Keresés

Részletes keresés

ponex Creative Commons License 2008.07.15 0 0 900
Azzal mindenképpen egyetértek, hogy nem ismerem az amatörség minden aspektusát :DDDD

Valóban nem mindegy, hogy mennyit ad az ember a felületre, nekem nem igen volt még problémám ilyesféle dologal, eddig nem kellett törölgetnem. Persze a megmaradt olaj nem beton keményre szárad, de szárad, mivel a lenolaj száradó olaj, vagyis megszárad. Le lehet spaklizni a felesleget, és aztán csiszolni, lévén, hogy konkrétan új faanyagról beszélünk!

oké, ha túl sok töröljük le :DDDDDD

Francba, útálok igazat adni másoknak :DDDDDD
Előzmény: halaloszto (897)
halaloszto Creative Commons License 2008.07.15 0 0 899
Ne vidd el a tamado/szemelyes hangnem fele legyszi.

vajk
Előzmény: SpEEd198 (898)
SpEEd198 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 898

Köszi hogy egyet értesz velem.

 

És ponex: "Mire jó az, ha kiszálkásodik a fa? Pont, hogy nagyon nem szertném, hogy kiszálkásodjon, mert úgy undorítóan néz ki. "

 

Ha nem alapozod le az időjárásnak kitett fát, szépen megjelennek kis fekete foltok majd azok egyre nagyobbak lesznek ezt nevezik gombásodásnak.

 

"alapozás után minek csiszolni egy új faanyagot? A régi szart igen, de újat minek? majd beeresztés után!"

Mivel pontosan a frissen gyalult fa hajlamos a kiszállkásodásra!

 

"Tehát a szakmai véleményed az, hogy azért kell beereszteni, egy adott faanyagot lenolajjal, mert az olcsóbb? Tényleg ez lenne a beeresztés oka? Ezt komolyan gondoltad?"

 

Én csak arra utaltam hogy a beeresztést ne festékkel végezd. És az az igazság így olvasva a te szakmai véleményedet kíváncsi lennék rá hogy te milyen kerítéseket festettél eddig. És az nem tetszik hogy kétségbe vonod a szakmai tudásomat anélkül hogy a módszeremet kiprobáltad volna.

Előzmény: halaloszto (897)
halaloszto Creative Commons License 2008.07.15 0 0 897
Szia Ponex!

"Ezt az egész herce-hurcát ellehetne intézni azzal, hogy a lenolajjal beeresztett anyagot, másnapig hagyod száradni, mivel a lenolaj száradó-olaj és nem kell törölgetni semmit, hanem azután kell csiszolni, mivel megkeményedik a felületen a fába be nem hatoló olaj, mert ugye sem a fa, sem a fal nem szív, hanem mit csinál? Semmit, mert ugye mi is a szívásnak nevezett jelenség tulajdonképpen?"

Ezzel mindenkeppen vitatkoznek. Nem akarom ketsegbevonni szaktudasodat, de vannak amatorok akiknek az amatorsegere Te sem szamithatsz.

Szoval a fa persze beszivja a lenolajat, de nem vegtelen mennyisegut. Aki rendszeresen csinal ilyet, az tudja menyit tolhat ra. De aki nem tudja, es osztja jo boven a lenolajat hadd igya az a fa, az jol megszivhatja. Ha rajta marad a feluleten, es par oran belul nem torli le a felesleget, akkor egyreszt az eletben nem szarad meg, masreszt ha ugy is csinal mintha megszaradna, egy ragacsos ize lesz belole, nem kikemenyedett olaj. Es ezt utanna hatalmas szivas eltavolitani. Mivel ragacsos, csiszolni lehetetlen, higitok nem nagyon oldjak. Marad a citling. Az meg megint marha nagy szivas egy kezodonek.

Szoval azt mondani, hogy par ora mulva torolje at szerintem nagyon fontos. Ha beszivta mindet, akkor nem lesz mit letoroljon, de ha ott all a feluleten, akkor mindenkeppen le kell torolni.

vajk
Előzmény: ponex (896)
ponex Creative Commons License 2008.07.12 0 0 896
Több dolgot sem értek az írásodban

"Alapozás után mindenképpen finoman csiszold át mivel ekkor ugymond kiszálkásodik a natúr fa "

Mire jó az, ha kiszálkásodik a fa? Pont, hogy nagyon nem szertném, hogy kiszálkásodjon, mert úgy undorítóan néz ki.

