Keresés

Részletes keresés

dave0001 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 923

Sziasztok.Természetesen a rádiózásban nem a" Puxing a király" ,de amiről szó volt-az airsoftozásban igenis lehet az ha figyelembe vesszük az árat és a strapabíróságát.Szerintem merőben elég a tudása oda és teljesen megfelelő ideális hozzá!!!Felesleges egy sokkal drágább készüléket kitenni a körülményelnek.Ráadásul ugyis elég még a kis teljesitményre kapcsolva forgalmazni is.üdv mindenkinek!

chris:mi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 922

 Én Puxing 888-ast vettem airsoftosként. A rádiósok valószínűleg megmosolyogják azt hogy a Puxing 888 a kirány, airsoftban számít királynak a 0,5 wattos, nem dual VFO-s PMR-ek között. Az akkuteljesítmény nagyban függ attól hogy te mennyit adsz illetve a többiek mennyit forgalmaznak. Egy átlag 5-6 órás játékot simán ki kell bírnia low modban ami még mindig 1 wattos adásteljesítményt takar. High módban ami nagy területű játékokhoz kell még nem próbáltam. Sok kiegészítő kapható hozzá, plusz akku, ceruzaelemet befogadó pótakku, headsetek garmadája.  A saját billentyűzetéről időigényes felprogramozni, letölthető a software hozzá és a csatornakiosztás file, csak egy kábelt kell szerezni hozzá amivel egyszer feldobod rá a csatornákat és kész. Az ilyen jellegű kérdések feltételére de leginkább először a fórum átolvasására továbbra is a softair fórumot javaslom számodra: http://softair.hu/viewtopic.php?f=163&t=1566  Chris

Előzmény: rusher4587 (917)
rusher4587 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 921

Akkor melyek azok? :)

Előzmény: HG4I (919)
Motorola. Creative Commons License 2010.11.10 0 0 920

:))))

Előzmény: HG4I (919)
HG4I Creative Commons License 2010.11.10 0 0 919

Messze nem a "király" kategória!....

 

Előzmény: rusher4587 (917)
HG4I Creative Commons License 2010.11.10 0 0 918

BKV Rádióklub

Szerda, péntek délután:

461-6500/24-174-es mellék

Előzmény: KoAn (914)
rusher4587 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 917

Köszi a segítséget mindenkinek!

Akkor már csak egy kérdés maradt: Ti mit ajánlanátok? Elvileg a Puxing a király-kategória? 888-as akku élettartamáról tudna valaki mesélni tapasztalatokat? Mennyire bonyolult/időigényes a saját billentyűzetéről programozni, ha esetleg szükség van egy játékon?

chris:mi Creative Commons License 2010.11.09 0 0 916

 Nahát nagyon köszönöm a felvilágosítást, most már veszem a fáradtságot és jobban utánaolvasok. Sejtettem én hogy a zajzár az egyenlő az "alcsatornával". :) Én airsoftozom és ott mindenki - ezek szerint helytelenül "alcsatornázik". Viszont arra nagy szükségem lenne hogy használhassam a zajzárat és meg is van hozzá a megfelelő adat fileom csak a kábelt nincs kedvem egy egyalkalmas aktus kedvéért megvenni. Szóval ha valakinek van kábele ami jó a Puxing 888-ashoz és tudna nekem segíteni azt nagyon megköszönném. És tényleg elnézést kérek hogy igazi hozzánemértő kontárként közétek rontottam, kicsit zavar is a dolog :). Chris

Előzmény: ha1ta (898)
chris:mi Creative Commons License 2010.11.09 0 0 915

 Az airsoftosok mifelénk izzadtan forgolódnak álmukban attól rettegve hogy tévedésből VHF rádiót vesznek mivel minden airsoftos PMR-t használ ami ugye egy szűk tartományban, 446.00625MHz és a 446.09375MHz között működik. Szóval neked olyan UHF rádióra van szükséged amire fel lehet programozni ilyen kis lépésközzel a csatornákat vagy kimondottan PMR készülékre. Nálunk a maximalisták a Puxing 888-ast kedvelik a dual VFO miatt. Aki ezt nem igényli annak a 777-es is jó. Vagy bármelyik hasonló tudású Quansheng vagy Wouxun. Mindkettő jónak számít airsofthoz. Amit ajánlok neked az alapszintű ismeretekhez:http://www.radiovilag.hu/pmr1.htmhttp://softair.hu/viewtopic.php?f=163&t=1566

Előzmény: rusher4587 (904)
KoAn Creative Commons License 2010.11.09 0 0 914

Kösz. Az messze van nekem. Pesten kellene egy jó rádió szakkör a gyereknek...

