Keresés

Részletes keresés

tamas1000 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1283

Üdv!

 

 

off

Ha valakinek hiányzik, vagy csak vágyik egy 1913-as 1 Koronásra, a vaterára feltettem minimálár nélkül, 1 Ft-ról indul.

on

 

tamas

Előzmény: Lőwy Árpád (1282)
Lőwy Árpád Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1282
Azért a 13 milliós 10 dukátos-csata nem lehetett semmi....
Előzmény: Preis (1279)
kose Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1281
Szia Patrona!

A véleményem megírtam az áruhoz.

Röviden: ÓRIÁSI ÁTVERÉS!!!

Szerintem...! :)
Előzmény: patrona (1280)
patrona Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1280
Preis Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1279

Én szombaton voltam, akkor is ugyanez volt. Elég lassan ment az árverés, és kevesen is voltak! De ennek ellenére minden profin volt megszervezve!

Nekem azért sikerült egyet venni...de való igaz egy-két emberke nagyon felverte az árakat. Valami felvásárlók lehettek vagy valami befektetők. Mert igazi profi gyűjtő nem veszi meg azt, amit máshol olcsóbban megkap....

 

P

Előzmény: Bandimacs (1278)
Bandimacs Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1278
Én pénteken elmentem, megnéztem. Látványos külsőségek közepette zajlott az árverés, de nagyon lassan haladtak a tételek... szörnyű álmosító volt. A teremben az árverésre bejelentett tételek zömét 8-10 ember vásárolta meg, a többi jelenlévő számára csak a megfigyelő szerepe jutott. Én csak 2-3 tételt szerettem volna venni, de a "kemény mag" úgy felverte az árakat, hogy tartásfok ide-vagy oda , annyiért már (nekem) nem érte meg. Más árverésen olcsóbban is hozzájutok... remélem.
Való igaz viszont, hogy ennyi szép fémpénzt egyrakáson ritkán lehet látni.
Üdv:
Bandimacs
Előzmény: tamas1000 (1277)
tamas1000 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1277

már nem is sajnálom annyira, hogy nem mentem el.

megnéztem a Hdrauch-on és már letölthető az eredménylista.

nagyon durva árak.... szerintem sokkel kedvezőbben is lehet venni, mint ahogy itt pár dolog elkelt...

 

tamás

tamas1000 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1276

Jah hát sajnos igaz Pesten voltam, de nem mentem el az árverésre.

nem volt elég anyagi fedezet, hogy igazán licitálhassak, így meg nem láttam értelmét.

 

remélem aki volt annak sikerült venni amit szeretett volna.

 

üdv

tamás

numizmatato Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1275
Ez is egy jó adatbázis a római érmékre,megkapható cd romon is, sőt a cd rommal kuld a kereskedő tisztitandó romai pénzeket és tisztitó készletet is. Nekem csak a kopasz cd rom van meg. itt kapható komoly szakirodalom is. A link: www.dirtyoldcoins.com/idindex.html
Előzmény: kose (1274)
kose Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1274

Hali!

Ha valakinek még nem lenne a kedvencek között:

 

http://guntherr.freeweb.hu/catalog_home.htm

 

Első ránézésre szuper!!

kose Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1273
Sziasztok!
Nézelődtem a neten, mert ugye arra való :)

Az általam felrakott érme feliratai alapján az alábbiak állapíthatók meg:

UNUS ACCIPIT BRAVIUM = "A DÍJAT CSAK EGY NYERI EL"
GYMNASIUM SOCIETATIS JESU AD S.STEPHANUM = Jézus Társaság Szt.István Gimnáziuma
COLOCAE = sárból való = KALOCSA!!

Összegezve: ezek a Kalocsai Szt.István Gimnázium tanulói jutalom-érmei, illetve annak különböző fokozatai. :)

Szerintem...!



Előzmény: kose (1272)
kose Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1272

Sziasztok!

 

A 1177-nél egy kedves ismerősöm érdeklődött érméje? eredete felől. Akkor senki sem tudott kielégítő választ adni.

A kép mégegyszer:

Ma, pontosabban egy órája kaptam egy nagyon kedves ismerősömtől ezt!!

A felirat remélem olvasható. Talán így valakinek sikerül jobban beazonosítania!

Az eredetéről csak annyit tudtam meg, hogy a megtalálója kertásás közben akadt rá:(

Esetleg valami Szent István Gimnázium környékén van a helyes válasz??

Preis Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1271

Árpád, Tamás!

 

Sikerült valamit venni az árverésen?

