Keresés

Részletes keresés

drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100759

Legalább télire lessz a kútba víz 😉

Előzmény: kavicsos64 (100757)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100758

Netán pihi van ? 

Döntöttél már ,bringa ügyben ? MTB v. trekking . 

Előzmény: Vestax (100756)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100757

Ja mert nemrég állt el mint egy monszun úgy zuhogott megint vagy 14 órát egyhúztomban !

Előzmény: drotszamaras (100754)
Vestax Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100756

Én is kíváncsi leszek mi lesz a vége .

Előzmény: drotszamaras (100755)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100755

54 már annak számít ? 

 

No meg olyan is volt aki a szaloncukorért az térdemre ült . De elárulom a főnökasszony volt az első , s azt mondta így a gyerekek is jobban mernek majd oda huppanni egy fotó erejéig . De még másik 2 is oda huppant 😉 . Persze megkapták ők is a cukrot . 

 

Ennek a pernek a kimenetére kíváncsi lennék . Mert ugye a mi nagy-nagy .....  vezérünk nem merte megcsinálni ezt a húzást ( mondjuk nem is sajnálom ) . Át ruházta a cégekre eme döntés jogát . No de mekkora ez a jog ? El is küldhet ? De milyen jogcímen ? 🤔Nem vette fel az oltást . S közben még jó szakember . Érdekes lessz az a felmondás indoklás ha határozatlan a szerződés a munkaadó és munkavállaló közt . 

Előzmény: Vestax (100752)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100754

Akkor nálad trópusi az eső ami esik (:-)))))

Előzmény: kavicsos64 (100750)
Nobody1 Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100753

Az én kicsi fiam Mikulás ajándéka is itt van a szekrényben 27 éve. Sajnos már nem tudtam odaadni neki. Évente párszor leporolom és visszateszem... :((((

Előzmény: drotszamaras (100749)
Vestax Creative Commons License 2021.12.06 -1 0 100752

Voltak sexy ördöglányok is ? :D

 

Amúgy a covidra visszatérve ismerős pont most fog pereskedni mert nem vette fel az oltást és elakarják küldeni melóhelyről. 

Előzmény: drotszamaras (100749)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.12.06 -1 0 100751

Én is már szét olvastam a netet ((::!! Most jön a kávé !

Előzmény: drotszamaras (100749)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.12.06 -1 0 100750

Há te hol laksz a tajgán ? ((::!! Itt is eléggé szar idő volt tegnap is meg ma is de azért a te lakóhelyedhez képest egy trópusi jó idő van ((::!!

Előzmény: Vestax (100746)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100749

No én túl vagyok a mai nap nehezén  . Én volt a 🎅 ( Mikulás ) . Egyenlőre egy gyereknek sincs elvonási tünete :)

Előzmény: drotszamaras (100748)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100748

Csak maradna meg karácsonyig . Ha lesz időd akkor annyi hóból még hóembert is csinálhat 😉

Előzmény: Vestax (100746)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100747

Úgy is mindig az esőt hiányoltam , most itt van 🤠

Előzmény: kavicsos64 (100745)
Vestax Creative Commons License 2021.12.06 -1 0 100746

Megjött a havacska ide is. Igaz ezek tegnapi fotók . Azóta esett még hozzá kb 10cm.

 

kavicsos64 Creative Commons License 2021.12.06 -1 0 100745

Itt az eső a jellemző egész éjjel esett megint ,jelenleg is esik !

Előzmény: drotszamaras (100743)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.12.06 -1 0 100744

Hogy mennyire szennyezett a Tisza : 3865 szennyező forrás található a felső Tisza vidékén ! Ez mind más országban van ! Jelenleg a mikroműanyag szennyezés magasabb értéken van mint a Gangesz szennyezettsége ! Ez miatt a benne lévő hal elfogyasztása veszélyes lehet az egészségre ! Ezt a Szegedi tudomány egyetem mérési mondják .

drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100743

Sajnos a hó lassan de elolvad :( , 1 fok volt reggel is . Most még elkezdett szemeregni az eső . Legyen mindenki napja olyan amilyenre tervezte . 

