Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2010.10.09 0 0 1134
Nekem is sikerult a kozelmultban ket kodarabot produkalnom. Holnap fogok megint sutni - de megint nem a geppel, hanem nelkule. Megismetelem a Ciabatta-t, az elso nagyon jol sikerult.
Előzmény: faqkac (1133)
faqkac Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1133
Olyan kegyetlen rossz lett, hogy a kutyám sem akarta megenni. Pedig adtam mellé húst is! ˘!˘
Előzmény: ZsuR (1132)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1132
Nem kapkodod el :)).
Előzmény: faqkac (1130)
faqkac Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1130
Az első kenyeremet 1kölcsönkapott gépben sütöttem, ilyen kevert lisztből. Mire megsütöttem a másodikat, eltelt 1,5év!!! :-)))
Előzmény: Törölt nick (1129)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1128
Korábban, még a jogszabály szigorítás előtt, lett volna - talán - egy másik ötletem is, de erre manapság már inkább nem is utalnék, szóval ezt iziben vissza is szívom:-))
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1127
Látod azért csak kibekkelted:-) Hogy őszinte legyek még nem láttam külön, mindig csak a sütőedényt és a keverőlapátot ajánlgatják utólagos pótlásra, cserére. De talán ott, ahol az edény és a lapát fellelhető, van mérő-műanyag kanál is.

A mérőpohárnak amúgy nem kell speciálisnak lennie, mert bármelyik megfelelő, ahol ml-es osztás van és legalább 100 ml-ig mér, és 5-ösével, vagy 10-esével van kalibrálva. Na ezt jól "megaszontam":-)) Remélem azért érthető kicsit:-)

Az alábbi oldalakon lehet kenyérsütőt is rendelni, hátha tudnak segíteni, mindenhol van az elérhetőség menűben tel.szám, vagy email cím, ahol kérhetsz segítséget, bár a legtöbb helyen tényleg csak annyi szerepel: "sütőedény és keverőlapát rendelhető"
1./
http://annostore.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=72&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

2./ ez egy tájékoztató oldal:
http://haztartasigep.sinilap.hu/konyhai_kisgep_alkatresz/kisgep.html

ez pedig a honlapjuk:
http://www.sini.hu/

3./ http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:mo-K1M2Vs5wJ:www.hauserelectronic.hu/Termekek/Kategoria/79+keny%C3%A9rs%C3%BCt%C5%91g%C3%A9phez+s%C3%BCt%C5%91ed%C3%A9ny&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a





Előzmény: Törölt nick (1125)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.08 0 0 1126
Ha egy hivatalos APEH, vagy BÍrósági ajánlott, tértivevényes küldeményt átvehet simán meghatalmazás nélkül a feleség/férj (csak oda kell írni az aláírása mellé, hogy FÉRJ/FELESÉG), nehogy már a Coránál szigorúbbak legyenek:-))



Előzmény: Törölt nick (1124)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.07 0 0 1123
Túl korán örültünk:-) Hát eldobom az agyam, arra azért befizetnék, hogy mit szólna, ha egyik tanúként a bébi írná alá, mint hiteles tanú, aki az együttélést abszolút bizonyíthatja :-)) Pl. két x büfis tejcsipaca?? :-)

Írd meg azt a fránya meghatalmazást, nehogy ezen múljon:-)
Előzmény: Törölt nick (1122)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.07 0 0 1121
Gratulálok! A kitartásodnak köszönhetően, lesz ebből sütögetés:-)
Előzmény: Törölt nick (1120)
faqkac Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1119
Minél inkább elszakadsz valakitől, annál több időd van a felzárkózásra!!! :-)
"Murphy"
Előzmény: .ETNA. (1118)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1118
Hát igen, a legjobban akkor lepődtem meg, amikor egy hét (!!!) alatt bank, hitel, szerződés, közüzemi szolgáltatók cakli-pakli el lett intézve a házvásárlásuknál. Kérdeztem, hogy ez hogy tudtátok megcsinálni... Mi, sehogy, mondták, mindent az eladó ügyvédje (vagy az ingatlanközvetítős? nem emlékszem) intézett.

Az alku után másfél héttel később tul.lappal, hitelszerződéssel, átírt közüzemi számlákkal, rögzített óraállással, lakáskulccsal felszerelkezve már kezdték is a költözést.

