Keresés

Részletes keresés

kose Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1481
Arról nem is beszélve, ha külön évjárat és verdehely szerint sikerülne őket összeszedni!!

:D :D :D
Előzmény: lengyelermek (1479)
Preis Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1480

Szia Spacemarine!

 

Még egy jó tanács! Lehet, hogy hasonló már elhangzott, de azért elmondom. Ha valamit meg akarsz venni, előtt nézz körbe máshol:

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=2910275

5600 Ft-on áll (plussz szállítás, ami egy ilyen dög nehéz könyvnél min 300 ft). Ezt a könyvet meg lehet venni az MNB látogatóközpontjában 4499,- Ft-ért!! Ha valaki vesz egy ilyen könyvet a neten, lehet olyan hülye, hogy körbe sem néz a "szakmai" piacon??? :) És még ki tudja meddig verik fel ennek a könyvnek az árát!? Ilyenkor szoktuk azt mondani, hogy ennyiért én is eladom, és veszek egy újat!

 

Preis

Előzmény: spacemarine (1478)
lengyelermek Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1479
Még egy jó ötlet: Magyarországon egyedi téma lenne a yap-szigeti kőpénzek gyűjtése :)))

Előzmény: spacemarine (1478)
spacemarine Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1478
Tegnap éjfél felé már nem olvasgattam inkább...Nem valószinü, hogy sok megmaradt volna.:) Örültem, hogy elolvastam az összes hsz-t és sikerült kiszednem 1 adag linket. :)
kose Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1477

 

Ha már tegnap megtetted, akkor miért is nem olvastad el? Ott szépen leírták mi az UNC, vf, ef stb. stb.

 

Ejnye-bejnye. :((

 

Tessék figyelmesebben olvasni. :D

 

Ha régebbi érmékre vagy kíváncs, írj a Gugli-ba. (Google)

Csuda aranyos dolgokat fogsz találni.

 

 

Előzmény: spacemarine (1474)
spacemarine Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1476
ok,thanks! Még 1 hülye kérdés: mindenhol római és görög pénzek vannak.Ennél régebbit nem lehet találni sehol? Gondolom nem olcsó, de mint érdekeségként megnézném....
numizmatato Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1475

A coinsheetlinks nyitó oldalán, fönn a jobbszélen találsz egy FAQ (GYIKmagyarul ) feliratot. Erre kattintva tekerj az egérrel a 7. Grading menüpontra.A gradingra kattintva megkapod a keresett táblázatot.

Az egyesület irodájábol a hölgyek, nyaralni mennek igy nem biztos, hogy gyorsan be tudsz lépni, de Kecskeméten még ott lesznek és árusitják az egyesüleben kapható érméket, érmeket és irodalmat.Ha a Nemzeti Bankba be tudsz menni, keresd fel az egyesület irodáját a Liszt Ferenc téren és kérj egy belépési ürlapot és hozd le Kecskemétre.Az iroda nyitvatartási idejét nézd meg az egyesület honlapján.

Előzmény: spacemarine (1472)
spacemarine Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1474
Ez az! Tanitsatok!!!!!
:DD
Teljesen hülye vagyok még ehhez...
Még...:D
/már tegnap felvettem :)/
kose Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1473

Kedvencek közé tedd be:

 

http://www.numismatics.hu

 

Na itt bal oldalon 3. Pénztörténet.

 

Klikk rá és olvass!!! :)))

Előzmény: spacemarine (1472)
spacemarine Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1472
Köszi a tanácsokat és az időpontot.Pesti vagyok és valszeg holnap el is megyek az MNB-be és ha minden ok akkor szombaton Kecskemét. :) Ugy is vár 1 lányzó...:D Ezek a különbözö jelöléseknek / vf-ef,stb / nincs 1 táblázata valahol?Csak hogy elkezdjem valahol....
kose Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1471

Tagság:

jelentkezni az egyesületeknél lehet, ahol 2 tag ajánlása szükséges! Tehát egy közeli kört kell keresni és ismerkedni.

A tagdíj 2005-6 évre 4200,-Ft-volt.

 

Bizánci aranyakkal kezdeni - elsőre - nem semmi! Na ide kellene bizonyos ismeret, lásd lentebb + numizmatató ajánlása: Tájékozódj!!

 

A honlapcímeken nézelőhetsz. Magánvéleményem: a régipénz.hu-t felejtsd el, szvsz brókereknek + fiatal meneagereknek szóló árakkal operálnak. Kezdőnek semmi képpen nem ajánlatos.

