Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2012.10.31 0 0 8817

Mivel a szerintetek axioma Axioma szerint nem axioma, ezert en ezt itt abbahagytam...

Előzmény: Törölt nick (8815)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 8816

gondolom akkor regisztrálni kell az euros kártyát és azza fizetni. (nem túl egyértelműen írtad: egy bankszámlán van HUF és EUR!? - arra gondolsz, hogy egy hazai banknál van két különböző devizanemben számlád? - vagy esetleg arra gondoltál, hogy a paypalon van HUF és EUR..)

 

majd írd meg légyszi, hogy tudtál-e euroval fizetni itthonról devizakonverzió nélkül!

Előzmény: Törölt nick (8814)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.31 0 0 8815

sztem qrzor erre a problémára kereste a választ:

ha EUR-ban kell kifizetni a neten valamit, akkor jobb-e itthoni EUR alapú kártyával fizetni vagy itthoni HUF alapú kártyával?

az ő tapasztala szerint jobb HUF kárytával fizetni, mert ez esetben csak egy koncerzió van. hiába regisztrálunk hazai EUR alapú kártyát a paypalon, nem fogunk tudni vele közvetlenül EUR-ban fizetni, mert a paypal elvileg minden hazai banktól HUF-t kér, függetlenül attól, hogy az adott kártya/számla milyen devizanemben van.

 

ezt meg tudod erősíteni? vagy te miről magyaráztál? nekem úgy tűnt, hogy nem teljesen erre válaszoltál..

Előzmény: Axióma (8806)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.30 0 0 8814

Üdv!

Van egy bankszámlám, amin forint és euro is van!PayPalon szeretnék fizetni valakinek!Át kell állitani valamit, hogy az eurot használja és ne a forintot a számlámról??

Toth_Adam Creative Commons License 2012.10.28 0 0 8813

Köszönöm a választ! Nagyon röviden megfogalmaznád nekem mit jelent a vevővédelem? Köszi!

Előzmény: bombaba (8811)
Moncsi80 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 8812

Sziasztok!

 

Ti a bankszámla szám megadásánál az IBAN vagy csak a sima számlaszámot adtátok meg?

 

Köszi.

bombaba Creative Commons License 2012.10.28 0 0 8811

Elfelejtheted a PP számlád, de akkor a PP legnagyobb előnyétől, a vevővédelemtől fosztod meg magad.

Fizetéskor az összeg levonásának a sorrendje: PP egyenleg, majd a regisztrált kártya. Nem újdonság, ld: PP help.

 

Előzmény: Toth_Adam (8810)
Toth_Adam Creative Commons License 2012.10.27 0 0 8810

Sziasztok, lehet, hogy egy hülye kérdésem lesz.

Lejárt a paypal egyenlegem, de a mastercardomon még volt pénzt, így onnan szedte le fizetéskor az összeget.

Miért éri meg a Paypalnak ez? Szóval azt nem értem, miért nem úgy oldották meg, hogy kizárólag a paypal számlámról lehessen fizetni? Van ennek valami bökkenője, hogy nem paypalomról hanem a masteromról fizetek? Tehát akár el is felejthetem a paypal számom, és elég ha a bankkártyámmal fizetek?

paypalamator Creative Commons License 2012.10.25 0 0 8809

Tisztelt Paypal profik! :)

 

Ausztriában szeretnék nyitni számlát (természetesen hozzávaló kártyával). Hol tudom beállítani a számla számot?

Tudom, add bank account-> ott akadok meg, amerikai vagy magyar számlát nyithatok. hogyan tovább?

vagy mit ajánlotok, ha nem szeretnék magyar számlára paypal pénzeket lehívni?

kaktuszka67 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 8808

Végül sikerült? Utalták?

Előzmény: Károly Borza (8804)
Moncsi80 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 8807

Mindenki kap emailt a PayPaltól mikor limitálják a számlát? Kicsit kezd bosszantani, h 10 napja átraktam a PayPalról pénzt a bankszámlámra, erre limitált. Pár napja vissza tették a pénzt a PayPalomra, de nem írnak semmit, h mit rontottam el. :(

Axióma Creative Commons License 2012.10.20 0 0 8806

Ezt irod:

"

Amit én tudok:

1. A Paypal leírja valahol egy eldugott oldalon, hogy Magyarországról forintot kér a magyar mögöttes partnertől (bankom)"

 

En viszont minden egyes alkalommal az adott devizanemen erkeztetem be a fizetest, amivel fel volt teve a termek.

