Keresés

Részletes keresés

madarbarat Creative Commons License 2006.12.30 0 0 23

Kedves Timbrado!

A fehérvári Cs. Zoli révén hozzájutottam Richter Guszti telefonszámához, s hosszú idő után jól eldumcsiztunk. Tőle tudom, hogy a minap Veszprémben volt énekverseny Varga Tibor, Maróti Béla, Domonkos, a miskolci Tóth, a budapesti Kovács Attila (apja Gábor nyomdokaiba lépett!)... szereplésével.

Szerintem érdemes volna velük felvenni a kapcsolatot - s ha jól értettem, Guszti szeretné hivatalos formájában is feléleszteni a Roller-szakcsoportot, de legalábbis azt a hatalmas (már-már múzeális) értéket, ami vándorserlegekben stb. a birtokában van, szeretné biztos kezekben tudni, hogy e szép díszmadártenyésztői ágazat jövője szilárd legyen. Cél arrafelé venni az irányt, amerre az USA-beli vagy legalábbis a görög énekkanárisok tartanak.

Azt is jó volt hallani Gusztitól, milyen elismeréssel szól Gyergyók úr világgyőztes hullámosairól, Tóth István gyönyörű és szintén aranyat érő araraunáiról, melyeket szintén a COM-világkiállításon volt módjában (Németországban) megtekinteni.

timbradó
Előzmény: timbrado (14)
canary1 Creative Commons License 2006.12.30 0 0 22

Üdv kedves madarbarat !

 

De bizony, de bizony. Teli a találat !

Igen, az az ominózus kiállítás (1995. november 04-05.) az én benga nagy szívemnek is máig kedves emlék marad.

Jókívánságaidat nagyon köszönöm, és viszont kívánom! Az ideinél jobb, boldogabb, egészségesebb, eredményesebb Új Esztendőt Kívánnék szépmagam is!

 

Madárbaráti üdvözlettel:

canary1

Előzmény: madarbarat (21)
madarbarat Creative Commons License 2006.12.30 0 0 21

Csak nem a Cscs... - ne segíts! - Cserna Zoli?!?

Hát nagyon örülök, s meg kell mondjam, az a fehérvári kiállítás, a tigrises, amely vége előtt fél órával még hosszú sor kígyózott a művház előtt, és sűrű hóesésben pakoltuk be a cuccot a TIT Stúdió tárolótartályához, szóval az a remek kiállítás, amely lendületet adott a fehérvári csoport létrehozásához, az az életem egyik legszebb emléke.

Szívből kívánok nagyon boldog új évet, neked és minden kedves közös ismerősünknek- légy szí add át!

Előzmény: canary1 (18)
madarbarat Creative Commons License 2006.12.30 0 0 20

Kedves MAD ÁRKA!

A honlap alcíme: MINDEN, AMI MADÁR. Ez lehetne a Madárbarát-lexikon alcíme is. Tegye próbára! Kérdezzen bármit, ami madarakkal kapcsolatos VAGY ANNAK VÉLI (PL.: VARJÚHÁJ,  Naumann stb.)

szervezetek, madárvédelem,

rendszertan, öröklés, etológia,

takarmányozás stb.

 

Vagy keresse fel a www.madarbarat.uw.hu honlapot, amely első (a H. Zsolt segítségével létrehozottnál sokkal gyengébb) próbálkozásunk volt a lexikon megismertetésére.

De tényleg! tegye próbára - egy kicsit izgulok!

Kérdezzen - és én kivágom azt, amit válaszként találna a lexikonban - ötből egy csak bejön (REMÉLEM).

Előzmény: Mad árka (19)
Mad árka Creative Commons License 2006.12.30 0 0 19
Köszönöm, ez már segítség volt, igaz, rosszul fogalmaztam, úgyhogy teszek egy próbát másra. A nagyobb tematikai egységeket meg lehetne valahogy ismerni? Az, hogy "madarak", még nagyon tág. Láttam, hogy van anatómia, díszmadár, vad madár. A hazai fajok közül mennyit vesz? Foglalkozik-e a lexikon adott esetben természetvédelmi kérdésekkel? Kb. ilyenekre szeretnék választ kapni, ezért érdekelt a tartalom/tematikai egységek.
Előzmény: madarbarat (17)
canary1 Creative Commons License 2006.12.30 0 0 18

Üdv madarbarát !

