Keresés

Részletes keresés

tomtompo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45079
Kislányom 160-nál is azt mondja, hogy még-még-még, az autópályán.
A sivatagban unatkozott 70-90-nél.
A szaharát nem szabad kihagyni.....
Előzmény: Emőke1 (45077)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45078
Előzmény: Vén Halász (45073)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45077
Köszönöm Neked is:) A kép nagyon jó,és köszönöm, hogy adtál infót a résztvevő gyerekek korát illetően:) Úgy látom mégiscsak lesz Szahara:)
Előzmény: tomtompo (45075)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45076
Köszönöm kedves szomszéd:)) Azért megnyugtattál:) Amitől tartok az pont a dzsippezés, hogy nem lesz -e rosszul:) Bár egy daedalonnal ezt lehet kezelni előtte.
Előzmény: Vén Halász (45073)
tomtompo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45075
Kilencévesen...
Előzmény: Emőke1 (45072)
tomtompo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45074
Bocs hogy beleszólók.
Kilenc éves kislányom nagyon élvezte, 6 és 5 éves kisfiúk is résztvevők voltak.
Semmi gond.
A buszon lehet pihenni is, a gyerekek tudnak.
Élvezik a késői lefekvést, a korai ébredést - igaz - nem, de a buszon kipihenik magukat.
A bázisra visszaérkezés estéjén, éjszakáján is friss volt és eleven....
Előzmény: Emőke1 (45072)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45073
Szia Emőke
Végül is nem akarok senkit sem elriasztani a Szahara túráról. Párommal ismét végig gondoltuk a két napos túrát , a családban is van 8 éves kislány, én őt bátran elvittem volna.

Mindkét nap viszonylag korán kell kelni. Reggel 6 órakor már s sóstavaknál a napfelkeltét nézzük. Hosszú a buszozás, de sok megálló, pihenő van beiktatva. A Dzsip túra ami izgalmas, de egy gyereknek lehet, hogy nagyobb öröm, mint egy felnőttnek. Sok felnőtt nem ülne fel egy hullámvasútra, sok gyerek meg kimondottan élvezné. A terepjárók látszólag veszélyes helyzeteket idéznek elő, meredek domboldalra hajtank fel, majd onnan visszagurulnak, de végig minden biztonságos.

A tevére nem tudom, hogy egyedül fel mer e ülni, de lehet, hogy az öledbe is veheted, vagy lovaskocsival is mehettek. Mindez a lányod bátorságán múlik. Veszélyhelyzet nincs, csak, mint a vidámparkban kis ijesztgetést csinálnak az arab sofőrök.

Ha Ti elmentek, amit feltétlenül ajánlok, bátran vigyétek el kislányotokat. Majd apa vagy anya ölében biztonságra talál, ha esetleg félne a sivatagban száguldozó nagy Toyota Land Cruiser típusú igen biztonságos terepjáróban. Viszont a csillagok háborúja helyszín és a többi csodás látvány az oázisok, a sivatag stb felejthetetlen élményt nyújtanak. Kebeliben lévő szállodában van két nagy medence, ki lehet pancsolni az út fáradalmait, de másnap ismét korán kell kelni.
Jó kirándulást, kedves szomszéd, teszek fel képeket.
Előzmény: Emőke1 (45072)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45072
Szia Vén Halász,
Melyek azok a konkrét okok, amelyek miatt nem ajánlod gyereknek a Szahara-túrát? Az én lányom 8éves, szeretnék megfelelő ismeretek birtokában mérlegelni.
Köszönöm: Emőke
Előzmény: Vén Halász (45070)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45071
Először le kell kicsinyíteni a képeket 640x480 pixelre. Erre több program van, én az ingyen letölthető magyar nyelvű PhotoScape-et használom. Utána a fórum képfeltöltés utasításait kell követni.
Új kép- tallózás-feltölt-beszúr.
Én is és még sokan megszenvedtek és korábban írtak róla, de végül sikerült. Olvass vissza.
Előzmény: vadrienn (45052)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45070
A Szahara túra kb 200 TND/fő. Nagyon megéri elmenni. Két napos, egy luxus szállodában éjszakáztok Kebili-ben. Tevegelés, dzsipes túra, több város és nevezetesség megtekintése ( El Jem, Matmata, Chebika, sós tavak, Kairuan) van a programban. Ha először vagytok Tunéziában akkor nem szabad kihagyni. Nagy élmény. Kisgyermeknek nem ajánlott.
Előzmény: N.A.Éva (45066)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45069
Én is nagyon egyet értek vadriennel.

