Keresés

Részletes keresés

patrona Creative Commons License 2005.06.22 0 0 1362
Megint feltűnt a Vaterán pár nyilaskeresztes Pengő. Ezek most úgy néznek ki, mintha zsírkrétával lennének rásatírozva:-) Mindjárt csinálok én is egyet:-))
lengyelermek Creative Commons License 2005.06.22 0 0 1361
Itt vannak a linkek:

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=2640778
http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=2641285

Tényleg vicces. A lényeg, hogy legyen bőr az ember pofáján, a többi már nem számít. Lehet, hogy én is csináltatok egy sarló és kalapácsos verőtövet. Nem árt egy kis kiegészítés az ösztöndíjhoz, és egyébként is van vagy 500 darab 1-2 pengősöm :)
Preis Creative Commons License 2005.06.21 0 0 1360
lengyelérmék: lemaradt a link! :)
Előzmény: lengyelermek (1359)
lengyelermek Creative Commons License 2005.06.21 0 0 1359
Sziasztok!

Újra itt vannak a bohócok és a partizánok:



Nem is tudom. Sírjak, vagy nevessek?
kose Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1358

A Vaterázás előtt szinte csak tőle vásároltam.

Valóban nagyon jó cuccosokat árult, igen kedvező áron. Ez az új honlap elkészülte körüli mizéria, ha igaz, eléggé gázos volt. Aztán már nem is merek pironkodás nélkül odanézni a lapra.

 

UNC tételeket, amiket bármikor megvehetsz a Vaterán 500,-FT-ért pl. 2000,- Ft nála.

Akkor még nem beszéltünk a cserenapokról, találkozókról.

 

Azért nosztalgiából vissza-visszanézek, de csak a szomorúság marad.

 

Ez van.

 

 

 

 

Előzmény: patrona (1357)
patrona Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1357
Hát tényleg nem olcsó, de jó cuccai szoktak lenni, gyakran olyasmi, ami másnál szinte soha, így aztán megengedheti magának, hogy megnyomja a ceruzát:-)
Előzmény: kose (1356)
kose Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1356

Erről van szó!

 

Odomo jó!!!!

 

Jó drága!! (amióta ez a méregdrágán elkészült honlapja van és ki kell termelnie az árát) :)))

 

Ajánld fel a legközelebbi gyorsárverésre. Ne szégyeld magad, max. visszautasít.

 

Határ a csillagos ég, ez már majdnem amerika.

 

Sok sikert! :)

Előzmény: patrona (1355)
patrona Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1355
Köszi, jó ötlet. Esetleg megpróbálkozom elküldeni a képet néhány régi Vaterás arcnak(pl. Odomo), hátha. Persze eladni nem akarom, csak tudod, a kiváncsiság:-)
Előzmény: kose (1354)
kose Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1354
Szia Patrona!

De bizony ez is numizmatika. Ha megnézed Az Érem számait, szinte mindegyikben a végén vannak plakettek, kisplasztikák. Ez is éremművészet! :)

Az ár kérdése - mint mindig - a kereslettől (is) függ. Próbaképpen egy aktuális cserenapra érdemes elmenni, aztán nem szégyenlős módon árat megszabni. Ha valakinek mégis megtetszik, alkuszik rá, akkor már kapsz egy kis támpontot.

Érdemes ugyanezt megtenni egy kereskedő oldalon. (pl. vatera, teszvesz) Ne legyél szégyenlős, kis indulóár és magas minimálár. Ha van licitáló, akkor már lehet az előzőből meg a mostaniból következtetni egy eléggé határozott árra. Természetesen nem kell eladni! (Ezért kell a magas minimálár.)

Ha még biztosabb akarsz lenni, akkor javaslom a képet - jó minőségben - elküldeni néhány ismerős kerekedő bácsinak. Na nem direkt megvételre felajánlani, hanem mennyiért vállalják pl. bizományra stb. A kimitgyujt.hu oldalon rengeteg nevet-címet találsz.