Nagyon profi volt minden! Látszik, hogy benne volt a H.D Rauch....Nomeg a büfé, hm ettem is, ittam is! :)

Amúgy sikerült vennem egy III. Károly tallért.

 

Preis

mtib Creative Commons License 2005.05.01 0 0 1270
Sziasztok!


Ezt érdemes megnézni:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=2196773


Mtib
numizmatato Creative Commons License 2005.05.01 0 0 1269
Ismét felbukkant az ebay.com-on a Szent Istvan 5 pengős utánzata amit a Vaterán többször sikerült eladni próbaveretként több mint 10000 forintért.Valószinü az 5 pengős az egyik keresett darab mert a kikiáltási ár már nem $2.50 hanem 3.50. Érdekesség hogy a torontói elado uj azonositóval regisztrálta magát az ebayre és az uj azonositóval ez az első próbálkozása. 51 féle utánzatott tett fel és 25-re már licitáltak is.Másik érdekesség, hogy most nem replikaként, hanem fantasy coinként hirdeti az utánzatokat. Harmadik változás, hogy az anyagára azt irja "reportedly nepalese silver 12-15%.Ha valakit érdekel ma este 11-ig megtekinthető és licitálható.Megtalálható a www.ebay.com -coins -hungary utvonalon.
mtib Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1268
Szia!

Nem próbáltam még. Erre az oldalra véletlenül nemrég bukkantam. Majd ránézek.

Mindenkihez egy kérdés:
A HD Rauch-nál jól értelmezem, hogy a második katalógustól fizetni kell a 15 Eurót, mint postaköltséget? Ezt betartják?

Régi "kedvenc":
Betértem egy gyüjtői boltba. Klasszikus nyilas száz pengős. Beszélgetés közben szóba kerül, mire azt mondja a gyüjtőtárs: á az hamis! Megkérdeztem, hogy akkor miért van ott? A válasz: miért ne? Ha elviszik? Az árát sajnos elfelejtettem megkérdezni.
Sajnos ez van.


Sziasztok

Mtib
Előzmény: Bandimacs (1267)
Bandimacs Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1267
Szia Mtib,
Próbáltál már katalógust kérni? Nem találtam meg, hogy mennyibe kerül és hogyan kell kifizetni? Vagy küldik boldog-boldogtalannak?
Üdv.
Bandimacs
Előzmény: mtib (1263)
Bandimacs Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1266
Szia Lengyelermek,
Köszi a gyors választ. A klub alatt a Vörösmarty utcát érted ? Ott még nem néztem, igaz, hogy új tag vagyok...
Üdv.
Bandimacs
Előzmény: lengyelermek (1264)
drdoktor Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1265
lengyelermek Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1264
Szia Bandimancs!

Erdélyi pénzverésről két katalógust tudok említeni:
Adolf Resch: Siebenbürgische münzen und medallien és Huszár Lajos Erdélyi katalógusát. Az előző a múlt század elején került kiadásra és méregdrága lehet és német nyelvű (én már régen szereztem az enyémet), az utóbbi megszerzésére még van sanszod a klubban, vagy éremboltokban. Az magyar. (Pesten).
Általános katalógusként Huszár Lajos Münzkatalog ungarn von 1000 bis heute, Unger Emil: Magyar éremhatározó III. című kötetei, esetleg a Rádóczy katalógus (1892-től kezd, nem tudom a pontos címét) jöhet szóba.

üdv,
Lengyelermek
Előzmény: Bandimacs (1262)
mtib Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1263
Sziasztok!

Csak úgy:

http://www.aurea.cz/Aukce13NavigAngl.html
http://www.aurea.cz/Katalog13/13kat1651.htm

Mtib
Bandimacs Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1262
Kedves Topiklakók ,
Kezdő gyűjtő vagyok, a XIX. századi hazai és Erdély pénzei érdekelnek. Segítséget szeretnék kérni, sehol sem találok olyan hozzáférhető katalógust vagy éremhatározót, amelyben erdélyi pénzek szerepelnének, fényképpel-rajzzal és árakkal. Az elmúlt 2 év hazai árverési katalógusait összegyűjtöttem, de ... hát az messze nem teljeskörű. Antikváriumban kerestem... már nem fellelhető, mert 15-20 éve adták ki utóljára. Tudtok olyan honlapot ahol körül tudnék nézni ? Ha muszáj, hát veszek egy amerikai méregdrága katalógust is, de ezek közül melyiket érdemes megvenni ? Melyik kiadást ? (csak angol nyelvű jöhet szóba, németül egy kukkot sem értek)
Segítséget előre is köszönöm.

