Keresés

Részletes keresés

babaji Creative Commons License 2012.06.12 0 0 4026

Olvastam egy orosz orvos cikkét : a méz a sziv gyógyszere

Nálam nagyszerüen bevált,félév alatt elszopogattam két három kilo vegyesmézet.A méz erősiti a szivizmot !

Persze cukorbetegeknek például nem tudom megoldás-e ?

Használja mindenki a józan eszét !

babaji Creative Commons License 2012.06.12 0 0 4025

k o n k r é t a n ! miről van szó ?

Előzmény: Gabrhiel (4021)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 4024

:) RENDBEN!!!!!

Előzmény: elGuapo (4023)
elGuapo Creative Commons License 2012.05.25 0 0 4023

Egyezzünk ki az átlagjaikban :)

Előzmény: Törölt nick (4020)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 4022

Első mondatban foglaltakat kétlem. :)))))))))))

Előzmény: Gabrhiel (4021)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.25 0 0 4020

csereljunk vernyomast es pulzust ...  160/100, 103.

Előzmény: elGuapo (4019)
elGuapo Creative Commons License 2012.05.24 0 0 4019
Előzmény: Törölt nick (4018)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 4018

???

 

Előzmény: elGuapo (4017)
elGuapo Creative Commons License 2012.05.24 0 0 4017

Köszönöm!

(ma reggel 113/61-et 31-es pulzussal..)

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4016
Előzmény: elGuapo (4014)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4015

Bp-i Haller utca ha kapsz időpontot. De egy idősebb doki is megmondja a frankót.Dr. Diag - Betegségkereső, betegségleírások

Előzmény: elGuapo (4014)
elGuapo Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4014

Köszönöm a linket! Írni fogok oda a problémáról.

Megyek most kivizsgálásra is a vizsgaidőszak után, de ezzel mindig jártam orvosról orvosra. Évek óta van ez nálam. Év elején mindig sportorvosi vizsgálaton kimutatták, eltiltottak, de végül mindig kaptam versenyengedélyt kül. vizsgálatok, (holter) megfigyelés után, viszont volt aki örökre eltiltott volna az élsporttól.. szóval nem tudom, hogy a jövőre nézve lehet-e bajom ebből, netán öröklődhet-e később, ezért szeretnék már egyszer a végére járni.

Előzmény: Törölt nick (4013)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4013
Előzmény: elGuapo (4012)
elGuapo Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4012

annyit még hozzá tennék, hogy az ekg-m mindig rossz, emiatt nem választhattam rendőri, katonai pályát sem. A vérnyomásom rendben mindig, igaz éjszaka alvás előtt mikor mérem akkor ált. 100/60 40 körüli pulzussal, de sokszor le se méri a gép, hibát ír ki, akkor lehet még alacsonyabb? nem tudom..

Előzmény: elGuapo (4011)
elGuapo Creative Commons License 2012.05.23 0 0 4011

Üdv!
Mobitz II. nevű ingervezetési problémám van, meg vmi supraventricularis extrasistola. Egy éve hagytam rá az élsportot, amit 15 éve csináltam, most 24 vagyok.

Kétszer volt nagyon komoly szívszúrásom, egyszer egy alapozó edzőtáborban, egy óráig tartott az egyik ebéd után, de aztán elmúlt. Ott megijedtem kicsit. Egyébként futás közben szokott szúrni az első pár km-en, de aztán elmúlik.

Az lenne a kérdésem ha esetleg van itt hozzáértő, hogy kell-e aggódnom a jövőre nézve ezzel kapcsolatban?

A családban nem volt infarktus tudtommal, nem tudom ez számít-e...

Előre is köszönöm!

AHazFuraUra Creative Commons License 2012.05.03 0 0 4010

Koszi, ez hasznos volt :)

Előzmény: GGabor1 (4008)
afintha Creative Commons License 2012.05.03 0 0 4009

Erre voltam kivancsi koszonom.

5-6 ev alatt sok minden tortenhet.

Előzmény: AHazFuraUra (4005)
GGabor1 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 4008

Hello!