Remélem azért kipucoltátok a csizmát és ki is raktátok 😉

Előzmény: drotszamaras (100742)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100742

Szép jó reggelt s hetet mindenkinek ! 

Ma egy ékes napra ébredtünk , a Mikulás napja . Mikor az emberekből előkerül a szeretet , s egy pillanatra mindenhol meg áll ez a rohanó világ . Most mi is álljunk meg s gondoljunk azokra is akik eme örömteli eseménynek nem lehetnek részesei . Igaz ők ott fent mosolyogva néznek miránk s szeretteiket . 

Kívánok én is mindenkinek boldog Mikulás napot ! 

 

 

Előzmény: drotszamaras (100741)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 1 100741

Adható az a + mástól is . 

Előzmény: ali kis (100739)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100740

Ez igen . Kapni jó de adni még jobb . 

 

Előzmény: claas patrol (100738)
ali kis Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100739

Jó reggelt! Jó Mikulás napot!

 

Szép!

Mert jónak lenni jó.

Jól esik ebben a vad világban kicsit megpihenni a szemnek, léleknek.

Kár, hogy csak egy + adható.

 

Előzmény: claas patrol (100738)
claas patrol Creative Commons License 2021.12.06 0 6 100738

:-))  :-))  Tudod én is már lassan deresedek ,a derekam se hajlik olyan jól mint 40 évvel ezelött és és ... ,és bizony a jó remegő kezű nővérkék fogdossanak inkább , ha már muszáj  lesz ...    xDD  :-))

 

Az ár ajándéka ...

 

 

"Az öreg cipész odalépett a kis kandallóhoz, tett rá néhány hasábfát, majd   őszes üstökét . Majd ránézett bozontos ebére, és azt mondta: 

- No, nyitunk.

Végignézett a sok munkán, csizmák, cipők papucsok álltak garmadával az öreg mesternél. Ötven éve lesz lassan, hogy a bőr illata magával ragadta, és belegondolt, hogy vajon mennyi utat tettek meg az általa készített lábbelikkel az emberek.

 

 

Elmosolyodott, sokat, nagyon sokat. Aztán kibandukolt a ház kapujához, és a bőrből készített tábláját  "nyitva"  oldalára fordította. Ment is volna befelé, de észrevett két alakot, kik mintha erre vártak volna.

Egy anya volt egy tucatforma éves kisfiúval. Oda is szólt:  - Tessék, csak tessék.  "Nálunk az ár a mi fabatkánk."   - mondta a közel ötvenéves szlogent .

- Igen, Szép jó napot mester úr ! Valóban idejöttünk. Ez a kópé tönkretette a bakancsát, mit még ön talpalt meg tavaly.

- Tessék velem fáradni. Megnézzük, mit telhetünk a nehéz ügy ügyében.  - mosolygott a mester a kedves szavakra , miközben egy baráti barackot nyomott a " kópé " fejére .

Mikor beértek a melegbe leültette ügyfeleit, majd elkérte a nevezetes bakancsot.  Ez biza tönkrement, morfondírozott, miközben az anya szavait figyelte.

- Igen, sajnos tönkrement. Mert focizni jobban szeret, mit gondolkozni, és szétrúgta a vizes pályán... Most a lábán kölcsöncipő van, mert másikra nincs pénz, mióta férjem elment, nem olyan könnyű...

- Asszonyom, ennek a bakancsnak vége. Nem tudok mit hova talpalni már. Nincs mivel, és nincs mit ...

 

- Nincs újra pénzünk ... Mielőtt válaszol volna az öreg cipész szinte berobbant az ajtó, és egy drága ruhába öltözött parfümfelhő libbent be, kezében finom kesztyű.  Fejhangon így szól:

- Jöttem a cipőmért .

- Önnek is szép napot. Máris adom.  - szólt az öreg, majd a készpolcról levett egy gyönyörű cipőt . A nő fizetett, majd még odakaffantotta kifelé menet:

- A fiamnak meg nem kell a bakancs. Aztán elviharzott .

A nyugodt mesterben felment kicsit a pumpa, mert sokat dolgozott azon a bakancson már előre . De ilyen az élet, és máris az asszonyra és a fiára figyelt.

