Keresés

Részletes keresés

RodrigeZZ Creative Commons License 2007.11.27 0 0 581
Hát nálam a szaunás feeling a második óránál indul, ergó a minimum 3 óra, de számolgyunk.
3 órás "kapkodós" benntartózkodás. (40perc feredés, 2 óra szauna 20perc fel/le öltözés, hajszárítás,stb)

Belépőjegy 2,5h 1900.- +05h 400.-
szauna 1 h 1000.- +1h 600.-

mindösszesen 3900.-

Kehidakustányban a 3 órás jegy fullmindenhová 2900-, az egész napos 3700.-
Sárvár 17h után (22h-ig van nyitva) 1900-, egész napra 3350.-

Szóval nem olcsó...

Ha egyszer együtt megyünk Sárvárra, csinálok neked felöntést szívesen.
Tavaly még (asszem) óránként jött a fürdőmester(hölgy) és hozta a dézsába az illatot, meg behúzta a piros táblát, hogy "felöntés". Önkéntes vendég (én) meg locsolta a köveket. (Meg is tapsoltak;-))
R.

Előzmény: BAZS (580)
BAZS Creative Commons License 2007.11.27 0 0 580

Most, hogy Rodrigez betette a linket, látom, nem is olyan drága...

Hisz legutób Sárváron is hasonló volt az ár (belépő a fürdőbe és szaunajegy 3350 Ft volt, de nem volt benne a felöntéses sztori pár száz Ft, és az infra szaunás buliért  +900 Ft/fő árat kérnek mert az már a gyógyszolgáltatásba tartozik...

Sárváron  nem volt félnapos jegy és ugye itt Egerszalókon azzal együt sokkal kedvezőbb, úgy látom. Főleg, ha csak szaunzni szeretnél...azt meg a 2,5 őrás ott tartózkodásba bele lehet iktatni.

 

 

Előzmény: nagykt (578)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.11.27 0 0 579
http://www.szalokfurdo.hu/index.php?base=prices&id=1#bottom
Előzmény: nagykt (578)
nagykt Creative Commons License 2007.11.27 0 0 578
Valahol máshol is olvastam, hogy a szalóki szauna szupi. Ott is a külsőt írták, hogy nudi, bár a bentire is az van kiírva. Egy gondot jeleztek csak, hogy k*rva drága a belépő. De azt még senki nem írta meg, hogy mennyi?
Előzmény: Charito (568)
andrás72 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 577
Kedves fórumtársak!

Szeretettel meghívlak benneteket minden vasárnap délután egy fergeteges szaunashow-ra!!!
Barátommal én vagyok az aki bevezette kis hazánkba a szaunafelöntéseket, úgy mint jeges, sós, mézes szaunaprogramok. Munkálkodásunk eredményeképpen már élvezhetitek a felöntéseket és egy kicsit a szaunakultúra fejlődését is a sárvári, kehidai,egerszalóki, hévíz rogner, zalakarosi MenDan hotelekben!!!
Mostantól minden vasárnap délután fél háromtól várjuk a szaunabarátokat (klubalakítás???)
Nagy és kis családokat ,szerelmespárokat akik szeretnének egy fergeteges szaunashow-ban többszörösen jóleső borzongást átélni velünk!
Menü: 15,00 Afrodiziákum felöntés ( csak 18 éven felül)
16,00 órakor Jeges felöntés, 17,00 Sós felöntés 18,00 Mézes.
Közben természetesen mindent de mindent megtudhattok a szaunázás szervezetre gyakorolt hatásáról, emberi tényezőkről és a szaunakultúráról!
Természetesen fürdőruha nélkül vagyunk a hevítőben és a merülőben a zuhany alatt is ki-ki belátása szerint öltözködik!

Gyertek el megismerhettek bennünket személyesen.
Zalakaros MenDan**** hotel. Vasárnaponként fél háromtól.
Belépőjegy Csak 3000Huf!!! 12 év alatt ingyenes!
Ebben az árban többet kaphat a betérő mint a megszokott fürdős belépőkért.
Este kilencig lehet maradni, szaunázni, van sodrófolyosó, termál medence, élménymedence,
élményzuhanyok. Fittnesterem, gyermekmegőrző. Poolbár.+ fizetős a babaúszás ugyanekkorra tartják. Golszimulátor egyedülálló az országban.
Ja és persze mi képzett szaunamesterek is ott leszünk, tartunk előadást a szaunázásról ha kell,
és persze mennek a szaunaprogramok is!

