Keresés

Részletes keresés

Arika31 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45097
Szia Simiapaci.Ne húzd fel magad nem érdemes!Sajnos csak mérgelődsz de még nem válaszoltál nekem,pedig nagyon várom!Olvass vissza légyszi és válaszolj kérlek!A 45061-es.Előre is köszike:Aranka.
Előzmény: simiapaci (45096)
simiapaci Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45096
Nem talált gyerekek hanem süllyedt :lol: :lol: Ha valakinek a jó nyaraláshoz mázli kell az nagyon nagy balek,viszont az is igaz mindig vannak ilyen elégedetlen nyaralók akik mindenben híbát keresnek,de a helyzet az,hogy szerintem senki nincs kényszerítve egy ilyen utazásra lehet menni a "csodálatos"balatonra vagy a még "csodálatosabb"horvát tengerpartra és akkor legalább nem itt fikáznak vagy mondok 1 még jobbat 5 csillagosba Tunéziába és akkor ott tátva marad a szátok a szállás miatt is.Igaz hiába volt olyan helyen csiri-biri arany csaptelep kisikálva minden akkor is a parton töltöttük az egész napot és nem a szobában amely part mondjuk meg sem közelítette a 3 csillagos El Fell partját! Mindenkinek szabad a választás saját maga dönt,de egyet ne felejtsen el senki semmi sem kötelező,tehát ha valami nem úgy sikerül akkor talán magunkban kellene keresni a hibát mert igenis MINDEN megoldható bármikor még főszezonban is csak legfeljebb nem mindenki alkalmas rá.
Előzmény: anita222 (45095)
anita222 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45095
Ja, ezek szerint csakis neki volt mázlija,mivel simikécske=simiapaci.
Hogy idáig nem esett le!
Előzmény: Törölt nick (45091)
klari50 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45094

Sziasztok!

Volt Valaki az utóbbi  egy-két évben a Port El Kantaui mellett levő  EL Mouradi Club Selima 3* hotelben?  Nagyon ígéretesnek tűnik, jún végén, júl elején mennénk.

Minden infót előre is köszönök!

simiapaci Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45093
Nagy pech,ezek szerint rosszkor voltatok rossz helyen.Sajnálak titeket de ez van nekünk pedig továbbra is NUMBER 1 marad a csodálatos Tunézia:)!!!
Előzmény: anita222 (45090)
vadrienn Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45092

Szia Vén Halász!

 

Köszi a segítséget! Ha a gyerekeimtől (3) hozzájutok vmelyik géphez, akkor kipróbálom.

Előzmény: Vén Halász (45071)
anita222 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45090
Látod, nem olvastad el a hozzászólásomat. 21 magyarról van szó és hidd el nem a szobában ücsörögtünk, főleg azután,hogy milyen volt,meg pláne és csak aludni jár- tunk fel,de hogy minden este volt valami meglepi,az már betett és hiába nem akartam vele foglalkozni muszáj volt.Egyetlen pohár nem volt a szobában, ha vittem fel, hiába dugtam be a szekrénybe,elvitték.A takarítónőnek adtam 10 dínárt, kaptak csokit, mégis a takarítás a következőből állt: bőröndék átkutatása, kávézás,cigizés,még a szemetet sem ürítették ki.
Te szeretnél hangyákkal aludni nyaralás alatt? Szeretnél takarítani?
Mi harmadszor voltunk Tunéziában és hidd el máshol semminket sem nyúlták le, de itt majdnem minden nap valamit és ráadásul a bőröndből,mert a szekrénybe nem lehetett bepakolni sem. 12 nap nyaralás, fél milka, nem ezt vártam.Tudom,hogy Tunézia, meg mint mondtam nem most voltunk először, de ez nagy szívás volt.És az idegenvezető is szart az egészre.
Ha nem lett volna igazam, az utazási iroda nem térített volna vissza.
Nektek,meg simikécskének mázlija volt.Ennyi! Nekünk meg nem! No comment!
De soha többet Tunézia!
Előzmény: simiapaci (45089)
simiapaci Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45089
Bocsi én sem szeretném magamat ismételni mert mi tavaly az eddigi egyik legcsodálatosabb 12 napunkat (szó szerint mert a 13.nap reggelén szállt le a gépünk:) töltöttük az El Fellben!1. Az már a ti saját problémátok és nem átlagos probléma,hogy olyan időpontban voltatok amikor nem tudtak nektek nektek baksis ellenében sem megfelelő szállást adni.2. Voltunk Tunéziában is több helyen is köztük 4 csillagos szállodákban de lopás sajnos MINDEGYIK helyen előfordult és előfordulhat ,habár tőlünk még soha semmi 1 hajcsaton kivül nem tűnt el!3. Ellenben többek között Magyarországon már ékszert is loptak tőlünk egy elég komoly szállodában! Na erről ennyit és annyira nem rosszak a szobák,hogy aludni ne lehessen benük,mert nem azért megy a normális ember nyaralni,hogy a szobákban kerese a hibákat és ott ücsörögjön nap hosszat.
Előzmény: anita222 (45067)
tomtompo Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45088
20 hónapos gyerekkel én sem mennék. Nem csak Szahara túrára, de Afrikába sem.
Sőt, ki sem mozdulnék országunkból.
Előzmény: Vén Halász (45087)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45087
Szerintem a kétnapos Szahar túrában a legextrémebb a dzsiptúra továbbá mind a két nap korán kell kelni, és hosszú az utazás. Sok felnőtt, pl. idősebb hölgyek igencsak féltek, megijedtek a dimbes- dombos utakon való autózástól. A sofőrők, meg keresték a veszélyesnek látszó helyzeteket.

