Keresés

Részletes keresés

bollazoli Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7631

tole vettem: http://pidvezerlo.t15.org/

a honlapon irja, hogy alarm kimenet, holnap fel is hivom, hogy akkor hogyan is van ez mert nekem szuksegem van az alarm kimenetre es direkt ezert vettem ezt a tipust, ha tudom, hogy nem tud alarmot akkor mast valasztok :(

Előzmény: Blue_Sky_007 (7630)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7630

Annyit érdemes tudni, hogy az eBay-en vett Rex C-100 az HAMISÍTVÁNY. Nem az eredeti japán. Ezért egy butított szoftver  és hardver van benne.

Előzmény: bollazoli (7627)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7629

Mik a menüpontjai? Sorban egymás után. Csak mert van vagy 3 féle.

Előzmény: bollazoli (7627)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7628

Értem alatta a tartály is a kazán is hideg. A kazánnak kellet kb. 15-20perc, hogy fel menjen 72°főlé, és még legalább ennyi a puffernak, de nálam nem megy fel a puffer belsején a cső, csak egy kis lemez van ami felfelé terelte a meleget. A Németek készitenek ojan puffert aminek a belsejében felül van egy edény körbe lyukazgatva ebbe az edénybe megy bele a kazán és a fűtésí előre menő, itt van rögtön rendelkezésre álló meleg viz. Sajnos drága de még ithoni legyártása is. Így  kihagytam, de a mostani bekötéssel ugyan ott vagyok. 

Előzmény: joevagyok68 (7625)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7627

rex-c100 alarm kimenetet hogyan kell hasznalni? mert beallitottam egy erteket es nem kapcsolt :( a sima kimenet az szepen mukodik csak az alarmot nem tudtam mukodesre birni

Előzmény: Blue_Sky_007 (7623)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7626

Egyébként a fűtésí visszatérőt a puffer alsó negyed részére kötöttem, ennek van előnye és hátránya.

Hátrány: reggel +1C° ot emel a szoba termosztát, bekapcsol a fűtés, előre menő 55° a visszatérő csak 20° ez jó vólna ha a tartály alsó részére menne. De ez nem tart csak 20 percig útána a visszatérő már 40-45°os

ezt gondolom jóbb ha nem a tartály aljába vezetem a rétegződés miatt.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7625

"tehát nem ált azonnal rendelkezésre melegviz."

Percben mennyi volt a nem azonnal  ?

Előzmény: tibcsi42 (7624)
tibcsi42 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7624

Ugy veszem észre a Laddomat-ot nehéz mással kiváltani.

Miota betettem a hydróváltonak nevezett közösítőt tökéletes minden, értem alatta amig a kazán nem éri el az üzemi hőfokott (72-80°) addig egy szikra viz nem megy abból ki, ha bekapcsol a lakás fűtés ha nem.

Ha 72°főlé megy azonal van rendelkezésre álló meleg viz, tehát innentől kezdve a kazánból megy a melegviz,

és a maradék a pufferba. Ha le áll a fűtés a puffert tölti, de akár hova megy a meleg a kazán hőfoka nem változik amig ég benne a tüz. A régi bekötésnél a kazán a puffer tetejétől kicsit lejebb volt, és meg kellet várni mig feltőltődik a puffer teteje, tehát nem ált azonnal rendelkezésre melegviz.

 

Előzmény: joevagyok68 (7618)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7623

Az eBay-en lehet venni a legolcsóbban K típusú érzékelő jó hozzá. És nem, mert tud hűteni és fűteni is a C-100 és van NO és NC pólusa is.

Programozás és bekötés kérdése.

Előzmény: hetmann64 (7619)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7622

holnap jön, felteszem :)

Előzmény: joevagyok68 (7618)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7621

Megnéztem még1x....nem jól láttam(emlékeztem)......nem felfelé kunkorodik !

De attól még lehet úgy bekötni és lehet jó úgy is!

Előzmény: joevagyok68 (7618)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7620

Kiderükólne = kiderülne   :-))

Előzmény: joevagyok68 (7618)
hetmann64 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7619

A C-100-ashoz milyen érzékelők kellenek és hol lehet beszerezni?

