Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hellstar Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6523
Haliho

Atvettem az uj Punto 5a Emotiont !
Metal szurke es nagyon klassz.
Sajnos CDRW-t nem jatszik le, de a CDR-el megbirkozik.

Ja 9% matav kedvezmennyel igy az auto 2 800 000 alatt volt. Ennyiert azt hiszem ilyen felszereltsegu autot nem lehet kapni sehol a vilagon :-))

testa Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6522
Cgo tetszik az oldal!!!

Szerviz hozzáállás:
Sajnos erősen érződik hogy közös "anyánk" volt és ugyanazt a mellet szoptuk. (bocs az érzékletes hasonlatért) Az emberek bizonyos részének mentalitása ezek szerint nálatok sem sokkal jobb, mint idehaza.

És tartok attól, h az a 40 év elmaradás mindig is meg lesz közöttünk és a befogadni "kívánkozó" EU között. Jó lenne ha 5 év mulva visszaolvasván ezt és kiröhöghetném magam, h mennyire ostobán gondoltam akkor...

No de ez nem politikai topic így be is fogom a szám.

Viszont, ha a következő Punto-nak tényleg ezt az arcot akarják adni, akkor szvsz az tuti bukás.

Mert eddig, ha el-el is romlott vmi, szervizre szorult a kis Punto, legalább a design-nal 100%-osan nem volt gond. Akinek nem a "trendi" cicaszemű kisautók tetszenek, annak a Punto dögös formatervű autó volt.

De ez a félekmerészetrajzolniésmindenkinektessen uniformizált forma öngyilkosság egy olasz autónál. Ha a megbízhatósági statisztikák éllovasaként nem tudják meghódítani a vásárlók szívét, akkor legalább emocionálisan győzzék meg a népet (aki hagyja magát)! És pont ezt kezdik csorbítani!!??

Ennek szvsz 2 oka lehet:
1. a hír/kép kacsa
2. mesterségesen lezüllesztik porig a FIAT-ot, h utána sz@rért-hugyért megvehesse vki és majd fellendítik ismét (lásd. Budapest Bank)

Üdv,
Testa

u.i.: Sajnálnám - akármennyire is sok bosszúságot okozott nekem - ha az autós paletta egyik kis színfoltját végleg a szőnyeg alá söpörnék...

Előzmény: Cgo 146 (6516)
farriss Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6521
Ez lesz az új facelift a Punto-nál? Hát, szörnyű...
Varshi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6520
Szvsz annyival lesz szebb, amennyivel a 3ajtós Stilo eleje az 5ajtósénál. Azaz nem fut majd körbe a "rácsozás" a lökösön alul, hanem szvsz meg fogja törni pár "oszlop".
Előzmény: mahanok (6519)
mahanok Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6519
Nekem a mostani ötajtós sem tetszik, várjuk meg a 3 ajtós tervét! :-))
Előzmény: MC Szasza (6518)
MC Szasza Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6518
Így van, totál elfuserált az eleje, egyáltalán nincs összhangban az autó formavilágával.
Előzmény: priby (6517)
priby Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6517
Egyetértek Cgo-val, szerintem is nagyon butára sikerült. De nem is! Az, h buta, az túl enyhe: eccerűen elbasz@tt, inkább ne nyúltak volna hozzá! Borzalom...
Előzmény: Cgo 146 (6516)
Cgo 146 Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6516
az uj Puntohoz mit szoltok? Szvsz ronda...

http://www.italiaspeed.com/news_2002_01_142newfiats.html

Varshi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6515
Basuldo:

> Volt már ilyen valakinek? Mi a répát tegyek? Öntsem ki betonnal?

Ööö, nem egészen jött le, hogy pontosan hol van a gond, de elmondom, nekem mi volt, és mit csináltam:

Stilo, 3a, hátsó ülések, beüléskor nyikorgás. Az oka az volt, hogy ahogy a fém vázra a kárpit széle rá lett húzva, az a kemény műbőrös perem, ami a fémhez ér, "nyikorog". Nos, én szépen fogtam egy öntapadós ablakszigetelő csíkot, és minden egyes "nyekergési pontot" alábéleltem vele.

Ez nálad is működhet, ha rejtett az a hely, ahol összeérnek, mert ugye a szigetelő az szép fehér, ezért szabadon nem szép látvány.

Sok szerencsét;
Varshi

Előzmény: basualdo (6512)
basualdo Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6514
Szia,

Most nem hirdetem tavaszig csak ide tettem fel. Egyenlőre nem sürgős, főleg hogy nem igazán találtam olyan kocsit, amit tudnék szeretni.

Előzmény: mahanok (6513)
mahanok Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6513
Hi Basualdo!

Még mindig meg van a HGT? Nem jelentkezett senki?

m.

