Keresés

Részletes keresés

szefrigomboc Creative Commons License 2011.01.06 0 0 3854

Sziasztok!

 

Boldog Újévet mindekinek!

Szeretném megkérdezni, hogy tudnátok abban segíteni, hogy mi az az eszköz, amit a "néni "használ a képen? Egy anyagcsíkot, húz össze vele, és levasalja közben.....

Nagyon köszönöm:)) 

foltosvirág Creative Commons License 2011.01.06 0 0 3853

Sajnos azt nem tudom megmondani, de a boltban nagyon kedvesek és biztosan tudnak segíteni. Nekem is van olyan talpam ami nem a singeremhez készült, de mégis jó. Sajnos a ráncoló talp nekem nem volt jó.

Előzmény: Törölt nick (3852)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.04 0 0 3852

Köszönöm! Itt sajnos más típusok vannak felsorolva - ettől függetlenül létezik, hogy jó az én gépemhez is? (Pfaff 360). Köszi :)

Előzmény: foltosvirág (3850)
Szötyke Creative Commons License 2011.01.01 0 0 3851

Sziasztok!

Legelőször is nagyon boldog, foltokban és varrásban gazdag új évet kívánok Nektek!

 

Szeretném a tanácsotokat kérni varrógép-ügyben...Van egy régebbi toyotám, amit szeretnék lecserélni egy komolyabb masinára, ami a normál varráson kívül a patchworközéshez is jó. Nézegettem én egy rakás gépet, de vannak fogalmak, amikkel nem vagyok tisztában. Egy-egy gépen külön jelölve van, hogy melyik a quilt öltés, a másikon nincs. Így van olyan gép, aminél csak találtagni tudok..Mivel szűkös a buksza, a gépek típusa is behatárolódik némiképp...

 

Én most 3 gépet néztem ki, ebből kettő az, ami belefér a keretbe, a harmadik kissé túlér rajta, viszont nagyon tetszik és talán-talán kiszorítható az ára is....

 

első kettő: Bernina Bernette E92c és Janome 3160 QDC

harmadik: Janome MC 5200

 

Ha valakinek megvan valamelyik gép, tudna segíteni azzal, hogy leírja a véleményét a gépről? Esetleg, egy varrásminta fotón be tudná jelölni valaki, hogy melyek ezeknél a masináknál a quilt öltések? A Berninánál nem kell, ott külön jelölik.

 

köszi

Szötyke

foltosvirág Creative Commons License 2010.12.26 0 0 3850
Előzmény: Törölt nick (3849)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 3849

Sziasztok!

 

Nemrég az egyik aukciós oldalon alkudoztam egy komolytalan eladóval egy gépre amihez volt egy érdekes talp amivel ráncolni lehet. A gépre végül nem licitáltam - egy olyan talp viszont úgy döntöttem, hogy jó lenne (tudjátok: nem tudom miért kell, de kell :) ).

 

Pfaff ráncolótalpról van szó (vagy inkább egy apparát) - bár bevallom, hogy vannak kétségeim, hogy az a cucc tényleg jó volt-e a kérdéses géphez - de ha igen, akkor jó lenne egy olyat venni. Más gépekhez láttam ilyen apparátot, de kifejezetten pfaffhoz nem. Maga az apparát biztos, hogy nem egyidős a géppel.

 

Nem tud valaki esetleg valamit arról, hogy hol tudnék olyan apparátot venni ami valószínűleg egy őskövület (kb. 60 éves 360-as) nem ipari géphez is jó?

 

Előre is köszi!

Tiply Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3848

Sziasztok lányok.

 

 Szeretném meg tudni van-e valakinek Elna 8000 varrógépe? Sajnos nincs hozzá használati utasításom, és nem sikerült szerezni sem csak spanyol nyelvűt. Ezen pedig nem tudok. Előre is köszönöm a segítséget. Sok szép varrást. Most megyek kukucskálni tovább.

Tiply

agikusz84 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3847
Sziasztok!

