Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bp0414 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 129

Szia!

 Már hogyne szívnám melre amikor egy valaki? aki olyan közönséges halandó mint mi (tehát még csak nem is gácsér) engem is kioktatott, ellened kampányolt és keményen harcolt a felfüggesztésedért is (persze abban Te is benne voltál). Továbbá "mit jövök már megint az sms-el" elég agresszívan lerohan, ahelyett, hogy valaki aki olvassa az oldalt, (említett 5 vezetősi tag is) megírta volna, hogy mi volt az az sms amit pl. én mint egy halandó kcsás nem kaptam meg. Idézet: "Az , hogy háromszor egymás után  megkapom ugyanazt az sms-t a c3xtr bemutatóról , hááát ?" Valószínű ez nem COCH rendezvény volt ahova teszem azt személyem és kacsám nem volt kivánatos, - ebben az esetben miért nem merte ezt valaki öszintén leírni. Megingott a bizalmam. Olyan érzésem van már nekem is , hogy vannak egyenlőbbek az egyenlők között.

Azért nem adom fel, és maradok jó kacsás! (igaz már van akit nem szeretek)

Nemcsak Krahácsot nyomják, hanem a kacsásot is.

Üdv! Tibor

Előzmény: czi.gab (127)
monyesz Creative Commons License 2004.11.04 0 0 128

Tibor !

Én sajna nem tudok felajánlani semmit, mert ez a Kacsa amibe kellene a kormányszár, nem az enyém. Csak hosszabb ideje ott áll a szerelőnél és rákérdeztem mi baja, mert egyébként egyben van. Úgyhogy én csak közvetítek ez ügyben.

Ha a monyesz kukac index pont hu emilcímre megírod az elérhetőséged, akkor tovább tudom adni és a tulajjal tudtok egyezkedni.

Előzmény: bp0414 (124)
czi.gab Creative Commons License 2004.11.03 0 0 127

Nem felejtettem el az elektromos meleglevegő befujót, de a kapcsolatom még nem válaszolt, igyekszem megsürgetni !

Ami pedig a "kioktatást illeti", ne szivd melledre !

Én is próbálom túl tenni magam rajta, mert ismered a mondást, hogy "sok lúd disznót is győz" ami lefortdítva azt is jelentheti, hogy van esélye a KÁCSÁSOK-nak is !

Mert ha megfigyelted tendenciózusan a KÁCSÁSOKAT "húzzák le" !

Vajon miért ? Szól a költői lérdés ? Talán félnek tölünk ? Tudnak valamit ?

Ha igen, nagyon egyszerű a megoldás: csak egyik kezükkel meg kellene fogni a másikat és már is nem éreznék magukat annyira "egyedül" !

Mert mint már oly sokszor kiderűlt, hogy egyedűl nem megy......

Legálább mi KÁCSÁSOK tartsunk össze és tanuljunk a múlt hibáiból !

Mert a nagy MAO is megmondta, hogy "a vereség feldolgozása, már a gyözelemhez vezető út egyik lépcső foka" !

Ezért is szeretnék egy havonta rendszeres időpontot valamelyik vendéglátóipari egységben, ahol élővé válhatna a klub, Citroen tipustól függetlenül is !   

Mert nem kell mindig megvárni a felsőbb hozzájárulást !

Mi eről a véleményed ? czi.gab / fgt.sr

 

Előzmény: bp0414 (126)
bp0414 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 126

Szia Fincsi!

Előre is köszönöm és izgatottan várom a hireket!

Üdv! Tibor

Előzmény: fincsi2cv (125)
fincsi2cv Creative Commons License 2004.11.03 0 0 125

Helló Mindenki!

 

Holnap megyek a környék egyetlen 2cv Gurujához alkatrészért . Ha valakinek esteleg kell valami vagy csak érdeklődik ,az írja meg a fórumra holnap délig.

Akihez megyek annak rengeteg új és használt/bontott alkatrésze van kacsához, én hasznot biztosan nem rakok rá ! 