 

Kegyetlenül ég a pofám, hogy csupán most adok életjelet magamról, de már nem bírtam tovább. Szívből gratulálok a készülőfélben lévő (elkészült ?!) Madárbarát lexikonhoz. Egy kis segítség rollerkanári ügyben. Richter Guszti bátyám telefonszáma:

06-20/ 361-3596.

 

Legnagyobb tisztelettel:

 

canary1

egy nagydarab, rövidre vágott hajú volt kanáritenyésztő Székesfehérvárról

(bővebbet magánban).

madarbarat Creative Commons License 2006.12.30 0 0 17

Kedves MAD ÁRKA!

A lexikon mint olyan természetesen soha nem rendelkezik TARTALOMJEGYZÉKKEL. A dolog természetéből adódóan a címszavak abc-rendben követik egymást, s a hozzájuk tartozó szócikk adja a címszó magyarázatát.

Mondjuk a csuriról akar megtudni valamit, akkor azt a csöves sarlósfecske és a csúfolórigófélék között találja meg a következőképpen:

"csuri (nép.): →házi veréb (Passer domesticus). "

Mégis köszönöm a kérdését, mert ez lehetőséget kínál egy kis hencegésre: a MADÁRBARÁT-LEXIKON ebből a szempontból is különleges, mert Szőcs Béla barátom a keresőprogramhoz már kigyűjtötte a címszavak jegyzékét, s ha úgy tetszik, azt tekinthetjük tartalomjegyzéknek. Sajnos azt a jegyzéket nem áll módomban itt megadni, mert elég hosszú: több mint 18 000 címszó, következésképpen több, mint 18 000 szócikk található a lexikonban.

Ha könyv (A/4) formátumban próbálja elképzelni, akkor a 4526 oldalnyi terjedelem bőven kitesz 10 kötetnyit, s jókora helyet foglalna el a polcán. Amikor Rácz Sanyi barátom megkapta a musztert, nem véletlenül írta, hogy ha könyvformában küldtem volna el neki, akkor talicska is kellett volna hozzá, mert annyi és fegyveres őrség is, mert olyan értékes.

Remélem a válasz kielégíti, ha mégsem, állok további rendelkezésére. 

Előzmény: Mad árka (15)
madarbarat Creative Commons License 2006.12.30 0 0 16

Énekkanári témában hazánkban a pécsi Richter Guszti volna a legilletékesebb, de sehol nem találom a koordinátáit - ha valaki tudja, kérem, segítsen! Jó szívvel gondolok rá, régen találkoztunk.

Timbrado kérdésére természetesen igen a felelet, s tényleg csak egy kis ízelitőre van itt hely (fotók nélkül):

"... A belgák hozzáértését dícséri egy másik énekkanári az ún.

→wasser(water)schlager, másként malinois, amely a görög tenyésztők hozzáértére folytán lassan elkülönül a kiinduló fajtától.  

Az orosz kanáritenyésztők más irányba indulva kitenyésztették a maguk énekkanáriját, amely nem csak szép énekével kelt feltűnést, hanem az idomítottságával, ugyanis klb. jelekre klb. strófákat fúj. Ez az

→orosz énekkanári.  http://www.rus-canary.ru/ruscanary.html

Az énekes

→malinó (malinois) Európa latin nyelvterületén még ma is nagyon népszerű.

Sajnos az USÁ-ban és főként Kanadában megbecsült

→amerikai énekeskanáriról - azon kívül, hogy létezik – nagyon keveset tudunk, de a hangját meg lehet hallgatni a http://www.kanariefugl.dk/portal/default.asp?id=23&mnu=23 honlapon..."

A nyilak a szövegben kereszthivatkozást jelentenek vagyis a CD-n rájuk kattintva címszóra lehet ugrani.

Nagyon röviden ennyi. 