Ettől kicsit még messze vagyunk, de inkább úgy mondanám, hogy összességében a valamikori "nyugattól" úgy kb. 120 éves lemaradásban, leginkább fejben!!! Ezt nem én állítom, olvastam a neten:-)
Előzmény: Törölt nick (1117)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1116
Az említett izzó ellenőrző eset nem a corában történt - csak tisztázom, nehogy szó érje a házam elejét:-)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1115
Jó munkához idő kell:-) Azt hiszem, ha a vásárlók könyvébe írnál, arra egy-két hét alatt jönne válasz, nagyjából semmitmondó, de tuti legalább az az egy ember elolvassa, aki neked válaszol. Én egyszer azon rágtam be, hogy nem volt a boltban olyan villanykörte kipróbáló izé, miközben néhány ezer forintért vásároltam energiatakarékos izzókat. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy már egy hete elromlott, szóltunk, de még nem kaptunk újat, nem javították meg a rosszat.

Ó, ha csak ennyi kell, adja a vásárlók könyvét... leírtam, válaszoltak: sajnálják, a csere folyamatban van:-))) Hát tipikusan a nesze semmi fogd meg jól történet.. ez van.

Most nem azért, de bezzeg Amerikában, a barátnőm meséli, hogy szó és gond nélkül simán visszavesznek bármit, s közben még meg is kalapolnak, csak azért, hogy legközelebb is őket válaszd, s hogy ez a sajnálatos visszavitel ne térítsen el hosszabb időre az adott boltban való vásárlástól stb.stb. Lenne még mit tanulnunk a fogyasztói társadalomról, itt ugyanis még mindig kereskedői társadalom van, fordítva ülnek még mindig a lovon. Pedig ezek elvileg multik, gyanítom, ha egy ilyen eset Belgiumban, Luxemburgban, vagy Franciaországban történik, már régen meg lenne oldva!
Előzmény: Törölt nick (1114)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1113
Ja és persze előtte átválogatom (ahogy pl. a lencsét is), mert időnként előfordul közte egy kis ez+az, rozs, vagy valami ilyesmi mag.
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1112
Elvileg bármelyikbe lehet szórni, én a sima (ami nálam 400 fehér+160 teljes kiőrlésű rozsot jelent) kenyérbe is mindig teszek, mert nagyon szeretem. Sőt, ha van akkor natúr napraforgó és natúr tökmagot is, bár ezek karakteresebb ízűek, de a lenmagnak tul.képpen nincs is "íze", csak jó élettani hatása (olyan, mint egy seprő, belülről tisztítja a beleket!!!).

Én nagyon szeretek lenmagot tenni a natúr kaukázusi kefírembe is, úgy szeretem, ha sok van benne, akár egy egész maroknyi is, ha ezt este elkanalazod, másnap tuti az eredmény:-)
Előzmény: zsuzsa (1111)
zsuzsa Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1111
Ez másnap és piritósnak is tökéletes :-) Imádjuk

Figyelj, én vagyok az aki folyton a maradékokaat akarja felhazsnálni... meliyk az a kenyérrecepted amibe lenmagot szórhatok? Egyrészt rengeteg van otthon, másrészt nagyon szeretem.
Előzmény: .ETNA. (1110)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1110
Akarom mondani, írni: nem használati utasításban, hanem receptben :-))
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1109
Örülök, hogy ízlik:-)

Én mindig a géphez kapott műanyag kétvégű adagolót használom, kb. olyan, mint a kicsi gyerekeknek a kanalas orvossághoz az adagoló, csak az egyik fele evőkanál méret, a másik felén pedig teáskanálnyi (kiskanál) mennyiséggel lesz tele.

Egyébként hagyományos kanalakra is kipróbáltam már.

