Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 391

Sajnos az emberek többsége nem ésszel vásárol.... 

Engem nem tudnak behúzni, mert nem szoktam impulzusvásárolni. Pontokat gyűjteni meg főleg nem. :)))  Az előző akcióknál is bebizonyosodott, hogy rohadt nagy átverés az egész... Már nem emlékszem, hogy a spar v. a tesco pontgyűjtéses cuccát szálazták szét egy cikkben....

 

Mindenesetre megérné megfuttatni a GVH-nál ezt az ügyet, hogy vajon volt-e valaha 36 rugóért a Tescoban ez a kotla....

Mert ha nem, akkor milliós nagyságrendű büntetés is kinézhet...

 

 

Előzmény: Boar... (388)
ZsuR Creative Commons License 2013.03.24 0 0 390

Nekem van zomanc nelkuli ontottvas edenyem - szeretem, talan jobban mint a zomancosat.

Előzmény: ke_fe (389)
ke_fe Creative Commons License 2013.03.24 0 0 389

40-50 évnél sokkal hamarabb megkezdődnek a repedések a zománcon. Kivétel ha vitrinben tartod.

Azért, mert az öntöttvas hőtágulása nagymértékben szór és mindig nagyobb mint a zománcé.  A hőtágulási együttható a kémiai összetételtől és az öntvény lehülési sebességétől (szövetszerkezetétől)  függ. Magas sziliciumtartalommal gyártott vastagfalu önvények jól zománcozhatóak. De ebből vékonyfalu lábas, fazék nem gyártható csak igen  magas selejttel. A selejt pedig növeli a gyártás költségét, végül pedig az eladási árat.

Az élet fintora, hogy az olcsó tömegcikknek számító öntöttvas csak nehezen-drágán zománcozható.

Nem véletlen, hogy a natur öntöttvas edények voltak az elterjedtek pl. skandináviában.

Hallottam intelligensnek tünő nőtől olyan véleménzt, hogy ő abban a ronda és nehéz vasedényben soha nem főzne. A teflon szebb is, könnyebb is.

Előzmény: H_G (386)
Boar... Creative Commons License 2013.03.24 0 0 388

Ésszel kell vásárolni és annyi. Kit érdekel, mit hazudnak, egy szempont van, olcsóbb itt ez az edény mint máshol? Olcsóbb. Harmincezer forintnyi vásárlás meg hamar összejön.

Második kérdés, hogy kell-e nekem ilyen?

A Zwilling késekből például vettem párat a csajoknak, ne az én késeimet gyimálják állandóan.

Előzmény: Törölt nick (384)
ZsuR Creative Commons License 2013.03.24 0 0 387

En nem tettem mosogatogepbe az enyemet - nagyon neheznek talalom hozza - de az elszinezodes az hogyismondjam... szoval nem a legszebb.

Előzmény: H_G (386)
H_G Creative Commons License 2013.03.24 0 0 386

"Nem éri meg zománcosat venni, mert előbb-utóbb láthatatlan repedések lesznek a zománcon és az agressziv gépi mosogatószerek behatolva a résbe korrodeálni kezdik a fémet. A vas oxidjainak térfogata nagyobb, mint a színfémé. Levelesen le fogja rúgni a zománcot."

 

Na ja, és mindez akár már 40-50 év alatt is lejátszódhat.

 

Előzmény: ke_fe (379)
ZsuR Creative Commons License 2013.03.24 0 0 385

Ja, en nem csinalok ilyen pontgyujtoset... arra megy   ki, hogy egy bizonyos fajtat vegyel, es nekem sokszor nem egy bizonyos fajta kell - igy aztan...

 

Ki elott szegyellenek magukat?  Nagyon sokan elhiszik... egyedul az allitana le oket, ha rosszul menne az uzlet...

Előzmény: Törölt nick (384)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 384

OFF: ezek a hűségpontos akciók szerintem eleve baromi nagy ráfizetések (egy csomó mindent, drágább dolgokat is ott vesznek meg a pontgyűjtők, csakhogy hamarabb összegyűljon az áhított matrica), ON ... de hogy van képük kiírni ezt a 36ezer ft-os eredeti árat, mikor két kattintással leellenőrizhető, hogy sehol soha nem került ez a kotla ennyibe....?