Bp0414 a te ügyedet sem felejtettem el, holnap azt is megkérdezem ,mert telefonon nem sikerült vele erről beszélnem!

 

Üdv Fincsi

bp0414 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 124

Hali monyesz!

Ha sokat kutakodom talán még megvan egy bontott darabom. Azthiszem szétszedés közben behopasztottam egy kicsit. Pénzt neem kérek (de jó lenne ha anyi lenne mint amenyi a tartozásom) de mit kinálsz cserébe. Pl. hiányzik a gyűjteményemből: Méhari, Dyane, Ami 6 (8) és a kacsa előtti modelek. Műanyag tető is érdekelne olcsón (használt is jó). Vagy pl. akármi, bármi, valami - csak sok és zsép legyen.

Üdv! Tibor

Előzmény: monyesz (119)
Pieroo Creative Commons License 2004.10.29 0 0 123

Újat 25000-ért tudok szerezni. Talán használtat is.

A Bácsi úton van egy kis szerviz én arról beszéltem.

Előzmény: monyesz (119)
Pieroo Creative Commons License 2004.10.29 0 0 122

A lényeg, hogy a szelepek és szelepfészkek jobban melegednek, (különösen a kipu szelep) ólommentes benzin mellett. Ez azért gond, mert a régebbi mocikban lágyabb anyagból készültek ezek az alkatrészek, könnyebben felizzanak, deformálódnak.

Az ólomnak az oktánszám beállításon kívül (több ólom, magasabb oktánszám) a szelepek kenése, hőelvezetése is a feladata volt.

Tehát a kipu szeleppel van a fő gond, nem szabad engedni, hogy túlmelegedjenek. Emiatt többféle intézkedés kell:

- az egész motor hűtésének hibátlannak kell lenni (tömítettség)

- A kipu dob nem lehet jukas (legyen folytás)

- 98as benzin kell, hogy ne erőlködjön a moci

- gyújtási időpont korrekt legyen

- kipu szelephézagot 0.25-0.3 mm közé kell állítani (később nyisson)

- minden tankoláskor ólompótló adalékot kell a benzinhez adni

 

Tehát amit először írtam annyiban változtatnám, hogy: 98-as benya + ólompótló adalék minden tankoláskor.

Előzmény: bp0414 (121)
bp0414 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 121

Hali!

Sajna a müveltségem a nyelvek területén is elég hiányos! Ha megtennéd, hogy a lényeget számomra is érthetően összefoglalnád, összefoglalnátok.

Köszönöm! Tibor

Előzmény: monyesz (120)
monyesz Creative Commons License 2004.10.28 0 0 120
monyesz Creative Commons License 2004.10.28 0 0 119

Pieroo !

A kormánykerékből kiinduló rúdra lenne szüksége annak az autónak.

 

> A győri szerelőnek nincsenek alkatrészei kacsához, csak dumája, én elhoznám onnan

Honnan tudod kiről van szó ? Nem is írtam nevet !

Előzmény: Pieroo (118)
Pieroo Creative Commons License 2004.10.27 0 0 118

Kormányszárról, vagy kormányzárról van szó? Az előbbi nem túl szabatos, nem is tudom mi lehet az.

Kormányzárat lehet venni komplettet, ca 120 EUro, de rendbe lehet hozni házilag is, a nyáron végigcsináltam ezt.

 

A győri szerelőnek nincsenek alkatrészei kacsához, csak dumája, én elhoznám onnan

Előzmény: monyesz (117)
monyesz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 117

Sziasztok !

 

Figyelgetem a topicot és lenne egy hozzáfűznivalóm az ólommentes üzemanyaggal járás témához. Ezen a linken lehet olvasni erről: http://www.cats-citroen.net/index.html . Sőt, úgy emléxem legalábbis, hogy amikor kerestem anyagot ezzel kapcsolatban, akkor egy gyári faxot is találtam a neten, amin a gyár állította, hogy az ólommentes üzemanyag nem okoz gondot. Ha esetleg megtalálom, akkor közzéteszem majd...