- Nézze, hagyja itt, és megpróbálok csodát tenni.

- Nézze ön is, őszinte leszek, nem tudom majd most kifizetni, csak fizetéskor, és megértem, ha addig nem adná oda, de nem tudok a lábára mit adni. Az öreg töprengett, közben a fiút nézte, aki a kaptafákat simogatta, és hevesen fürkészte a furcsa szerszámot . Majd a mester meglepődésére a fiú felkelt, és odament a kandallóhoz, majd tett rá.

- Rendben.

Holnap este tessék elküldeni a gyereket érte . Te miért keltél fel, és tettél a tüzemre ?

- Mert kellett rá tenni, és mi is melegedtünk mellette.  - válaszol a fiú élénkzöld szemével állva az öreg acélkék szemének tekintetét .

 

Az asszony a fiúval elköszönt. Az öreg cipész pedig nekiállt a munkájának. Jöttek mentek emberek egész nap, de az öreg szemét valahogy vonzotta az a rossz bakancs, szinte idegesítette.

Levette, nézegette, megint ledobta, felvette, és megint csak csóválta a fejét.

- Ebből hogyan csináljak valamit, amikor ez már a semmi? Mi vagyok én, varázsló ? - fordult öreg kutyájához, ki a a kandalló mellől figyelte gazdáját . Aztán az öreg mester elmosolyodott. Igen, ő varázsló lesz, mert a kutya felett polcon meglátta a parfümfelhő fiának félkész bakancsát.  Odament, levette, elővette a kaptafáját és a tönkrement bakancsot . Mintha ikrek lettek volna, csak egyik a jómódban, másik a nyomorban felnőve.

 

Az öreg elmosolyodott. Majd elhunyt felesége képére nézett, mi a halála óta ott volt a műhelyében, és mintha elmosolyodni látta volna az asszonyt a képen . Az öreg mester félretett mindent, a selejt bakancsot eldobva a felsőrészt vette kezelésbe, öregeres keze serényen járt, és addig nem engedte a Napot lemenni sem, míg el nem végzett.

- No... Ez kész . Olyan amilyen, mert olyannak kell lennie .

Majd megsimogatta a bakancsot . Aztán bezárta a műhelyét . Másnap olyan volt mint egy kisgyerek, mikor ajándékot kap, várta a délutánt, és várta a fiút .

Az idő malmai akkor őrölnek a leglassabban, mikor a legértékesebb pillanat felé viszik az embert. Így vánszorgott el nap, és lett belőle délután. Majd egyszer csak nyikkant az ajtó és a fiú állt benne.

- Csókolom ! Megjöttem, ahogy meg lett ígérve.

- Jól van gyerekem húzódj le, aztán próbajárat lesz. - majd a kézpolcról levette az új bakancsot.  - De hiszen ez nem az én bakancsom ! - De ez a tiéd. - Nem az ...  - Vitába szállsz velem (?) ... , vagy felpróbálod ?

- mosolygott az öreg. - Nem, nem... - húzta is le azonnal a kölcsönlábbelit a gyerek, majd felpróbálta a bakancsot . Mintha ráöntötték volna .  A gyerek csak ott állt a műhely közepén. A lámpa alatt, csak állt, és nézte az öreget, ki pedig úgy csinált , mintha ezt nem vette volna észre. - Köszönöm... - Jól van fiam , most menj, csak vigyázz is rá .

A gyerek már kilépett volna az ajtón, de megtorpant, visszalépett, és odaszaladt az öreg cipészhez, majd szorosan átölelte .

Az öreg szólni sem tudott , csak a lehető legjobb érzés szaladt végig az arcán, majd arról legördülve a kezébe cseppent .

A fiú elindult kifelé, de a kandalló előtt megállva, némán tett rá megint. Majd elköszönt, és elsietett. Az öreg nézte a tenyerét, és a benne csillogó érzést, a könnycseppjét, mit most ő kapott ajándékba.

Csak ült ott, és nézett ki az ablakon, kint pedig szállingózni kezdett a hó. 

