Keresés

Részletes keresés

Gbriel Creative Commons License 2004.10.29 0 0 6678
Két éve még mehettek, sőt úgy hirdették magukat, hogy a Maldív-szigetek az az iszlám ország, amelyik izraeli turistát is szívesen fogad. Hogy azóta ez megváltozott-e, azt nem tudom.
Előzmény: ssuzy (6676)
Danidek3 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 6677
Mohamed "próféta" nem nagyon csípte a zsídókat, tekintve, hogy Ábrahám mostoha (és elüldözött) fiának leszármazottai az iszlámok a zsidók meg Izsák, Ábrahám igazi fiának leszármazottai. Elvileg bibliát se lehet bevinni az országba.
Előzmény: ssuzy (6676)
ssuzy Creative Commons License 2004.10.29 0 0 6676
Az egyik német utazási katalógusban olvastuk, hogy izraeli állampolgár nem léphet be a Maldív Köztársaságba... (???) Ez igaz lenne??
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.29 0 0 6675
kalappo:egyszer használatos AGFA vízalatti fényképezőgép,csak profiknak;-)
http://www.photohall.hu/aruhaz/fenykepezogepek/egyszer_hasznalatos_fenykepezogepek/
Előzmény: kalappo (6646)
Danidek3 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 6674
Ott nem az a tipikus "mindent szabad" demokrácia van, mint itthon. Inkább hasonlít a mi régi Kádár-királyos népi diktatúránkra... El tudom képzelni, hogy a háttérben papirozni kell, hogy kimehess a szigetről, csak ezt a közember nem látja.
Állítólag a szigetek nagy részére be se teheti a lábát európai, nem tudom mi igaz ebből.
Mindenesetre politikai lázongások vannak. Néha egy kis szükség állapot, kis tüntetés stb. :-) A resortokon meg ebből semmit nem lehet érezni.
Előzmény: molnarmalvin (6672)
Bogie Creative Commons License 2004.10.29 0 0 6673
Szerintem majdnem mindegy, hogy mi itthonról mit mondunk. Keressék meg a resort magasabb beosztású menedzserét és majd ő megmondja, hogy most éppen mi a hezlyzet. Elképzelhető, hogy a múltkori zavargások miatt van, amiből a turisták szerencsére sokat nem érzékeltek.
Előzmény: molnarmalvin (6672)
molnarmalvin Creative Commons License 2004.10.29 0 0 6672

 

Kedves Malongók!

 

Egyre csak jönnek az áradozó hírek Maldív-Kurumbáról.A helyettesítő felderítő csapat haza se akar jönni, szeretne még maradni.Lesültek, állandóan a halakat kémlelik, és sokat híztak.

A napokban magyarok érkeztek a szigetre, Sri Lanka körút után 4 nap pihire.

 

MA verőfényes napsütés van, bár az elmúlt két napban néha esett az eső , éjszaka

dézsából öntötték. Le is videózták nekem.

 

Segítségeteket szeretném kérni!

Mi nagyon szerettünk volna 1-2 órás hydroplan kirándulásra is elmenni, így a bátyámékat is rábeszéltük, hogy ki ne hagyják, de nem jártak sikerrel.

Kurumba a reptértől pár km-re van, így oda csak dhonik járnak. A reptéren biztos lenne hely v.melyik transfer hydroplanon, és nekik ez is megfelelne, de a hotelból, szigetről nem mehetnek ki a reptérre.(Előző napi bejelentés nélkül máshová se, ez létezik ?)

Mit ajánlanátok?

KÖszönöm.

 

 

Kékbálna Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6671

Laptop lesz. Video kábel.

 

A projektor húzós. Megpróbálom. :)

Előzmény: crx (6661)
crx Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6670

Öszibari,

off

a 2 hét plussz időt úgy lehet venni, h felveszel magad alá egy önálló szakértőt a munkádra és akkor a tied felszabdul. Igaz költséges, de nem időigényes :-)))

OK, nem okoskodok, egyelőre én sem így csinálom, ezért dolgozom még most is.

on

Előzmény: OSZIBARACK (6666)
kalappo Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6669
Szia OSZIBARACK!