További elérhetőség 30/620-5566.
www.szaunamester.hu

Akkor vasárnap, Horváth András szaunamester voltam.
Üdv!
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.11.20 0 0 576
a kavicsos gyaloglóban olyan érdekes volt végigmenni, lepedőbe csavart testtel. :-)
Ja, ja! :-))
Kehidán körben lehet gyalogolni 2 medencében. Az egyik hideg, a másik meleg, és mindkettő elég mély.
Megy béfelé az áldozat, és észreveszi, hogy a lepedő beleér a vízbe. Nosza lehajol és valahol középen megfogja, felemeli. Anatómilag úgy vagyunk megcsinálva, hogy kb az ágyékunkig ér a kezünk.
Ha kinyújtjuk.
Ha kényelmesebben tartjuk, lépcsőzünk, kicsit följebb....;-))

Ez a sárvári visszalépés rossz hír.

R.
Előzmény: BAZS (574)
mfalcon76hu Creative Commons License 2007.11.20 0 0 575
Hát igen, vannak még hiányosságok... Sajnos az emberek fejében.
Előzmény: BAZS (574)
BAZS Creative Commons License 2007.11.20 0 0 574

Két év után a múlt héten Sárváron jártam. Legutóbb még azt láttam, hogy milyen bátortalanok voltak a szaunázók, és még a lepedő alatt is kilátszott a hölgyek fürdőruhapántja.

Most ez megszűnt, valóban nem hordanak a szaunában már gatyát, bikinit. Főleg az osztrákok, idegen ajkúak. Igaz, sokan még nyakig lepedőbe takarva csücsülnek be. Főleg magyarok és hölgyek.

Én, mint akinek  természetesen ilyen szégyenlősségi gondja nincsen, a zuhanyozás után az előtérben épp találkozván ismerősökkel, ott ácsorogtunk, beszélgettünk, kezemben a törölközőmmel, a fogason hagyva a szaunából kihozott  lepedőt is. Odajött a szaunamester, és nagyon udvarisan elmondta, hogy kéri, takarjam be magam, mert oktőber 1-tól a vendégek kérésére a szauna előterében már nem lehet pucéran maradni.

 

Szomorú lettem. Igaz, itt nincs pezsgőfürdő, meg jakuzzi se, de azért a kavicsos gyaloglóban olyan érdekes volt végigmenni, lepedőbe csavart testtel. :-)

RodrigeZZ Creative Commons License 2007.11.20 0 0 573
Hát lehet. Nem tudom.
Mi hétfőn, szerdán és pénteken tettük tiszteletünket. A legnagyobb létszám kb 15 fő lehetett a szaunarészben de a nagy élménymedencénél sem voltunk összesen 50-en. Benne talán 25-en. Gyógymedence, legyen 10 fő. Szóval kellemes nyugodt környezet volt.
A recepcióssal beszélgettem, hogy ez mindig így van, 7végén vannak sokan, de akkor is túlnyomórészt magyarok. Osztrákok inkább Sárvárra mennek, vagy ha itt vannak a környéken, Hévízre.
Ha most ebből a kevés magyarból néhányan nem mennek szaunába, már jelentős százalék. Ettől még persze nem értem én sem, hogy miért jobb a szaunatérben csücsülni gatyában a Jaguzziban drágáért, mint a fürdő/gyógyfürdő részen lényegesen olcsóbbért.
Azért ezt a megoldást, mint kompromisszumot el tudom fogadni. Nagyon jól éreztük magunkat. (Lehet a kis létszám miatt is.) Aztán majdcsak alakul ez..

(reménykedős smile)

R.
Előzmény: nagykt (571)
mlas Creative Commons License 2007.11.19 0 0 572
Valóban, most hogy írod, jövök rá, hogy tényleg, csak vendégek. Ennek tulképp előnye is van, egyfajta szelekció, de tudom, nem szép ilyet írni... nekem nem tűnt fel, mert én "szálltam" is, lévén oda nekem 300 km. :))

Itt télleg a szálló a lényeg, jó a kaja, stb. A "nagy" tófürdő a szomszédban, de nekem nem hiányzott, nem mentünk át.