"Alapozás után mindenképpen finoman csiszold át"

alapozás után minek csiszolni egy új faanyagot? A régi szart igen, de újat minek? majd beeresztés után!

"félolajjal vagy lenolajjal impregnálni, hogy ne szívjon már a fa annyi festéket mert ugye nem mindegy hogy 2000Ft-os festékkel vagy 500Ft-os lenolajjal itatod"

Tehát a szakmai véleményed az, hogy azért kell beereszteni, egy adott faanyagot lenolajjal, mert az olcsóbb? Tényleg ez lenne a beeresztés oka? Ezt komolyan gondoltad?

"ha lenolajat használsz akkor miután lekented vele vársz kb. 4-5 órát és amit ez idő alatt nem szívott be a fa azt letörlöd 1 száraz ruhával majd 1 napig hagyod száradni."

Ezt az egész herce-hurcát ellehetne intézni azzal, hogy a lenolajjal beeresztett anyagot, másnapig hagyod száradni, mivel a lenolaj száradó-olaj és nem kell törölgetni semmit, hanem azután kell csiszolni, mivel megkeményedik a felületen a fába be nem hatoló olaj, mert ugye sem a fa, sem a fal nem szív, hanem mit csinál? Semmit, mert ugye mi is a szívásnak nevezett jelenség tulajdonképpen?


Azért gondolkodj kicsit mielőtt leírsz ekkora marhaságokat. A sok laikust úgy beviszed az erdőbe, hogy öröm nézni, de úgylátszik, hogy még néhány "kollégát, vagy magát festőnek nevező enyént" is sikerül a hülyeség mezejére vezetni :DDDDDDDD
Előzmény: SpEEd198 (893)
Masgas Creative Commons License 2008.07.12 0 0 895
Bocs még elfeledtem kérdezni: akkor nem hígítod annyira ? Mivel írtad, ez segíti a terülését.
Előzmény: Masgas (894)
Masgas Creative Commons License 2008.07.12 0 0 894
Szia ez az olajfesték higító jó ötletnek tűnik! Legközelebb kipróbálom.
Hogy csinálod? Csak olajfestékhígitóval hígitod, vagy a szintetikus helyett bizonyos százalékban használod?
Előzmény: SpEEd198 (893)
SpEEd198 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 893

Hali!

 

Ugy gondoltam én is elmondom a tapasztalataimat a lazuránról. A lazurán sztem az egyik legjobb lazúr. Az alapozója azért van hogy meggátolja a későbbi gombásodást és a rovarkártevők ellen is véd (pl. Szú). Alapozás után mindenképpen finoman csiszold át mivel ekkor ugymond kiszálkásodik a natúr fa és ez után mint ahogy a festék is irja érdemes félolajjal vagy lenolajjal impregnálni, hogy ne szívjon már a fa annyi festéket mert ugye nem mindegy hogy 2000Ft-os festékkel vagy 500Ft-os lenolajjal itatod a fát, ha lenolajat használsz akkor miután lekented vele vársz kb. 4-5 órát és amit ez idő alatt nem szívott be a fa azt letörlöd 1 száraz ruhával majd 1 napig hagyod száradni. Meg a lazuránnal lehet olyan trükköt csinálni hogy lakkbenzin helyett 1 kis olajfesték hígítóval hígítod ez által kicsit nehezebben szárad viszont fényesebb és tartósabb lesz. A taróságra pl. az egyik helyen a Lazurán teak-et használtuk és 6 év után kentük át mivel kicsit megmatult de anyagában nem sérült,1 sorral kentük szintén lazuránnal csak most a cseresznyével hogy a mélységén kicsit visszahozzunk. És nem kell mondani még mindig olyan mintha most kentem volna ennek pedig már 2 éve. Ja és még annyit ezt nem láttam sehol sem az előttem szólok irásában, hogy mindig szál iránynak megfelően kell kenni.