Szívesen segítek, a technikám megvan hozzá. Elméletileg negatívot is tudok szkennelni, de még nem próbáltam.Fotót viszont símán.
Ajánlatom: vagy elviszem a technikát Malongo-ra és ott megcsináljuk, vagy eljuttatod hozzám a fotókat vagy a negatívot, pl. elhozod. (Bp-től 90 km-re).
Ha érdekel, üzenj az e-mail címemre és megoldjuk, akkor a negatívnak is utánanézek.
(remélem, nem kapok dorgálást a moderátortól, a piros pont után, amit bejegyeztem ide, a szívem közepébe).
Két hét plusz időt sajnos nem tudok adni, de ha tudod, hol árulják, írd meg nekem is!
Előzmény: OSZIBARACK (6666)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6668

Attól függ mennyi képet kell bescannelni,nem valami gyorsan megy,de fél nap-egy nap alatt meg lehet oldani.
Előzmény: OSZIBARACK (6666)
Bogie Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6667
Ez a szkennertől függ, meg attól, hogy mennyire vagy elszánt:) Én eredetileg, a legjobb képeket javasoltam "e-feldolgozni".
Előzmény: OSZIBARACK (6666)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6666

Köszi!

Van olyan nyomtatóm, ami scanner is, de még nem használtam, a másik, hogy két hét plusz időt hol lehet igényelni hozzá?!?!?:-)))

Kicsit sokáig tart, nem?!?!?!

 

Üdv.Őszibarack

Előzmény: Cavalcanti (6665)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6665
OSZIBARACK:egy egyszerű scannert-t kell venni(15-20 ezer Ft) és bescannelni a képeket,a hozzá mellékelt CD-n van telepítő program és egy program amivel a képeket be tudod vinni a számítógépbe.
Előzmény: OSZIBARACK (6660)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6664

De volt persze, a recepción és az ajándékboltban is azt hirdették, illetve árulták.

Nem olyan jó, az ajándékboltban állandóan az ment a tévén, non-stop, szinte végig láttam. Megkérdeztem, csak 20-22 perc van rajta és 36 v. 38 $ már nem emlékszem.

 

Nekünk nem tetszett annyira....

 

Őszibarack

Előzmény: crx (6661)
Bogie Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6663
Lehet, hogy a jobbak közül érdemes lenne beszkennelni egy párat. Márha szép képernyővédőket akarsz például.
Előzmény: OSZIBARACK (6660)
Bogie Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6662
Ez kézenfekvőnek tűnik, de hidd el, hogy nem minden esetben működik. Nekem legalábbis nem egyszer krepált be. Pont ennél a topiknál. Ki tudja miért...
Előzmény: garamka (6650)
crx Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6661

Öszibari,

 

Off

épp beszélgettem egy ismerősömmel a pénztárnál és akkor láttam messziről, h épp bementetek, ha simán nézelődés közben látlak, biztos nem bújok el előletek :-))

on

 

Most néztem Meeru honlapján, h van dvd meeruról, ilyet nem vettetek véletlenül??

 

A Meerus milkshake jó ötlet Gabika76 (crxné) is tuti támogatja, azóta hiányolja egyébként!!!

 

 

Kékbálna,

Ahhoz hogy a Neszka-Danidek által készített kisfilmet megnézhessük a 6-os nyaralásról divXkodek kell. A laptopot, projektort szokás szerint te hozod? NA jó, ez túl direkt kérdés volt, bocsi, viszont máshogy nem derül ki. Ha igen, akkor ha van rajta ilyen az remek, amugy a letoltes.com rol az els ilyen jó hozzá, csak az irodai laptopon nincs hang hozzá.

Előzmény: OSZIBARACK (6660)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6660

Szia CRX!!!!!

 

off

Na most aztán lebuktunk, TE milyen vagy!!!!!Miért nem jöttél oda hozzánk?!?!?!?

Na ezért kapsz!!!:-))))

Budget 0, úgyhogy csak körbenéztünk (potom 4-5 óra hosszat:-))))

on

 

Képzeljétek, azzal az angol párral, akivel a Love Boat-on összeismerkedtünk, nagyon jóba lettünk, s már írtak is nekem, hogy megérkeztek haz.