Szerintem azzal keverheted, hogy magyar banknak (mind1, milyen szamla) mintha csak forintban utalnanak ki, de ebben nem vagyok biztos, mert abban az iranyban nem kozlekedtetek penzt.

Illetve az en bankom ugyfelese szerint a _kartyatarsasag_ forintban jegyzi elo a (forintos) kartyaszamlara a foglalast (szerintuk kozepen), de kesobb devizaban keri a bankomtol, es igy a foglalasnal nagyobb osszeg fog kijonni amikor az aktualis devizaosszeget terheli a bankom a sajat (paypal-nal kedvezobb eladasi) arfolyaman.

 

Most mutassak szamlakivonatot, hogy elhidd, nekem forintos magyar paypal forint szamlara mind usd mind aud mind eur terhelest kuldott mar? Nyilvan ha ez usd alapu (nem usd elszamolasu, hanem usd szamlahoz tartozo) kartya lenne, akkor usd-s terhelesnel nemhogy ketto, de egy konverzio sem lenne sehol. Ehhez annyit kene csinalnod amit mar haromszor leirtam, other conversation option.

Előzmény: qrzor (8803)
Vízivó Creative Commons License 2012.10.19 0 0 8805

Nem. Az email cím.

Előzmény: Károly Borza (8804)
Károly Borza Creative Commons License 2012.10.19 0 0 8804

Érdekelne, hogy a Transfer ID az e az azonosító amellyek a saját Paypal számlámat azonosthatom, vagy mivel? Internetes munkán kerestem egy minimális összeget és paypalra lehet ráutalni, de csak az van odaírva, hogy paypal számla és egy rublika. akkor oda a Transfer ID vagy az emilcmem vagy mi a szöszt kell írni?

köszi a segítséget

qrzor Creative Commons License 2012.10.19 0 0 8803

Két kérdés keveredik.

Szitu: Fizetni szeretnék valakinek valamiért Paypal-on keresztül. Van(vagy lehetne) forintban vezetett magyar kártyám és devizában (USD, EUR stb) vezetett magyar kártyám. (tehát itt az USD kártya alatt nem arra gondolnak, hogy USA bank adta ki, hanem azt, hogy dollárszámla (eurszámla-) mellé kapott magyar kártya.)

1. kérdés: Melyiket társítsam a Paypal-hoz, ha nem akarok dupla konverzióval szívni?

2. kérdés: Ha konverzióra van szükség, hogyan állítható, hogy ne a Paypal árfolyamán, hanem eselteg a kedvezőbb sajátbanki árfolyamon történjen a konverzió?

 

Amit én tudok:

1. A Paypal leírja valahol egy eldugott oldalon, hogy Magyarországról forintot kér a magyar mögöttes partnertől (bankom)

2. Ha devizás kártyát társítottam, a bankom alapesetben a devizaszámláról vesz devizát, és az érte adott forintot indítja a Paypal részére. (Amit a Paypal konvertál és továbbkezelt)

 

Tehát:

1. Mit és hogyan érdemes beállítani, ha forintszámla kártyáját társítom?

2. Van-e költségcsökkentési lehetőség devizaszámlás kártya JÓ beállításával. Ha igen, mi az, hol, hogyan kell beállítani.

 

Legalább a kérdés legyen egyértelmű így. A KONKRÉT okosságokat előre is köszönjük mindenki nevében.

 

 

 

 

 

Előzmény: Axióma (8790)
Axióma Creative Commons License 2012.10.19 0 0 8802

A primary currency hatasat nem tudom. Amikor vasarolsz, kiirja a paypal hogy x forint, es helyette "other conversation options"-nel beallitod, hogy "bill me... original ... ". Egyszer kell, megjegyzi. Ezek utan mindent abban terhel, amiben a termek ara ki volt irva.

Azt nem tudom, hogy USD kartya, primary usd, es hagyod hogy a paypal valtson (mindent ami nem dollar), akkor mi van, de sztem ez ugyse celod.

Előzmény: malactarja (8799)
Axióma Creative Commons License 2012.10.19 0 0 8801

Ne keverd meg, vasarolni akar, azt meg terheltetheti az aktualis (amivel az ebay-en van a termek) devizaban.