Előzmény: Amalvin (884)
szenyor Lopez Creative Commons License 2008.07.09 0 0 892

"oldalról nézve sok helyen csikos, foltos, közelről megnézve a falat, úgy néz ki, mintha a foltoknál erőteljesebb lenne  a fal struktúrája, minta ott érdesebb "csiszolópapir" jellegű lenne a felület"

 

Ez glettelési hiba is lehet. A foltosodást lehet, hogy meg fogja szüntetni a mélyalapozó, de a ronda textúrát és az oldalról nézve csíkos felületet nem.

Előzmény: Zippair (886)
Zippair Creative Commons License 2008.07.08 0 0 891
Köszönöm a segítséget!!!
Előzmény: ponex (890)
ponex Creative Commons License 2008.07.08 0 0 890
Én falfixet szoktam használni, az teljesen megfelelő!
Előzmény: Zippair (889)
Zippair Creative Commons License 2008.07.08 0 0 889
Milyen anyagot javasolsz mélyalapozásra?
Előzmény: ponex (888)
ponex Creative Commons License 2008.07.08 0 0 888
Némely anyagok hajlamosak foltosodásra ha nem történt a festés előtt mélyalapozás, főleg az erős sötétebb színeknél fordul elő. Mondjuk a homokszín nem igen számít erősnek. Mélyalapozni nagyon ajánlott, főleg azoknál a festékeknél, amelyek egyrétegűként vannak hírdetve.
Előzmény: Zippair (886)
ponex Creative Commons License 2008.07.08 0 0 887
Színkeverési táblázat ugyan nincsen, nem is tudok róla, hogy létezne ilyen, de itt egy kis színelméleti fejtegetés, http://www.szintan.hu/nev01.htm

Egyébbként Színttan, színelmélet, Színdinamika kereső szavakkal egy csomót fogsz találni a google-ban
Előzmény: hupali (885)
Zippair Creative Commons License 2008.07.08 0 0 886

Üdv mindenkinek!

 

Elnézést, ha volt már ilyen kérdés, de nem birtam végigolvasni a fórumot.

Megpróbáltuk a lakásunkban lefesteni az egyik falat, de sajnos foltosra sikerült. új épitésű a ház, a fal éppítéskor glettelve volt, majd átfestve több rétegben fehérre. Most megpróbáltam Bauhausban vásárolt SwingColor márkájú homokszínű festékkel lefesteni, ha szemből nézem a falat, nem lehet hibát ltáni rajta, viszont ha oldalról nézve sok helyen csikos, foltos, közelről megnézve a falat, úgy néz ki, mintha a foltoknál erőteljesebb lenne  a fal struktúrája, minta ott érdesebb "csiszolópapir" jellegű lenne a felület. Valakinek van esetleg már tapasztalata a fenti festékről? milyen hengerrel érdemes festeni(lehet hogy ez volt a baj?)

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

 

hupali Creative Commons License 2008.07.07 0 0 885

Hello sziasztok!

légyszi segítsetek!!!nekem kéne egy színkeverési táblázat mindegy h nektek van-e vagy itt a neten de szükségem lenne rá!előre is köszi!!

Amalvin Creative Commons License 2008.07.06 0 0 884

Köszi a választ! Ebből is az derült ki,hogy a festék jó, csak én vagyok a hülye.

 

Egyébként itt nálunk 3 festékbolt van és mindegyikben azt mondták,hogy a Lazuránt egyáltalán nem kell hígítani. Én meg hiába mondtam,hogy azzal úgy nem lehet festeni..nem hitték el

 

Hát ezen igazodjon el az ember!

 

Na ,majd lesz valahogy...!

 

 

Előzmény: Masgas (882)
ponex Creative Commons License 2008.07.06 0 0 883
"A második rétegnél fontos a hígitás beállítása: az egyzser már lekent próbadarabon próbáljkenni nézd hogy ne ragadjon az ecset, terüljön az anyag kb legkésőbb 2 perc után, hamar húz. de legyen husa is a rétegnek. Ha jól csinálod akkor olyan selyemfényűnek kell lennie mint egy kissé kopott politúrnak."