Előzmény: ha1ta (913)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.09 0 0 913

szia.

Győrben van.üdv

Előzmény: KoAn (912)
KoAn Creative Commons License 2010.11.09 0 0 912

Hol van ez a szakkör?

Előzmény: ha1ta (910)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.09 0 0 911

szia.ezt érted te,én és a még jópáran,de egy kezdő....szerintem a rádiót is elhajítja....   :-))üdv

 

Előzmény: gbg (903)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.09 0 0 910

szia.

olcsó és gusztustalan marketing fogás,vagy egyszerű fordításból adódó elírás,majdnem mindegy.

a hozzá nem értő vevőket nagyon megtéveszti.

nem sértődtem meg,de a szakkörön a gyerekek megértették a magyarázatot(14-16évesek).

bár ott sokkal többet beszélek róla,mint itt írok...   :-)))

üdv,73!attila

Előzmény: Terjedés (899)
Berek1 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 909

Sziasztok!

 

Nem akarok OFFolni (tudom akkor ne tegyem :D ) DE

 

K E R E S E K megvételre, akármilyen rossz, ramaty állapotban lévő wouxun kg-689-es típusú kézirádiót, vagy a rádióhoz való egyéb alkatrészek is érdekelnek, pl borítás, stb... tehát NEM BAJ ha nincs akksija vagy antennája, STB... Lehet működő is, bár csak alkatrészek kellenek belőle, így túlzottan sokat nem akarnék rá költeni. Üdv.

conn.sat@gmail.com

20 / 533-80-39

 

Terjedés Creative Commons License 2010.11.09 0 0 908

De ő nem rádiózni akar, hanem kommunikálni a játék közben hatékonyabban, hogy növelje a játékélményt :) Totál felesleges neki egy amatőr engedély... Viszont egyebekben totál egyetértek. 

Előzmény: gbg (906)
hejo Creative Commons License 2010.11.09 0 0 907

Arról nem is beszélve, ha nincs rádióamatőr hívójeled, meg sem szólalhatsz a VHF sávban.

UHF-is csak a PMR csatornákon!!!

Persze van akit semmi nem érdekel...

:(

Előzmény: rusher4587 (904)
gbg Creative Commons License 2010.11.09 0 0 906

Szia.

A PMR-ről itt találsz egy kis ismertetőt.

http://hu.wikipedia.org/wiki/PMR_r%C3%A1di%C3%B3

Miután írtad, hogy nem vagy járatos a rádiózásban azért annyit hozzáfűznék, hogy egy széles frekvenciatartományban működő rádió megvásárlása még nem jogosít fel a használatára is.

A PMR frekvenciákat is csak a szabványnak megfelelő műszaki paraméterekkel rendelkező rádióval lehet használni.

A Te általad felsorolt rádiókat (Puxing, Wouxun) sem lehet hivatalosan használni a PMR frekvenciákon.

Van lehetőség természetesen a PMR-től eltérő frekvenciák használatára is pl. rádióamatőr vizsga, NMHH adóengedély birtokában.

Előzmény: rusher4587 (904)
Terjedés Creative Commons License 2010.11.09 0 0 905

Szia!

Nem szabadon választható a dolog. Mindegyik PMR rádió a 446.0-446.1-ig terjedő szűk frekiszeletben működik. Magyarországon ez a szabály... Van olyan szabvány az eun kívül ami a 432 mega környékén működik, meg van olyan is ami 460 mega fele, de ezek a frekvenciák nálunk más célra vannak (és kb az egész euban), és magyar üzletben nem is kapni ilyen rádiókat (ennek ellenére én láttam). Hallottam róla, hogy németeknél van a VHF-en is PMR, de ebben nem vagyok biztos. Ha tényleg csak a játékhoz kell mint eszköz, akkor neked nincs szükséged VHF-es rádióra, egy UHF-es puxing vagy bármi más hasonló tökéletesen megfelel.

Előzmény: rusher4587 (904)
rusher4587 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 904

Sziasztok!