Előzmény: basualdo (6512)
basualdo Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6512
Sziasztok!

Zörgésem van hidegben és meg is találtam. Háromajtós változatról van szó.
A
hátsó üléssor-
balhátsó oldalkárpit vége-
balhátsó ülésrögzítő kallantyútól lefelé folytatódó műanyag rész találkozása.
Szóval ez az "igényesen" kialakított hármas csomópont olyat nyöszörög-zörög fagyban hogy először azt hittem, hogy mindjárt leesik az ablak a harmadik ajtóról.

Volt már ilyen valakinek? Mi a répát tegyek? Öntsem ki betonnal?

Köszi,

basualdo

JUPITER Creative Commons License 2003.01.31 0 0 6511
Varshi: Ok, megnézem a kalaptartót.
Egy zörgésforrást tudok :) A sógornőm letörte a biztonságiöv hevederéről azt a pöcköt, ami a csatot tartja, hogy ne csússzon le. A csat most folyton zörgeti az ajtót...

Cgo 146: A Punto első változatán tapasztaltam hasonlót, akkor a gumibakok öregedtek el. Megjavítani már nem javíttattam meg, mert lecseréltem az uj puntóra.

GTPeti Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6510
Sziasztok!

Találtam egy német "Fiat-képforrást", gondoltam megosztom Veletek:

http://www.fiat-freunde-nrw.de/Gallerie.htm

Sok Punto-r rally kép!

Íme egy példa:


GTPeti

Cgo 146 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6509
testa,
ha kedved es idod van, olvasd el a szopasom az Alfaval (www.cuoresportivo.sk). Megsargulsz, mire vegigolvasod, hogyan szopatotnak a szervizek. Ez nem csak Magyarorszagra jellemzo, eszakabbra is tombol a szocializmus.
Előzmény: testa (6508)
testa Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6508
Jó, lehet, h ez most a szerviz hibája volt, de megbocsássanak kedves topiclakók, nekem a kis piros DACIA-nk jutott most eszembe. Biztosan emlékszünk még arra a korra. :-))))
Előzmény: Duhimar (6505)
Duhimar Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6507
De igen. Csak van itt egy bökkenő. Én nem Torino-val vagy a FAM-mal vagyok minden napi kapcsolatban, hanem a szakszervízzel. Nekem ők a FIAT, és nem valami marketing duma.

dhm

Előzmény: Gyöki II (6506)
Gyöki II Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6506
Duhimar$

Nem neked volt ajtócseréd egy kamionnal való találkozás miatt? Akkor lehet, hogy sck a szervíz hibázott....

Duhimar Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6505
Sziasztok!

Ma reggelre abbahagyta, semmi nyikorgás, semmi zörej. Ja, ha már ott tartunk, hogy mennyire jól össezrakták. Az első nagy hóban, amikor úgy 25 centi volt a vastagság a kocsin, kinyitom a bal első ajtót és valami koppan a földön. Gondoltam valami jégcsap vagy hasonló. Automatikusan lenyúlok és egy csavar. Frankón egy csavar kiesett a 4 hónapos kocsiból. Zsebretettem, mert ugye nem vagyok autószerelő, hogy egyszer csak kiderül honna esett le. " hétre rá benyúlok a zsebembe és eszembe jut, hogy ez valahonnan hiányzik. Legugoltam a kocsihoz és BAzzzzeegg a bal első ajtó egyik zsanérjából esett ki a csavar. Szóval addig csak 1 csavar tartotta. Visszacsavartam, majd "elmentek ti az anyátokba!" felkiáltással gáztadtam. Isten látja lelkemet én jó indulatúan közeledek a Fiat-hoz, de ha az egyik anyagból, amit megírok hiányzik egy névelő, akkor a főnököm ordít. és ez így van jól.
Ők meg nem csavarnak be egy csavart az ajtóban.

Attól még szeretem a putómat!

dhm

Varshi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6504
Nekem azt is mondták, hogy túl igényes vagyok. :-\\\
Előzmény: testa (6503)
testa Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6503
Vicces ez a FAM! :-/

És gondolom Svájcban is pont ezt teszi a tulaj, bemászik hátra lokalizálni...

Ez amolyan EU konform.

Mi mindent meg lehet itthon tenni az ügyféllel?!

(Tudom, nekem sem tudtak mit kezdeni a hátsó ablak felől jövő zajforrással, pedig már mindent kipróbáltak anno. Pl.: a !!! gumit befújták WD-40-nel) :-(

Így én is bemásztam hátra...
:-(

Előzmény: Varshi (6501)
Biga Cubensis Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6502
Én az igénytelen megoldást választottam, feltekerem a hangerőt 40-re aztán felőlem zöröghet :-)

De előbb-utóbb a műszerfal idegesítő zörgését nekem is meg kell néznem.