Végig gondoltam, egy gyerek, lehet, hogy élvezné. De erősen gyerekfüggő. Az én 8 -11 éves unokáimat biztosan bátran elvinném, mert ismerem bátorságukat, vagányságukat, de ismerek olyan 8 éves fiút aki biztosan nem bírná. A mellettem ülő 60-as hölgyeknek kis túlzással halálfélemük volt.

Más szülők is megerősítettek abban, hogy gyerekkel is lehet menni, én eleinte azt hittem, hogy csak felnőtteknek javasolt, de egy gyerek sokszor bátrabb egy fenőttnél.

Nehéz tanácsot adni, mindenki ismeri saját gyermekét, hogy mekkora a tűrőképessége, bátorsága, és az alapján döntsön. Minden leírtunk a túráról, nagyon sok látnivaló van, Nektek kell dönteni. Azért 5 alatt nem vinnék gyereket, de nem merek további állásfoglalást adni ebben a témában.
Előzmény: Arika31 (45085)
Kathy8 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45086
Sziasztok!

Igaz nem annyira témába vág,de mi is voltunk már többször Tunéziában:),
most mondjuk Egyiptomba készülünk a nyáron.A kérdésem az lenne ,hogy
valaki hallott-e már valamit,az itt nálunk még új Sun&Fun Holidays utazási irodáról?
TUNÉZIA, Egyiptom és Törökország a három uticéljuk.
Arika31 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 45085
Szia Vénhalász!Hogy megváltozott a véleményed a szaharatúráról gyerekkel,egy röpke óra alatt.Mi okozta ezt a más véleményt,miután előszőr semmiképpen nem ajánlottad gyereknek.(semmilyen korunak).
Előzmény: Vén Halász (45073)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45084
Köszi, még van, de idén jól feltankolok. Nekem nagyon ízlik.
Előzmény: tomtompo (45083)
tomtompo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45083
Harisha megvan még?
Előzmény: Vén Halász (45081)
tomtompo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45082
Úszósapka kereskedő vagy?
Előzmény: Vén Halász (45081)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45081
Azt Neked kell tudni, hogy mit bír a lányod, hogyan bírja az autózást kissé extrém körülmények között, de látod a többiek is bátorítanak. A Dzsippelés döntően sima terepen megy, talán egy negyedóráig tart az utasok adrenalin szintjének próbálgatása, de élvezetes.
Mikor utaztok ?
(Jártok az erzsébeti uszodába, én heti kétszer)
Előzmény: Emőke1 (45076)
Éva999 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45080

Szia Emőke!

 

Mi az akkor 6 éves lányunkkal voltunk a Szahara túrán, ami nagyon tetszett neki. Szerintem semmi gond nincs. Sajnos a jeep túra nekünk nem volt hullámvasút, hanem az országúton mentünk, persze azért belevaló sofőrökkel. Én inkább az időjárás miatt nem mennék június végén ezekre a helyekre, de tudom bírjátok a meleget, kb. arra számítsatok mint az Antalyai kirándulásunkkor.

 

A másfél éves kisbabával is szerintem el lehet menni, csak megfelelő szállítóeszközről kell gondoskdni, hiszen babakocsi nem mindenhová vihető. Nyáron azonban nem ajánlom babával. Mi áprilisban voltunk, az jó volt.

 

Egyébként a tevegelést a lányom 5 éves kora óta"űzi", 2x voltunk a tevegelős programon, egyszer a szaharában. Egyedül ült rajta már 6 éves korában és nagyon élvezi, idén is tervezzük, ja és a 15 hónapost is elvinnénk a rövidprogramos tevegelésre.

