Keresés

Részletes keresés

kalappo Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6777
Elkezdem szervezni az ügyet, de van egy feltételem: Te leszel az első a Maldív csapatban (a 2. helyet vállalom) s amikor fejest ugrasz a medencébe a nehézbúvár felszerelésben (nehéz sisak, nehéz palack, nehéz stb), a többiek egyrészt halálra röhögik magukat, viszont örömödben, hogy földet értél (mármint a medence alját) rögtön elkezded a mantákat és rájákat keresni vagy a csinos csajokat, így nekem már nem kell a mutatványt megismételni. S ezzel egy hagyományt is teremthetnénk : a Kecskeméti Villanó Fókák csapata mellett a Malongó Csobbanó is beírhatná magát a történelemkönyvekbe.


Előzmény: Cavalcanti (6775)
garamka Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6776

Langusta,

 

Igaza van crx-nek, ezt az internet kommunikacios iratlan szabalya kiabalasnak (ekkora betuvel akar orditasnak) veszi, tehat ne 'kiabalj' velunk. Ha vki utazni szeretne akkor, akar igy akar ugy meg fogja tekinteni az ajanlatodat.

kosz

udv

Előzmény: crx (6774)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6775
kalappo:mikor rendezik meg a 4x100 m-es nehézbúvár gyorsúszást a kecskeméti uszodában?
Előzmény: kalappo (6770)
crx Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6774

Langusta,

Eddig kedvesen szóltam, de legyél szíves megtanulni kis betükkel is kommunikálni. Nem szép így a fórum és senki se fog a nagy betükkel jobban odafigyelni, mert mindenki olvassa a kicsiket is.

 

Bandos,

örülök, hogy tetszik. Remélem mások is támogatják majd.

Bandos Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6773

Szia crx!

 

Ez a honlap egyszerűen szuper!

Ha a következő hetekben a fórumosok segítségével további adatokkal és esetleg összehasonlításokkal egészül ki ez a honlap, akkor az új utazók számára nagyban megkönnyítjük (vagy megnehezítjük?) majd a választást a szigetek közül.

 

Kékbálna!

 

Szerintem tedd fel crx honlapját a www.maldiv.lap.hu -ra az "Ott jártak" közé.

 

Bandos

Előzmény: crx (6771)
Langusta Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6772

Elutazás: 2004.November 01. –december 09. között

 

Hétfő, szerda, szombati napokon

 

Meeru Island Resort**** FP ( 7 éj ) : 247.000.-Ft/

Transzfer költség: hajó trf 25.000.-Ft/fő , hidroplan: 46.900.-Ft/fő

Land-villa felár: 6.500.-Ft/fő/éj

 

Sun Island****+ FP ( 7 éj ) : 266.900.- Ft/Fő

Transzfer költség: hajó transzfer: 32.000.-Ft/fő, hidroplán: 65.000.-Ft/fő

Hosszabbítás: 13.500.- Ft/fő/éj , All incl. Felár: 7 éjre: 64.000.-Ft/fő

Sdlx szoba felár: 3.500.-Ft/éj

 

Paradise Island****+ FP ( 7 éj ) : 309.900.- Ft/Fő

Hajótranszfer: 18.900.-Ft/fő

Hosszabbítás: 20.900.- Ft/fő/éj minden szoba sdlx kategória.

All incl. Felár 7 éjre: 65.000.-Ft/fő

 

Insel Helengeli ***+ TP és

Laguna Beach Resort **** dlx szoba R ( 7 éj ) : 315.500.-Ft/

Transzfer hajóval: Helengeli-re :26.900 Ft/fő /Laguna:12.900.-Ft/fő

Félpanzió felár Laguna Beach: 15.500.-Ft/fő

 

Royal Island***** FP (6 éj ) : 379.900.- Ft/Fő

Transzfer hidroplannal: 72.900.-Ft/fő

Hosszabbítás: 29.900.-Ft/fő/éj beach villában.

All incl. Felár 7 éjre: 129.900.-Ft/fő

 

Hosszabbítási lehetőség a menetrend függvényében...

 

 

Részvételi díj tartalmazza: Repülőjegy Bécsi indulással az Emirates Légitársaság menetrend szerinti járatára, szállás a megadott ellátással,

crx Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6771

http://crxcar.uw.hu/malongo.htm

 

Sziasztok!

 

Elkészítettem a Malongó Adatbázis egy kezdetleges, de - szerintem - jól használható formáját. Akinek publikus az emailcíme itt a fórumban, annak a honlapon is. Sőt beállítottam, h ha onnan ír valaki, akkor az üzenet tárgya 'maldív kérdés' legyen.

