Keresés

Részletes keresés

ditkee Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6763

SOS! Karácsonykor megyunk Maldiv-ra a csaladdal Sun Island-re, jön akkor valaki?

Hanyas szamu a legjobb vizparty bungalow? Melyik reszen a szigetnek? irjatok!

kalappo Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6762
Tuti nem hiszitek el, de a Magyar Értelmező Kéziszótár szerint a könnyűbúvár az, aki könnyű felszerelésekkel búvárkodik (maszk, palack). Azt gondolám, a nehézbúvár is benne van, ám nincsen. Lehet, hogy a nehézbúvár egy hajót szerel a hátára, a mélyebb merülés végett???

Csak a BKKM-i tagozatnak: a PN lehet, hogy sok helyi információt közöl, de mire azt a gyászhirdetések és születési adatok közt megtalálom, tényleg elmegy az az öt perc.
Persze ha te futóbajnoknak készülsz (öt perc alatt átfutom), nem is szóltam, jót tesz a reggeli edzés :o)

Én továbbra is a Magyar Hírlapot A K A R O M !

Cavalcantinak: igaz, Zalatnayt nem sikerült megmentened (habár őneki lehet, hogy megváltás a börtön a pénzüket követelők elől), Mentsük meg a Magyar Hírlapot.
Most már tudjuk, mibe kerül egy könyv fórumos segítséggel, de vajon mibe kerül egy újság? Négy napja van hátra.


Előzmény: Bogyó 2 (6754)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6761
Elnézédt, Ganxsta Zolee-t kifelejtettem...
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6760
Majd akkor lesz az igazi ha Lajcsi,Anettka,Sebeők János,Kiszel Tünde,Győzike és a többi magyar sztár is állandó jelleggel a Maldív-szigeteken nyaral.
Előzmény: Bogyó 2 (6755)
Napóleonhal Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6759

Sziasztok!

 

Én a nehézbúvár? Azért talán annyira még nem súlyos a helyzet! Csak 97 kg voltam tegnap reggel a mérlegen... de szerintem a mérleg rossz.

 

Fesduról mintha már írtam volna régebben. Írok most is pár sort, de lehet, hogy Kékbálna ezen ki lesz akadva (vagy esetleg a nehézbúváron) -:)

 

Kuramatyiról voltunk ott kirándulni, nagyon szép kis sziget, körszerű alakja van, de van rajta egy körbe egy jó pár hullámtörő. Amikor ott voltunk, nagyon békés kis idilli szigetnek tűnt, nem voltak sokan. Felszereltségében nem lehet túl nagy durranás, úszómedence nincs, van talán egy bár, étterem, egy kis ajándékboltban voltunk. Gyönyörű dús növényzete van körbe, tele pálmával és más növényekkel. Viszonylag széles a homokos beach körbe. A house reef körbemegy a sziget körül és fantasztikus, olyanokat lehetett látni, hogy elakadt a lélegzetem... Egyszóval gyönyörű... Hát akkor milyen lehetett régen, el nino előtt... Van nem messze tőle egy kis lakatlan ojjektum, Honeymoon Islandnak hívják, ki lehet bérelni egy napra, nagyon dögös kis sziget. Van róla egy nagyon szép képeslap is, meg a szigetről egy jó nagy poszter, ha előkerül, elviszem jövő hétvégén. Merülés szempontjából is jó helyen van a sziget, van saját roncs a szigetnél, és olyan helyek vannak a közelben, mint Maya Thila (*****), vagy Ukulhas Thila (*****). A sziget a Universal Resorts szállodalánchoz tartozik, ide tartozik többek között Kuramatyi, Full Moon, Baros, Kurumba, Laguna Beach. Most nemrég írtam emailt a szigetre, árak miatt, de azt a választ kaptam, hogy kb. egy évig zárva van a sziget, mert renoválják.

 

Na, lehet szidni még egyszer az ismétlésért!

 

De remélem, van olyan akinek ez hasznos info volt.

 

Nh.

Előzmény: Bogyó 2 (6757)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6758
Egyáltalán nem rossz. Sőt!
Előzmény: Kékbálna (6752)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6757

Erről a Fesduról írhatnál néhány szót, Bejjust egy időben nagyon érdekelte, s azt hiszem más még nem volt ott.

 

Majd beírunk benneteket is, csak várom még a többieket. Hiányoznak még Sharkpapa, Henok, Langusta időpontjai, és persze jelezzenek az újak is!

 

Mint nagy búvár, egyszer bevállalhatnád Ellaidhoo-t is! Ott se voltak még innen.