A Szahara túra nagyon jó, de csak felnőtteknek ajánlott. A terepjárós túrán még a felnőtt hölgyek is sikoltoztak. Egyébként feltétlenül ajánlott, nagyon jól éreztem magam, profi szervezés és kitűnő ellátás, de csak felnőtteknek, vagy 15 éven felüli vagány gyerekeknek.
Előzmény: Arika31 (45062)
anita222 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45067
Ha visszaolvasod a tavalyi részletes beszámolómat kiderül,hogy a baksis sem segített,pedig 30 eurot akartam adni, de nem fogadta el.Teltház volt, vagy nem akartak szobát cserélni, de senkinek sem sikerült.
A tengerpart tényleg gyönyörű, a kaja is jó volt, de nem egy cigányputriban akartam eltölteni a nyaralást,melyre sokáig spóroltam és lopás is többször előfordult.Csak olvass vissza,nem szeretném ismételni magam.
Előzmény: simiapaci (45060)
N.A.Éva Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45066
Mi június 15.én megyünk az El Fell a Best Riesen utazási irodával . Érdekelne a helyszínen fizethető 2 napos Szahara túra hány dínárba kerül és mi van ebben az árban,meg éri-e elmenni?
Arika31 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45065
Te voltál ott?Szivesen elolvasnám a te személyes tapasztalatodat is .Köszi.
Előzmény: Törölt nick (45064)
vadrienn Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45063

Kedves Arika31!

 

Nem javaslom a Szahara-túrát ilyen pici babának! Még a felnőtteknek is húzós. Hajnalban van az indulás, és nagyon sűrű a program! A dzsipekkel egészen konkrétan száguldoznak a megkövesedett homokdűnéken. Ha majd kapok némi segítséget vkitől, hogy miként is lehet gyorsan feltölteni képeket, majd küldök! Én még a 4 éves kislányomat se vittem el. Szerintem néhány év múlva menjetek vissza újra, és akkor ne hagyjátok ki!

Előzmény: Arika31 (45062)
Arika31 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45062
Szia Vadrienn! Sziasztok!Szerinted-szerintetek lehet szaharatúrára menni egy 1,5éves gyerekkel?Vagy még korai lenne?Olyan sok szépet irtál róla,hogy el kell rajta gondolkodni!!Köszi előre is a véleményeteket!
Előzmény: vadrienn (45050)
Arika31 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45061
Szia Simiapaci!Örülök a véleményednek!Mi is júniusba,22.-én megyünk ebbe a hotelbe.Ha válaszolnál egy pár kérdésre:)Milyen idő volt?A tenger már jó ,meleg volt?A baksist rögtön odaadjam,vagy várjam meg,hogy mit kapunk?:)Melyik utazási irodával voltatok?A gép pontosan indult?Válaszodat előre is köszi:Aranka  imibaba78@freemail.hu
Előzmény: simiapaci (45060)
simiapaci Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45060
Mi pedig tavaly júniusban töltöttünk az El Fell-ben 12 CSODÁLATOS napot! A helyzet az,hogy a medence része jónak mondható a tenger partja GYÖNYÖRŰ ,voltunk egy pár 4 csillagos szálodában aminek a partja meg sem közelítette az El Fellét! A szállásban valóban lehetnek gondok mert van régebbi még nem felújított rész de némi baksis(pénz) csodákra képes és mi is egy fullos szobát apartmant kaptunk,és ami még fontos kaja is van mindig bőven mert szerintem aki ennyi étel közül nem talál a számára megfelelőt ott vele van a baj.
Előzmény: anita222 (45055)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45059
E-mailt küldök.
Előzmény: vadrienn (45052)
ivcsi8 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 45058
Ma 1 tun. dinár 139.-Ft.
anita222 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 45055
A tavaly júliusi nyaralásunkat itt a fórumon eltudod olvasni.Július 17-től voltunk ott 12 napot.Semmiképpen sem ajánlom!
Előzmény: sulep (44337)
szandiadam Creative Commons License 2010.03.20 0 0 45054
Szia Kvalcsi!
Mi tavaly voltunk Soussba és akkor olyan 160 ft volt 1 dinár, de akkor most jobb:)
Előzmény: kvalcsi (45037)
szandiadam Creative Commons License 2010.03.20 0 0 45053
szia Vén Halász!
A Medina Tours-al megyünk. Nagyon szépen köszönjük a tanácsaidat. A szálloda még nem igazolt vissza, de várjuk nagyon.
Előzmény: Vén Halász (45033)
vadrienn Creative Commons License 2010.03.20 0 0 45052
Kedves Margó!

Egyenlőre még nem jöttem rá, hogy kell felrakni a képeket. A fotóink túl nagy méretűek, és már 1 mp-re csökkentettük, mégis azt írja, hogy túl nagy. Ha tudsz ebben segíteni, hogy miként lehet gyorsan és egyszerűen felpakolni a képeket, megköszönném!