Küldtek is 3 lemezt (2 DVD-t, 1 CD-t)

 

Benne lesz a love-boat-ozásunk is plusz a mantás délután....úgy örülök, lesz mit mutatni!!!!

 

Egyébként a képek már múlt hét pénteken elkészültek, nem vagyunk oda értük, mint korábban írtam, pont a vízes nappali dolgok nem annyira sikerültek (abból a tavalyiak szebbek lettek) de a naplementék azok meg szebbek most!!!!Hurrá, legalább van, amit muatathatunk!!!

 

Feltöltés ügy számomra teljesen reménytelen, papír alapú képeink vannak, talán később beruházunk másba is....

Úgyhogy csak Malongón tudjátok megnézni véleményem szerint.:-(((

Hacsak nem tanít meg valaki, hogy kell felvinni képeket a gépre...

 

Üdv. Őszibarack

 

Csinálhatnánk Malongón milk shake-t, nem??!?!?!!?Annyira hiányzik!!!!!!!!!!!:-((

garamka Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6659
Előzmény: kalappo (6646)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6658

Sziasztok!

 

Kékbálna,

igazad van, ezért is írtam, hogy valószínűleg minden azon a bizonyos északi csücsökben leledzik, vagy van...:-)))Csak nem tudtuk megnézni :-(((

Biztos nagyon szép lehetett, akik jártak ott korábban!!!!

Azért megsúgom, ne várjatok üvegfenekű jacuzzis vizi villákat, holt biztos, hogy nem olyanok lesznek, megnéztem a tervrajzokat :-(((

 

Vikster,

háromvillás dugó volt (Meerun és Sun-on plusz Sri lankán is.)

 

Marianna 22,

természetesen, így foglalatam kétszer is, minél messzebb megyek, annál inkább így foglalok,

Európán belül általában "egybe csomagokat" veszünk....:-)))

Minden rendben ment, pozitívak a tapasztalatok!!!

Jó készülődést, illetve gyűjtögetést!!!

 

Üdv.Őszibarack

 

crx Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6657

Öszibarack,

Érdekes. Az elmúlt időszakban egyre jobb véleményeket hallok Sunról. Meeru is változik, pl bicikli nem volt tavaly. Magyar könyv már akkor is :-)) tetszik a beszámoló, csak én is Kékbálnához hasonlóan sajnálom, h már nem lesz olyan mint volt. Sikerült esetleg a tervrajzokból lefotózni 1-2-t? Képek mikor lesznek?? (Tudom most megy a munka ezerrel, bár a Kika helyett fényképfeltöltés... :-)))  mh? csak messziről láttalak titeket)

Kalappo,

House reef: 'házi korallzátony' a neve megmagyarázza, de amúgy olyan korallsziget v fal a sziget környékén, ami a legközelebb van a szigethez és akár ki tudsz magad is úszni. Pontosabb leírást talán Bandos v Kékbálna tud adni.

Víz alatti fényképező,

Eldobható ált 3-4 méterre vihető le, azaz snorihoz jó. Ekkor nem kell vakus belőle. Csak olyan helyen fényképezz, ahol nincsenmek planktonok, mert különben olyan lesza  kép, minthe havazna. 

Nem eldobható: 9-15e között kapható egy kék-sárga típusú, ami 15m-ig levihető, nekem 20nál sem volt baja tavaly. Ez vakuzik is. Ehhez filmet kell venni ami min 400-as de inkább 800-as legyen!! Szemcsésebb lehet a kép, de kell ez az érzékenység.

konnektor,

200 ft-ért kapható itthon átalakító pl. MediaMarlt, olvass vissza képet is raktam fel róla, meg írtam erről a leírásokban is. A recepción adnak, ha kérsz ált. ingyen.

Marianna-22,

Emlékeim szerint Öszibarack tavaly magának szervezte az utat, amikor a cseh légitársasággal mentek.

garamka Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6656

Köszi, beírtam az "Ellenőrző füzetembe" :)

 

Elöszőr elkezdetem olvasni az elejétől, majd 1500 környékéről már csak átfutottam, majd ha szükségem volt vmire, akkor probáltam keresni.