 

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a kézifék behúzott állapotáról valami visszajelzőt (műszerfalira gondolok) szerkesztett már valaki és ha igen akkor milyen megoldással oldotta meg ?

 

Egy másik téma ami izgat, hogy GSA-motort lehetne-e és ha igen, milyen áron (mit kell átalakítani, cserélni stb. ) Kacsába applikálni...

 

Harmadik téma ! Győrben a szerelőnél áll egy kacsa már hetek-hónapok óta, mert a kormányszárat ki kellene cserélni. Valaki tud ilyen elfekvő bontott darabot ? Átadnám a Kacsa tulajának az elérhetőséget ha lenne ilyen valakinél.

cv.cam/s Creative Commons License 2004.10.26 0 0 116

  hello gabor;

..en is voltam ott szemelyesen,az "aca.."gyorsznt.ivanon van.van cimem/telefonszamom.legyszives hivjal fel.

  udv.,laszlo&josie   '83 2cv6-sarga-special

 happy duckling

Előzmény: czi.gab (115)
czi.gab Creative Commons License 2004.10.25 0 0 115

Hali Piero,

Szabad megtudni valamit az elérhetőségekről ?

Hol van az ACADIANE helyileg és van-e pontos cím vagy telefon szám?

Előre is köszi az infokat !

czi.gab / fgt.sr

Előzmény: Pieroo (113)
bp0414 Creative Commons License 2004.10.24 0 0 114

Szia Pieroo!

Köszi a felvilágosítást, sajna nekem egyenlőre nem aktuális.

Különben is most a meglévő kacsácskámmal kel egy kicsit foglalkoznom, klb. okok miatt egy kicsit elhanyagoltam.

Üdv! Tibor

Előzmény: Pieroo (113)
Pieroo Creative Commons License 2004.10.23 0 0 113

Hali Tibor

Még a nyáron láttam. A motorja gyenge, karambolos lehet - nagyon félrekopnak a gumik. Műszaki azt hiszem lejárt.

Előzmény: bp0414 (112)
bp0414 Creative Commons License 2004.10.23 0 0 112

Dobozos!

Érdemes megnézni!

http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=1156640

Üdv! Tibor

czi.gab Creative Commons License 2004.10.22 0 0 111

Hali bp0414,

Hétfőn délelőtt ott jártam nálatok és volt kb 2 szabad órám, gondoltam, hogy meglátogatlak, ezért kerestelek ! Majd legközelebb időben szólok !

Sajnos fütőmotor ügyben még nem kaptam választ, de megsürgetem !

Szerintem a Peroo "kácsája" csak huncutkodik, teszi a szépet !

Vive la Deux Chevaux ! /ha jól írtam le/ czi.gab / fgt.sr

Előzmény: bp0414 (109)
Pieroo Creative Commons License 2004.10.22 0 0 110
Ez a Kacsám lelke. Kb így viszonyul hozzá, ha előzni akarok...
bp0414 Creative Commons License 2004.10.22 0 0 109

Szia Peroo!

Aranyos a kacsád!

Most haragos egy kicsit, vagy szégyenlős?

Üdv! Tibor

Előzmény: Pieroo (108)
Pieroo Creative Commons License 2004.10.21 0 0 108
czi.gab Creative Commons License 2004.10.20 0 0 107

Közeleg a hónap utolsó hete !

Ha van igény újra lehetne rendszeresíteni a hóvégi talikat, mint anno volt !

Nem muszály Citroennel jönni, ilyen benzin árak mellett ! Van nyilvános közlekedési eszköz is ! Pl. Bécsben sem járnak mindig Citroennel az ilyen talikra !

Nem szégyen a másolás, "urambocsá" az utánzás, de néha hasznos és olcsó is !

Mint már írtam a múltkor, ha lehet kérni, ne szerda és csütörtök legyen !

Ha nem találunk ki mást javaslom a KÖZLEKEDÉSI MÚZEUM melletti

Vagon éttermet, amely téliesítve van ! 

Várom a visszajelzéseiteket !