 

Nem véletlenül kerülöm én a Tescot... :)

 

 

Előzmény: ZsuR (383)
ZsuR Creative Commons License 2013.03.24 0 0 383

Sajnos ezt nalunk is csinaljak.  Tudom, melyik boltok azok, ahol a learazott kerul annyiba mint mashol learazas nelkul.  Ott nem vasarolok...

Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 382

De durva csúsztatás...! És most finoman fejeztem ki magam!

 

 

http://tescohuseg.hu/termekek

 

70%kedvezmény 36 749 Ft helyett 30 pont + 10 999 Ft

 


Dolcevitanál engedmény nélkül
15 550,00 Ft

 

 


Előzmény: Boar... (381)
Boar... Creative Commons License 2013.03.24 0 0 381
Előzmény: Törölt nick (380)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 380

ez ugyanaz, mint ami most a teszkóban pontokért van?

 

 

Előzmény: chilii (377)
ke_fe Creative Commons License 2013.03.23 0 0 379

Marha drága ez is!

Keress olcsóbbat és inkább engem támogass anyagilag.    -:)))

 

Félre a tréfaval.  Nem éri meg zománcosat venni, mert előbb-utóbb láthatatlan repedések lesznek a zománcon és az agressziv gépi mosogatószerek behatolva a résbe korrodeálni kezdik a fémet. A vas oxidjainak térfogata nagyobb, mint a színfémé. Levelesen le fogja rúgni a zománcot.

Keress feketére festett (hőálló festék) edényeket.  Sokkal olcsóbbak, és a célnak tökéletesen megfelelnek ezek is.  Sőt a natur felületű is jó, csak azt be kell avatni.

Előzmény: chilii (377)
Hepci Creative Commons License 2013.03.21 0 0 378

Miért, miért... nyírni kell a magyar birkát...

Előzmény: Tmanna (374)
chilii Creative Commons License 2013.03.21 0 0 377

Szép napot! Erről a márkáról van valakinek tapasztalata? Köszi

http://www.dolcevitakonyha.hu/index.php/konyhafelszereles/sutes-fozes/ontottvas-edeny.html

 

 

ZsuR Creative Commons License 2013.03.20 0 0 376

Ez ha a fozest allja is a zomanc... az utodest nem.  A draga is lepattan szepen...

Előzmény: ke_fe (375)
ke_fe Creative Commons License 2013.03.20 0 0 375

Öntöttvas edényre ha nincs zománccal van bevonva, akár 2-300 év garanciát is mernék adni.  Ezeknél a zománc kopása a kritikus. Bár ezek az edények saválló zománcozásuak, nem úgy mint a bilik és a fürdőkádak.

Előzmény: Tmanna (374)
Tmanna Creative Commons License 2013.03.18 0 0 374

A Le Creuset termékek védelmében szeretném megjegyezni, hogy valóban nem olcsó, de elgondolkodtató, hogy ami Parndorfban a Le Creuset márkaboltban 65 Euro - konkrétan egy öntöttvas grillserpenyő - az itthon miért 32500,- ??? A többi termék esetében is minimum 30-40 % az eltérés... A termékek egyébként kitűnőek, nem hiszem, hogy sok olyan cég van, aki  30 év garanciát ad a termékeire, hiszen ezek az edények valóban egy életre szólnak, szerintem. Mindenkinek jó sütést-főzést!

PathosVerdesIII Creative Commons License 2013.01.29 0 0 373

Sziasztok, érdekel valakit egy Emerilware grillserpenyő?

Kiégettem szépen, egyszer kipróbáltam de nem jött be, jobban tetszik a sima. USA-ból jött, 10", vagyis kb 25x25cm szögletes. Váci vagyok és Budapesten nem járok.

 

PathosVerdesIII Creative Commons License 2013.01.10 0 0 372

ha valakit érdekel most találtam LAVAMETAL török zománcos öntöttvasak. Nem épp olcsó de mégsem nagyon elborult mint a Le Creuset.

http://www.barkonyhakellek.hu/gyarto/lavametal

ez meg a gyártó

http://www.lavametal.com.tr/eng/grill-izgaratavalar.html

 

 

PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.12.18 0 0 371

Nekem sem olcsó, csak azért írtam mert erre is érdemes figyelni. Én inkább adok érte többet vagy megveszem használtan. Asszonyt még át kell nevelnem mert nem akarja használni :)

Előzmény: Törölt nick (370)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.17 0 0 370

Lehet, én vagyok csóró, de nekem a 14-15ezer forint egy edényért nem volt olcsó...