Na ebből aztán fogja tudni :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Masgas (882)
Masgas Creative Commons License 2008.07.06 0 0 882
Amalvin
A lazúrozás az másként megy mint a mázolás.
Nagyon oda kell figyelni a kenésre mivel elég hamar húz és tempósan kell kenni viszonylag hígan. A gyors kenés miatt nem lessz csíkos és a vékony kenés miatt nem csurog meg. Alpvetően mint már tapasztaltad nyilván a lazúr nem takar az is a lényege hogy látszassa és kiemelje a fa erezetét.
Én még nem használtam még alapozóval, magán véleményem és tapasztalatom szerint ez felesleges is. Úgy is kétszer kensz és az első réteg kellőképpen beereszti.
Hogy a csorgásokkal mit lehetne kezdeni? meg kell várni hogy megszáradjon száraz napos időben kb 1-2 nap. Spaklit megélezni egyik oldalán. Majd a csorgást letolni lapjára odafektetett spaklival hogy az élezett fele legyen felül. Ez után lesz egy csúnya csík, nem gond, még egy nap száradás után hogy a volt megfolyás is megszáradjon , mivel ott vastagabban volt a lazúr. 120 as vászonnal papírral megcsiszolni nagyon könnyedén szinte csak áttörölve de ez az egész felületnek csak jó tesz leszedi a fellazult faszőröket. Portalanítás és utána jöhet az utolsó lazúr.
Írtad hogy a férjed fújta. Egyébként fújva a legszebb, de ehhez kell tapasztalat főleg ha nem csak függőleges felületeket fúj. Csak vékonyan szabad a lazúrt szinte ködölve.
A lazurán tapasztalatom szerint jó anyag.
A hígitásra is érdemes odafigyelni.
Nos zserintem egy darab deszkán próbálkozz először.
Én az első réteget elég híg majdnem vízszerű anyaggal szoktam mivel a fa eléggé szív, bár én mit említettem nem szoktam alapozni.
A második rétegnél fontos a hígitás beállítása: az egyzser már lekent próbadarabon próbáljkenni nézd hogy ne ragadjon az ecset, terüljön az anyag kb legkésőbb 2 perc után, hamar húz. de legyen husa is a rétegnek. Ha jól csinálod akkor olyan selyemfényűnek kell lennie mint egy kissé kopott politúrnak.
Ne feledd lazúrt csak vékonyan és viszonylag tempósan kenve készre, mert visszanyúlni és javítani nem nagyon lehet.
Sok sikert
Masgas
Ps a belső éleknél szokott megcsurogni ott is alaposan el kell oszlatni.
Előzmény: Amalvin (881)
Amalvin Creative Commons License 2008.07.06 0 0 881

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben írok, SEGÍTSETEK rajtunk,ha még lehet!!

Szóval:

Építkezünk és a tetőnk nem dobozpárkányos,hanem a horogfák gyönyörű mintával látszanak+ van egy 22 nm-es teraszunk is( lambériás.)

 

Gondolom nem kell bemutatni,hogy egy 115 nm-es ház felépítése mennyibe kerül,ezért amin lehet spórol az ember(munkadíjra gondolok)

 

 

A festékboltban bevásároltam:-Lazurán univerzális alapozó

 

                                                 -Lazurán selyemfényű vastaglazúr                                                           /lakkbenzinnel hígítható/

                                                               (mahagóni színű)

Az eladók azt mondták,hogy ez nagyon népszerű festék,nagyon sokan ezt használják.....elhittem nekik:((  Ja !és nem is olcsó!!

 

Lealapoztam a teraszt,majd néhány nap múlva elkeztem festeni.Elég hamar rájöttem,hogy nagyon nehéz vele dolgozni(Pedig eddig azt hittem,hogy szeretek festeni)

Minden ecsethúzás meglátszott és állandóan megfolyt a festék,ha hígítottam azért,ha nem azért. Visszamentem a festékboltba,hogy adjanak tanácsot,mit rontottam el,mert én ezzel a festékkel nem tudok festeni.Azt mondták,hogy a festék jó,eddig még senki nem panaszkodott,kérdezzek meg egy festőt.

Elhívtam egy festő ismerősöm,aki nem tudott tanácsot adni,mert még ilyennel nem dolgozott és azt mondta,hogy egy szakember kb. 200 000 Ft-ért körbefesti nekem.Köszi,akkor inkább körbegyilkolom én!!!

A férjem sem hitte el,hogy ezzel a festékkel nem lehet dolgozni,"majdőmegmutatja":szerzett egy kompresszort és hozzálátott!

Nagyon szépen indult,nem volt foltos,csíkos,de amikor megszáradt:a horogfák 70 %-nál megcsurgott a festék!! a lambériák türhetőek.