 

A lakhelyedhez közeli cserenapok látogatása szinte kötelező! Nem kell venni, csak nézni, érdeklődni, tájékozódni! :)

 

numizmatató

 

30-a kb. 4 cm-es piros betűkkel van a naptáramban. Kb 2 hete kaptam egy meghívót. Unokatesóm - nem okulva előző házasságából - 2x is nősül. Természetesen 30-án.

:((

 

A lelki állapotomról inkább nem írnék.

 

 

Előzmény: spacemarine (1469)
numizmatato Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1470

spacemarine!

Ahogy Mindszenty mondta 56-ban "előbb tájékozódom utána nyilatkozom" Néked is azt ajánlom mielőtt egy forintot is kiadnál numizmatika témában TÁJÉKOZÓDJ.

Az eheti feladatod: Keresd fel ,ha lehetséges a Magyar Nemzet Bank látogatóközpontját és kérj az ott pénzeket árusitó hölgytől egy "Emlékpénzérme kiskereskedelmi árlistá"-t. Ez 5 oldalas brosura, de kérj a többi listájukból is.( forgalmi sorok, bankjegyek , aranypénzek , forgalomból kivont érmék.) A teljes lista áprilisban 10 oldal volt.Ha nem pesti, vagy környékbeli vagy akkor akkor ezt kihagyhatod, de a közeljövőben probáld ezeket az árlistákat megszerezni A második tájékozódási feladat:E hét szombaton 30.-án lesz a 19. Numizmatikai Hírös Nap Kecskeméten  a Kecskeméti Főiskola Müszaki Főiskolai karán az Izsáki ut 10. szám alatt 8-13 óra között. Itt kb. 150-170 asztalon rakják ki a kereskedők és gyüjtők az eladásra szánt darabjaikat. Itt engem is megtalálhatsz, de valószínü kose és más fórumozó is lesz ott.Katalógusokat is itt lehet legkönyebben beszerezni. Ha nem tudsz Kecskemétre eljönni nem nagy baj, mint a csodarabbinak még mindig lesz néhány további tanácsom.Addig is olvasgasd a www.penz.lap.hu  a www.numizmatika.lap.hu  és a www.coinsheetlinks.com oldalakat.

 

 

Előzmény: spacemarine (1465)
spacemarine Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1469
Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat. Az összeget amit irtam kb 2havonta szeretném elkölteni kivéve ha valami közbejönne természetesen. Mennyibe kerül 1évre a tagdij?Az egyesületben.Csak úgy lazán besétálok és azt mondom beakarok lépni?Mert az egyesület weblapján nem sok minden irnak...Se pénzösszeg,se semmi... Mint irtam inkább az arany pénzben látom most a fantáziát, azokból is a bizánci érmék tetszennek nagyon.Ja és ez korszak is elég szépen érdekelt anno...:) Itt láttam párat. www.forumancientcoins.com Nem tudom ennek az árai mennyire mértékadóak.A legolcsobb bizánci arany is 40000e-ért megy...:( Bár ha nagyon kell valami akkor beszerzem. :) Ha lehet 1 kérésem akkor eltudnátok nekem küldeni a money trend utolsó katalógusát?Ami nektek van meg. Ha lehetek szemtelen... Nézegettem a vaterát, józsibácsikatalogusát :),régipénz.hu,adamolicit és a numizmatics.hu-t.Ezek közül melyika legmegbizhatobb?Esetleg középárfolyamos? :) Persze mindenképpen "be kell szereznem" 1 profit akitöl tanulni lehet.
kose Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1468

Szia Space!

 

Ha valóban kezdő vagy és a numizmatikába szeretnél befektetni, akkor legeslegelső lépésként szerezz be néhány szakkönyvet! Avagy egy régi "öreg" tagtársat ismeretségre.

Ezek nélkül bárki bármit írhat, hogy ezt meg ezt érdemes megvenni, legtöbb esetben kínaiként fognak hangzani a dolgok. Egy kis "szakmai tudás" alapfeltétel, főleg, ha befektetési céllal számolsz.

A numizmatika is olyan, mint bármi más az üzletben: olcsón venni - drágán eladni - mondta a jó öreg Kohn bácsi. :)

Megszívlelendő. Ami drága, az nem minden esetben értékes is!!! Ha olvastad az előzőeket, jópárszor értekeztünk a hiénákról.

Ismerni kell a piacot, mit hol érdemes venni, aztán hol érdemes eladni. Máról hónapra soxoros haszonnal túladni érméken, bankjegyeken nemigen lehet, hacsak egy még kezdőbb emberkét nem találsz.

