Keresés

Részletes keresés

Kópé.. Creative Commons License 2008.11.11 0 0 8182
Szia Zoli.
Megpróbálok információkat gyűjteni a citrom-problémáddal kapcsolatban. A másik kérdésedre a szögesdróttal kapcsolatban: utánna nézek, de még én sem találkoztam vele. - de biztosan kapható.
Előzmény: szervezkedő (8176)
H_G Creative Commons License 2008.11.11 0 0 8181
Mi a csuda az?
Előzmény: halacs (8178)
jisell Creative Commons License 2008.11.11 0 0 8180

Szia szervezkeő

 

Meg van a skype-om a bd-izebella név alatt lehet keresni.

 

Megy az a műholdas mindenes itt egy kicsit lehült a levegő de még mindig jókat lehet sétálni a tengerpatron.

 

Igazad van itt most az emberkék pénzt számolnak de hálla Istennek van azért olyan is aki dolgozik. Mondjuk én.

 

Kár hogy olyan ygorsan el mentetek jó lett volna találkozni itt és meginni egy jó páleszt.

 

Jisell

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.11 0 0 8179
A montenegrói emberek most a szezon után az élet 2 legjobb munkáját végzik: 1., pénzt számolnak 2., pálinkát főznek!
Előzmény: baffalolev (8177)
halacs Creative Commons License 2008.11.11 0 0 8178
Szia!
Mondd, Montenegróban is lehet kapni hegyi teát? Albániában vettünk, és nagyon bejött ez nekünk.
Előzmény: Kópé.. (8174)
baffalolev Creative Commons License 2008.11.11 0 0 8177
Sziasztok

PÉTER mi a helyzet nem jönnek a képek elfogyott a film a gépből,amúgy mi a pálya? Mit csinálnak az emberek?

Köszike
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.10 0 0 8176
Péter!
Nálunk az "ültetvényen" tavaly 1 db citrom termett. Az idei évben már irányított keretek között folyt a termelés. 12 év kertészeti vonalon eltöltött tanulás után meg kellett állapítanon hogy voltak hiányosságok az oktatási rendszerben, hisezn semmi ismeretem nincs amediterán növényekkel kapcsolatban.
Ennek ellenére megpróbáltam átültetni a kinti viszonyokra az itthon tanultakat és amolyan őszibarackos metszést, óvatos általános növényvédelmet és nagyadagú tápanyagutánpótlást alkalmazva reméltem a termésmennyiség növekedését.
Jelentem az idén kb8-15 citromunk lett. Az idei évet betudjuk amolyan tanulóévnek, mert két kártevőre nem voltam felkészülve. Az egyik kértevőcsoport, amit kártétel alapján felismertem a helyiek szabadon kószáló kecskéi! Egy nyáj május környékén látogatást tett a kertbe és mindennek a hegyét lerágta (rózsa, mandarin, virágok, szőlő, citron stb.). Az ellenük való védekezés megoldott átmenetileg. A télen ha kimegyek viszek ki szögesdrótot és megnehezítem a kecskék bejutását. De ha Péter valahol tudsz hol árulnak, majd mond már meg, mert én nem találtam sehol és elmagyarázni meg nem nagyon sikerült!
A másik kártételre nem tudtam rájönni mi lehetett. A kárkép levélsodródás volt és a kötéseket ellökte a növény. A milliónyi virágból termés nem maradt. Én arra gondoltam hogy valami szúró-szívó állatka okozza a gondot. Ezért 3-4 alkalommal permeteztem rovarölőszerrel is, de nem lett semmi eredmény.
Előzmény: Kópé.. (8174)
halacs Creative Commons License 2008.11.08 0 0 8175
Remek lehetett. :-)))
Az a rózsa pedig gyönyörű :-)
Előzmény: Kópé.. (8174)
Kópé.. Creative Commons License 2008.11.08 0 0 8174
narancskivinarancs2íme 1 szál rózsa
Kópé.. Creative Commons License 2008.11.08 0 0 8173
Sziasztok.
Íme néhány kép izelítőül egy mandarinos kertről, ahol ma részt vettem egy kisebb szüreten a szegedi barátaimmal. (sajnos nem az én kertem, a szomszéd kertje "mindig zöldebb").
Amari bp Creative Commons License 2008.11.07 0 0 8172

Szia Kópé!

  Látod, mindnyájan elolvastuk 10 pontot, irigykedtünk, és ahogy szervezkedő irta, mindenki visszaesett itteni hétköznapokba.

 

De az igazság az, hogy nyári hónapokban nagyobb a nyüzsi, még utazás előtt érdeklödnek, utazás után meg beszámolnak Montiról.

 Jiselltől már érdeklödtem, van-e arrafele, olyan albérlet forma, de nem sok jót irt, meg munkakeresésről, de arra is azt irta, nehéz.

 

Én most kezdtem a nyugdijat, tehát nem köt munkahely, deeeee..............

Azért nem élnék meg csak úgy a nyugdijamból, hogy lent vagyok májustól, októberig csak úgy:)

 

Képeket csak tegyél fel, meg irjál is, szeretjük nézni, meg olvasni is:)

Előzmény: Kópé.. (8170)
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.07 0 0 8171
Pár nap alatt sajnos visszaszippantottak a mindennapok! Tegnap és a mai estém is műholdvevö programozással telt és még a fele sincs kész. Mindenki ingyen Digi tvt szeretne itthon, Vajdaságban és Montenegroban is. Igyekszem amennyire tudok. Valamikor idén le kell mennem biztosan mert van pár rendelés, szerelés amit megigértem és jiseléknél Budván meg kell tervezni egy összetett minden nyelvi és tartalmi igényt kielégitö műholdas rendszert.
Előzmény: Kópé.. (8170)
Kópé.. Creative Commons License 2008.11.07 0 0 8170
Sziasztok fórumozók.
Mi ez a nagy hallgatás? ... Levi mi van veled?
Zoli túlságosan elfoglalt vagy talán?
Mi itt jól vagyunk, készülünk a mandarin illetve kivi szüretre. Képeket fel fogok tenni a bő termésről.