 

Nekem közvetlenül extra után szokott lenni hasonló, bár szerencsére elég ritkán (általában "csak" sima extra van, dedobbanás vagy kihagyás érzés a torokban, az se túl sűrűn jön elő újabban). Mint lejjebb írtam, én ezt úgy tudnám leírni, mintha az extra után hirtelen belassulna a szívverésem, erőlködve verne vagy 10-15 MP-ig, és ezt a torkomban érzem, ott "lüktet" úgymond. Kicsit olyan is talán, mintha minden 2. kihagyna olyankor vagy csak erősebb lenne, nem tudom, mindenesetre elég ijesztő, ja, bár nekem sincs más tünet ilyenkor, max. halálfélelem. :) De amikor ennek vége, akkor újra normálisan ver, esetleg egy ideig még kicsit gyorsabban, az ijedtség miatt gondolom. Mondjuk nálam ez, meg az extra is főleg akkor jön elő, ha valamiért izgulok vagy szorongok. Idegrendszeri dolog lehet, mert kardiológián semmit nem találtak, igaz, már lassan 2 éve voltam én is... Ami még biztos, és amit szintén írtam lejjebb, hogy inkább csak tavasszal jelentkezik nálam, szóval nem hinném, hogy szervi. Magnéziumpótlás, Frontin, meditáció, lazítás, és egyéb alternatív dolgok, gyógynövények (pl. citromfű) segíteni szoktak.

AHazFuraUra Creative Commons License 2012.05.02 0 0 4007

A pulzust nem tudom, de 160 koruli volt a vernyomasom. Akkor dontottem a fogyi mellett.

Előzmény: ghepard (4003)
AHazFuraUra Creative Commons License 2012.05.02 0 0 4006

Nem kerdeztem, de mivel a szuleim mindketten cukorbetegek voltak, igen eselyes vagyok ra en is. Szerencsere a tuneteit nem erzem, utannaneztem a dolognak.

Előzmény: Törölt nick (4002)
AHazFuraUra Creative Commons License 2012.05.02 0 0 4005

Konkretan mi erdekel? :)

 

Szivultrahang szerint nagyobb bal kamra, terheleses EKG Teszt OK volt anno. Azt mondtak kutya bajom, bar ez kb. 5-6 eve is volt mar. Akkoriban annyit mondtak, hogy valami tuskek az EKG-ban tul hegyesek, de ennyi.

 

Ha lement a vizsgaidoszak, elbattyogok kontrollra.

 

Tulajdonkeppen nem aggodom, teljesen evidensnek talalom, hogy egy ilyen tomeggel valo terheles utan a test nem lehet atlagos, kor szerint megfelelo allapotu.

 

A vernyomasom teljesen rendben van, 100-120 koruli. Terhelheto vagyok, bemelegites utan felbicajozom a Matraba, vagy elcipelek 50-80 kilos zsakokat is. Viszont nyugalmi helyzetbol a hirtelen terhelesekre rosszul reagalok. Pl. ha megijesztenek, vagy hirtelen futok egy sprintet, a szivritmusom nem gyorsul, hanem ugyanolyan sebesseg mellett erosebb lesz, szinte mozog az egesz mellkasom, luktet mindenem. Aztan 30-60 masodperc mulva felgyorsul, es nem utoget :)

 

Nem jatek ez a tulsuly dolog, talan egyszer osszefoglalom egy konyvben, mi a helyzet a fogyas utani elettel.

Előzmény: afintha (4004)
afintha Creative Commons License 2012.05.02 0 0 4004

Engem nagyon erdekelne a legutolso kardiologiai vizsgalatod eredmenye.

Előzmény: AHazFuraUra (4001)
ghepard Creative Commons License 2012.05.02 0 0 4003

Az a 35-40 pulzus az egy világbajnoki távfutó pulzusával egyenértékű. S mennyit verett a szíved, míg 160 kilós voltál? Hát gratula, nem semmi leadni a tömeged felét. De sok minden még benned lehet a régi állapotokra van beállítva úgy néz ki.......

Előzmény: AHazFuraUra (4001)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.02 0 0 4002

Kardiológust kérdezted már, hogy magasvérnyomás betegség és érhállózat egyéb bajai okozhatják-e? 