Nincs valakinek mikulás jelmez szabásmintája?
Szükségem lenne rá sürgősen, hogy időben elkészüljön.
Köszi
jucco Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3846
Sziasztok!Szegőtalpat használ valamelyikőtök? Milyen méretben? Ha többet is melyiket a leginkább? Köszi!
agota76 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3845
sziasztok bernina bernette e66 van valakinek?van vmi rossz tulajdonsága?
és az e56-nak?
luynabab Creative Commons License 2010.09.15 0 0 3844
Képek méga bolt belülről
luynabab Creative Commons License 2010.09.15 0 0 3843
Kedves Mindenki!
Van egy nagyon kedves kis rövidáru üzlet a a József krt.31/a-ban, tele a varráshoz való mindenféle kincsekkel.
Egy még fel nem fedezet kis drágakő.
Tel: 337-6939
a 6-os villamossal lehet elérni a Rákóczi téri megállótól 2 percre vissza a Blaha felé a baloldalon.
nyitva: h-cs: 1/2 10 - 17 és p:1/2 10 - 17a bolt belülről
timothe Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3842

Sziasztok!


 Szeretném felhívni a figyelmeteket egy játékra, mely során egy 2 részből álló DVD sorozatot lehet megnyerni 10.000 Ft értékben. A sorozat hobbivarrónők számára készült varrás-oktató videókat tartalmaz, melyek segítségével könnyen elsajátíthatod a varrás alapjait!
Ne habozz, legyen a Tiéd a DVD sorozat!
: http://nyjatek.varrohaz.hu/?uid=yiff

csapa Creative Commons License 2010.03.28 0 0 3841
Ok. már rátok találtam ott is:-))
Előzmény: rozsizsofi (3840)
rozsizsofi Creative Commons License 2010.03.28 0 0 3840
Köszönöm, azóta elkészült a takaró... :D Csak arról már egy másik topikban számoltam be. :) Azért akkor itt is megmutatom.Mózi takarója
Előzmény: csapa (3839)
csapa Creative Commons License 2010.03.27 0 0 3839
Sima, téglaalapú takarót akarsz? Először mosd ki (avasd be az anyagokat, mert lehet hogy majd mosásnál nem egyformán mennek össze), majd steppeld össze őket úgy, hogy a legfelső anyagot (lepedő van legalul) kb. 10-10 cm-vel hagyd túllógni a kész mérethez képest. Steppelés után behajtva 5 + 5 cm-t szegd be a lepedős felére (érthető volt?)
Előzmény: rozsizsofi (3837)
Pamina Creative Commons License 2010.03.15 0 0 3838
Szia, ez a topik élőbb, itt biztosan hamarabb választ kapsz:
http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9013392&la=98585666
Előzmény: rozsizsofi (3835)
rozsizsofi Creative Commons License 2010.03.15 0 0 3837
Előzmény: rozsizsofi (3836)
rozsizsofi Creative Commons License 2010.03.15 0 0 3836
Amit ígértem, varázslójelmez:
rozsizsofi Creative Commons License 2010.03.15 0 0 3835
Kedves Hölgyek!

Élvezettel olvasgattam a topikot, és én is szeretnék csatlakozni. Nemrégiben vettem egy varrógépet (bernina bernette e66), mert anyósom megelégelte, hogy az övét kértem el... :D
Abszolút kezdő vagyok, eddig csak ágyneműhuzatot, pici babzsákot varrtam, meg a gyerkőcnek varázslójelmezt az oviba. Erre külön büszke vagyok, mejd később teszek föl róla képet.
Anyagismeretem nuku, de a fantáziám határtalan... :D
Most éppen egy (vagyis kettő) babatakarót szeretnék varrni. Minden anyagom megvan hozzá, csak kivitelezésben vannak kérdéseim. Amit beszereztem: takarónak való anyag (olyasmi mint a bébiplüss, csak hosszabb szálú, csak az a baj, hogy műszálas anyag), hogy ne ez a műszálas cucc érintkezzen a babával a hátoldalnak lepedővászon, ferdepánt, egy másik pam-pe anyag és vliesofix applikációhoz.
A kérdés a következő: milyen sorrendben (előlap szabás, applikáció, előlap-hátlap összevarrás, szegély) készüljenek a dolgok, illetve szerintetek kell-e steppelni.
Egyelőre ennyi, a többit a javaslatok után... :D
Mindenkinek jó munkát!