Sajna, mindeképp szállásost kell igénybe vennem, oda-vissza nekem 1 napba nem fér be. Majd keresek olcsó panziót a környéken, akkor jöhet a bérlet :))
Előzmény: nagykt (570)
nagykt Creative Commons License 2007.11.19 0 0 571
Az 545-ben ugyanezt írtam. A szaunaszemélyzet szerint kezdetben a medencében is csak ruci nélkül lehetett lenni. Ezt megváltoztatták "megengedőre", mert állítólag elmaradtak a vendégek?!
Előzmény: RodrigeZZ (567)
nagykt Creative Commons License 2007.11.19 0 0 570

Ennek csak egy baja van: a wellnesst. a szaunát csak a szállóvendégek használhatják, kívülről nem lehet bemenni.

 

Vele szembe van a Carbona, ott teljesen külön van a szauna sziget, csobbanóval. Külsős is használhatja, kb. 4e ft a belépő. Lehet venni 10x bérletet, jóval olcsóbb és egy évig jó.

 

Előzmény: mlas (569)
mlas Creative Commons License 2007.11.19 0 1 569
Hévíz, Hotel Európa Fit.

A szaunatér teljesen elkülönítve a medencéktől (ajtóval) Bent körben egymás mellett 2 finn, egy gőz, egy hideg kamra, egy átmelegedő (tepidárium vagy mi), meg zuhany, kis paraván mögött. Ásványvízautomata is volt, tálban jég közt citrom szeletek.

Nagy táblán ajánlják a fürdőruha mentességet, de csak az 1ik szauna ajtaján van kifejezett tiltás, 30x30 cm-es piktogrammal. Azért volt, akin ez sem segített...
A többség azért levetkőzött, a németek habozás nélkül, a magyarok többnyire a szaunalepedőkbe burkolózva mászkáltak. Ebből konfliktus nem volt, inkább az érezte zavarban magát, akin ruha volt.. :)
Mi az összes helyiséget ruha nélkül használtuk, de az előtérben azért illett a "tóga"
Merülő ott bent nem volt, viszont ki lehetett menni az udvari medencébe, csak át kellett vágni hozzá a termálfürdőn (->gatya fel)

Alapvetően jó volt, a gondnok figyelt, hogy minden OK legyen, volt mindig új türcsi meg lepedő, meg víz, meg fel is töröltek.
Charito Creative Commons License 2007.11.18 0 0 568
Egerszalókon voltunk.

A fürdő jó, kint csak kicsit zavaró az építkezés (szálloda is lesz).
A szauna kitűnő főleg a külső (naturista) rész.
Jelölve van , hogy textilmentes mégis szólni kell sok vak (vagy csak kiváncsi) vendégnek. A benti szaunapark is nagyon jó , de ott senki sem nudizik, pedig az van kiírva , hogy úgy egészséges. A külső két szaunából csak a finn megy, viszont kétóránként van felöntés . Nekem a mézes a kedvencem... :)
RodrigeZZ Creative Commons License 2007.11.18 0 1 567
Szerintem ilyen jogszabály nincs. De ha van akkor is marhaság, mert higiéniailag a fürdőruha nem véd meg semmitől ugyi. Meg kéne kérni, hogy mutassák már meg!. Meg kéne, ha mennénk, de ne menünk. Idegesíti a fene magát.

Mostan voltunk Kehidakustányban. Ott kb (nem szó szerint) ez vagyon kiírva:
"A egészséges szaunázás, a bőr szabad párolgásának megakadályozása miatt a fürdőruha használata a szaunában tilos, azonban a pezsgőmedencében megengedett"

A pucér szaunázást szigorúan betartatják, a medencébe pedig jelentős számban (lásd lentebb) először ruhában, aztán lepedőben, aztán pucéron mennek az első bálozók.
És mégsenemdülösszeavilág;-)))

Persze van olyan is aki végig védi az erkölcseit.

R.
Előzmény: Luyza (566)
Luyza Creative Commons License 2007.11.18 0 0 566

Nem, hogy nem szólnak, hanem ki van téve két tájékoztatás.