Aztán a numizmatika is elég széles terület, ókori pénzektől - legújabb pénzeken át, az emlékérmektől a különböző kitüntetésekig minden belefér. Ha sok területről gyűjtesz be, elkallódsz.

Válassz egy (max. 2) területet, aztán a fentebb írt elméleti dolgok után bármit is gyűjthetsz. Értéke nőni fog.

 

U.i:

lehet, a felhalmozás során elkap téged is a szenvedély, és nem is akarsz majd túladni jó sok darabon! Ez egy ilyen hobbi. :)

Előzmény: spacemarine (1465)
tamas1000 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1467

Üdv!

 

Azért 5000 Ft -ért venni 31,46 g ezüstöt nem egy okos dolog, ha ezt veszed szempontnak.

Az ezüst (színezüst) világpiaci ára tömbben (nem érmében)

már talán 10 éve hogy 30-45 Ft között mozog.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=34941&item=8320672589&rd=1

 

a linken láthatod, hogy egy elvetemült emberke 60 Ft/ gramm áron próbálja valaki rásózni az ezüstöt.

ha ezzel a durván eltúlzott árral számolsz:

60*31,46 =1890 Ft körüli ezüstértéke van az érmédnek.

 

Jelenleg: kb 1500 Ft lehet az ezüst értéke az 5000 e Ft-os érmét tekintve.

Most 7,1 USD áll /uncia. hogy az 5000-et elérje 25 körül kell lennie ugye....

 

 

Tehát ellentétben Lengyeléremkkel én abszulúte nem javaslom, hogy emlékpénzeket vegyél.

Az idő igazolta azt, hogy az emlékpénzek akár ezüst vagy alpakka éves 1-2 %-ot emelkedett.

A belinkelt pénzverő oldalán illetve természetesen a vásárokon mind a mai napig lehet kapni nem sokkal az akkori ár felett a darabokat.

Egy két kivétel biztos van.

 

 

Én személy szerint ilyen kis összegnél 1992-es forgalmi sort javaslok ami darabja 8 e Ft, és a 10-20-50-100 Ft érmekből csak 2000-et adtak ki.

Ez olyan ami biztos csak emelkedni fog.

Lehet hogy pár évig nem jelentősen, de később biztos.

 

Mindez feltéve akkor ha 25 000 Ft ról beszélünk, mert te asszem 25000 e -et írtál, de gondolom nem 25 000 000 Ft akarsz befektetni?

 

tamas

 

Előzmény: lengyelermek (1466)
lengyelermek Creative Commons License 2005.07.25 0 0 1466
Szia!

20-25e forint nem sok pénz befektetési célra. A legtöbb hozamot úgy kapnád, ha a frissen kikerült proofos 5000 forintosokat (még névértéken) vennéd meg. Ezek az ezüst világpiaci ára miatt már kiadásuk időpontjában is többet érnek, de egy-két év múlva garantáltan megduplázódik az értékük. A befektetés egyébként nagyon stabil, mivel 5000 forintot fizetsz 5000 forintért, és ezzel vásárolhatsz is, ha szükséged van rá. Jó szórakozást az érmék választásához: http://www.penzvero.hu/penzezust.php?offset=180
Előzmény: spacemarine (1465)
spacemarine Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1465
Sziasztok!
Nagy nehezen végig olvastam ezt pár száz hsz-t...:) Azt látom, hogy eléggé hozzáértő emberekkel van dolgom.Ezért is bátorkodom feltenni nektek kérdésem. Mit ajánlotok befektetési céllal megvásárolni manapság? Elsödlegesen pénzérmére gondoltam/ arany /, de nagyon érdekel a II.VH. Ezért aztán ebböl a korból is szeretnék kitüntetéseket ill. hivatalos iratokat beszerezni.Ez csak hobbi célból...:) Nem mondom, hogy teli vagyok zsével, de kb 20-25000e.-ig eltudok menni. Igazából ókori pénzekben gondolkodtam de ha van jobb javaslat azt is elfogadom.Mint lehet látni teljesen kezdö vagyok....:) Elöre is köszi a válaszokat.
space
numizmatato Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1464

Columbo2

Ha nem sikerült megvenned ne sajnáld!  A 2005-ös KM katalógus szerint az 1915-ös 10 helleres katalógus száma: KM #2822

Vert darabszám: 18,368,000

Anyaga:Copper-nickel-zinc

Értéke VF minőségben 0,25 US $ ami ugye csak kb. 50 forint.