 

Előzmény: Napóleonhal (6741)
losonczyy Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6756

Sziasztok!

 

A Gulet és a Neckermann is sajnos csak o2.o5-ig utaztat a Malévval, utána a Gulet 1oo ezer forint pótdíjért már a Lufthansa/Condorral röptet, a Necker pedig már nem viszi a magyarokat. A TUI irodában pedig katalógus sem volt. (Azóta már lehet, mert vagy másfél hónapja jártam ott.)

Van viszont újabb E.vivás szórólap, de szépen mennek benne fel az árak!

 

Üdvözlet mindenkinek!

 

Losonczyy

 

Jó hír nekem, hogy megrendeltem ma a széles sávot, az a rossz hír, hogy

1-2 HÉTEN (???????) belülre ígérték a "szűrő" beépítését, akármijét./Miközben abban maradtunk, hogy az általam használt internet konkrét technikai megoldása-dugó be-ki húzgálása, mitsem változik./ Mi tart akkor ezen eddig?

 

 

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6755

Hát igen, sajnos én is gondoltam, hogy nem könnyű ezt összehozni. De talán lehet reménykedni a piac bővülésében, ami egyelőre reálisnak tűnik, de ezt  az utazási irodások tudnák igazán megmondani. Mindenesetre az biztos, hogy 2001-ben alig tudta valaki merre vannak a szigetek, még Csinnkáék útja idején se annyira. Talán tavaly volt az áttörés. Amikor mi mentünk tavaly nyáron, már jóval ismertebb volt, de az utána következő charterjáratos tél óta már minden sztár ott bulizik, Dréher Napköztársaság, talán a kereskedelmi Tv-k valamelyik szigetes dolgait is ott forgatják, és a fórumtagok létszáma is megnövekedett. Hol van már az az időszak amikor a pangásra panaszkodtam....

De így a jó, mert még kezelhető, sajnos ez is el tud fajulni, néha írok egy olyan fórumba egy másik lapon, ahol naponta átlag 100 hozzászólás van, azt már lehetetlen követni, csak a fanatikusok és időmilliomosok képesek rá.

De lehet, hogy nem is olyan fontos egy fórumot követni. Csak én szeretem.

Előzmény: Gbriel (6743)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6754

Akkor mi a nehézbúvár?

Napóleonhal? Kékbálna?

 

Mi nem ritkán járunk haza, kifejezetten gyakran, főleg mostanában, ugye Kecskeméten fogjuk bővíteni a családot is, most már igazán nemsokára, talán éppen Malongó alatt. Pl. ma csak én voltam, de holnap megint megyünk ultrahang ügyben.

Lassan csinálhatnánk egy Bács-megyei tagozatot is. :-)

 

Én a munkahelyemen olvasom a Petőfi Népét, lemondtam érte a korábban járt Magyar Hírlapot. De nem politikai vagy minőségbeli okból, hanem azért, mert érdekelnek és sokszor muszáj is képben lennem a megyében történt dolgokról. Azt meg se a Népszabiban se a Magyar Nemzetben nem találom meg, sőt a Magyar Hírlapban se, amely érdekes olvasmány, de ha mindent elolvasnék belőle ami érdekel, akkor kb. délután egykor "érnék rá" csak elkezdeni a munkát. Egy Petőfi Népét meg 5 perc alatt át lehet futni, mert kevés a lényeg benne, de az sokszor csak ott van meg.

 

Adatbázis ügyben majd írd le mit gondolsz, kíváncsi vagyok. Nem sürgős, de érdekel majd.

 

Előzmény: Danidek3 (6739)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6753
Mindenképpen érdemes a "Maldív Mozaik" ( vagy Maldív-szigetek-a megkerült Paradicsom)című. könyvet kiadni illetve megírni,megszerkeszteni , törekedni kell arra,hogy az összes sziget (illetve azok ahol jártak a Malongo tagok)szerepeljen a könyvben,részletesen,képekkel,élményekkel.
Előzmény: Gbriel (6743)
Kékbálna Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6752

Sziasztok!

 

Beszédültem mai napon cseh autópálya matricáért egy autóklub irodába. Volt nakik OTP, TUI, Gulet katalógusuk. Fel is kaptam őket.  Az OTP felejtős.

 

A TUI-ban van Fihalhohi 1 hét 280eFt-ért FP-val. A Guletben pedig Lohifushi 290-ért Kuredu 280-ért. Ha valaki most keres utat érdemes megnézni. Bár ügyesen eldugták a 21000 Ft-os illetéket a katalógus elejébe. Ennek ellenére nem is olyan rossz.