Ha ezek után sem érdekel senkit, akkor csak egy marad:
-Döntsd el, szerinted mennyit ér :))

Remélem tudtam segíteni! :))


Előzmény: patrona (1353)
patrona Creative Commons License 2005.06.20 0 0 1353

Igaz nem numizmatika, de hátha tud valaki valami okosat mondani.

 

Van egy ilyen szép plakettem, 22 Cm átmérőjű, szignált. A neten rákerestem a névre, nem sok derült ki az alkotóról, csak hogy Lukácsy Lajos (1876-1927), méltatlanul elfeledett kapuvári származású szobrászmûvész.

Mennyi lehet egy ilyen értéke, nagyságrendileg?

 

mtib Creative Commons License 2005.06.18 0 0 1352
Sziasztok!

Már leírtam egyszer a képtáram helyét. Megint gyarapítottam egy-két képpel bárca ügyileg. Régebben beszélgettünk a különböző simlis pecsételésekről. Nyitottam ezekre is egy galériát, ide okuláskép betehetnénk az enyhén szólva is kérdőjeles pénzeket.

http://kep.tar.hu/mesztib

Ha elegendő képanyag lesz lehet, hogy egyszer weblap is lehet belőle.


Jó pihenést mindannyiotoknak!

Mtib
mtib Creative Commons License 2005.06.18 0 0 1351
Sziasztok!

A ma esti kabaréban fellépő műsorszám:
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=2477037


Mtib
kerub Creative Commons License 2005.06.17 0 0 1350

A 70-es években is feltünt néhány 1906-os 5 koronás.

Később kiderült, hogy egy 1908-as lett átvésve, a lelkes vevő meg átverve!!!

Előzmény: numizmatato (1348)
tamas1000 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 1349

Szerintem akár eredeti is lehet.

nehéz a képről megállapítani.

Ha hamisítvány akkor nagyon profi munka.

Az eladó se egy szerb huligán mint eddig.

lehet eredeti.

kiváncsi vagyok meddig mennek el....

 

t

numizmatato Creative Commons License 2005.06.14 0 0 1348
Ismét lehet licitálni egy 1906 os 5 koronásra! Most nem Belgrádból, nem Kinából, hanem Izraelből kinálja az eladó. A kikiáltási ár 7 US Dollár volt de már felverték az árat 255 dollárra. Szerintem ez is vitatható, hogy valódi-e.Az ebay.com on megtekinthető.
told1 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 1347

Szia mtib!

 

Valóban játékpénz. Gyakorlatilag semmit nem lehet ezekről tudni. Valamilyen társasjátékhoz használták vagy szólóban? Éppen ezért kigyűjthetetlen is. Némi támpontot adhat a motívum alapján történő rendszerezés. Ismertek olyan darabok, amelyeken a korabeli uralkodókat  vagy híres embereket ábrázolják. Én egy nagy játékpénzgyárosról tudok Bécsben, a Lauer a múlt század elejéről. De hogy lenne katalógusa azt nem tudom. De Németországban is kellett, hogy csinálják ezeket.

Egyébként a Lauer csinálta a minipénzek nagy részét is. A minipénz vagy pólyapénz a korabeli forgalmi pénzeknek a kicsinyített változata. Abból is szép sorokat lehet összerakni. A pólyapénz kifejezés onnan származik, hogy az újszülött pólyájába tettek be minipénzt, ezzel kívánva bőséget, gazdagságot.

 

told1

Előzmény: mtib (1346)
mtib Creative Commons License 2005.06.13 0 0 1346
Szervusztok!

Kedves Told1! Erről tudsz valamit? Kb 2 cm átmérőjü. Szerintem valami játékpénz lehet.


Sziasztok

Mtib
lengyelermek Creative Commons License 2005.06.13 0 0 1345
Sziasztok!