Előzmény: Emőke1 (45076)
tomtompo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45079
Kislányom 160-nál is azt mondja, hogy még-még-még, az autópályán.
A sivatagban unatkozott 70-90-nél.
A szaharát nem szabad kihagyni.....
Előzmény: Emőke1 (45077)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45078
Előzmény: Vén Halász (45073)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45077
Köszönöm Neked is:) A kép nagyon jó,és köszönöm, hogy adtál infót a résztvevő gyerekek korát illetően:) Úgy látom mégiscsak lesz Szahara:)
Előzmény: tomtompo (45075)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45076
Köszönöm kedves szomszéd:)) Azért megnyugtattál:) Amitől tartok az pont a dzsippezés, hogy nem lesz -e rosszul:) Bár egy daedalonnal ezt lehet kezelni előtte.
Előzmény: Vén Halász (45073)
tomtompo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45075
Kilencévesen...
Előzmény: Emőke1 (45072)
tomtompo Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45074
Bocs hogy beleszólók.
Kilenc éves kislányom nagyon élvezte, 6 és 5 éves kisfiúk is résztvevők voltak.
Semmi gond.
A buszon lehet pihenni is, a gyerekek tudnak.
Élvezik a késői lefekvést, a korai ébredést - igaz - nem, de a buszon kipihenik magukat.
A bázisra visszaérkezés estéjén, éjszakáján is friss volt és eleven....
Előzmény: Emőke1 (45072)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45073
Szia Emőke
Végül is nem akarok senkit sem elriasztani a Szahara túráról. Párommal ismét végig gondoltuk a két napos túrát , a családban is van 8 éves kislány, én őt bátran elvittem volna.

Mindkét nap viszonylag korán kell kelni. Reggel 6 órakor már s sóstavaknál a napfelkeltét nézzük. Hosszú a buszozás, de sok megálló, pihenő van beiktatva. A Dzsip túra ami izgalmas, de egy gyereknek lehet, hogy nagyobb öröm, mint egy felnőttnek. Sok felnőtt nem ülne fel egy hullámvasútra, sok gyerek meg kimondottan élvezné. A terepjárók látszólag veszélyes helyzeteket idéznek elő, meredek domboldalra hajtank fel, majd onnan visszagurulnak, de végig minden biztonságos.

A tevére nem tudom, hogy egyedül fel mer e ülni, de lehet, hogy az öledbe is veheted, vagy lovaskocsival is mehettek. Mindez a lányod bátorságán múlik. Veszélyhelyzet nincs, csak, mint a vidámparkban kis ijesztgetést csinálnak az arab sofőrök.

Ha Ti elmentek, amit feltétlenül ajánlok, bátran vigyétek el kislányotokat. Majd apa vagy anya ölében biztonságra talál, ha esetleg félne a sivatagban száguldozó nagy Toyota Land Cruiser típusú igen biztonságos terepjáróban. Viszont a csillagok háborúja helyszín és a többi csodás látvány az oázisok, a sivatag stb felejthetetlen élményt nyújtanak. Kebeliben lévő szállodában van két nagy medence, ki lehet pancsolni az út fáradalmait, de másnap ismét korán kell kelni.
Jó kirándulást, kedves szomszéd, teszek fel képeket.
Előzmény: Emőke1 (45072)
Emőke1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45072
Szia Vén Halász,
Melyek azok a konkrét okok, amelyek miatt nem ajánlod gyereknek a Szahara-túrát? Az én lányom 8éves, szeretnék megfelelő ismeretek birtokában mérlegelni.
Köszönöm: Emőke
Előzmény: Vén Halász (45070)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45071
Először le kell kicsinyíteni a képeket 640x480 pixelre. Erre több program van, én az ingyen letölthető magyar nyelvű PhotoScape-et használom. Utána a fórum képfeltöltés utasításait kell követni.
Új kép- tallózás-feltölt-beszúr.
Én is és még sokan megszenvedtek és korábban írtak róla, de végül sikerült. Olvass vissza.
Előzmény: vadrienn (45052)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45070
A Szahara túra kb 200 TND/fő. Nagyon megéri elmenni. Két napos, egy luxus szállodában éjszakáztok Kebili-ben. Tevegelés, dzsipes túra, több város és nevezetesség megtekintése ( El Jem, Matmata, Chebika, sós tavak, Kairuan) van a programban. Ha először vagytok Tunéziában akkor nem szabad kihagyni. Nagy élmény. Kisgyermeknek nem ajánlott.
Előzmény: N.A.Éva (45066)
Vén Halász Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45069
Én is nagyon egyet értek vadriennel.

A Szahara túra nagyon jó, de csak felnőtteknek ajánlott. A terepjárós túrán még a felnőtt hölgyek is sikoltoztak. Egyébként feltétlenül ajánlott, nagyon jól éreztem magam, profi szervezés és kitűnő ellátás, de csak felnőtteknek, vagy 15 éven felüli vagány gyerekeknek.
Előzmény: Arika31 (45062)
anita222 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45067
Ha visszaolvasod a tavalyi részletes beszámolómat kiderül,hogy a baksis sem segített,pedig 30 eurot akartam adni, de nem fogadta el.Teltház volt, vagy nem akartak szobát cserélni, de senkinek sem sikerült.
A tengerpart tényleg gyönyörű, a kaja is jó volt, de nem egy cigányputriban akartam eltölteni a nyaralást,melyre sokáig spóroltam és lopás is többször előfordult.Csak olvass vissza,nem szeretném ismételni magam.
Előzmény: simiapaci (45060)
N.A.Éva Creative Commons License 2010.03.22 0 0 45066
Mi június 15.én megyünk az El Fell a Best Riesen utazási irodával . Érdekelne a helyszínen fizethető 2 napos Szahara túra hány dínárba kerül és mi van ebben az árban,meg éri-e elmenni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!