 

Bandos, Szöszi, Öszibarack és Crx sziget-összehasonlításait felraktam már, illetve néhány élménybeszámolót leírás néven.

 

Kérek mindenkit, hogy a saját email címét és a nevéhez tartozó linkeket mindenki ellenőrizze!

 

Továbbá, várom mindenkitől a hiányzó időpontokat, helyszíneket, élménybeszámolók hozzászólásszámát a fórumból, illetve építő jellegű javaslatokat. Ez még nem a végleges kinézet és több fejlesztés is várható, de a jó munkához idő kell...

 

Amennyiben valaki le szeretne kerülni vagy az emiljét anonímmá tenni, úgy szóljatok.

 

Kérem, hogy véleményeket lehet itt elmondani, de az adatokat emailben küldjétek (hogy ne a fórumot terheljük ezzel) a crxcars@yahoo.com címre. Igyekszem majd rendszeresen updatelni.

 

Ha valakit kihagytam volna, akkor sorry.

 

Crx :-))

 

Ha már több infó lesz rajta, akkor érdemes lesz felrakni a maldiv lapra is.

kalappo Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6770
Igen, elképzeltem:

Uszodában nehézbúvár
medencében úszkál,
szomszéd pályán könnyűbúvár
suhan és nevet a gúnyán.



Előzmény: Bogie (6768)
soka63 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6769

Bogyó 2!

 

Azért a Fun Islandról ki ne felejtsél:

soka63 2004 jan-feb.

 

maldiv.lapok.hu

Fun beszámoló.

Előzmény: Bogyó 2 (6735)
Bogie Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6768
Kalappo, azt is elképzelted, ahogy a nehézbúvárok a medencében versenytúsznak?
Előzmény: kalappo (6766)
kalappo Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6767
úgy tűnik, a nevetéstől már dadogok is,visszavonok egy la-t.
Előzmény: kalappo (6766)
kalappo Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6766
Calavalcanti és Danidek3

Köszi Nektek, a mai nevetés-adagom megvolt, így a munka is könnyebben megy- azaz csak menne, ha nem lenne előttem Sheila-CsinnnKA könyve.
Éppen most érkezek meg gondolatban Male szigetre, a kannibálhangyákat Meerun Gbriel-lel már agyoncsaptuk.
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6765
kalappo:A könnyűbúvár az 50 kg alatti búvár a nehézbúvár pedig a 100-120 kg-os emberek közül kerül ki :-)---
na jó a viccet félretéve biztosan láttál már ha máshol nem a filmekben olyan búvárokat akik fémruhába (védőréteg) öltöznek és a végén a sisakot felcsavarják és hosszú lélegeztetőcsövön kapják az oxigént (vagy palack),ez a nehézbúvár,alkalmazzák őket ott ahol mélyebb vizekben kell valamilyen feladatot elvégezni.
Előzmény: kalappo (6762)
Danidek3 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6764
A nehéz búvár meg nehéz felszereléssel búvárkodik (nehéz maszk, nehéz palack). Aki nem bírja el a palackot, az a nehéz búvár, mert neki az nehéz...

A könnyű búváron gyakorlatilag nincs semmi ami védje a testét. Ki van téve az ember a nyomásnak, ami elég nagy is tud lenni. Ez elég sok gondot okozhat.
A nehéz búváron merev ruha van, ami megfogja a nyomást, így belül légköri nyomáson jobban megvan az ember. Gyakorlatilag egyszemélyes tengeralatjáró. Nem tudom, hogy használják-e, inkább ténylegesen kis tengeralatjárókkal mennek le, vagy távirányítással stb.
Előzmény: kalappo (6762)
ditkee Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6763

SOS! Karácsonykor megyunk Maldiv-ra a csaladdal Sun Island-re, jön akkor valaki?

Hanyas szamu a legjobb vizparty bungalow? Melyik reszen a szigetnek? irjatok!

kalappo Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6762
Tuti nem hiszitek el, de a Magyar Értelmező Kéziszótár szerint a könnyűbúvár az, aki könnyű felszerelésekkel búvárkodik (maszk, palack). Azt gondolám, a nehézbúvár is benne van, ám nincsen. Lehet, hogy a nehézbúvár egy hajót szerel a hátára, a mélyebb merülés végett???

Csak a BKKM-i tagozatnak: a PN lehet, hogy sok helyi információt közöl, de mire azt a gyászhirdetések és születési adatok közt megtalálom, tényleg elmegy az az öt perc.
Persze ha te futóbajnoknak készülsz (öt perc alatt átfutom), nem is szóltam, jót tesz a reggeli edzés :o)

Én továbbra is a Magyar Hírlapot A K A R O M !