 

Sziasztok

 

Kékbálna

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6751
Én is régóta használom, nálam se volt még gond, csak olvastam ezt egy lapon, nyilván ritkán előforduló dologról lehet szó.
Előzmény: Bogie (6738)
kalappo Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6750
Kedves CsinnnKA család!

Könyvek megjöttek, postás elment...

Köszi ezt is, továbbá a kimerítő tájékoztatást a könyvkiadásról. Érdemes lenne belefogni, részleteket a Malongón.

Jó trükk ez a off-on, kérdés, hogy a moderátor is beveszi-e. Vagy ez az előírás?

üdv
kalappo
Előzmény: Gbriel (6743)
Dübörgő Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6749
Öööö, én is szívesen felkerülnék egy Villivaruval. Bár Malongón még nem voltunk, de attól még rajongunk!:-)
Előzmény: Bogyó 2 (6735)
Vivus Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6748

Szia Bogyó!

 

Én is voltam Kandoomán 2004.07.12 - 21 - ig.

 

Vivus

Előzmény: Bogyó 2 (6735)
Gócpoint Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6747
OKÉ!
Előzmény: Gbriel (6746)
Gbriel Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6746
Beszéljük meg a Malongón, akik meg nem lesznek ott, azokkal tudunk a fórumon üzenetet váltani!
Előzmény: Gócpoint (6744)
Jázmin2004 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6745

Sziasztok!

 

Kiegészítésül: 2004.márciusban voltunk Kandoomán.

Jázmin

 

 

Előzmény: Bogyó 2 (6735)
Gócpoint Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6744
Szia Gbriel és Mindenki! Szerintem nagyon jó ötlet lenne kiadni egy magyar nyelvű "resortos" könyvet Maldívról, hiszen egyre szélesebb körben terjed ez az úticél. Amikor mi mentünk először (2001. dec), még alig lehetett hallani róla, most meg már chartergépek is indulnak Pestről. Mivel több szigetről szólna, nemcsak egyről, így talán jobban is fogyna, főleg, ha az ottjártak a személyes benyomásaikat, tapasztalataikat is beírják, saját készítésű képekkel illusztrálva. Meg lehetne nyerni az utazási irodák támogatását is, ha a könyv végére beírnánk őket, mint lehetséges utaztatókat, hiszen ez reklám is. Én mindenképpen támogatom!
Előzmény: Gbriel (6743)
Gbriel Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6743
Szia Kalappo!

A Meeru könyv 3000 példányban jelent meg, és kb. 3 millióba került másfél évvel ezelőtt. Akkor tudtunk spórolni a jogdíjakon, illetve a tördelési-szerkesztési munkákat baráti alapon egyik fórumtársunk, Shrek készítette. Nyomdában viszont drágát választottunk, a Knert, de nem bántuk meg, mert így tuti volt a minőség. Ma gondolom mindez 4 millió körül lenne legalább.

A könyveknek kb. 40-50 %-a ment el eddig, és úgy számoljuk, ha karácsonykor jól fogy, akkor talán null-szaldósak lehetünk. Nem volt tehát egy nagy üzlet, és úgy tűnik, kisebb a kereslet, mint gondoltuk. Más kérdés, hogy könyvkiadással eddig még nem foglalkoztunk, azonkívül más főállásunk is van. Így aztán nem tudtunk eleget törődni a terjesztéssel, és rutintalanok lévén elkövettünk olyan hibákat is, amiket ma már biztos elkerülnénk.

A feleségem boldogan vállalná egy átfogó maldív útikönyv szerkesztését és Shrek kolléganő is biztos szívesen beszállna. Ha most elkezdjük szervezni, tavaszra összeállhat a könyv, és ősszel megjelenhet. Akkorra talán már a mi könyvünk is nagyjából kifut. Ezzel egy kicsit ugyan hazabeszélek, hiszen nyilván érdekünk, hogy a mi könyvünk elfogyjon, de az új könyv is igazából csak akkor tud majd felfutni, mert egyszerre két könyv ugyanarról a távoli országról valószínűleg nem tud megélni a piacon.

OFF
Könyveket elküldtük, a héten kell, hogy hozza a postás.
ON

Előzmény: kalappo (6720)
OSZIBARACK Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6742

Szia Losonczyy!

 

Nem kell aggódnod a hangyák miatt...

Megsúgom, tuti, hogy minden szigeten van hangya, ha tetszik, ha nem....jönnek mennek....:-)) Nem bántanak, de tényleg!!!!:-))

 

Megnyugtatlak, éppen annyi hangya volt Sun-on is, mint Meerun!!!!