 

Előre leszögezném, hogy egyáltalán nem értek a rádiózáshoz, sőt, az, hogy rádiót akarok venni, csak tegnap este tudatosult bennem, ezért előre is bocsánatot kérek, ha hibásan használok egyes kifejezéseket.

 

Airsoftozáshoz keresek készüléket, és mivel (sajnos) maximalizmussal vert meg az Úr, mindenből azt veszem meg, ami a legeslegtöbbet tudja, még ha a funkcióinak a 10%-át sem használom ki... :D

 

Amikor elkezdtem gondolkodni rajta, hogy milyen kéne, eszembe jutott, hogy a puxing rádiókat nagyon dícsérték, aztán utána néztem egy kicsit, és elég jónak tűnnek, (pl. a 888-as) de nem találtam olyan modellt, ami egyszerre kezeli az UHF és a VHF frekvenciákat.  Szeretnék egy olyan modellt, ami egyszerre kezeli ezeket, pl. Wouxunban találtam is ilyet, csak az meg másban maradt el a Puxingtól...

 

Nekem azért fontos, hogy tág frekvenciatartományban legyen állítható, mert a játékokon szinte mindenki más-más PMR rádióval szokott megjelenni (néha még csapaton belül sincs egység), és fontos lenne, hogy a randomban összeverődött csapat tagjaival tudjam tartani a kapcsolatot, bármilyen készülékük is legyen.

És itt az első kérdésem: Úgy vettem észre, hogy tesco gazdaságos recsegőktől kezdve az alcatelen át a motoroláig szinte minden PMR UHF frekvenciákat használ. Valóban az UHF "uralja a PMR-piacot" és nincs értelme VHF frekvencián is kommunikáló rádiót keresnem, vagy inkább vegyek olyat, ami mindkettőre képes?

Második kérdés: Ha azt javasoljátok, hogy vegyek ilyet, akkor melyek a legjobb készülékek, amik ezt tudják? (puxingnál nem nagyon találtam ilyet, csak a régi típusok között...)

A Quansheng és a Wouxun mennyire jó márkák? Tudtok még mondani hasonlókat?Utolsó kérdésem az lenne, hogy a 470-től 512 MHz-ig terjedő frekvencia tartományt kik/mik használják, mert láttam olyan rádiókat, amik ezt is tudják.

 

Előre is köszi a segítséget mindenkinek!

gbg Creative Commons License 2010.11.09 0 0 903

CTCSS (Continuous Tone Coded Squelch System) - folyamatos hanggal kódolt zajzár

http://wiki.ham.hu/index.php/CTCSS

Előzmény: chris:mi (897)
dave0001 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 902

Sziasztok.Eladó egy új Puxing px-777 Vhf 136-174 Mhz.Vagy elcserélném Uhf 400-470Mhz-s készülékre!Budapesten azonnal átvehető.Nem kell postára várni.Ára : 16.000ft

Berek1 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 901

Sziasztok!

 

K E R E S E K megvételre, akármilyen rossz, ramaty állapotban lévő wouxun kg-689-es típusú kézirádiót, vagy a rádióhoz való egyéb alkatrészek is érdekelnek, pl borítás, stb... tehát NEM BAJ ha nincs akksija vagy antennája, STB... Lehet működő is, bár csak alkatrészek kellenek belőle, így túlzottan sokat nem akarnék rá költeni. Üdv.

conn.sat@gmail.com

20 / 533-80-39

 

HG4I Creative Commons License 2010.11.09 0 0 900

Sima fordítói hozzá nem értésnek saccolnám, ami azután széltében-hosszában elterjedt....

 

Egyébként szerintem helyesen: vevő oldali lezárás.

 

üdv

Előzmény: Terjedés (899)
Terjedés Creative Commons License 2010.11.09 0 0 899

Szia!

Megpróbáltam elvonatkoztatni és úgy olvasni, mintha ebből kellene megértenem, de még jobban összezavart :) Ne érts félre, nem fikázni akarok, pont ellenkezőleg! Nekem sem jut eszembe ennél jobb szemléltetés. Az egész ott van elcseszve, hogy ezt zajzár vezérlő kódolást alcsatornának nevezik, én nem értem miért... Talán ez is az üzletpolitikából eredhet, ha több csatornának látszik, akkor talán több a pénz, "parasztvakítás"- by XAnti.

