Keresés

Részletes keresés

Bandey Creative Commons License 2018.08.15 0 0 216

Ma vettem 7 napos jegyet, Van 1, 3 és 7 napos. A 7 napos 830 rubelbe kerül. A 7 napot a kiadás időpontjától számolják, de valószínűleg meg lehet beszélni a kasszás nénivel, hogy ekkortól és ekkortól legyen érvényes. A metrópénztáraknál ki van írva, hogy "We speak English" (vagy legalábbis vannak olyan pénztárak is). A metróban oda kell a bejáratnál érinteni a jegyet, mondjuk enélkül nem is tudsz bemenni :) A buszon, trolin, villamoson is jobb, ha odatartod a készülékhez. Sok buszon és trolin még mindig csak elöl szabad felszállni, a "turniketeket" (a forgókaros beléptető) állítólag szeptember elején szerelik le végre mindenhonnan.

 

Lehet egyébként Trojka kártyát is venni és arra fix összeget feltölteni, felszálláskor mindig az utazás árát levonja. Egy sima metrójegy 55 rubel, de ilyet nem szabad venni, a Trojkával 36 rubel, illetve időnként 20, nem tudom, milyen szisztéma alapján számolják. Mintha a külsőbb részeken vonnának 20-at, beljebb 36-ot.

 

Ez az 1/3/7 napos jegy a legsimább szerintem, nem kell nézegetni állandóan, hogy mennyi pénz van még a kártyán, és ez mindenre érvényes, még a körvasútra is. (МЦК - MCC). Utóbbira ha felszálltok, potom 36 rubelért (ha Trojka) körbeutazhatjátok Moszkvát, a vonatok légkondisak és kényelmesek.

Előzmény: todor12 (215)
todor12 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 215

Sziasztok. hamarossan utazunk Moszkvaba, ha heti metro jegyet veszunk azt olvastam azt eloszor ervenyesiteni kell? ezt hogy tortenik? a metrojegy ervenyes buszra, trolira is?   tovabba azt is olvastam h magyar mobilt nem erdemes hasznalni ?  fizetni is jobb kartyaval, vagy kint valtani rubelt?   koszonom !

Kapimester Creative Commons License 2018.08.13 0 0 214

Igen. 10e az 1000útnál. Mikor mi mentünk, lövésünk sem volt, hogy megy ez, hogyan lehet kérni. Szállodával próbáltuk felvenni a kapcsolatot, nem sikerült. Akkor azt mondtam, nem érdekel, jó lesz így. 2fő, 20e. Ez már se nem osztott, se nem szorzott. Szállodába kiérve, még angolul sem tudtak. Mi angolul írtunk e-mailt. Mondjuk egy eldugott, kicsi, olcsó szálloda volt, 80E volt az apartman egy hétre reggelivel. Viszont tiszta volt, minikonyha, fürdőszoba, tökéletesen megfelelt.

Előzmény: tucsok13 (199)
Babe76 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 213

Mi augusztus 20.-án utazunk ki Debrecenből

Előzmény: BrDavid (210)
Öcsike50 Creative Commons License 2018.08.11 0 0 212

Múlt vasárnap jöttünk és holnap már megyünk haza, szervezett úton vagyunk. Aeroflottal jöttünk, egy Airbus 319-el. Kényelmes volt. Nekünk egy nagy bőrönd volt az árban, 23 kg, összmérete 158 cm, mint a normál repülővel való utazásnál. Egy szendvicset és üdítőt kaptunk a gépen. Pontos volt. A biztonsági előírások sem különböznek.

 

Előzmény: IVPetya (211)
IVPetya Creative Commons License 2018.08.09 0 0 211

Oda igyekszünk mi is. Aeroflot járattal. Milyen géptípusokat használnak? A poggyász tartalma jó rejtvény!

A mennyi és mekkora nagyjából tisztázható, de olyan apróságok, mint a gyümölcs, csokoládé, konzervdoboz, pálinka felvitele még tisztázásra vár.

 

Előzmény: BrDavid (210)
BrDavid Creative Commons License 2018.08.08 0 0 210

Augusztus 17-20 között nem lesz valaki Moszkvába ? Illetve Debreceni Wizz járattal  nem utazik valaki ? 

k36 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 209

Sziasztok!

 

Párommal jövő héten fogunk Moszkvába utazni, és lennének kérdéseim a CityPass-hoz.

 

1. Mennyire ajánlott kiváltani a Moscow CityPass-t 5 napra? Gyorsítaná esetleg a beléptetést?

2. Csak délelőtt 10 és este 10 között tudom használni? Vagy nem is nyit ki semmi 10 előtt? Éttermek este 10 után?

3. Ha hajózni szeretnénk, azt szükséges előre foglalni? Hol tudnám azt megtenni?

4. Ha jól értelmezem, akkor kapok vele egy SIM-kártyát is 24 órára. Ez a vásárlás időpontjától számít, vagy esetleg az aktiválástól?