Csak ült, és olyan jó volt jónak lenni. Még mindig ebben az érzésben taposta az útját, mikor nyílt az ajtó.  A fiú tért vissza az anyjával.

- Mester úr... ez egy új bakancs . Ennek mégannyira sem tudom kifizetni az árát . Visszaadjuk.

- Nem. Az egy régi bakancs . Az árát pedig már meg is kaptam.

- Kitől ? - kérdezte megrökönyödve az anya.  - A fiától.-  Tőlem ?  - szólt a fiú elvörösödve .

- Tőled. De mondok én valamit. Láttam, jól érzed itt magad.  Volna kedved iskola után kicsit eljönni hozzám segíteni. Öreg vagyok én már, és a fürgeség csak a kezemben van már meg. 

Fizetség is dukál érte. - mosolygott .  A fiú az édesanyjára nézett...

- Ha akarod fiam, gyere nyugodtan.  - mosolygott az anyja a gyerekre, kinek azonnal a füléig ért a szája .

- Jajjj, ezt el is felejtettem. - szólt az anya, és a kabátja alól egy kis csomagot vett elő. - Krumplis pogácsa , a nagymamám receptje szerint, a fiam azt akarta, hozzuk el, ő nem is evett belőle...

- No akkor itt az ideje, hogy együtt együnk. - nevetett fel az öreg .  Azzal a kis csomagot kibontva megkínálta a leendő segédjét .

Kedélyes beszélgetés, és falatozás vette kezdetét. Csak az öreg cipészmester nézett időnként oldalra, egy fotóra mosolyogva ."Varázslónak lenni jó..."     Suttogó Gabriel

 

Ezt hozta a Mikulás az idén részetekre ...  Áldott Ádventot is kívánva persze hozzá ...  

Előzmény: Nobody1 (100737)
Nobody1 Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100737

Miért? Én még csak nem is beszéltem vele és úgy hosszabbították meg kétszer, hogy elküldtem a pénzt anyámmal mikor ment a szívgyógyszerét felíratni. Az akkori doki életében nem látott, ahogy a mostani sem...

Utoljára '94-ben voltam orvosnál, de akkor is kár volt. Legközelebb szerintem majd akkor lát, ha kitölti a halotti papírjaimat. Addig ő is, meg én is éljünk békében.

Most még az egyébként ingyenes asztalos sulit is otthagytam mikor bejelentették, hogy üzemorvosi, munkaegészségügyi vizsgálattal lehet csak folytatni. Engem ne vizsgálgasson - főleg pasi ne - mert én se vizsgálgatom...

Előzmény: claas patrol (100736)
claas patrol Creative Commons License 2021.12.06 0 0 100736

-)) Az a *telos jogsi *  ... az jó lesz , a színtévesztő pöttyös vizsga telefonon (??)  ...      xDD  :-)) 

Előzmény: triplaharom (100711)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.05 0 0 100735

Lassan megyek szundikálni . Mindenkinek szép jó éjszakát . 

Előzmény: drotszamaras (100734)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.05 0 0 100734

Az lehet ,de a patalógia abban az esetben hacovid szót meghallja ők már nem is foglalkoznak az üggyel . Tehát nem is derülhet ki az igazság . 

Előzmény: triplaharom (100733)
triplaharom Creative Commons License 2021.12.05 0 0 100733

Van ám végakarat is !

Előzmény: drotszamaras (100732)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.05 0 0 100732

Sajnos akit az ő állításuk szerint a covid vitt el , azt nem fogja patalógus látni . Egyből füstbe megy . 

Előzmény: triplaharom (100728)
drotszamaras Creative Commons License 2021.12.05 0 1 100731

Részvétem . Ennél rosszabb nem is történhet , amikor egy szülőnek kell a gyerekétől búcsúzni .   S még ott marad egy kisgyerek is .  Akinek ezt nem lehet megmagyarázni :(

Előzmény: Nobody1 (100718)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 100730

Nem vizsgálja senki se ,de nem is igen engedik mert mindet hamvasszák ! A bizonyítás is lehetetlen ! Ki van találva !

Előzmény: triplaharom (100728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!