 

Éb is mindenkinek ajánlom a keresést, és kb kérdéseim 90%-ra megkaptam a választ, ezzel a tudással (illetve kiegészitettem azokat, a maldiv.lap.hu linkgyűjtemény segitségével, megjegyzem Te is megérdemelsz egy-két tucat piros pontot) kezdtem kutakodni az utazási irodákba.

 

Aki még nem döntötte el...

...még ajánlom a Gulet utazási irodát (http://www.gulet.at/), a lent említett Pápai utazási iroda azt is elintézi.

 

udv

Előzmény: Kékbálna (6653)
garamka Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6655
kalappo!

 

Ja meg azt elfelejtettem az egy oldalon megjelenitendő üzenetek számát átállítod 500-ra és kb egy oldalra kiadja az összeset.

 

udv

 

Előzmény: Kékbálna (6654)
Kékbálna Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6654

Szia kalappo!

 

A garamka által lent leírát módszer tökéletesen működik. A "vízalatti" szóra keresve rengeteg választ kapsz.

 

Azért javaslok is párt: 3346,3334,2509,413,403,78

De ezek is jók még 4037, 2792, 3332, 2070, 2497, 2058, 2055, 706, 411


Szia

 

Kékbálna

Előzmény: kalappo (6646)
Kékbálna Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6653

Bocsi garamka!

 

Neked még nagyobb piros pont. Ezt keresési módot fel sem fedeztem még. Pedig szuperül működik.

 

Reszkessetek ezután jön a szigor! :))

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: garamka (6650)
Kékbálna Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6652

Szia kalappo!

 

Hatalmas piros pont. A víz alatti fotózásról most nem írnék. De tavaly ősszel vagy idén télen volt róla szó részletesen. Megkeresem neked. :)) Cápeti biztos írt róla.

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: kalappo (6646)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6651

Sziasztok!

Régóta olvasom az oldalt és nagyon megfertőztetek ezzel a Maldiv dologgal.

A beszámolók és a képek teljesen meggyőztek.

Igazából nekem sokáig kéne gyüjteni, hogy össze jöjjön a nyaralás teljes ára, de nagyon szeretnék elmenni oda. Talán majd a nászutunkon oda megyünk.

Tényleg nem kevés ez a 9 nap amit az irodák ajánlanak?

Arra nem emlékszem már, hogy foglalt-e valaki közületek egyénileg repjegyet és szállást. Ha igen akkor minden rendben ment?

garamka Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6650

Neked is az előző kontaktot tudom ajánlani.

 

ha belépsz erre a topicra, és bal oldalon a "Gyorskeresés innen"-t választod akkor mindent ebből a topicból keres. Nekem ez is jó volt, nem kellett a részletes.

 

house-reef: --ha nekem jól jött le-- a sziget körül van egy gyűrű, ahol a egynéhány méteres vízszint meredeken növekszik, tehát hirtelen el kezd mélyülni a lavór (szinte, olyan amikor a tízemeletes ház párkányáról lenézel. Itt gazdag igazán az elővilág. Ha nagy hülyeséget írtam akkor kérlek javítsatok ki.

 

Víz alatti fényképezőgép.

Vannak az egyszer használhatóak (3-4000 HUF), illetve vannak a tokok ezek x ezertől a csillagos égig.

 

 

udv

Előzmény: kalappo (6646)
Bogie Creative Commons License 2004.10.28 0 0 6649

Szia Kalappo!

 

Ha nem akarsz sokat költeni spéci vízalatti gépre, akkor az eldobhatók között válogathatsz. 3-8 ezer forint között vannak általában és egy tekercs képet tudsz fényképezni velük. Sznorizás közben is használhatod őket, nyilván minél kevésbé kavarodik fel a korallpor a vízben, annál tisztább lesz a kép. Egyébként én készítettem sima fényképezővel is képet halakról, egészen jók is vannak köztük.

 

A keresővel nekem is meggyűlt a bajom, mert hiába választottam, hogy az adott topikon belül válogasson, lehozta nekem a világ összes hozzászólását. Egy idő után feladtam.

 

B.

Előzmény: kalappo (6646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!