Előzmény: PathosVerdesIII (368)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.12.17 0 0 369

esetleg itt nézzetek körül:

http://konyhafelszereles.bercsekft.hu/edenyek-1184/vas-1196/ontottvas-edenyek-1218/

ismerem a boltot, vettem már ott kerámia serpenyőt. Vác belvárosában vannak.

PathosVerdesIII Creative Commons License 2012.12.17 0 0 368

Az óccó kínai öntöttvasról olvastam valamikor, hogy radioaktív sugárzást mértek rajtuk, abból én nem etetném a gyerekeimet. Ne kérj bizonyítékot, mert nem emlékszem rá hol olvastam :) Ez nálam annyit jelent, hogy a kínaiak a lehető legmocskosabb, legolcsóbb hulladékvasat olvasztják be hozzá és nem érdekli őket, hogy bontott hajó vagy atomreaktor védőburok volt, mert úgyis megveszik a népek.

 

Igaz, a vaslábas nem műhold, de ahogy szinte mindenből, ebből is a túl olcsó nem biztos hogy jót jelent. Ehhez is kell józan ész.

 

http://www.lodgemfg.com/videos a Tour videóban láttam hogy csinálja az állítólag utolsó működő amerikai gyártó.

 

Nekem épp tegnap sikerült nyernem ebay-en egy 30 cm-es serpenyőt. Már nagyon várom, belevágom azonnal a tarját, karajt, steaket :)

ke_fe Creative Commons License 2012.12.16 0 0 367

Nezzetek itt szet, elegge nagy a valasztek.

 

http://www.olcsoedeny.hu/ontveny/ontottvas_labos

 

http://sympatic.hu/index.php?p=edeny   Itt sajnos arat nem irnak.

ZsuR Creative Commons License 2012.12.15 0 0 366

KB ennyit es nem tobbet:

Előzmény: Törölt nick (359)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.15 0 0 365

..es ha a dragat vagjatok a foldhoz, az is ugyanugy lepattogzik mint az olcso :)).

Előzmény: ke_fe (364)
ke_fe Creative Commons License 2012.12.15 0 0 364

Teljesen igazad van Zsur!

Az ontottvas az egyik legolcsobb anyaga a tomegcikkeknek. Es a vasontvenygyartas is szinte osidok ota ismert es elterjedt technologia.

A haztartasi edenyek onbol, rezbol, majd ontottvasbol keszultek. Kesobb terjedtek el az acellemezbol melyhuzott fozoegenyek.  Mert a melyhuzhato minosegu acel gyartasi technologiaja is elegge keson valt ismertte.

Vaslabast, serpenyot, vasalot, vaskalyhat, tuzhelyplatnit, hamurostelyt, makdaralot, husdaralot azonos termekprofilba soroljak a szakmaban.  Ezet az ontottvas fozoedenyek olcso tomegtermekek voltak. Es szakmai szempontbol elegge igenytelenek is.

 

Mindezt azert irtam le, hogy bizonyitsan: a vasfazek nem egy kulonleges valami, nem holdszonda vagy atomeromu. Az olcso aru vaslabas is tokeletesen megfelel a konyhai celoknak.

De vannak meregdraga ontottvas egenyek is, mondhatja barki.  Igen, vannak.  De ezek nem az atlagpolgarnak keszulnek, latvanyosabb a zomancozasuk (nem jobb, csak latvanyosabb), hangzatos markecoloduma van hozzateve (aminek a fele sem igaz). Ezeknek egyetlen szerepe van: a vastagabb penztarcak megfejese, esetleg a hiszekeny reteg kihasznalasa.

 

Ugyhogy szivfajdalom nelkul vehetitek meg a legolcsobbat, mert ha nem veritek foldhoz, meg a dedunakotok is fogja tudni hasznalni.

Előzmény: ZsuR (361)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.15 0 0 363

Hát az biztos, hogy az én 14ezer forintos ovális fedeles öntöttvas tálam nem rosszabb, mint a 265ezer forintos, ugyanilyen, csak márkás elődje. Csak a máz tartóssága lehet a kérdéses.

Előzmény: H_G (362)
H_G Creative Commons License 2012.12.15 0 0 362

Amellett a kínaiak ősidők óta gyártanak maguknak öntöttvas wokokat, ehhez tkp. érthetnének jól. (Ahogy porcelánnál sem kompromittáló, hogy kínai.)

Előzmény: Törölt nick (359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!