A receptben a müa. adagolókanál evőkanalas végébe éppen annyi fér bele, mint egy szimpla evőkanálba úgy, hogy az ujjaddal végigsimítod a benne lévő cukor stb. tetejét, tehát nem púpos. Ami a használati utasításban kiskanálnyiként szerepel, az éppen egy hagyományos teás (nem mokkás!) kanálba fér el úgy, hogy éppen tele van (ha végighúzod rajta az ujjad), tehát ez sem púpos. Szerintem, ha valami kicsit több az nem vészes, de túlzásba nem szabad esni, mert könnyen összeeshet pl. a kenyér is:-)

Előzmény: zsuzsa (1108)
zsuzsa Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1108
Megcsináltam ma a tejes kenyérreceptedet, csodás lett , a gyerekeim szerint jobb mint a kalács.... megint kinlódtam a száritott élesztővel, hogy menyni a két kávéskanál, pupozva kell vagy se, végül beleraktam az egész zacsit. Tökéletes lett a teteje is meg minden rajta. Kiváncsi vagyok, holnap mennyire lesz vágható, mivel olyna szép gömbölyü lett a teteje, ezért eléggé nagyok a szeletek. Mindenestre ez egy remek recept, köszi !
Előzmény: .ETNA. (1107)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.02 0 0 1107
Vagy Te lettél volna az első fogás:-)) Na ja, ez már tényleg túlmegy minden határon, mivé is lett a világ:-)) 
Előzmény: Törölt nick (1106)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.02 0 0 1105

nem is az.... vagyis hogy az, de mégsem... már én sem értem mit is akartam írni, ez már tényleg túl cifra :-))

.ETNA. Creative Commons License 2010.10.02 0 0 1104

:-)) igen én is éppen ezt akartam mondani, túl bonyolult, túl "összeesküvés-elméletes", egyszóval magyar. Nem hibáztatom feltétlenül csak a Corát, hiszen biztosan van valami jogi szabályozás, ami az ilyen internetes vásárlást-licitálást-átvételt pontosan meghatározza. De azt valószínűleg egy irodában ülő aktakukac állította össze, a Parlamentben éppen újságot olvasó, azt sem tudja mire szavazó "honatya" (na az enyém ugyan nem) szavazta meg.

 

Tehát az elmélet ugye - ha jól értem - az, hogy ellophatják a mobilodat, arról más igazolhatja, hogy az árú átvételére megkért ismerős, valóban jogosult az átvételre, no és persze meghatalmazást is írhat bárki, akinek van két olyan elvetemült tanúja, akik igazolják, hogy ő nem is az akinek vallja magát a meghatalmazásban... anyám borogass:-)

Előzmény: Törölt nick (1103)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1099
Ezt én nem értem. Amikor regisztráltál, senki nem kérte a személyidet...
Miért nem küldenek valami azonosító számot, amivel bárki igazolja, hogy jogosult az átvételre? Mint pl. a MÁV internetes jegyvásárlásánál? Ha elárulod a számot valakinek, magadra vess...
Agyament rendszer...
Előzmény: Törölt nick (1097)
krnemarika Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1098
Sajnálom! Pedig azt hittem, hogy az első finom kenyeredről olvashatok beszámolót!!!
Előzmény: Törölt nick (1095)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1096
Azta... néha hihetetlenek ezek a boltok és eladók.

Kb. két hónapja vett az anyukám egy páraelszívót, ki volt téve a boltban (egy sütő fölé), tetszett, az ára is jó volt, még csak nem is a legolcsóbb, egyszóval rámutattunk, megvettük. Otthon kibontották és látták ám, hogy nincs a végén dugó, csak lóg a madzag "oszt jóvan" - rögtön felhívták a boltot, az eladó sajnálkozott egy sort, majd kérte a "kedves vásárlókat", hogy másnap vigyék vissza, természetesen kicserélik. Másnap visszavittük (mi intéztük velük az egészet, kocsival) kibontotta a vevőszolgálatos és megállapította, hogy tényleg dugó-mentes, kérte az eladót, hogy hozzon egy másikat. Jött ám az eladó és annyira, de annyira csodálkozott, hogy mit keresünk ott, minek hívott minket be a kollégája, mikor ez a típus ilyen, az összeset, dugó nélkül szállították!!!

Erre a papám morgolódott egy sort, hogy biztos vacak kínait választott anyukám, vagy valami ócska ruszkit, de nem, a termék: spanyol, a sztori pedig hihetetlen ugye?