Üdv mindenkinek.
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8169
Amikor én is először voltam kint bennem is felmerült a kérdés, mit csinálnak itt az emberek, mit dolgoznak, miből élnek? Mert az a nyári másfél két hónap nem tarthat el egy családot ami a nyári szezonból áll????!!!
Nagyon jól kfejezi az ottani világot amit az ismerősöm, ahogy fogalmazott:
"feltaláljuk magunkat"!
Szerintem mindig nyitott szemmel járva, a szomszédokkal ismerkedve, ha valaki több időt eltölt kint, nem egy elveszett ember és nem csak tátott szájjal várja hogy bemanőverezen a sültgalamb a szájába, akkor megtalálja miből csurranhat-cseppenhet!
Mindig nyitott szemmel járva, a szomszédokkal ismerkedve
Ez nem titok, de erre itthonról nem lehet rájönni, ehhez ki kell menni!
(Én és a nejem ha pl olyan munkát végeznénk amit ott is tudunk kint csinálni, amire ott is van igény biztosan fognánk magunkat és húznánk ki és kb 2-3 havonta hazajönnénk látogatóba.)
Előzmény: halacs (8167)
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8168
Péter!
Húúú de örülök hogy lefordítottad ezt nekünk!
Ismertem ezt a tízparancsolatot, szerbül valami képeslapon vagy pólón vagy mittomén hol már láttam és egyszer le is fordította nekem egy ismerősöm de nem is fordított inkább csak úgy elmagyrázta miről szől mert a magyarra fordítás nem nagyon ment neki!
Nagyon jó!
Előzmény: Kópé.. (8158)
halacs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8167
Bármelyik pillanatban szívesen indulnánk hosszú távra, ha lenne valami tippünk, hogy miből tudjuk fenntartani magunkat...
Előzmény: szervezkedő (8147)
halacs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8166
Nekem is ez volt az első gondolatom. :-)
Előzmény: Amari bp (8157)
halacs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8165
Csatlakozom, én is nagyon köszönöm. :-)
Előzmény: Amari bp (8163)
halacs Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8164
Ez nagyon jó. :-)
Régebben azt hittem, nem sokáig bírnám munka nélkül. Amióta beleszerelmesedtünk a Balkánba, már tudom, hogy nem ez az igazi élet. :-)
Előzmény: Kópé.. (8158)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8163
Köszönjük képeket, rózsa is, meg a naplemente is csodás:)
Előzmény: szervezkedő (8149)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.05 0 0 8162
ÁtvonatoztunkBe az alagútba, onnan ki, aztán újra be.
Előzmény: Amari bp (8161)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8161
Ezt nagyon akartam látni.
Előzmény: Amari bp (8160)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8160
Előzmény: Amari bp (8159)
Amari bp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8159

:o)))

 

Ez nagyon jó, de valahonnan, csak kell egy kis euró:)

 Én ahogy ott buszozgattam, azt láttam, idegenforgalom, amiből élnek, zöldség-gyümölcs honnan jön, azt nem láttam, tiszta hepe-hupa az az ország:)

 

Most lehetnek, arrafele, nagy bizniszek.

 

Előzmény: Kópé.. (8158)
Kópé.. Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8158
Sziasztok.

Kérdésedre a munkával kapcsolatban: Mivel már említettem, hogy Bar-ban élek, szószerint ÉLEK...és élvezem az ittlétet. Segítségül neked illetve másoknak is ajánlom figyelmébe a Montenegró-i 10 parancsolatot, ami itt szentírás, én ezt szószerint be is tartom:

1. Az ember fáradtan születik és azért él, hogy pihenjen.
2. Szeresd saját ágyad úgy, mint önmagad.
3. Pihenj nappal, hogy éjjel aludni tudj.
4. Ne dolgozz! - A munka öl.
5. Ha látsz valakit hűvösben pihenni - segíts neki.
6. Dolgozz minél kevesebbet és azt a keveset is add át másnak.
7. A pihénésbe még senki nem halt bele.
8. A munka fertőző betegség - ne halj meg fiatalon.
9. Ha ESETLEG dolgozni támad kedved, ülj le, várj, meglátod el fog múlni.
10. Ahol látod, hogy esznek isznak - csatlakozz, de ahol látod, hogy dolgoznak gyorsan távozz, hogy ne légy útban.

Sok szeretettel: Kópé ... Bar-ból
Amari bp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8157

Nem vitás, látszik, hogy 3és félévesnek  nagyon tetszik a dolog:)

De  ahol Te vagy oda kellett volna egy buborék, és beirni, help, vagy pomoc......:)

Előzmény: szervezkedő (8156)
szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8156
Na jó, én azért tudok valahogy csalni, de egy három és fél évas gyerek őszinte tekintetéből elhiszitek ugye hogy pénteken még a habokat szeltük?!

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8155
A kételkedők kedvéért!
Ugye most már elhiszitek a jó időt és a tengerben való pancsolást?
Ott bent, messzire, a végtelenbe, az a kis piszok, az én vagyok :-)




szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8154
Cunami!

szervezkedő Creative Commons License 2008.11.04 0 0 8153
Hullámok Sutomoreban!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!