Előzmény: ha1ta (898)
ha1ta Creative Commons License 2010.11.09 0 0 898

üdv!

a PMR alcsatornákat nem lehet külön programozni .(mivel nem"külön" csatornák,hanem ugyanazon a frekvencián lévő különböző "alcsatornák",szám szerint 38)

azokat a frekvencikhoz csatoljuk hozzá.

úgy képzeld el,hogy pl van egy nagy szekrény,ezen át akarunk nézni.

a szekrényen van 38db fiók.amiből kihúzunk 1db-ot,hogy mögéje lássunk.

ha a maradék 37 fiókon át bámészkodunk,semmit nem látunk,csak ha a megfelelő-kihúzott helyén bámészkodunk....

Lefordítva,ha egy bizonyos csatornán figyelünk,amin alcsatorna van beállítva,semmit nem hallunk,csak ha valaki az általunk beállított alcsatornán fog adni....

ez van vétel oldalon.

adás oldalon fordítva:

-ha az ellenállomás beállít egy alcsatit,mi meg  annak beállítása nélkül megyünk,nem fog bennünket meghallani.

Ne haragudj,ha túl részletes volt,Te írtad,hogy kezdő vagy.

Igyekeztem szemléletes lenni,remélem valamelyest sikerült is.

üdv.73! attila

Előzmény: chris:mi (897)
chris:mi Creative Commons License 2010.11.08 0 0 897

Sziasztok!

 

 A hétvégén vettem egy UHF Puxing 888-ast. Sajnos csak az alap PMR csatornák vannak felprogramozva rá. Keresek egy Budapesti vagy Buda környéki Puxing tulajdonos kartársat akinek van kedve segíteni egy rádiózásban kezdőnek felprogramozni a PMR alcsatornákat és adni pár jótanácsot a használatához. A .dat filet már megtaláltam de szükség lenne a művelehez egy kábelhez illetve némi hozzáértéshez.

 

 Előre is köszönöm a segítséget: chris kukac fraktal.hu (Budakeszi)

 

 

ha1ta Creative Commons License 2010.11.07 0 0 896

nem egyszerű a dolog...

Előzmény: maRqsz0 (895)
maRqsz0 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 895

Szia!

Nem vagy egyedül, mivel nekem ugyanez lejátszódott egy párszor ma.

Úgy sikerül választ adnom, hogy először belépek a fórum lapjára, lenn kattints a jogi szabályzat elfogadására mindig, utána hagyja a válszt elküldeni.

A legördülő szerkesztő nem a megszokott módon jön elő és innen nem is hagyott küldeni (fentről), míg nem kattintottam a jogi szabra.

Ismerem a jószándékodat, mint írtam biztos voltam benne: amint lehetőséged van segítesz.

Vissz ue., ha tudok valamit.

Ha most el megy, akkor lehet, hogy nálad is ez a gond. Ha nem, irány a moderátorok...

 

Üdv. marqsz

Előzmény: tatilla (894)
tatilla Creative Commons License 2010.11.04 0 0 894

szia.már harmadszor próbálok levelet írni neked,remélem ezúttal sikerül...valaki vagy feltörte a nickem kódját,vagy a rendszerrel volt valami.az összes írásom elküldése után "nincs jogosultsága "üzenettel búcsúzott el,a hozzászólás meg odaveszett...nos röviden:-tegnap egész nap Bpesten voltam üzleti ügyben és csak ma délután olvastam a hozzászólásodat.A választ a hiba megoldására magad is kitaláltad...Érdekességként megemlítem,hogy velem szó szerint ugyanez megtörtént:-)))egy életre megjegyeztem,hogy a kis árnyékolóharisznyás gumit nemmindegy,hogy hogyan tesszük vissza...a kézidnél még előforduló hiba,hogy a mikrofon és a készülékház között van egy kis hézag,ami miatt a hang tompa,dobozszerű.valamint a készülékház nem megfelelő helyen van kifúrva,hanema mike mellett.ezt pár perc alatt orvosolhatod,nagyobb lyuk fúrásával.a ház és a mike közötti hézagot meg kis gumicső beiktatásával kiküszöbölheted.az építgetéshez,tökéletesítéshez sok sikert,üdv!attila    kérdés esetén szívesen állok még rendelkezésedre.bocs a késői válaszért,csak az említett okok miatt volt.már biztos valaki k.csög feltörte,mert eddíg 10x próbáltam,és megint más a jelszavam,mint délután....

Előzmény: maRqsz0 (893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!