Üdv: Zsófi
Caitlin Creative Commons License 2010.02.27 0 0 3834
ja.. a burdaban a merettablazatot nem neztem. :) annyi agyam mar nem volt. B verzio gatyat hetfon varrom ossze, majd meglatjuk milyen lesz...
Előzmény: VKOrsi (3833)
VKOrsi Creative Commons License 2010.02.27 0 0 3833
OK értem, de a szabásminta elején ott van, hogy a 110es mérethez milyen derékmérettel számol a szabásminta, és ha a gyereké nem annyi, akkor szűkíteni kell, hogy jó legyen.

a burda meg amúgy is óriási gyerekcuccokban, én varrtam 62es overallt a fiaimnak, óóóóriási lett.
Előzmény: Caitlin (3832)
Caitlin Creative Commons License 2010.02.27 0 0 3832
lemertem, persze :) meg fejbol is tudom. van egy szupi bevallt szabasmintam, de most a jozan eszt hatrahagyva vakon kovettem a burda utasításait. mondván ők tudják. amikor 58 centis gumit írt akkor elgondolkodtam, h szintengirnyo picifiamnak 45 centit szoktam, de hat... biztos tudjak..... hat nem. grrrr.....
a sajat szm zsebmente, cippzarmentes. most a sajat szmbe akarom beletenni a svedzsebet es a hamis zipp hasitekot. egy 4 evesnek baromira eleg a gumis derek. kenyelmes is... raer, majd iskolaban nagyzolni a normal gatyakkal :) addigra csak megtanulom,....
egyebkent en itthon meg nem talalkoztam olyannal akinek ne lett volna nagy a burda gyerekmeretezes. valszeg a nemet kolkok dagadtabbak....
Előzmény: VKOrsi (3831)
VKOrsi Creative Commons License 2010.02.26 0 0 3831
és előtte lemérted a gyerek derekát? meg annyi lett a derék, amit a szabásminta írt??

nekem iszonyú girnyó gyerekeim vannak, 110es méretűek, de a sima mezei méretezés nálunk is kb 1.5szer akkora lenne, mint ami kell.
Előzmény: Caitlin (3830)
Caitlin Creative Commons License 2010.02.26 0 0 3830
nem ertem a burdat.
megvarrtam lepesrol lepesre kovetve egy 110es gyereknadragot. a hossza, szelessege tok jo. a derekam eg majd masfelszer akkora mint ami a fiamra kell. vagy elajandekozom 3/4es nadragnak egy nagyobb gyereknek, vagy darabjaira szedem... aaaaa... asszem csinalok egy uj szabasmintat a regi, jolbevalt es az uj kombinaciojabol...
olyan duhito....
VKOrsi Creative Commons License 2010.02.20 0 0 3829
:) azzal én is maximálisan egyetértek :)
csak azért írtam, hogy nehogy valaki úgy álljon neki, hogy a .hu-n magyar eladók vannak.
Előzmény: Tund (3828)
Tund Creative Commons License 2010.02.19 0 0 3828
Oké, ezt nem tudtam, nyilván, mivel én csak a .ie, és egyéb ebay oldalakon garázdálkodom. De a többit továbbra is fenntartom: még nem csalódtam velük, és időnként elég jó dolgokat lehet kifogni egészen olcsón.
Előzmény: VKOrsi (3827)
VKOrsi Creative Commons License 2010.02.19 0 0 3827
a hu meg a com ugyanaz. nincs magyar ebay külön.
Előzmény: Tund (3826)
Tund Creative Commons License 2010.02.19 0 0 3826

Szia Ditty,

 

Mivel jómagam is külföldön élek, van néhány tapasztalatom külföldi rendelésekkel kapcsolatban. Szóval én leggyakrabban az ebay-t használom. Nyugodtan keresgélj nemcsak a .hu, hanem akár a .de, .co.uk, vagy a .com oldalakon is. (nyilván nyelvtudástól függően). Általában az eladól postáznak "külföldre" is.

Ezen kívül elvétve használom az amazon.co.uk oldalt, illetve különböző boltok online oldalait. A tapasztalatom minden alkalommal pozitív volt eddig, csak egy dologra kell figyelni: Előbb kérdezz, ha kell, azután vásárolj, mert így elkerülheted a nem kívánt bosszúságot.

Remélem tudtam segíteni.

Jó keresgélést

Előzmény: Sziget.Ditty (3814)
Macskapecér Creative Commons License 2010.02.19 0 0 3825

Sziasztok! Nem használ véletlenül valamelyikőtök Singer 9805c varrógépet? Nemrég újra elővettem, és szenvedek vele szálfeszesség és egyebek terén, viszont a használati útmutatója ismeretlen helyen van. :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!