 

A kérdéseim a következők:

 

-Tényleg ennyire rossz a festék vagy  mi vagyunk ennyire hülyék?

 

-Dolgozott már valaki ezzel a festékkel?Saját tapasztalatok??

 

 -Van valakinek valami ötlete,hogy hogyan lehet helyrehozni a megcsurgásokat???

 

S.O.S

Bocsánat,hogy ilyen sokat írtam!!

 

 

 

Masgas Creative Commons License 2008.07.06 0 0 880
Szia Gyurma
Ha fent van a régi festék akkor nem lehet gond . Arra vigyázz hogy gurításkor ne nagyon áztasd a régi festéket, ne masszírozd túl sokat.
Ha kell a vakolatot javítani akkor a javításra rá kell glettelni legalább kétszer és utána összecsiszölni a régi festett felülettel.
Az a bordó régi festék akril vagy sima diszperziós?
Ha akril akkor szerintem tanácsos megint akrillal kenni, vagy átkenni vlami alapozóval ami tapadóhídként működhet ha diszperziósat akarsz kenni de ez eléggé necces.
Színeltérés nem valószínű hogy lessz ha lealapozod a javított, glettelt részt.
Tulajdonképpen az új festéknek takarnia kell 2 vagy 3 rétegben.
Üdv Masgas
Előzmény: Gyurma30 (879)
Gyurma30 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 879

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek szobafestés ügyében.

A helyzet a következő:

Adott egy bordóra festett szoba, amit 2 éve csináltunk. Most ablakcsere miatt újra kell festeni. A falon most két réteg festék van, szép sima, tehát glettelésre nem gondoltam, viszont pár helyen új vakolatot kell csinálni. A bordó helyett valami világos vanilia szerű szint szeretnénk. Érdemes a bordóra először egy vagy két fehér rétehet tenni vagy egyből mehet a világos szín? Ha nem teszek rá fehéret, nem lesz árnyalatban különbség az újan vakolt és az előtte már festett területek között? 

 

ponex Creative Commons License 2008.07.04 0 0 878
De tudod mi a legszomorúbb?

Az, hogy neked is segítettem, és egy mondattal ellenem fordultál. Szégyen ember vagy. senkiházi. Odaszarsz ahol eszel! Ilyet még egy kóbor kutya se csinál!

Az egész mondanvalómból kiszakítottál egy mondatot, és az alapján ítélkezel. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Hát csak rajta.
Előzmény: szvl (875)
ponex Creative Commons License 2008.07.04 0 0 877
Hála istennek a tekintélyemet, nem a fórum alapozza meg.
Ide csak segítő szándékkal írkálok, laikusok számára, de néha még szakemberek számára is, és ha ők nem kérdőjelezik meg a szakmai hozzáértésemet, akkor te mint laikus, mire alapozod a dolgot?

Ne viccelj már :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: szvl (875)
ponex Creative Commons License 2008.07.04 0 0 876
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Akkor csak vásárold mázsaszám :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: szvl (875)
szvl Creative Commons License 2008.07.04 0 0 875
íratkozz be egy kibaszott iskolába és tanuld meg a szakmát!!!!!!!

Na, ez az a stílus, amivel elveszítheted a tekintélyedet. Ezek után nem vagyok olyan biztos, hogy a Cereplaszta valóban annyira pocsék lenne, mint ahogy a 862. hozzászólásban leírtad...
Előzmény: ponex (874)
ponex Creative Commons License 2008.07.04 0 0 874
Ezekszerint te vagy a festő és nem én.

örülök, ha segítettem valamiben, és bánom ha nem értettél meg dolgokat, és azt most ellenem probálod felhasználni.

Ígérem, hogy nem adok neked több rossz tanácsot, és bocsáss meg az eddigi vétkeimért, amit elkövettem ellened, mármint a segítő szándékot. De mostantól íratkozz be egy kibaszott iskolába és tanuld meg a szakmát!!!!!!!
Előzmény: totya4 (873)
totya4 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 873
Kösz a választ!

Nyugi, nem hibáztatlak. Ne ijedj meg azért máskor ennyire.

Ne törpölj annyit, csak csináld!!!!