Előzmény: Törölt nick (45051)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 45051
Nagyon tartalmas,szép hetet írtál le,nem is csodálom,hogy visszavágysz!
Érzem,tudom miről írsz.Mi 2 éve a ramadán befejezésére értünk ki,volt módunkban meglesni,hogyan ünnepelnek(már ami az utcán,tengerparton történt).Minket is elvarázsolt.Ezért mentünk ki tavaly is,meg az idén is.Nemcsak a tenger hiányzik,hanem az a környezet is.Én is szívesen élnék kint,mondjuk télen,de a tavaszt,a nyarat azt itthon szeretem.Bár most ahogy nézegetem az árakat,alig tudom magamat,magunkat itthon tartani.
Mindenestre pihenés tenger,csak Tunéziában!
Várom a fotókat is!
Előzmény: vadrienn (45050)
vadrienn Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45050
2. nap
Vásárolgattunk a városban. Mindenhol alkudni kell, kivéve a Szula Centert, mert az fix áras üzlet. A Medinába is érdemes bemenni, mert nagyon érdekes, de oda többed magaddal!! Nagyon tiszteletben tartják a turistákat, de volt már olyan, hogy valakit megloptak. A pénztárcádat sose mutogasd, inkább a zsebedben legyen a pénz.
De. tengerpart, strandolás, napozás. Gyönyörűen hullámzott a víz, órákon át csodáltam a végtelen tengert.

3-4. nap

Szahara túra. Szerintem, aki ezt kihagyja, nem tudja meg, valójában hol is nyaral. A tevegelés, a Szahara homokja, a sivatagi naplemente, a kiszáradt sóstó, a dzsiptúra a homokdűnéken, a Csillagok háborújának a forgatási helyszíne, az Atlasz-hegység szerpentinjei és szemet gyönyörködtető szakadékai, vízesése és forrásai, mindez februárban 40 fokban; hidd el, ezek leírhatatlan élmények, és nincs arra a rengeteg szépségre megfelelő szó, amivel jellemezni lehetne. A legszegényebbektől a leggazdagabbakig láttunk mindent, de komolyan mondom, ott még szegény ember is szívesebben lennék, mint itthon akármilyen gazdag. Ezt majd akkor értitek meg, ha ott lesztek! Az egész ország vallásos, de nem fanatikusak. Ez meghatározza az egész életüket. Nagyon tisztelik a szüleiket, a család rendkívül fontos, alig van válás, pedig a szülők választanak párt a gyerekeiknek. Segítik egymást; olyan elő sem fordulhat, hogy vki éhenhal, mert a vallásuk 4. pillére az alamizsna.

5. nap

Pihi a parton. Betaxiztunk Port El Kantauiba, a jachtkikötőbe. Érdekes volt ez a program is. A taxi nagyon olcsó, de alkudni kell. Mindig a 4x-es árat mondják, és ha nem alkudsz, nem is vesznek komolyan.

6. nap

Sidi Bau Sid, Kartago és minden, ami történelem! Mi pont akkor voltunk itt, amikor becsapott a hullám a luxustengerjáróba. Olyan hullámokat még életemben nem láttam. Az elnöki palotát nem szabad fotózni, mert elveszik a filmet. A táj meseszép!

7. nap

Fürdés a tengerben a fél méteres hullámok között. Ugye, van némi elképzelésed.....
Arról nem beszélve, hogy minden este vacsi után éjfélig táncoltunk. A zenész és az animátor fiúk mindent megtettek, hogy felejthetetlen élményben legyen részünk.

8. nap

A legszomorúbb pillanat, a hazautazás. Újra tömény halálfélelem a repülőn, és visszatérés az álomból a valóságba.

Nagyon irigyellek Benneteket, hogy Ti mindezek előtt álltok!

És most következzen néhány fotó.

Améz Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45049

Hát igen az a nyugalom az hihetetlen.

Nekem is nagyon hiányzik, pedig 2-3 hónapja voltunk.

Előzmény: vadrienn (45040)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45048
Jövök majd és olvasom a folytatást is,de most megyek tévézni. Jó éjszakát!
Előzmény: vadrienn (45047)
vadrienn Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45047
Kedves Margó!

Folyt.köv.

1.nap

11.20-kor indult a repülő. 2 óra 20 perc az út. Háromnegyed részt tenger felett. Mikor megérkeztünk a szállodába, teljesen elámultunk, olyan csodaszép látvány fogadott minket. A szálloda teljes hosszában húzódik az étterem. Van uszoda, medence, konditerem, diszkó, fitnesz szalon, rengeteg bár, stb. Mi AI-ra fizettünk be, és nagyon jól tettük, mert degeszre kajálhattuk magunkat. Az ételek egészségesek és rendkívül ízletesek! Egyetlen dolgot hiányoltam csak; én imádom a tintahalat, és az csak az utolsó nap vacsorán volt. Majd folytatom.
Adrienn
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 45046
Köszönöm szépen a válaszod.A fiam barátnője is hasonló,ő is biztosan be fog menni akárhány fokos lesz is a víz.
Napágyak,napernyők voltak már kint a parton?
Mi is a KT-szal voltunk tavaly,meg máskor is utaztunk már velük,de eddig még mindig elégedettek voltunk velük.
Előzmény: vadrienn (45045)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!