Ha van valakinek oszták katalógusa utánanézhetne az alábbi érmének. Nem találtam semmi anyagot róla, még a neten sem. Legfőképp egy ritkaságfok érdekelne. Egyébként a kép nem lett túl jó, csúnya a patina, de az érme egy jó VF.

Preis Creative Commons License 2005.06.13 0 0 1344

Sziasztok!

 

Megvette már valaki a "Középkori magyar aranyforintok" című könyvet? Kiváncsi vagyok milyen!

 

Preis

kose Creative Commons License 2005.06.12 0 0 1343
Szia!

Ha a nevemre kattintasz ott megtalálod az e-mail címem, biztosan megegyezünk, ha érdekel a téma.


Előzmény: told1 (1342)
told1 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 1342

Szia kose!

 

Engem érdekel.

 

told1

Előzmény: kose (1341)
kose Creative Commons License 2005.06.12 0 0 1341

Sziasztok!

Turkáltam kicsit a régi dolgaim között és ezt találtam, hátha valakit érdekel:

 

 

told1 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 1340

Szia tamas1000!

 

A darabszámmal és az értékkel kapcsolatban nem tudok segíteni, de az érem "harmadik oldalát" meg kellene simítanod. Ne legyen igazam, de ez a kettő valaha füllel került ki a verdéből. Azt tedd meg, hogy a Szt. György és a Jóska feje tetejénél simítsd végig az ujjadat a peremen, és ha érzed a hullámzást, akkor volt füle. Esetleg nagyítóval is nézd meg, mert mindig marad árulkodó karc.

 

told1

Előzmény: tamas1000 (1339)
tamas1000 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 1339

 

na itt a normális kép..

tamas1000 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 1338

Sziasztok!

 

most "szereztem" ezt a 2 érmet, és nem tudom igazából mit is érhetnek.

 

A Szent György emlékéremből rengeteg létezik tudom, de az érme anyaga nem tiszta előttem. lehet hogy réz, de ahhoz "túl" sárga.

30 mm átmérőjű.

 

a 2. az tiszta hogy milyen érem, csak a vert darabszámmal és értékkel nem vagyok tisztában.

 

 

 

 

Köszönöm előre is

tamás

mtib Creative Commons License 2005.06.10 0 0 1337
Sziasztok!

http://kep.tar.hu/mesztib
Elöbb-utóbb szeretnék egy ilyen témájú weblapot csinálni. De egy kis anyaggyüjtés még nem árt.


Sziasztok

Mtib
mtib Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1336
Szia Told1!

Tapad a mágnesre, elég lelkesen. Vasból van.

Mtib
Előzmény: told1 (1335)
told1 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1335

Kedves mtib!

 

numizmatatohoz hasonlóan én is úgy gondolom, hogy hadifogolytábori bárcáról van szó. A "P of W" ezt egyértelműsíti. Azt már kevésbé tudom elképzelni, hogy egy expedíciós sereg az általa ejtett foglyokat magával is viszi, mivel az erőforrásait jelentősen leköti. Inkább egy állandó helyen felállított táborban használhatták.

A kép alapján cink és nem vas az anyag. Még azt is el tudom képzelni, hogy nem angol, hanem amerikai. Náluk is jellemző a sok rövidítés a katonai bárcákon.

 

told1

Előzmény: mtib (1330)
mtib Creative Commons License 2005.06.06 0 0 1334
Kedves Mindenki!

Köszönöm!
Bocs, nem a rossz szándék vezérelt, csak ez kimaradt a szórásból. Sok automatazsetonhoz jó esetben egy képet találok, így egy-két darab kimarad. Legközelebb elöbb keresek aztán kérdezek. Még egyszer elnézést kérek!


Mtib
Előzmény: numizmatato (1331)
lengyelermek Creative Commons License 2005.06.06 0 0 1333
Rossz linket szúrtam be, nem működik. Ez jobb:
http://www.parthia.com/parthia_coins.htm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!