AZ ÁNTSZ UTASÍTÁSA MIATT A PEZSGŐ MEDENCÉT CSAK FÜRDŐRUHÁBAN LEHET HASZNÁLNI.

Illetve: ÁNTSZ jogszabály alapján a medencét csak fürdőruban lehet használni.

 

Érdekes jelenetek zajlottak térdigérő rövid nadrágban beülnek a medencébe majd amikor ki jönnek végig folyik az előtérben belőle a víz, ezzel komoly balaset veszélyt teremtve. A szaunát nem úgy tervezték, hogy majd folyamatosan kelljen a vizet takarítani.

 

Ismeri valaki ezt a jogszabályt?

 

A nyáron azért küldték ki a kis gyerekeket a medencéből mert fehér póló volt rajtuk leégés ellen. Szintén ÁNTSZ joszabályra hivatkozva.

 

Pihenés helyet én nagyon felidegesítettem magam ezen a kiíráson.

Miért gondolja az ÁNTSZ, hogy neki kell ezt megszabnia.

Ezek azt gondolják még mindíg nekik kell megmondani, ezeket a dolgokat.

Hadd döntsem már én el, hogy milyen körülmények között érzem jól magam.

Előzmény: nagykt (563)
supremszalon Creative Commons License 2007.11.12 0 0 565

INFRASZAUNA 190.000 FORINTÉRT! ENNYIÉRT CSAK NÁLUNK!

Kedves Mindenki!

Infraszauna akcióval kedveskedünk Nektek így a nagy hideg megérkeztével és a Karácsony közeledtével.
Figyelmetekbe ajánlanánk Sunspot szaunánkat:

Sunspot Magnézium Infraszauna
oSzélesség*mélység*magasság/belső magasság
oMéret: 1110*1020*2060/1880
oCandlenut diófa infraszauna
oFüstszínű üvegajtó
oSzínterápiás világítás
oComputer vezérlés
o5 db magnézium fűtőtest
oElülső infraszálak 2 db (500W)
oHátsó infraszálak 2 db (350W)
oLábinfra 1 db (500W)
o25 perces felfűtési idő
Amelyhek készletüről akár azonnal is hozzájuthattok 285.000 forint helyett csak 190.000 forintért!!!!!!!!!!!

INFRASZAUNA 190.000 FORINTÉRT! ENNYIÉRT CSAK NÁLUNK!

Várunk benneteket Dunakeszin a Fóti út 45.-ben hétfőtől-péntekig 9-17 óráig, valamint az 543-440-es vonalas számon!

Charito Creative Commons License 2007.11.11 0 0 564
Pár szó az Esztergomi Hamam-ról

Teljesen régies törökös hangulatú helyiség fűtött márványfelületek, török zene, félhomály .
Leültettek bennünket , kaptunk egy kis pohár forró teát , majd végigfektettek egy melegitett márványlapon, kis pihenés után nagy tálakból locsolni kezdtek meleg vízzel.
Ruha nélküli terület, kaptunk egy kis kockás teritőt a kényes helyekre. A páromat kicsit feszélyezte, de hamar oldódott . :)
Kb. húsz perc után egy oldalsó helyiségbe vezettek, ahol két melegített márvány masszázsasztalra feküdtünk, őt férfi , engem női masszőr vett kezelésbe.
Először itt is a locsolás folytatódott, ezután speciális dörzskesztyűvel ledörzsöltek.
Újabb locsolás , masszázs, majd habot készítettek, amit lágyan tettek ránk egy párnahuzat szerű alkalmatossággal.
Olivaszappanos fürdetés , hajmosás fejmasszírozással, végül ismét melegvizes locsolás. Nagyon-nagyon kellemes élmény ! Ha itt vége lett volna akkor is különlegesnek éreztük volna , de még hátra volt a meglepetés...
Hátramentünk a szeráj-nak nevezett részbe, ami igazi török szőttesekkel borított kis szoba nagy pihenőmatraccal ( négy személyes!), száraz köntössel, törölközővel kellemes török zenével , forró ízes (nem cukros!) teával, gyümölcskosárral és fél órára magunkra hagytak bennünket...
Igazi pihentető kikapcsolódás volt , teljesen megértem a törököket. :)
nagykt Creative Commons License 2007.11.05 0 0 563
Esztergomban egyébként nem szólnak, ha a medencében fürdőruhában vannak. Ha szólsz, a válasz az, hogy csak a szaunában nem lehet, a medencében "ahogy akarod", "nem lehet megtiltani" stb. A kultúrának még van mit fejlődnie.
A hammam viszont a legjobb, kár, hogy csak ott van. Jövőre az új sárvári hotel szauna szigetében is lesz.
Előzmény: Charito (559)
nagykt Creative Commons License 2007.11.05 0 0 562
Én ugyanezt láttam tavasszal Kehidán, de azok lengyelek voltak.
Nyáron viszont egy magyar pár hölgytagja felháborodott, hogy ő már hány helyen volt, és micsoda dolog, hogy itt nem lehet fürdőruhában szaunázni.
Előzmény: nadzsukko (560)
mlas Creative Commons License 2007.11.02 0 0 561
Ez a viselkedés-fázis levezetés nagggyon jóóóóóó :)) Szint ugyanezt láttam néhány helyen én is...