Ez ( REX C-100)  egyébként egyirányú kapcsolást tesz lehetővé, tehát csak akkor kapcsol, ha a kazánban magasabb a hőfok?

Előzmény: Blue_Sky_007 (4464)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7618

Egy bekötési rajz csak jó lenne.....

Még mielőtt elmegy a mester.

Kiderükólne, hogy mi a rossz benne.     :-)) ez csak vicc vót !

 

"hát valaki oda is termosztátot emlegetett, hogy akkor kezdi el a puffer felé nyomni, ha már meleg a lakás. "

Ha jól van kivitelezve a rendszer, akkor minden AUTÓMATIKUS !

Kazán fűt meleg megy pufferfelé-pufferbe.

Ha a lakás kér meleget, akkor

- T-s bekötésnél még a puffer előtt elszív az előremenőből annyit amennyi a fűtéshez kell, a maradék megy a pufferbe.

- puffer legtetejéből kivételkor meg,megy minden pufferbe, és ha kell -kis idő múlva - már mehet a fűtés is belőle.

 

Nem kell hozzá semmi autómatika !

Ha jól láttam a te pufidon is felfelé kunkorodik a csonk, tehát ha legfelül veszed ki a meleget a radiátoroknak, egy kis időés OK minden.

 

Bekötés lesz végren ? :-)

Vagy a reszelő saját szellemi termékének tartja és jogdíjat  kér a publikációért ?  :-))

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (7617)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7617

persze, elolvastam, csak lehet nem mindegyikre tudok válaszolni :), de holnap amikor befejezik én is próbálom megtanulni, megérteni az egészet, hisz nekem kell majd használni.

annyit látok, hogy a radiátorok és padlófűtűs csövei a puffer felső részén vannak bekötve, amúgy ez a puffer van:

http://hhcom.startuzlet.hu/termek/magyar_puffer_1000_l-es_1hocserelovel.html

 

"Mit kell azon "autómatizálni" ??"

 

hát valaki oda is termosztátot emlegetett, hogy akkor kezdi el a puffer felé nyomni, ha már meleg a lakás. 

nálunk egyelőre nem lesz sehol termosztát csak termofejes radiátorok.

de lehet, hogy nem jól értem a kérdést.

Előzmény: joevagyok68 (7616)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7616

Te..elolvastad amit ott írtam  ?   :-)))

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113949847&t=9154219

 

"ne kelljen azért fél napot várni a melegre."

"szinte egyből van melegvíz ott (is),"

 

Mit kell azon "autómatizálni" ??

Mivel, mennnyi pízért ?

megy minden magától, ha jól van megcsinálva.....még felső bekötéssel is......ingyen !!

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (7615)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7615

na sikerült rábeszélni a mestert, hogy kicsit változtasson :)

majd ha lesz lóvé, megoldjuk szuper automatizáltra, egyelőre kézzel lehet majd szabályozni, merre menjen a meleg.

szerintem 90%-ban jó lesz, hogy a puffer melegszik először, de ha hazajövünk valahonnan télen és a puffer kihűlt, akkor ne kelljen azért fél napot várni a melegre.

Előzmény: joevagyok68 (7600)
korn_batyo Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7614

No, holnap felém jár a szakszer, így nekik szegezem majd a kérdéseket, kíváncsi vagyok, hogy mire jutunk.

Előzmény: joevagyok68 (7612)
pohikopó Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7613

Mert úgy fogyaszt a legtöbbet  :)   Összejátszanak az energia iparral  :)

Előzmény: joevagyok68 (7612)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7612

És nem lehetne vissza cseréltetni 72 fokosra ?(azzal aki kicserélte)

Vagy 78 fokosra....és akkor mehetne III-as fokozaton a szivattyú.......:-)))

 

Itt:

http://www.puffertartaly.hu/pdf/laddomat-21-60-hasznalati-utmutato.pdf

igaz ez 21-60-as -azt írják, hogy:

"A keringető-szivattyú sebességkapcsolója 3-as állásban kell, hogy legyen."

 

Hogy miért ????? kitudja...

Előzmény: korn_batyo (7611)
korn_batyo Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7611

Laddomat 21, és most I-es fokozaton megy. A visszatérő kb. 66-68 között szokott lenni.