Aki ezt 315 forintért megvette sokszorosan tulfizette.

Előzmény: Columbo2 (1461)
lengyelermek Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1463
Hogy csatlakozzak a felhomályosításhoz:

Neusilber (s) - újezüst (90% Cu + 10% Ni)

In.: Saltzer Ernő: Numizmatikai szakszótár (angol-magyar; német-magyar), Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, 1979.
Előzmény: Columbo2 (1461)
numizmatato Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1462

Az "Idegen szavak és kifejezések szótára" szerint:

neusilber  német , régies ujezüst ; rézből, nikkelből és cinkből álló fehér, ezüst színü! rozsdamentes  ötvözet.(vagyis nem tartalmaz ezüstöt) Világositsd fel a tájékozatlan eladót.

Előzmény: Columbo2 (1461)
Columbo2 Creative Commons License 2005.07.24 0 0 1461
Üdv Mindenki!

http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=56892361

Írtam neki, hogy az nem ezüst, erre küldött, egy katalógus képet és mutatta, hogy oda van írva, hogy neusilber.
lengyelermek Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1460
Sziasztok!

Elsősorban bankjegyeseknek:
száz korona, 1912. január 2. román felülbélyegzéssel. Sajnos csak digitális fényképezőm van, úgyhogy képet nem tudok csinálni, de ennél jobb állapotú: http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=1507900
Ha valakit érdekel jelezze, addig megpróbálok egy képet is összehozni.
rendjel Creative Commons License 2005.07.22 0 0 1459
Én kitüntetéseket, rendjeleket gyűjtők 1945. előttről. Horty, és Osztrák-Magyar Monarchia érdekel. Ha valaki tud segíteni gyűjteményem gyarapításában, köszönettel veszem, persze természetesen meg is fizetem a darabokat. Üdv.!
mtib Creative Commons License 2005.07.21 0 0 1458
Sziasztok!

Nem kimondottan numizmatika, de szerintem érdekes, egy másik régi papírokkal foglalkozó topicban találtam:
http://www.mol.gov.hu/index.php?akt_menu=252
Megér pár percet.


Mtib
tamas1000 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1457

Told!

 

Köszi, közben sikerült több irodalmat is beszereznem, igaz nem olyen komolyat mint a huszár, de egyenlőre megteszi.

 

üdv

tamás

Előzmény: told1 (1451)
pmvj Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1456

Szia Told1!

Itt a mélcímem ppeter@knezevac.net

numizmatato Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1455
Ezek a 200 forintosok 1998 ápr. 3.-áig voltak érvényes fizetőeszközök,de 1999 ápr 3.-áig visszaválthatók voltak. Mivel 500 ezrelékes ezüsttartalmu anyagból verték az értékük azóta sem emelkedett számottevően. A katalógus a legkiválóbb (uncirkulated) állapotu darabokat 300-500 forintra értékeli, a forgalomban volt darabokat 250 forint körüli áron lehet megvenni.
Előzmény: Törölt nick (1454)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.18 0 0 1454

Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy az Antall-kormány idején vert ezüst 200 forintosokat kivonták valamikor a forgalomból, vagy elvileg még mindig törvényes fizetőeszközök?

Köszi előre is.

Preis Creative Commons License 2005.07.16 0 0 1453

Üdv mindenkinek!

 

Ha esetleg valakit érdekelne, van pár darab 1920-as 10 filléresem eladó...

 

Preis

numizmatato Creative Commons License 2005.07.15 0 0 1452

Tibsike!

Nem irod, hogy 1 guldenes vagy 2 guldenes értéke érdekel. Az 1 guldenes 13 gramm a 2 guldenes 26 gramm  sulyu. Egy 1 guldenes 2003 április 5.-én az Éremgyüjtő Egyesület árverésén 12000 forint + 15 %-ért kelt el -1/-1 minőségü volt.Ez majdnem kifogástalan minőséget jelent.

A KM katalogus árai: Fine    very Fine Extrem. Fine   Unc

1 gulden       US$        20         30              60             150

2 gulden                      50        100            175           300

Jelenleg  4 tétel 1 és 2 guldenes van az ebay.de  árverési oldalakon , kettő fixáras és kettő licitálható.Az egyiknek ma jár le a licitálása. Figyeld meg mennyiért fog elmenni.Légy óvatos

Üdvözöl

numizmatato                 

 

Előzmény: tibsike (1450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!