Cavalcantinak: igaz, Zalatnayt nem sikerült megmentened (habár őneki lehet, hogy megváltás a börtön a pénzüket követelők elől), Mentsük meg a Magyar Hírlapot.
Most már tudjuk, mibe kerül egy könyv fórumos segítséggel, de vajon mibe kerül egy újság? Négy napja van hátra.


Előzmény: Bogyó 2 (6754)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6761
Elnézédt, Ganxsta Zolee-t kifelejtettem...
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6760
Majd akkor lesz az igazi ha Lajcsi,Anettka,Sebeők János,Kiszel Tünde,Győzike és a többi magyar sztár is állandó jelleggel a Maldív-szigeteken nyaral.
Előzmény: Bogyó 2 (6755)
Napóleonhal Creative Commons License 2004.11.03 0 0 6759

Sziasztok!

 

Én a nehézbúvár? Azért talán annyira még nem súlyos a helyzet! Csak 97 kg voltam tegnap reggel a mérlegen... de szerintem a mérleg rossz.

 

Fesduról mintha már írtam volna régebben. Írok most is pár sort, de lehet, hogy Kékbálna ezen ki lesz akadva (vagy esetleg a nehézbúváron) -:)

 

Kuramatyiról voltunk ott kirándulni, nagyon szép kis sziget, körszerű alakja van, de van rajta egy körbe egy jó pár hullámtörő. Amikor ott voltunk, nagyon békés kis idilli szigetnek tűnt, nem voltak sokan. Felszereltségében nem lehet túl nagy durranás, úszómedence nincs, van talán egy bár, étterem, egy kis ajándékboltban voltunk. Gyönyörű dús növényzete van körbe, tele pálmával és más növényekkel. Viszonylag széles a homokos beach körbe. A house reef körbemegy a sziget körül és fantasztikus, olyanokat lehetett látni, hogy elakadt a lélegzetem... Egyszóval gyönyörű... Hát akkor milyen lehetett régen, el nino előtt... Van nem messze tőle egy kis lakatlan ojjektum, Honeymoon Islandnak hívják, ki lehet bérelni egy napra, nagyon dögös kis sziget. Van róla egy nagyon szép képeslap is, meg a szigetről egy jó nagy poszter, ha előkerül, elviszem jövő hétvégén. Merülés szempontjából is jó helyen van a sziget, van saját roncs a szigetnél, és olyan helyek vannak a közelben, mint Maya Thila (*****), vagy Ukulhas Thila (*****). A sziget a Universal Resorts szállodalánchoz tartozik, ide tartozik többek között Kuramatyi, Full Moon, Baros, Kurumba, Laguna Beach. Most nemrég írtam emailt a szigetre, árak miatt, de azt a választ kaptam, hogy kb. egy évig zárva van a sziget, mert renoválják.

 

Na, lehet szidni még egyszer az ismétlésért!

 

De remélem, van olyan akinek ez hasznos info volt.

 

Nh.

Előzmény: Bogyó 2 (6757)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6758
Egyáltalán nem rossz. Sőt!
Előzmény: Kékbálna (6752)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6757

Erről a Fesduról írhatnál néhány szót, Bejjust egy időben nagyon érdekelte, s azt hiszem más még nem volt ott.

 

Majd beírunk benneteket is, csak várom még a többieket. Hiányoznak még Sharkpapa, Henok, Langusta időpontjai, és persze jelezzenek az újak is!

 

Mint nagy búvár, egyszer bevállalhatnád Ellaidhoo-t is! Ott se voltak még innen.

 

Előzmény: Napóleonhal (6741)
losonczyy Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6756

Sziasztok!

 

A Gulet és a Neckermann is sajnos csak o2.o5-ig utaztat a Malévval, utána a Gulet 1oo ezer forint pótdíjért már a Lufthansa/Condorral röptet, a Necker pedig már nem viszi a magyarokat. A TUI irodában pedig katalógus sem volt. (Azóta már lehet, mert vagy másfél hónapja jártam ott.)

Van viszont újabb E.vivás szórólap, de szépen mennek benne fel az árak!

 

Üdvözlet mindenkinek!

 

Losonczyy

 

Jó hír nekem, hogy megrendeltem ma a széles sávot, az a rossz hír, hogy

1-2 HÉTEN (???????) belülre ígérték a "szűrő" beépítését, akármijét./Miközben abban maradtunk, hogy az általam használt internet konkrét technikai megoldása-dugó be-ki húzgálása, mitsem változik./ Mi tart akkor ezen eddig?