Nekünk egyik sem jött be a szobába, hanem a kinti tusolóban fordultak elő, de hát, könyörgöm, az kinti szabad területnek minősül, úgyhogy jöhetnek mehetnek, kinél több, kinél kevesebb. Van akinél egyáltalán nem volt!!!!

Azért van zárható ajtó (mindkét szigeten így volt), hogy kizárhassuk őket a fürdőszobai résznél.A gekkók is a kinti fürdőszoba résznél szaladgáltak, édesek voltak nagyon...

 

Bent a szobában egyik szigeten sem találtunk állatokat!!!!- mellesleg igen rendes takarítás folyik napi kétszer mindkét szigeten!!!!

 

Mennyiségileg azt mondanám sosem volt 4-nél több, de bevallom, nem igen számolgattuk, annyira nem érdekelt minket, a lényeg nem jöttek be a szobába!!!

Napi 1-2 db átlagban előfordul szerintem, mindenki fürdőszobájában...persze csak ha nyitott!!!:-)))

 

Üdv.Őszibarack

 

ui.:Ne az állatkák alapján válassz szigetet!!!!Mindkét sziget jó választás, ha engem kérdezel!!!

 

 

Előzmény: losonczyy (6731)
Napóleonhal Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6741

Sziasztok!


Egy kis kiegészítés:

 

Kuramathin 2002. októberben jártunk. Ekkor voltunk kirándulni Fesdun is, asszem ezt jelöltétek az F betűvel.

 

A Sun Island, meg Angaga az stimmel.

 

Hamarosan újabb bejelentenivalóm is lesz!

 

Nh.

Előzmény: Bogyó 2 (6735)
crx Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6740

Sziasztok,

Most futottam át az elmúlt 3 nap írásait. Látom csak egy facilitátor kellett ide és máris többen jelentkeztek, hogy elkészítsék a Malongó Adatbázist.

 

Én személy szerint azt mondom, hogy ami itt publikus, azt - ha lesz rá időm a héten - felteszem az oldalamra. Ez mindaddig hasznos lehet, amíg nincs meg a tényleges adatbázis fullosan. Ugyanakkor, ha Cavalcanti vagy Danidek aktivizálja magát, akkor érdemes lesz azt preferálni, mivel én nem vagyok programozó, csak egy lelkes Malongó, aki tudja mennyit segíthet néhány hasznos infó, leírás.

Én is gondolkoztam a maldiv.uw. hu lefoglalásán, de végül megtartottam a nevemhez illő webcímet, a crxcar.uw. hu-t  ;-)

Ha jutok valameddig, majd szólok...

 

Crx

Danidek3 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6739
A pipás a szabadtüdős, a palackos a könnyűbúvár :-)
Egyébként, hogy a "kicsi világ"-ra én is rájátszak, mi is kecskemétiek vagyunk, de mi is ritkán járunk "haza". A Petőfi Népét meg nem is olvassuk egyáltalán...

Az adatbázis a fejemben már szép körvonalakkal rendelkezik, meg fogom csinálni, csak egy kis idő kéne hozzá, amiből mostanában másra szánok többet. Bocsánat, igyekezni fogok!
Előzmény: Bogyó 2 (6736)
Bogie Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6738

Off

Egész évben használtam az Ad Aware-t és semmilyen problémát nem okozott nálam, XP Home-on.

On

Előzmény: Bogyó 2 (6736)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6737

Szia losonczyy!

 

Hangya szerintem bárhol előfordulhat, ahogyan pók is, és gekkók is mindenütt vannak, amik a falakon mászkálnak, néha a szobában. Meerut ezért ne ejtsd ki, mert félő, hogy Sunon is lehetnek hangyák. Főleg egy nagyobb szigeten lehet színesebb az élővilág.

Mi Fihalhohin voltunk, ott is voltak hangyák. Nem sok, s nem is lett tőle bajunk. Igaz nekik tőlem igen, annyira nem voltam rendes, hogy csak kirakom őket, mint itthon a pókokat, mert Csinnka sztorija azért engem is óvatosabbá tett. Őt ugye eléggé megcsípte egy. De most úgy gondolom, ez kivételes eset lehetett, nekünk egyáltalán nem beszélt senki a hangyákról és nem is hallottunk ott semmilyen esetről. Szóval ha ki is esik Meeru, ne ezért essen ki, marhára rossz lesz, ha netán ezért elmégy egy kevésbé tetsző szigetre, aztán a bungli padlóján első nap  hangyák menetelnek.