Az a baj hogy mindig poénosra veszed, meg írod hogy csináld, csináltam, el is basztam, na kösz. Ha legközelebb ugyanígy csinálom ugyanígy elbaszom, tehát nem jó megoldás hogy csináld, hanem inkább "kérdezz és vagy gondolkozz, jöjj rá mit basztál el", és folytasd utána. Egyébként nem verem magam a földhöz hogy nem sikerül minden faszán, számítottam rá.

Szóval amit itt hetek óta írogattunk neked, az nagyon sok információ, de csak elmélet, ebből te alakítasz ki magadnak valamiféle gyakorlatot, nyilván a saját elképzeléseid alapján

Ha valami pontosan le van írva, akkor azt nehéz elrontani. Ha valami bizonytalan, akkor pl masgas írja is pl hogy nem tudja 100%-ra megmondani milyen az amikor a festék kellően fel van higítva.

A baj az hogy egy-egy visszakérdezésmere beleszólsz azzal hogy "bazdmeg már annyit kérdezel mint egy mérnök csináld már!". Igy aztán nem kapok választ attól aki le is írná a választ, tehát ez hátráltatás valóban.

"Ha jó idő van az alapozó 1 órán belül csiszolható, nem kell azért egy napot várni"

Nem állítottam, hogy ez törvény lenne, nyilván ellenőrizni kell. Nem tudom milyen anyagot használsz, és nem tudom, mit jelent számodra a jó idő fogalma.


Ez már-már politikusi szintű kibeszélési képesség :) Mondhatnám butaság.
Te pontosan ezt írtad és pontosan és kifejezetten nekem írtad. Ha úgy gondoltad volna hogy mást értünk "jó idő" alatt akkor azt írtad volna konkrétan, vagy akkor írtál volna mondjuk 3 órát.
Ha írsz nekem valamit, akkor gondolhatod hogy azt hasznosítom, márpedig ha hasznosítom, akkor a leírtak alapján. Szóval most igen mellébeszélsz. Mondhatnám úgy is, hogy ne nézz hülyének :) De hogy lássuk mi a jó idő szerintem: "Meleg idő, 27-30 fok, nap süt, enyhe/erősebb szellő". Mellesleg pontosan leírtam milyen anyagot használok. :)

A 8-as korong is hasonló eset volt, egy műszakit végzett embernek mint én nem okozott gondot tudni mi az a 8-as, erre kiderül hogy az jó, csak ha nem nagyon 8-as :)

Kösz az eddigi segítséget!
Előzmény: ponex (872)
ponex Creative Commons License 2008.07.04 0 0 872
Hát alapvetően úgy van ez a dolog, hogy én leírok valamit, te azt értelmezed valahogyan, és valamiféle elvárást támasztasz ezzel kapcsolatban, miközben én innen nem tudom ellenőrizni, hogy te tulajdonképpen mit is csinálsz valójában, ahhoz képest, amit kellene csinálni! Találkozol új jelenségekkel, zsibbadnak, bedurrannak a kéz izmaid esetleg az alkarod is, és ezt valamiféle hibának titulálod. Holott teljesen természetes dolog, hogy az addig használaton kívüli izomcsoportok, amelyek ecset használatkor aktiválódnak, reagálnak az újfajta terhelésre, elkezdenek hozzá erősödni a terheléshez :)))

Szóval amit itt hetek óta írogattunk neked, az nagyon sok információ, de csak elmélet, ebből te alakítasz ki magadnak valamiféle gyakorlatot, nyilván a saját elképzeléseid alapján. Ha most oda mennék hozzád, és megmutatnám, a gyakorlatban kb 10 perc alatt azt amit leírtam eddig, megdöbbennél, hogy mennyire más mint a saját elképzeléseid :))))


"Ha jó idő van az alapozó 1 órán belül csiszolható, nem kell azért egy napot várni"

Nem állítottam, hogy ez törvény lenne, nyilván ellenőrizni kell. Nem tudom milyen anyagot használsz, és nem tudom, mit jelent számodra a jó idő fogalma.

"Okozhat olyat egy nem kellően megszáradt alapozó hogy nehezen lehet rajta húzni az ecsetet, azaz mintha nem lenne elég híg a festék?"