Annyi kiegészítéssel, hogy erre keleten sajna nincsenek "első fecskék", a "gatyás ölyvek" kimarnák őket a fészekből.
Előzmény: nadzsukko (560)
nadzsukko Creative Commons License 2007.11.01 0 0 560
Natur Med Hotel Carbona (Hévíz) - a szauna-sziget ajtajánál figyelmeztetés olvasható a használati szabályokról ( fürdőruha-mentesség, törülköző a láb és popsi alá, nem a test köré...) Ezek az előírások, minden egyes kabin ajtaján piktogrammok formájában is megtalálhatóak. (Az olvasni nem tudók kedvéért). A szabályokat a nagy többség betartja, még a magyarok többsége is. Persze azért akad egy-két csóka, aki úgy gondolja, rá nem vonatkoznak a szabályok, de tényleg ők a kisebbség. Van finn szauna, aromakabin, gőz, egy alacsonyabb hőmérsékletű (30-36 C) gőzös helyiség, egy hűvös pihenő, merülőmedence.

Érdekes volt nézni egyes magyar vendégek (az említett kisebbség) fejlődési folyamatát.
Első fázis: Mókás látvány szemérmes honfitársaink kezdeti hitetlenkedés: "Na, nehogy má...", Én aztán nem..." Mit képzelnek..."
Aztán jön a második fázis, a buta csalás: a fürdőruha köré tekert törülköző. Persze a kabinban meg szenved, mint a kutya.
Harmadik fázis: "Mégiscsak le kellene venni a fürdőrucit!" Törülközőt körbetekeri, próbálja lehúzni alóla a fürdőrucit. Baj csak akkor van, mikor jön ki a kabinból. "Most hogy zuhanyozzak?" Próbálja visszarakni a törülköző alá bikinit/fürdőgatyát. Persze az egész valami mókás ügyetlenkedéssel fűszerezve. Láthatóan kellemetlenül érzi magát.
Negyedik fázis: (És döbbenet, a többség eljutott idáig) "Tudjátok mit! Nem érdekel, ki mit gondol, fenébe a szégyenlősködéssel!" És máris rendesen, oldottan, meztelenül szaunázik a magyar!
Szóval van remény, csak több ilyen hely kellene.
Charito Creative Commons License 2007.11.01 0 0 559
Esztergomi aquasziget .
Öltöző káosz, ki és beléptetés is elég érdekes. A wellness+hamam belépővel (11000/fő) a fürdőmedencés rész (+étterem!) még nem használható, külön jegy kell.
A szaunavilág egyértelműen naturista, bár ez még nem jelenti azt , hogy meztelen
használják. A nők nyakig beburkolva lepedővel. Fürdőruhás anyuka tizenöt éves fürdőruhás fiacskájával a figyelmeztetésünkre annyit mondott "nem baj" .
Hidegvizes csobbanó nincs ! Van egy langyos vizes pezsgőfürdő , a korlátot lefelejtették róla. Mivel ruha nélkül kell használni főként férfiak használják ,
bár egy alkalommal két másik párral ültünk benne . :)
Ami azonban igazi különlegesség az a Hamam (török fürdő). Sokba kerül , de ha valamiért visszamegyek az ezért lesz.
mlas Creative Commons License 2007.10.26 0 0 558
Szauna-kultúra, Szeged, Anna fürdő.