Előzmény: joevagyok68 (7608)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7610

DE így meg jobban kopik a csőtermosztát érintkezője !   :-))

Előzmény: pohikopó (7609)
pohikopó Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7609

Fenéket  :)   Olyan jól működik most a rendszer, hogy nem akarom elállítani.....engem nem zavar, had kapcsolgasson ki be......spórolok a szivattyú által felvett áramon   :)

Előzmény: joevagyok68 (7606)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7608

Nálad inkább a szivattyú mérete/teljesítménye ÉS a visszatérő víz hőmérséklete lehet a baj!

Mert elvileg -nálunk nem - a fa nedvességtartalma sem befolyásolja a dolgot.

 

Egy kis kitérő...:-))

 

Hétvégén tesztként raktam bele 23kg  +43% nedvességtartalmú fát ( a fa tavasz végású, ölfa, volt, udvaron tárolva ÉS még mindig ennyi volt legbelül !!!!)

2x annyi gyútóssal mint simán  is szenvedett, fél óra alatt nem lett 40fokos a kazánvíz.

Kiszedtem 7kg-ot, és beraktam helyette 7kg 12%-os bükköt, miután begyulladt, ugyan úgy elérte az üzemi hőmérsékletet, és a hatásfok sem volt sokkal kevesebb -5%, mint szárazzal, csak hát a kinyerhető energia volt kevesebb!

10%-os fa 4,6kwh/kg <> 50%-os 2,3kwh/kg !  fele !

http://www.carborobot.hu/HU/Fa.htm

 

Má nem emlékszem, hogy milyen laddomatod van ?  21, vagy 21-60, és a szivattyú hányas fokozaton  van?

Kazánba visszatérő víz hőmérséklete ?

Előzmény: korn_batyo (7605)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7607

"addig keveri a pufi aljából a hideget, váltogatva, hogy éppen csak a kazánkör megy, vagy a pufiból is enged hideg vizet."

 

Nincs ott váltogatás....az előremenő hőfok függvényében a termosztát VÁLTOZTATJA az előremenő és a pufferből visszatérő víz arányát.

Nem váltogatja   :-))   És kikeveri a megfelelő hőfokú vizet...

 

"hogy a múltkor HMV-t akartam készíteni"

Egy bekötési rajz csak jó lenne....mert HMV készítésnél elő állhat az  ahelyzet, hogy a szivattyú a LADDOMAT megkerülő ágán IS átszívja a vizet.

 

 

Előzmény: korn_batyo (7605)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7606

Igen lehet......kipróbálod??? :-))))

Előzmény: pohikopó (7604)
korn_batyo Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7605

Írtad, hogy nálad a 40. percben eléri a 80 fokot az előremenő. Így amíg nem telik meg a pufi alul, felül 80 fokos vízzel, addig keveri a pufi aljából a hideget, váltogatva, hogy éppen csak a kazánkör megy, vagy a pufiból is enged hideg vizet. . Amikor megtelt, akkor jön a venti kikapcs, legvégső esetben a vészhűtés. Talán ezt jól értem. :)

Ebből arra tudok következtetni, hogy nálam van egy állandó hideg víz keverés a puffer aljából, azért nem érem el a 80-at, lehet, hogy a Laddomat visszacsapója a hibás? Ezt támaszatná alá az is, hogy a múltkor HMV-t akartam készíteni, így bekapcsoltam a HMV töltő 25-50-et. A kazánban 20 fok, a pufiban felül 50, alul 30 fok, a HMV teteje 40 fok. A végeredmény az lett, hogy az egész rendszer kb. 40 fokos lett, kazánostul, mindenestül. Ez így gondolom nem OK. És ebben az esetben tényleg igaz, hogy csak akkor érhetem a 80 fok előremenőt, ha már teljesen felfűtöttem a pufit. Hiszen akkor lenne meg a 10 fok Dt.

Előzmény: joevagyok68 (7603)
pohikopó Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7604

Pontosabban a 80 fok előremenőm mindig megvan, ha megy a szivattyú csak folyamatosan nincs meg, ezért kapcsolgatja le a szivattyút. Amúgy 25-50-es grundfosom van asszem ami 3-ason megy.