Ha nem velünk történik meg én sem hiszem el:-)) Így hát vettünk a szomszédos boltban dugót, a férjem megbütykölte és már használható is. Itthon a fiam azt is megfejtette, hogy mi a dugó-mentesség oka, valószínűleg az EU-ban több országba is szállítják és hát nem mindenütt egyforma a konnektor és a dugó... hm. Én mindenesetre az agyam eldobtam ettől:-) Na azért nem messzire, de tényleg megáll az ész, hogy ilyesmi történhet. Na kb. ennyire tudja az egyik eladó, hogy mit mond a másik, vagy egyáltalán azt, hogy mit is árul a bolt, ahol dolgozik:-)
Előzmény: Törölt nick (1095)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1094

Nem biztos, hogy "bekevert" liszt, volt a komáromi malomnak (vagy mifenének) korábban olyan lisztje, amit kenyérsütéshez ajánlottak, s csak annyiban különbözött a sima liszttől, hogy erősebb volt (BL 80-as vagy ilyesmi).

 

Ha ez a Cerbona is ilyen - nem bekevert - erősebb liszt, akkor viszont szuper lenne.

 

Mostanság nem járok az Auchanba, mert a város másik végén van, de ha sikerül valakinek jól megnéznie, jelezze, légy szi'.

3ferret Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1092

Ezek nem lisztkeverékek, amikhez elvileg már csak víz kell? Tudom, hogy sokan használják, de én nem szeretem, összesen kb. 3 percig tart, mire mindent beleteszek a gépbe (magokkal, fűszerekkel együtt), úgyhogy egyáltalán nem macerás saját magadnak elkészíteni, és legalább tudod, hogy mit eszel.

Ha sima liszt, akkor viszont nem tudom, én nem láttam még ilyet.

Előzmény: Törölt nick (1091)
.ETNA. Creative Commons License 2010.09.29 0 0 1090
Most hogy jobban belegondolok, füstöltet még én sem:-)
Előzmény: 3ferret (1089)
3ferret Creative Commons License 2010.09.29 0 0 1089

Azt hiszem, az utolsó  mondatod volt a lényeg:))))))

 

Egyébként tényleg így van. Ha sietnem kell, akkor nagyon bosszantó, hogy semmit sem találok a helyén, be kell járnom az egész üzletet, illetve ha szerencsém van, talán találok egy kódorgó alkalmazottat, aki segit (ha tud). Sajnos így is a legtöbbször (még ha célirányosan közlekedek cetllivel a kezemben) sokkal több mindent megveszek, mint amit akartam. Volt, hogy tényleg csak egy-két dolgot szerettem volna venni, direkt nem vittem bevásárlókosarat, mert tudtam, hogy elfér a kezemben, amit akarok, és akkor nem tudok mást megvenni, csak amit muszáj. De volt már olyan is, hogy rámszóltak, hogy muszáj kosarat vinni.

 

Ha meg ráérek, pénzem is van, akkor úgyis sorról-sorra sétálgatok, hátha meglátok valamit, ami megtetszik. Úgyhogy szerintem is tök felesleges állandóan átrendezni mindent.

 

Köszi a fetasajtos receptet, margit honlapjáról már én is szedtem le máskor, elég jó receptek vannak ott. Szeretem a fetát, bár füstöltet még nem igazán láttam, de majd kipróbálom.

Előzmény: .ETNA. (1088)
.ETNA. Creative Commons License 2010.09.29 0 0 1088
Teljesen egyetértek! A bolt menedzserei valóban úgy gondolják, hogy ha a gersli helyén legközelebb a kakaót találod, akkor minden bizonnyal eszedbe jut, hogy kakaó nélkül nem mehetsz haza semmiképpen és a gersli mellé a kakaót is a kosárba teszed:-) Ez még valahol érthető is lenne, ha jobban keresnénk, de így?

Néhányszor kint vagyok a férjemmel hosszabb időre én is Németországban, ott én járok délelőttönként bevásárolni, hát elmesélném, hogy saját szememmel láttam, hogy ott beválik ez az "üzleti stratégia"! A nők (mert hogy délelőtt pasikat szinte nem is látni az élelmiszerboltokban) valóban nemcsak célirányosan vásárolnak, hanem sétálgatnak is és láthatóan nem csak a vásárlólistán lévő dolgokat, vagy nem csak a reklámújságban bejelölt termékeket veszik meg.

Na ja, nem is annyiból gazdálkodnak, mint mi itthon:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!