Vive la CITROEN ! czi.gab / fgt.sr

Előzmény: czi.gab (102)
bp0414 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 106

Szia Fincs!

Semmi gond, még nincs is hideg. Ha mégis megteszed nagyon megköszönném!

A filmet lehet, hogy majd kölcsönkérem, vagy egy másolatot, de elöbb helyben körülnézek, lehet, hogy valamelyik családtag felvette. Azért nagyon köszönöm!

(külön kösz az öszinteséget)

Üdv! Tibor

Előzmény: fincsi2cv (104)
czi.gab Creative Commons License 2004.10.19 0 0 105

Mint köztudott immár 20. éve rendezik meg a belgiumi SPA-ban a FORMA 1-es pályán a 24 h 2CV Körversenyt !

Azon szerencsések közé tartozom aki harmadszor élvezhette ezt "a flugos futamot" !

Mivel előbb jártam a SPA-i versenypályán mint a mogyoródin, így talán kicsit elfogult is vagyok vele szemben !

Mert nekem nem igen tetszett a FORMA 1-es "hókusz - pókusz", bár nem saját költségen, de már többször is kijutottam, mint idegenvezető illetve mint "cégvezető" a mogyoródi pályára is !

Aki többet szeretne megtudni a 24 h 2CV körversenyről ajánlom az alábbi német honlapot és a "BILDER"-rek között kell a SPA feliratra rákattintani !

www.2cvweb.de

Természetesen nyelvismeret nélkül is élvezhető a "látnivaló" !

Sőt a német KÁCSÁS élettel is meg lehet ismerkedni !

Vive la CITOREN ! czi.gab / fgt.sr

fincsi2cv Creative Commons License 2004.10.19 0 0 104

Szia Tibi!

 

Én felvettem videóra , ha kell át tudom másolni, de a hang elég silány.

Nem felejtettem el a keménytetőt (most nem írtam igazat) , de holnap intézkedek!

Ha van valami írok e-mail-t!

 

Üdv Fincsi

Előzmény: bp0414 (103)
bp0414 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 103

Szia László!

Igenis megnéztem a dátumot - csak késön és miután elküldtem a siránkozásomat. Nos én voltam a figyelmetlen, a hozzászolásom után kezdet el bennem a gyanu mocorogni, hogy mintha foglalkoztunk volna ezzel a kérdéssel és láttam volna a filmet is. Még nevettem is magamon, hogy nekem is elöbb járt a kezem mint az eszem.

Üdv. Tibor

Előzmény: cv.cam/s (101)
czi.gab Creative Commons License 2004.10.18 0 0 102

Én is majdnem beugrottam, de aztán konstatáltam, hogy ez már pár hónapja volt !

Egy kis összefogással mi is jókat levelezhetnénk ebben a fórumban !

Jövő héten kellene egy hagyományossá tehető hóvégi talit szervezni  Budapesten . De ne csütörtökön mert az nekem és még másoknak sem jó !

Melyik nap lenne a jó és föleg hol legyen ez a tali ?

Várom az ötleteket, javaslatokat !

Vive la CITOREN ! / czi.gab alias fgt.sr

Előzmény: cv.cam/s (101)
cv.cam/s Creative Commons License 2004.10.18 0 0 101

  hello tibor;

  nem nezted meg a datumot-az egy marciusi hir volt-,az ota mar gondolom neked is meg van/lattad azt a programot?!

  remelem most mar-a kacsasok altal-tobb/surubb lesz itt a levelvaltas.talan igaza van gabornak kellene nekunk a kacsaoldal-mint mennyi lathato, nalunk fejletlenebb orszagok weboldalain-,jo tortenetek/tecknikai tippek irodalom ,avagy minden ami a kacsa csaladdal kapcsolatos.

 happy duckling/udv.,mindenkinek;laszlo

Előzmény: bp0414 (99)
VisiPeti Creative Commons License 2004.10.17 0 0 100

Sziasztok!

A Kacsalapot kissé felújítottam:

www.citroen2cv.hu

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!