Bandimacs
lengyelermek Creative Commons License 2005.04.17 0 0 1261
Sziasztok!

Megbízható lengyel cserepartnerem keres magának magyar cseretársakat (sajnos én most kiestem a képből, mert nincs cserém). A kapcsolattartás nyelve az angol, a csere a Kraus katalógus árai alapján történik. Akit érdekel írjon be a fórumra, és e-mailben elküldöm a nevét és a címét.

üdv,
Lengyelermek
lengyelermek Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1260
Úgy látom a linkbeszúrást még gyakorolnom kell :)
http://jam.nyirbone.hu/konyvtar/web-konyv/nuiz-konf/nuiz-konf.html
lengyelermek Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1259
Sziasztok!

Most találtam ezt az anyagot. Érdekes megnézni, mert elég tanulságos.


üdv,
Lengyelermek
kose Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1258

Sziasztok!

 

A következő linken a világ pénzeit láhatjátok - egy kicsit másképp!!

 

http://gportal.hu/portal/kovasati/

 

Ezt is gyűjtöm, nemolyan rég óta mint a pénzeket.

Az oldal jelenleg is feltöltés alatt van, érdemes visszanézni néhány nap múlva :-)

 

Megtisztelnétek, ha beírnátok a Vendégkönyvbe!

 

 

kose

lengyelermek Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1257
Szia!

Ezeket az un. befektetési érmeket általában ezüst árban adják-veszik. A pénzverőnél most egy 1 unciás, .999-es ezüstérme 5000 forint körül van, szóval az 5 unciást 25000 környékére tippelném.

üdv,
Lengyelermek
Előzmény: tamas1000 (1256)
tamas1000 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1256

Üdv!

 

Erről az érméről tudtok valamit?

van 1 meg 5 unciás kivitelben.

az 5 unciás érdekel mennyit érhet?

 

 

 

kösz

tamás

kose Creative Commons License 2005.04.12 0 0 1255

Szia Pilbi!

 

Mindegyiknek van kézzelfogható értéke-ára, na meg a nagyatyai hagyaték. :-)

Sok függ az állapottól. Ajánlom látogasd meg a www.vatera.hu oldalt és ott szinte valamennyi általad felsoroltra kapsz napi áras választ.

 

kose

Előzmény: pilbi (1254)
pilbi Creative Commons License 2005.04.12 0 0 1254

Üdv a Topiclakóknak!

 

 

Mint teljesen hozzá nem értő szeretném a segítségeteket kérni:

Nagyatyám hagyatékában találtam néhány érmet/érmét, és arra lennék kíváncsi, hogy ezeknek van e piaci értéke, vagy csak szép emlék kategória...

Mivel nem értek hozzá, ezért csak néhánynak a két oldalán lévő feliratot másolnám be, ozt ha valaki hozzáértő rájönne miről van szó, akkor please help!

 

Érmek:

 

Az Ezeréves Magyarország Emlékére 1896  1 korona; másik oldalon valami lovas kép emberekkel, felirat nélkül

Magyar Délvidék Visszafoglalása Emlékére;másik oldal Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Kormányzóságának XXII évében 1941

Leventeverseny; máik oldal valami dombormű...

Vitézségért; másik oldal Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója

Ezredéves történetünk ezredéves remény nekünk,másik oldal egy honfoglalásra utaló rajzzal

 

Érmék:

 

Férfifej körülötte:REX HVNG°FRANC°IOS°I°D°G°IMP°AVSTR°REX BOH°GAL°ILL°ETC°ET AP

Másik oldalon középen kétfejű sas,körbe koszoró, benne koronákkal, feliratok: QVINQVE CORONA 1909 5 COR

 

Férfifej körülötte:FRANC°IOS°I°D°G°AVSTRIAE IMPERATOR

Másik oldalon középen kétfejű sas, körülötte: 1FL LOD°ILL°REX A°A°1888 HVNGAR°BOHEM°GAL

 

Férfifej körülötte:FERENC JÓZSEF I°K°A°CS°ES M°H°S°D°O°AP°KIR

Másik oldalon két angyal tartja a koronát, felirat: 2 KORONA 1913

Ugyannebből van 1 korona 1915 ből, 1 korona 1894 ből

 

Az Ezeréves Magyarország Emlékére 1896 1 korona

 

Egy kicsi érme(mint egy forintos csak vékonyabb)ciril betü, szerintem 5 (kopejka?) 1890

 

 

Elnézést a hosszú hozzászólásért, de reménykedem, hogy valaki tud segíteni!

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:

 

Pilbi

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!