Úgy gondolom ebből, hogy nőnemű lehetsz, ezért inkább legyen veled egy elszánt férfi meg fapapucs. Esetleg ha muszáj, Chemotox. Aztán nem lesz gond.

Előzmény: losonczyy (6731)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 6736

Igaza van Zekinek, kicsi a világ, én is kecskeméti vagyok. Most ugyan nem ott lakunk, de meglehetősen gyakran fordulok meg a városban, főleg hétvégén, most is nemrég jöttünk meg, de holnap is megyek, ha fel tudok kelni.

Én ugyan, legfeljebb szeretnék lenni búvár, de a Petőfi Népét olvasva, én is büszke vagyok Juhos Gergely érmeire. De ezentúl nem igen tudom mi fán terem a búvárúszás, tényleg, hogy zajlik egy ilyen verseny?

Nem a pipás a könnyűbúvár, a palackos meg a nehéz?

 

Érdekes, én is arra jutottam, hogy letörlöm az Ad-Awere-t, majd letöltöm és installálom. Így talált 9 programot, de frissíteni most se tudom. Közben rákerestem egy másik ilyen programra is, éppen csorog lefelé, de keresés közben találtam egy cikket is arról, milyen káros hatásai vannak, ha letörlünk mindent, amit a kémprogramirtók megtalálnak. Meddig bonyolódik ez még? Félek sokáig... 

A keresést még nem próbáltam.

Előzmény: kalappo (6714)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 6735

Nos, talán már lehet újból lista, mert már volt mit beírni, Mr.Gócpointot, Gbrielt, Bejjus Fun Island-jét, Kékbálnát, Őszibarackot, IT88-at, András D-t, és Gócpointék időpontjait. schmo-t ugye Bandos beírta. Malongós listából indultunk, azonkívül pedig úgy gondolom, azokat írjuk be, akik jelzik, hogy felkerülnének, azaz bárkit aki részt szeretne venni ebben, csupán egy értelemszerű feltétel van: egyszer meg kellett látogatni egy resort szigetet.

Kicsit csinosítottam is rajta, hogy áttekinthetőbb legyen.

 

Angaga: Sharkpapa, Napóleonhal (2003 október F), Őszibarack (2003 október F),  Bandos-Fischelino (2002 augusztus F) 
Bandos: Bandos-Fischelino (2003 december-2004 január), Henok (2004 január)
Biyadoo: Bejjus (2001 november, 2004 március), Bogyó (2003 augusztus F), Langusta,  Bandos-Fischelino (2004 augusztus) 
Fihalhohi: Bejjus(2001 november F), Bogyó (2003 augusztus) Gócpoint-Mr.Gócpoint (2004 december)
Filitheyo: Sharkpapa
Fun Island: Bandos-Fischelino (2003 augusztus), Bogyó (2003 augusztus F), Henok, Bejjus (2004 március F)
Kandooma: Jázmin
Kuda Hura(Four Seasons): Sharkpapa
Kuramathi: Napóleonhal, Danidek-Neszka (2004 szeptember), Crx-Gabika (2004 szeptember), schmo (2003 október)
Kuredu:Henok
Medhufushi: Sharkpapa
Meeru: Csinnka-Gbriel (2002 január), Kékbálna (2002 február), Neszka-Danidek (2003 május), Crx-Gabika (2003 május), Gócpoint-Mr.Gócpoint (2001 december), Őszibarack (2004 október), schmo (2003 október)
Nika: Sharkpapa
Olhuveli:Henok, Andras D. (2004 január)
Paradise Island: Cloud (2002 július), Kékbálna (2002 február F), Sharkpapa, Gócpoint-Mr.Gócpoint (2001 december F), schmo (2003 október), Őszibarack (2004 október F)
Reethi Beach: Sharkpapa
Rihiveli: Bandos-Fischelino (2002 augusztus F)
Sun Island: Bandos-Fischelino (2002 augusztus), Gócpoint-Mr.Gócpoint (2002 december), Napóleonhal (2003 október), Sharkpapa, Langusta, Henok, Őszibarack (2003 október), IT88 (2004 július)
Velidhoo: Henok
Villivaru: Jázmin (F), Bejjus (2001 november F, 2004 március), Langusta (2004 március), Bandos-Fischelino (2004 augusztus) 

Kékbálna Creative Commons License 2004.11.01 0 0 6734
Az oszták Neckermannban Sharkpapa a profi. Ő bécsből szokott járni, amíg kint van a kocsija a parkolóban várja.
Előzmény: kalappo (6728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!