Ill. inkább kultúrálatlanság :(( Az még OK, hogy a fürdőruha mentesség szóba sem kerül, de a "vevőkörnek" egészében fogalma sem volt a szaunázásról. Ki-be mászkáltak 1folytában, dumáltak, törülközőt maga alá kb. 10% tett, bejönnek tocsogó vizesen "melegedni" (ecsém, ez qrvajó! felkiáltások), aztán 3 perc múlva kihúznak nagy tócsát hagyva..
Sajnos, erre nem járnak külföldiek, hogy terjesszék a szokást, így meg a magyar paraszt a saját eszétől ennyit tud.

Pedig az adottságok jók lennének: a finn szauna és a gőz külön folyosón, ez becsatlakozik egy nagyobb térbe, ahol az infraszauna és a zuhanyzók vannak, a zuhanyzók is paraván mögött. Innen nyílik a 10 és 15 fokos hideg medence, ami merülőnek is megtenné. És ez a rész jól el van választva a fürdő többi részétől.
Az egész szépen meg is van csinálva.
mfalcon76hu Creative Commons License 2007.10.16 0 0 557

Hát ott voltunk! :-))

Tényleg igazak a hítrek, nagyon jó hely!  A fürdő része hatalmas, még így is,  hogy téli szezon van és legalább a fele nem üzemel. A szauna része pedig csendes, igazi kikapcsolódást nyújtó hely. A fürdőmester, vagyis aki a lepedőket adta, az elején megkérdezte jártunk e már ott, tudjuk e mi a szokás, aztán ajánlotta, hogy mit tegyünk. Aztán később amikor sétálgattunk, akkor is odajött és mesélt a finn szaunáról, a felöntésekről.

Aztán kipróbáltam én is a finn szaunát, pont jókor ültem be, mert félóránként kezdődik a "szeánsz". :-) Az egyik "vendég-pár" férfi tagja (bár szerintem hivatalos, mert minden fél órában bementek) hozott be vizet, a fakanálba csepegtetett illóolajat, és ráöntötte a kövekre. Ja előtt kiszellőztetett. Aztán amikor rálocsolta a kövekre, elkezdte a legyezést törölközővel. Mindenkire külön-külön, aztán az egész légteret. Aztán megint locsolás, megint legyezés, aztán nagy locsolás, nagy legyezés, és csendes lazulás, izzadás.. Nagyon élvezetes volt. Ezúton is köszönöm neki! :-)

Előzmény: mlas (556)
mlas Creative Commons License 2007.10.16 0 0 556
Írhatnál róla néhány sort, ha már hazajöttél. Biztos sokakat érdekel.
Előzmény: mfalcon76hu (555)
mfalcon76hu Creative Commons License 2007.10.12 0 0 555

Köszi! :-)

Mindjárt útrakelünk :-)

Előzmény: dokeee (554)
dokeee Creative Commons License 2007.10.11 0 0 554
Van. Remek. Menjetek! :)
Előzmény: mfalcon76hu (553)
mfalcon76hu Creative Commons License 2007.10.11 0 0 553

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a sárvári szaunavilágról? Holnap mennénk...

nagykt Creative Commons License 2007.10.09 0 0 552
Sziasztok!
Múlt héten voltunk Ausztiában, Bad Tatzmannsdorfban. (Burgenland Termálfürdő, Bp-től kb. 260 km, Kőszegtől kb. 35). A Spannoniának nevezett szaunasziget szuper. Karórával működik a beléptetés és a közlekedés, az órára lehet vásárolni, enni, stb. A szekrények 2 euróssal zárhatók (visszaadja).
És érdekes módon, sehol nincs kiírva, hogy fürdőruhamentes övezet. Még piktogram sincs. Lehet öreg vagy fiatal, mégsincs senkin ruci - tudják, hogy nem kell. Ez a szauna kultura - odaát.
Egyébként a címük:
www.burgenlandtherme.at , magyarul is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!