 

 

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6755

Hát igen, sajnos én is gondoltam, hogy nem könnyű ezt összehozni. De talán lehet reménykedni a piac bővülésében, ami egyelőre reálisnak tűnik, de ezt  az utazási irodások tudnák igazán megmondani. Mindenesetre az biztos, hogy 2001-ben alig tudta valaki merre vannak a szigetek, még Csinnkáék útja idején se annyira. Talán tavaly volt az áttörés. Amikor mi mentünk tavaly nyáron, már jóval ismertebb volt, de az utána következő charterjáratos tél óta már minden sztár ott bulizik, Dréher Napköztársaság, talán a kereskedelmi Tv-k valamelyik szigetes dolgait is ott forgatják, és a fórumtagok létszáma is megnövekedett. Hol van már az az időszak amikor a pangásra panaszkodtam....

De így a jó, mert még kezelhető, sajnos ez is el tud fajulni, néha írok egy olyan fórumba egy másik lapon, ahol naponta átlag 100 hozzászólás van, azt már lehetetlen követni, csak a fanatikusok és időmilliomosok képesek rá.

De lehet, hogy nem is olyan fontos egy fórumot követni. Csak én szeretem.

Előzmény: Gbriel (6743)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6754

Akkor mi a nehézbúvár?

Napóleonhal? Kékbálna?

 

Mi nem ritkán járunk haza, kifejezetten gyakran, főleg mostanában, ugye Kecskeméten fogjuk bővíteni a családot is, most már igazán nemsokára, talán éppen Malongó alatt. Pl. ma csak én voltam, de holnap megint megyünk ultrahang ügyben.

Lassan csinálhatnánk egy Bács-megyei tagozatot is. :-)

 

Én a munkahelyemen olvasom a Petőfi Népét, lemondtam érte a korábban járt Magyar Hírlapot. De nem politikai vagy minőségbeli okból, hanem azért, mert érdekelnek és sokszor muszáj is képben lennem a megyében történt dolgokról. Azt meg se a Népszabiban se a Magyar Nemzetben nem találom meg, sőt a Magyar Hírlapban se, amely érdekes olvasmány, de ha mindent elolvasnék belőle ami érdekel, akkor kb. délután egykor "érnék rá" csak elkezdeni a munkát. Egy Petőfi Népét meg 5 perc alatt át lehet futni, mert kevés a lényeg benne, de az sokszor csak ott van meg.

 

Adatbázis ügyben majd írd le mit gondolsz, kíváncsi vagyok. Nem sürgős, de érdekel majd.

 

Előzmény: Danidek3 (6739)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6753
Mindenképpen érdemes a "Maldív Mozaik" ( vagy Maldív-szigetek-a megkerült Paradicsom)című. könyvet kiadni illetve megírni,megszerkeszteni , törekedni kell arra,hogy az összes sziget (illetve azok ahol jártak a Malongo tagok)szerepeljen a könyvben,részletesen,képekkel,élményekkel.
Előzmény: Gbriel (6743)
Kékbálna Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6752

Sziasztok!

 

Beszédültem mai napon cseh autópálya matricáért egy autóklub irodába. Volt nakik OTP, TUI, Gulet katalógusuk. Fel is kaptam őket.  Az OTP felejtős.

 

A TUI-ban van Fihalhohi 1 hét 280eFt-ért FP-val. A Guletben pedig Lohifushi 290-ért Kuredu 280-ért. Ha valaki most keres utat érdemes megnézni. Bár ügyesen eldugták a 21000 Ft-os illetéket a katalógus elejébe. Ennek ellenére nem is olyan rossz.

 

Sziasztok

 

Kékbálna

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6751
Én is régóta használom, nálam se volt még gond, csak olvastam ezt egy lapon, nyilván ritkán előforduló dologról lehet szó.
Előzmény: Bogie (6738)
kalappo Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6750
Kedves CsinnnKA család!

Könyvek megjöttek, postás elment...

Köszi ezt is, továbbá a kimerítő tájékoztatást a könyvkiadásról. Érdemes lenne belefogni, részleteket a Malongón.

Jó trükk ez a off-on, kérdés, hogy a moderátor is beveszi-e. Vagy ez az előírás?

üdv
kalappo
Előzmény: Gbriel (6743)
Dübörgő Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6749
Öööö, én is szívesen felkerülnék egy Villivaruval. Bár Malongón még nem voltunk, de attól még rajongunk!:-)
Előzmény: Bogyó 2 (6735)
Vivus Creative Commons License 2004.11.02 0 0 6748

Szia Bogyó!

 

Én is voltam Kandoomán 2004.07.12 - 21 - ig.

 

Vivus

Előzmény: Bogyó 2 (6735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!