

Hello.

 

 

Oké akkor amint lezajlott a Nemzetközi vásárlási folyamat fogok irni

ezügyben ide.

 

Szia.

ha1ta Creative Commons License 2010.11.01 0 0 882
csak majdnem ugyanaz,mert EU-n belül nem túrkál már a VPOP,hanem egyenesen jön a címedre a küldeményed.
mindenesetre sok sikert,majd számolj be az "élményekről"!

üdv.
Előzmény: dave0001 (881)
dave0001 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 881

Hello.

 

 

Köszi az infót kedves Attila.

Körül hesszeltem már az Angliai részen de mindegyik H-K-on keresztül

fogja küldeni illetve Angoltól vásárolsz ,de nem onnan fog érkezni a csomi.

Igy tehát ugyanaz a menete.

 

 

üdv

 

ha1ta Creative Commons License 2010.11.01 0 0 880
ja,még annyi,hogy a 120dolláros rádióra nagy eséllyel nem fizetsz semmit,csak regisztrálja a VPOP a csomagot,és kész.üdv.attila
Előzmény: ha1ta (879)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.01 0 0 879
először is beregisztrálsz az oldalon.
utána megveszed az árut,aztán rögtön ki tudod fizetni a PAYPAL szolgáltatással,ha csináltál magadnak ilyet.(ha van dombornyomott bankkártyád).
a 409ben nyilvántartott címedre küldi Chen az árut,ha a pénzt le tudja venni kb.egy nap múlva.
beérkezik az országba,a VPOP pecsételi,(esetleg bele is sasol... volt már rá példa a küldeményeim között),aztán jön a postás a csomagoddal.
a küldés HK.ból díjmentes,azaz a vételár tartalmazza a díját.
nagyobb rádióamatőr berendezéseknél ha a cucc drágább,NEM kell vámot fizetned,csak ÁFÁT.
célszerű esetleg Angliában is szaglásznod készülék után,mert az EU,és onnan nincs vám,áfa.
üdv
Előzmény: dave0001 (878)
dave0001 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 878

Sziasztok.

 

Az érdekelne , hogy ha rendelek Hong-Kong-ból magamnak egy 120dollár értékű

rádiót , akkor arra kell-e és ha igen mennyi adót illetve vámot kell fizetnem.

És mi a menete a csomagnak?

Hozzám érkezik vagy esetleg lefoglalja a vpop?

Köszönöm

 

ha1ta Creative Commons License 2010.11.01 0 0 877
szia.rendszeresen vásárolok nála.
maximálisan korrekt,megbízható üzletember!
tudnod kell,hogy a VPOP minden küldeményt ellenőriz,így rá kell számítanod egy-két napot pluszban a kézbesítésre.
üdv
Előzmény: péntek00 (875)
580-Gábor Creative Commons License 2010.11.01 0 0 876
Igen, Mr Chan igen megbízható, több dolgot is rendeltem egyszerre, megkértem hogy tételenként külön-külön címre küldje (VPOP miatt), nem számított fel külön postaköltséget (minden tétel árában benne van a postaköltség így más-más postacímre is kérhető a kézbesítés), fizetni PayPal-lel érdemes.

Előzmény: péntek00 (875)
péntek00 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 875
Sziasztok!
Valaki vásárolt már nagyobb értékben (20e-30e ft körül) ebben a shopban ?
Megbizható?

Üdv:
dave0001 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 874

Hello.

 

Köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat mindenkinek!

 

 

üdv

ha1ta Creative Commons License 2010.10.30 0 0 873
szia.a régi verzió "P"nélküli,nem egy jó választás volt...
sok betegsége van,ami már a P-s verzióból ki lett küszöbölve.
ilyen pl a VFO állandó ugrálása egyikről a másikra,ha jelet észlel,meg a moduláció,a löket is csapnivaló a régin,stb,majd tapasztalod....
jótanács,amíg teheted,VÁLJ MEG TŐLE!!!!!!üdv
Előzmény: dave0001 (870)
Clavell33 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 872
Szia,

Nekem KG-UVD1P-s verzio van, erre nem tudnek rosszat mondani, szep hangja van, stabil, jol kezelheto. Az egyetlen kifogasolhato tulajdonsaga az S mero, ami ebben a tipusban (de szerintem ez jellemzo a tobbi kinai keziradiora is) inkább disz.

73,

Clavell
Előzmény: dave0001 (870)
HG4I Creative Commons License 2010.10.30 0 0 871
Szia!
Szerintem nem nagyon lehetnek "gyermekbetegségei" - lévén hogy "felnőtt".
Olyannyira, hogy már nem is gyártják, kifutott tipus.

üdv.
Előzmény: dave0001 (870)
dave0001 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 870

Sziasztok.

 

Tudtok irni nekem tapasztalatokat a Wouxun uvd-1 ről?

Vannak gyermek betegségei?

Mit lehet tudni a Quansheng és aSurecom tg-uv dual band-osokról?

Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!