Igazából, nem látom a valódi problémát. Biztosan ismered az információ torzulás jelenségét. Te gondolsz valamire, de nincsenek megfelelő fogalmaid hozzá, nyilván mert laikus vagy a témában, ez nem is baj, de én a rossz fogalmakkal leírt gondolatot, nem tudom úgy értelmezni, mint ahogyan te gondoltad. Képzeld ha ezt még másnak is tovább mondanám a saját értelmezésemmel, mi lenne az eredeti gondolatodból. Semmi :)))

Lehetséges, hogy tényleg nem elég híg az anyagod, az is lehetséges, hogy nem vettél az ecsetre elegendő anyagot, az is lehetséges, hogy egyszerűen szar az anyag amit használsz, ezt én innen nem tudom megmondani


"Ugyanis hallgattam rád, csiszolás/portalanítás után felvittem az alapozót, majd 1 órát vártam"

Azt nagyon jól tetted, hogy hallgattál rám :DDD
Amint fentebb írtam, az egy óra nem szentírás, hanem idősporoló lehetőség. Ellenőrizni kell, hogy tényleg megszáradt-e? Ha igen, az jó, ha nem akkor várni kell még vele!

"150-es papírral finoman csiszoltam rajta. Szépen vitte, tehát száraznak tűnt. "

Ha nem tömődött tele festékkel a papírod 2-3 mozdulat után, akkor elméletileg száraz volt

"mikor elkezdtem festeni úgy ragadt az ecset/festék hogy ihaj."

Második alapozás volt vagy zománcozás? De mindegy is, mert nem érzem azt az érzést, amit te (úgy tapadt, hogy ihaj" mondattal írsz le. Lehet, hogy azt mondanám, így is kel neki :)) csak számodra ismeretlen ez az érzés.

"Próbadeszkán (ami már festve volt) szépen akadás nélkül lehetett kenni."

A próbadeszka ugyanúgy volt előkészítve? Ugyan olyan anyagból van, mint a munkadarabod Ugyanazzal az anyaggal, ugyanolyan rétegvastagságban lett lekenve? Ugyanannyit vártál vele, ugyanolyan időjárási körülmények között, és ugyanolyan mértékben lett csiszolva, és ugyanazzal az anyaggal le kenve, mit a munkadarabod? ugyanazt a metodikát alkalmaztad a próbadarabon is, párhuzamosan a munkadarabbal?

Ha neked nem sikerül valami, azért ne engem tegyél felelőssé!!!!!!!

Egy szakmát nem lehet könyvből megtanulni, ez biztos. Ne is várd egy fórumtól, hogy szakemberré válhatsz. Sok elméleti ismereted van már, de ha nincs gyakorlott szakember akitől megfigyelhetnéd, hogy ténylegesen mit hogyan kell csinálni, akkor fognak érni még ilyen meglepetések, e felől semmi kétségem :))) Nem lehet minden mozzanatot leírni, a legtöbb dolgot tudattalanul, szinte ösztönösen csinálok, ezért egy csomó minden nem is tud a felszínre kerülni, csak ha látod a dolgot menetközben

Van egy jó mondás: Minden problémát megoldhatatlanná lehet fejleszteni, ha eleget gondolkodunk rajta.

Ne törpölj annyit, csak csináld!!!!
Előzmény: totya4 (871)
totya4 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 871
Szia!

Ha jó idő van az alapozó 1 órán belül csiszolható, nem kell azért egy napot várni

Okozhat olyat egy nem kellően megszáradt alapozó hogy nehezen lehet rajta húzni az ecsetet, azaz mintha nem lenne elég híg a festék?

Ugyanis hallgattam rád, csiszolás/portalanítás után felvittem az alapozót, majd 1 órát vártam (locsoltam addig), az idő jó volt. 150-es papírral finoman csiszoltam rajta. Szépen vitte, tehát száraznak tűnt. Nade most jött az érdekesség, mikor elkezdtem festeni úgy ragadt az ecset/festék hogy ihaj. A higítás csak kicsit segített. Próbadeszkán (ami már festve volt) szépen akadás nélkül lehetett kenni.

Nem hiszem hogy a festék szárad volna ki, hiszen használat után visszazártam, egy óra múlva nyitottam ki, azalatt csak nem sűrűsödhetett be. Kavarás mindig volt. Az ecset mindig ki lett mosva.

Kösz! :)
Előzmény: ponex (781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!