 

Mad árka Creative Commons License 2006.12.30 0 0 15
Üdv! Átnéztem a honlapot, remélem, nem kerülte el a figyelmemet, mindenesetre a tartalomjegyzéket kerestem. Van esetleg valahol neten elérhető változat?


Ui. Honnan került elő ennyi friss regisztrált ember...? Hm... :)
timbrado Creative Commons License 2006.12.30 0 0 14

Engem az érdekel, hogy a timbrado és a harzi mellett van-e még énekes kanári.

Van erről valami a lexikonban?

Golomzoli Creative Commons License 2006.12.30 0 0 13
Az oldal nagyon érdekes, reméljük elkészül hamarosan a cédé, és leírjátok hogy milyen áron és milyen módon lesz beszerezhető!
motav Creative Commons License 2006.12.30 0 0 12

Hangot közvetlenül nem tudsz feltölteni, azt előbb egy ezzel foglalkozó tárhelyre kell feltenni, s ide csak linkjét.

Képet szkennelést követően minden tovább inélkül, ez látom elsőre sikerült is!

Előzmény: madarbarat (11)
madarbarat Creative Commons License 2006.12.29 0 0 11

4500 oldal? Hát ez nem egy karácsonyi szünetre való!

Jut belőle szerintem jövőre is.

Valahol olvastam, hogy valaki énekkanári felől érdeklődik. Nekem van timbradó, harzi és malinoi hangon is. De vajon hogyan lehet azt ide feltenni?

Segíts légy szí! Vagy bárki.

Ezen túl egy régi bőröndben találtam vagy 20 tekercs madárképet (reprók). Sajnos a lista nincs melletük, ezért egyáltalán nem vagyok biztos, hogy egyik-másikra jól emlékezem.

Ki lehet ide rakni? Ésha valaki felismeri!

Lóri, de milyen? hegyi?
Előzmény: motav (9)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.12.29 0 0 10
A lexikonét. :-)
Előzmény: motav (6)
motav Creative Commons License 2006.12.29 0 0 9
Egész szünetre kaptam olvasnivalót!
motav Creative Commons License 2006.12.29 0 0 8

Még egy mintaoldal:

 

 

motav Creative Commons License 2006.12.29 0 0 7

Karácsonyra megkaptam a lexikon BÉTA verzióját CD-n.

Ha minden igaz, Tibornak már nem sok munka van hátra a végleges CD-s verzión.

 

 

 

Mintaoldal

 

 

motav Creative Commons License 2006.12.29 0 0 6
Hónapok óta biztos nem, mert kb. 1 hete készült .:))
Előzmény: Csacskamacka (5)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.12.29 0 0 5

Az oldal szép lesz!

Az elkészültét meg hónapok óta figyelemmel kísérem. ;-)

Előzmény: motav (3)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.12.29 0 0 4
:-)
Előzmény: kyga (2)
motav Creative Commons License 2006.12.29 0 0 3

A dicséret és gratuláció LENGYEL TIBORNAK jár, munkáját és elhivatottságát megismerhetitek az oldalán:

http://madarbarat-lexikon.mlap.hu

 

Nézzétek meg, érdemes, a szerző szívesen vesz minden kérdést, érdeklődést, illetve remélem ezzel a topikkal sikerül Őt becserkészni tanácsadás ügyben is! Rengeteg ismeretével és tapasztalatával bizonyára segítségetekre lesz!

 

 

kyga Creative Commons License 2006.12.29 0 0 2
Szépen megcsináltad!
Előzmény: Csacskamacka (1)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.12.29 0 0 1

Na a rend kedvéért lenulláz0m gy0rsan! :-)))))

BÚÉK neked is! :-)

Előzmény: motav (0)
motav Creative Commons License 2006.12.29 0 0 0

a webcím helyesen:

http://madarbarat-lexikon.mlap.hu

 

 

Előzmény: motav (-)
motav Creative Commons License 2006.12.29 0 0 topiknyitó

Remélem sokan elmondjátok véleményeteket, kérdéseteket erről a készülő lexikonról, melyről a

 

htt://madarbarat-lexikon.mlap.hu

 

oldalon többet is megtudhattok.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!