Varshi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6501
Ismerem az érzést. :-\

Én ilyenkor legvégső esetben mindent kirakok a kocsiból, beülök hátulra (csomitartó), és megkérek valakit, hogy vezessen, míg én "lokalizálok". :)

A "minden" alatt kell érteni: kalaptartó/fejtámlák, pótkerék, kárpit leszedése... bármi!

Én 3 zörgésforrást szüntettem meg így a vadiúj Stilomon (zörgő kárpit-elemek - egész a fémig lecsupaszítottam a 3. ajtót! -, laza csavar a 3. féklámpánál, stb.), azóta az esetek 95%-ában síri csönd honol hátul, viszont így jobban hallom a hátsó futómű (szilent?) nyiszorgását.
(A FAM szerint ez így üzemszerű, tudod. :| JQA!!!) Most, hogy nem üvölt mindig a fűtő-ventillátor, megint zavarni kezd a nyiszorgás, ami főleg kanyarban, egyenetlen terhelésnél jön elő. :-\ Nem tudom, hogy egy diszkréten morgó sportkipuff segítene-e rajtam. :-/

Előzmény: Cgo 146 (6500)
Cgo 146 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6500
nalunk is van zaj, mintha a potkerek ugralna, olyan mely zorges. szerintem futomu? asszonyt nem zavarja... en mar kiugranek borombol...
Előzmény: Varshi (6499)
Varshi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6499
JUPITER:

> A hátsó nyekergés nekem is ismerős (2001.aug. hlx 5a.), de nem annyira érzékeny, most
> csinálja hidegben, szerintem a csillapítás,

Biztos vagy benne? Mert az lehet még 3ajtósnál hátsó ablak ill. a kalaptartó is. (Az elsőt úgy tesztelheted, hogy egy kicsit kinyitva mész azokon a helyeken, ahol tutira nyekereg, a kalaptartót meg ki kell kapni...) Nekem mindkettő játszott, és mindkettő gyógyítható is valamennyire.

Előzmény: JUPITER (6497)
se7en Creative Commons License 2003.01.30 0 0 6498
Hello,

tudnatok nekem mondani pesten autoalkatresz kereskedest(cim, telefon), ugyanis letort a hatso ablaktorlom? :(
A nagylajos kiraly utja/thokoly keresztezodesnel tudok egyet, de nem tudom a szamukat.

Elore is kosz,
Se7en

JUPITER Creative Commons License 2003.01.29 0 0 6497
A hátsó nyekergés nekem is ismerős (2001.aug. hlx 5a.), de nem annyira érzékeny, most csinálja hidegben, szerintem a csillapítás, de megvárom a melegebb időt, ha akkor is csinálja megnézetem. A telet amúgy sem szeretem mert ilyenkor nem tudom öt alá vinni az átlagfogyasztást... :(
Más bajom nem volt vele, pedig egyszer megfogtam vele egy vitarát, két helyen lehozta a dögrács a koszt. :)
Előzmény: Duhimar (6495)
testa Creative Commons License 2003.01.29 0 0 6496
"Szóval az van, hogy indulásnál 1500 fordulat alatt néha rángat, ha egy kicsit kövérebb gázzal indulok, akkor meg megy, csak ciki a belvárosban bőgetni a kocsit."

Pont ezért cserélnek kuplung szettet! (barátnőmé is ilyen és erre vár).

De nekem is ezt csinálta, SPQR szó nélkül cserélte.

Üdv,
Testa

Előzmény: Duhimar (6495)
Duhimar Creative Commons License 2003.01.29 0 0 6495
Sziasztok és üdv mindenkinek aki új és régi topic lakó!

Én csak akkor írok, amikor gondom van. Már megint van!!!
A punteszből hátulról nyikorgó hangok jönnek, de annyira érzékenyen, hogy egy 50 forintoson is átmegyek akkor is hallani, most képzeljétek el a Thököly úton mit művel! Aztán néha abbahagyja, de nem szűnik meg.
A másik kérdésem: honnan tudom meg, hogy kuplung problémás a kocsi, persze azon kívűl, hogy a szervízben mosolyogva közlik. Szóval az van, hogy indulásnál 1500 fordulat alatt néha rángat, ha egy kicsit kövérebb gázzal indulok, akkor meg megy, csak ciki a belvárosban bőgetni a kocsit.
Ja és aki nem ismer még virtuálisan, az puntesz 2002.szeptemberi és lassan tele az első oldal a szervízfüzetben.
Szóval tippek?

Üdv,

Dhm, a töretlen puntohívő

mahanok Creative Commons License 2003.01.29 0 0 6494
Igen!
Ezért írtam, ezer köszönet!

Előzmény: testa (6492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!