 

Lehet ha levenném 2-esre és korábban indítsnám a kiszivattyúzást, például 70 foknál, akkor tudna folyamatosan keringeni lekapcsolgatások nélkül.....

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7603

"Nálatok, akiknél a kazán a 80 fokot simán eléri, a Laddomatot/Esbet a kazán vezérli vagy egy csőtermosztát?"

 

Szerintem tök mind1, hogy mi vezérli !

 

Attól függ, hogy hány fokos a visszatérő víz hőmérséklete,+  szivattyú teljesítmény, tömegáram, = ami megadja, hogy a  kazán mekkora Dt-t tud. Vagyis hány fokos az előremenő.

Ha megfelelő akkor állandóan, 80fok fölötti az előre.

 

Pohinál azért kapcsolgat, mert 60 fokos esbe-je van.

Írta is, hogy "visszaáramlik a 60 fokos víz"

77-78fokon indítja a szivattyút , de a beáramló hideg(60fok), a kazánban lévő víz lehül és kikapcsol a csőtermo.

 

Én pont azért vettem 65 fokosat, hogy ne kapcsolgasson ÉS az előremenő állandóan80fok fölött legyen.

Nálam úgy van,hogy:

55-60foks kazánhőmérsékletnél indítja a termosztát a szivattyút.

Amíg a visszatérő nem éri el a 65 fokot -ami valójában 71-73- addig a szivattyú csak a kazán-esbe körben keringeti a vizet.

Utánna kezd el hozzáengedni hideg vizet a pufferból.

Mivel a visszatérő 72fok kürüli , a szivattyú (25-60-as, ami valószínűleg nagy oda !!)  II-es fokozata mellett a kazán Dt10 fokot tud, tehát 72+10fok=82fokos lesz az előremenő hőmérséklet állandóan.

Legalábbis addig, amíg a pufferből 72 foknál hidegebb víz érkezik vissza!

Ha attól melegebb lesz majd miután teljes keresztmetszetében átmelegedett a puffet, mondjuk 75 fok, akkor lesz 75+10fok=85 fokos az előre..és így tovább ..

Na olyankor lesz egy idő után az, hogy a termosztát majd beavatkozik és lekapcsolja a ventillátort...

 

Tehát ha pohinak IS 65 fokos esbéje lenne, akkor biztos nem kapcsolgatná a csőtermója a szivattyút ki-be, mert a 72 fok + a kazánja Dt-jével, meglenne állandóan a 77-78 fokos előremenője, ÉS nem kapcsolna ki a csőtermója.

 

Hát én ezért raktam 65 fokosat...:-))

Előzmény: korn_batyo (7602)
korn_batyo Creative Commons License 2011.11.08 0 0 7602

"Tehát parasztlogika szerint, nem ugyan annyi fából, hanem +1kg ÉS +0,2m2 hőcserélő, ugyan akkora tömegáram, füstgázhőfok mellett +3kw-ot jelent...."

 

1 kg fa ide vagy oda... :) Egyetértünk, nem néztem meg tüzetesebben a műszaki paramétereket, csak az járt a fejemben, hogy ugyanakkora tűztérbe, majdnem azonos mennyiségű fát tudnék bepakolni. 

 

Nálatok, akiknél a kazán a 80 fokot simán eléri, a Laddomatot/Esbet a kazán vezérli vagy egy csőtermosztát? Pohikopónál tudom, hogy a csőtermosztát. Ott kicsit ingadozik a hőmérséklet, ki-be kapcsol a ventillátor, de akár 90-100 fokot is elérné a kazánja, míg nálam a ventillátor bekapcsolásával egyből indul a Laddomat és beáll 75-76 fokra, és ott is marad a fa leégéséig. Ha egyfolytában megy a keringetés akkor kisebb kazánhőmérséklet érhető el, mint a ki-bekapcsolós csőtermóval? Persze ez csak akkor igaz, ha a kazán nem bírja elérni a 80 fokot a füstgáztermós vezérléssel, mert ha igen, akkor ott is megy a ki-bekapcsolgatás. Tudom, hogy soktényezős ez a dolog, de alapjaiban jól gondolom?

 

 

Előzmény: joevagyok68 (7588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!