5. Létezik valamiféle lista, ahol megtalálhatnám, hogy mely helyeken tudnánk kedvezményeket igénybe venni?

 

Bármiféle hasznos tanácsot szívesen fogadok! :D

 

Köszönöm szépen a segítséget!

 

 

2szille Creative Commons License 2018.08.06 0 1 208

Köszönöm szépen, így már bátrabban fogok hozzá!

Előzmény: Tro.A (206)
2szille Creative Commons License 2018.08.06 0 0 207

Köszönöm a gyors választ!

Előzmény: tucsok13 (205)
Tro.A Creative Commons License 2018.08.05 0 1 206

Azért csak egy dátum kell mert onnantól számítva érvényes a jegy típusától függően.

Family and Friend Round Trip 30 napig, 2 utazás (oda-vissza) 4 vagy több főnek;

Family and Friend Trip  3 napig, 1 utazás 4 vagy több főnek,

Round Trip  30 nap, 1 fő 2 utazás (oda-vissza);

Business 1 fő 1 utazás deluxe kocsiban;

Standard 1 fő, 1 utazás, 3 napig érvényes.

 

 

Előzmény: 2szille (204)
tucsok13 Creative Commons License 2018.08.04 0 1 205

2 napja vettem. Csak annyit kérdezett hogy egy irányú vagy oda-vissza, később kér nevet és útlevélszámot. Jó hogy megvettük előre, így pont elértük a vonatot. Nem kell megadni honnan-hova mész.

Előzmény: 2szille (204)
2szille Creative Commons License 2018.08.04 0 0 204

Sziasztok!

Aki vásárolt már jegyet Moszkvába az aeroexpress-re megírná, hogy ez valóban így működik?

-beregisztráltam az oldalra

-jegyet akartam venni, bejelöltem a dátumot és a jegyek számát (2 jegyre kb. 840 rubelt írt)

-DE! nem láttam kijelölési lehetőséget, hogy melyik repülőtérről

- és a dátumnál csak a napot lehetett beírni

- személyi adatokat sem kért, csak az e-mail címet kérte (Azért bizonytalanodtam el, mert a belgák tavasszal kértek nevet, stb...)

(Eddig jutottam, itt elakadtam. )

Tudnátok segíteni?

Tunde66 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 203

Köszönöm!

Előzmény: Bandey (202)
Bandey Creative Commons License 2018.07.28 0 1 202

12:00-tól szokott lenni. Jegyet kell venni (500 rubel), amivel egyébként be lehet menni a templomokba is.

Előzmény: Tunde66 (201)
Tunde66 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 201

Meg tudnátok mondani hány órától szokott lenni szombatonként a Kremlben a lovas gárda bemutatója?

tucsok13 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 199

Köszi.. 1000útnál 10e a voucher/fő, a hotel ingyen elküldte.. ez a rész megvan.

Sajnos nem tud 1 hét lenni, ha tetszik megyünk újra.. nincs már szabink:-(

A sim-en gondolkozom, ha Amerikában 3 hétig simán megoldottuk nélküle akkor szerintem nekünk itt is menni fog offline térképpel és kollegára irányított telefonnal:-)

Offline térkép letöltve, metrotérkép szintén.

Regisztráltam egy ingyenes (tehát borravalós) gyalogtúrára, és erősen gondolkozunk hogy elmegyünk 3 túrára 91 eur-ért. https://moscowfreetour.com/#pass2

Mit gondoltok, érdemes? Próbálta valaki? (mi több nagyvárosban voltunk ingyenesen, nagyon jók-kérdés érdemes-e pl metro túrára menni vagy bóklásszunk magunk?

Előzmény: Kapimester (198)
Kapimester Creative Commons License 2018.07.20 0 0 198

1000út biztosítja a vouchert, nem is drágán! Mindent elintézett a vizummal együtt! Magyar Sim-et semmiképp ne használj, horror a roaming! Be se kapcsolj magyart kinn, sms-hez se!!!! Kell egy kinti sim, persze ami net-es! Reptéren kijáratnál érdemes megvenni szerintem, mert nekünk 3 napig tartott, mire találtunk egy szolgáltatót. Nem is drága. Wifi nem elég szerintem, mert nehéz tájékozódni, ahhoz meg a google térkép nagyon jól jön, wifi meg nincs sok helyen. Hosszú hétvége Moszkvában? Hatalmas város, ha tudtok variálni, inkább minimum egy hét, ha már kiutazik az ember. Metrojegy is fontos, vagyis közlekedési kártya, amire fel van töltve az utazható mennyiség, ha együtt mozogtok, egy is elég, nem személyhez kötött. És tölts le mindenképp egy Moszkvai Metrotérképet! Nagy segítség!