 

Előzmény: cyberworms (8800)
cyberworms Creative Commons License 2012.10.19 0 0 8800

Honnan szedsz USD kártyát? Úgy érted amerikai bankkártyát? Nekem is van magyar banknál dollár számlám de az attól még magyar kártyához van hozzárendelve, így semmit sem ér mert a magyar paypal mindenképpen forintban számol sajnos.

Előzmény: malactarja (8799)
malactarja Creative Commons License 2012.10.19 0 0 8799

Köszi. Ezek szerint elég, ha USD-s kártyát regisztrálok, valamint a PP-n a primary currency-t Dollárra állítom?

Előzmény: Axióma (8790)
cyberworms Creative Commons License 2012.10.18 0 0 8798

Nekem elég volt feltölteni a személyi igazolványomat (fotó elölről/hátulról) és egy mobilszámlakivonatot a lakcímhez (a lakcímkártyámat nem fogadták el).

Előzmény: peter06 (8786)
cyberworms Creative Commons License 2012.10.18 0 0 8797

Sziasztok!

Van egy teljesen hitelesített magyar paypal számlám, viszont rendszeresen dollárt kapok rá és ugyebár nem lehet kiszedni a dollárt és nagyon rossz a váltás.  Ha tegyük fel lenne amerikai bankkártyám akkor gondolom a dollárt el tudnám utalni váltás nélkül? Vagy tegyük fel Ausztriában nyitnék egy euró számlát, akkor eurót kapnék és ki tudnám venni váltás nélkül, vagyis ha egy teljesen hitelesített magyar paypal számla mellé lehetne nyitni ugyancsak teljesen ellenőrzött osztrák euró paypal számlát?

Moncsi80 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 8796

Megint megnyitottan a PayPalomat, és most tették vissza a pénzt, a balance-om már nem nulla, de még mindig limitálva vagyok. Email nem jött, passz.

Előzmény: krisztike0000 (8794)
Moncsi80 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 8795

Emailt nem kaptam, még.

 

Megnéztem,  x - a számlaszámom négy utólsó számjegye Hungary, ezt találtam a Bank Account-ban, akkor gondolom beírtam ezt is, ugye?

 

Előzmény: krisztike0000 (8794)
krisztike0000 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 8794

Ha vizsgálat alatt van akkor arról kapsz emailt. A bankszámlaszámod is be van írva?

Előzmény: Moncsi80 (8793)
Moncsi80 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 8793

Megcsinátam annak idején, és most a biztonság kedvéért ellenőriztem is. Szóval a Bank Account-omnál ott van a bankom neve és Primary is, de nekem még azt is odaírták, hogy Checking Account. Akkor most vizsgálat alatt lehet??

Előzmény: krisztike0000 (8792)
krisztike0000 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 8792

Hozzá van rendelve a bankszámla szám az accounthoz? Mert ha nincs, akkor nem tudja mire küldeni a pénzt.

Előzmény: Moncsi80 (8791)
Moncsi80 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 8791

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Leírom az előzményket is. Nekem van angol és magyar kártyával PayPalom. Az angolról átutaltam a magyarra, majd a magyar kártyámra tettem a pénzt, ezt is elfogadta, DE a pénz nincs a számlámon, és ezt írja ki a magyar PayPalom, hogy Limited Account Access Details. Megkaptam az emailt is, hogy átteszik nekem a folyószámlámra, íme

 

You asked us to transfer xxx HUF from PayPal to your bank account, and we're processing it now. It usually takes 1-2 business days for transfers like this to go through, so you should see the money in your bank account by Oct 12, 2012.

 

Szerintetek most mit csináljak?

 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Axióma Creative Commons License 2012.10.16 0 0 8790

Mar nemazert, de en mindig devizaban terheltetem az amugy forint kartyamat is, mert a bankom jobban valt. Nem ertem, mirol beszel grzol, mert kb. havonta felmerul es meg is valaszolodik a kerdes.

Előzmény: malactarja (8789)
malactarja Creative Commons License 2012.10.16 0 0 8789

Köszi. Akkor marad a Forintos kártya. Így csak egyszer bukok a szar árfolyamon.

Előzmény: qrzor (8785)
peter06 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 8788

Köszi

 

Természetesen semmi nem ott volt ahol leírták..... Remélem így már jó lesz. 

Előzmény: Pavel (8787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!