Előzmény: tucsok13 (190)
Kapimester Creative Commons License 2018.07.20 0 0 197

Bankkártya teljesen jó. Visa, MasterCard ok. Sim kártyát érdemes venni mindenképp, főleg a net miatt! Hazatelefonálni drága, vagy csak ott, ahol van Wifi. Viber és társai teljesen jók erre. Kártyafüggetlen telefont vigyél persze! Rubelt itthon csak annyit vegyél pénzváltónál, ami feltétlenül muszály! Pár ezret, ne sokat! Nagyon durván rosszul váltanak itthon, kinnt meg jó a bankkártya, sokkal kedvezőbb árfolyammal! 

Előzmény: IVPetya (193)
Tro.A Creative Commons License 2018.07.18 0 0 196

Visa, Mastercard, Maestro stb... Mint  a világon bárhol.

Mobiltelefon hálózatok is vannak, mint  a világon bárhol.

Rubelt venni? Valuta váltóknál?

Előzmény: IVPetya (193)
Tro.A Creative Commons License 2018.07.18 0 0 195

Szívesen.

Előzmény: 2szille (192)
Tro.A Creative Commons License 2018.07.18 0 0 194

A magyar SIM adatforgalma sem fog működni.

App: Yandex Metro

Előzmény: tucsok13 (190)
IVPetya Creative Commons License 2018.07.17 0 0 193

Szeretném kérdezni milyen bankkártyát lehet használni?

A mobiltelefonok használhatók?

Hol lehet Magyarországon rubelt venni?

2szille Creative Commons License 2018.07.16 0 1 192

Köszönöm a hasznos információkat!!!!

Előzmény: Tro.A (189)
tucsok13 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 191

Írtam privit, köszi.

Előzmény: PSB fan (187)
tucsok13 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 190

Sziasztok,

 

Hirtelen felindulásból (lejáró wizz pontok miatt) foglaltunk egy hosszú hétvégét Moszkvába. Aztán most meg nem győzök kapkodni a vízum miatt, bevallom nem gondoltam hogy ilyen bonyolult. (az USA-ba az ESTA mennyivel könnyebb)

Nagyon sok hasznos infot kaptam itt is, meg gugliztam egy sort, végül a Marriott-nál foglaltam nagyon akciósan szállást és ők ingyen küldtek voucher-t is - igaz 3. próbálkozásra sikerült jól kitölteniük.. a gondom az hogy nem tudom módosítani a vízumkérelmet utólag hogy betegyem a voucher adatait. Tudja valaki mi a titka?

 

Holnap bevisszük az utazási irodába, (1000út)mert szorít az idő, nem akarok magán úton kavarni a követséggel. Csak jó lenne előtte kinyomtatni a helyes voucher adatokkal.. az gáz ha csinálok egy másikat ugyanarra az útlevélre, immár a helyes voucher adatokkal?

 

Illetve még egy kérdésem lenne: többen írtátok hogy a telefont magyar sim-el ne használjuk. Telefonálni nem fogok és hívást fogadni sem. De a wifi azért gondolom működik? Nem látom értelmét hogy 4 napra másik sim kártyát vegyek - főleg hogy akkor kell egy plusz készüléket vinnem különben a telefonomra érkező sms-eket sem kapom meg. Wifi ha van sok helyen és az működik akkor szerintem megleszünk sim nélkül - vagy nem jól gondolom? 

 

Melyik a legjobb offline Moszkva metro applikáció IOS-ra?

 

Hirtelen ennyi kérdésem lenne.. köszi előre is :)

Tro.A Creative Commons License 2018.07.14 0 1 189

Szia!

Persze.) Leszállsz a repülőről, és az útlevél vizsgálat után elindulsz kifelé. (Vnukovon vagyunk.) Kitelepült asztaloknál, legalább két cég képviselője árulja a SIM kártyákat. Persze, előtte itthon nem árt szétnézned a neten. Itthon eldöntöd, melyik cégtől szeretnél, és milyen kártyát venni, kint meg megveszed a reptéren. Vagy bent a városban. Ennyi.

A Beeline, Megafon a legnagyobbak...

 

http://moscow.megafon.ru/tariffs/vklyuchaysya/

https://moskva.beeline.ru/customers/products/mobile/tariffs/cellphone/

Előzmény: 2szille (188)
2szille Creative Commons License 2018.07.12 0 0 188

Szia! Megírnád, hogy hol és hogyan kell intézni a SIM kártya vételt?

Előzmény: Tro.A (180)
PSB fan Creative Commons License 2018.07.09 0 0 187

Sziasztok!

 

Marad némi rubelem (3550). 16000Ft-ért eladnám, ha érdekel írj a valakiaki43@gmail.com email címre.

Budapesti átadással.

Tunde66 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 186

Köszi, ez azért jobban hangzik...Korábbi utazásainkhoz viszonyítva így is sokkal bonyolultabbak az előkészületek, de nem baj, majd az élmények kárpótolnak :)))

 

Előzmény: Tro.A (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!