Előzmény: AHazFuraUra (4001)
AHazFuraUra Creative Commons License 2012.05.01 0 0 4001

Sziasztok,

 

En 28 eves vagyok, es kb. 7 eve van extrasytole -nak mondott erzesem, heti 2-3 alkalommal. A normal szivritmusom hirtelen megall, majd bedobban egyet, amit a nyelocsovemben is erzek. Ez nem is baj, nem foglalkozom vele. :)

 

Viszont uj keletu dolog, hogy normalisan megy a szivem, majd abszolut szabalytalanul vibralos ugralast erzek kb 10-15 masodpercig. Ez alatt a pulzusom is abszolut szabalytalanul ugral es gyenge. Mintha egy gumilabda pattogna gyorsan egy nagyon kis zart terben. Ezalatt nem vagyok rosszul, semmi bajom, csak hat nagyon durva erzes. Kb. kethavonta jelentkezik. Viszont a verellatas valoszinuleg stimmel, mert ennyi masodperc rosszalkodas utan sem erzek semmi rosszulletet.

 

 

Tapasztaltatok mar ilyet?

 

Nem szedek betablokkolokat, magneziumot szoktam.

 

Egyebkent nekem 80 kilos fogyas utan lett extram, meg is mondta a doki, hogy a szivem egyszeruen nem tud maradektalanul atallni egy 160 kilos ember verellatasarol egy 80 kilosera. Sajnos ez valoban igy van, a nyugalmi internetezos esti szivritmusom 35-40 korul van maximum, es aktiv hobbisportolokent 10 kilometeres futas utan sem tobb 90-100-nal. Es valoban En is azt tapasztalom, hogy a ritmuszavarok leginkabb terheles nelkul jelentkeznek.

 

Attila

 

ghepard Creative Commons License 2012.04.23 0 0 4000

Tehát az egyik már 4 éve van. Na erre mondtam, hogy ez is a sztressztől, idegeskedéstől lehet. De csak Te tudhatod, hogy már az előtt is egy kicsit ezért, meg azért szoktál aggódni. Mert azt mivel magyarázod, ami kialakult már 4 éve. Az csak úgy lett magától? Olyan nem igen van.........

 

Elhiszem, hogy az akupunktúrás fémtűkkel hatni lehet az elektromágneses térre. De ha kiveszik, akkor már nem hat talán. Ja, aszondod lehet addigra már feltöltenek. Mivel, honnan?  Tudtommal kívülről nem folyik beléd áram, csak benned a tű gondolom. De lehet rosszul gondolom... Lehethogy csak magad töltöd fel magad?

Előzmény: GGabor1 (3997)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 3999

a vicc úgy igaz, hogy a parasztok azok a cselédek...

A kettő nem azonos.

A többit én is így gondolom.

Előzmény: phusomák (3998)
phusomák Creative Commons License 2012.04.20 0 0 3998

Tiszteletteljes jó éjjszakát mindenkinek!

 

Ma jó sok extrát tapasztaltam meg. Hát nem lettem tőle boldogabb. Olvasgattam itt megint az interneten. A végén, talán meg lehet bocsájtani, egész jókat mulattam, nagyokat nevettem. Néhány extrasystoles már kifejezetten humorosan tudja megfogalmazni páni félelmét, amit egyébiránt én is öreg fejjel érzek.

Olvasom, látom, hogy már magyarul is óriási számú extrasystolés megnyilvánulás van a fórumokon, a beteg kérdez - az orvos válaszol rovatokban. Kezdem én is érteni, felfogni, hogy ezen kár izgulni, ha kardiológus műszeresen már megvizsgált és kimondta a verdiktet, ez nem érdekes baj! Az ember ezt érti. Roger it!

Ám a helyzetet mi sem jellemzi jobban, mint a következő vicc.

 

A vasutat kezdték terjeszteni, fektették lefelé a sineket, eljutott a vasút a kis falvakba is. A parasztok kérték a tanító urat, hogy magyarázná már el nekik, hogy hogyan működök az a vasparipa, a mozdony. Körbeállták a tanítóurat, az meg elmagyarázta, hogy a mozdonyban begyújtanak a kazánba, lapátolják rá a szenet, az izzik, lángol, felforralja a vizet, nagy nyomású gőz képződik, ami mozgatja a dugattyúkat, a mozgás áttevődik a fogaskerekere, és a szén energiája végül megforgatja a mozdony tengelyeit és a kerekek megindulnak a síneken.

Van nagy öröm, elégedettség a parasztok között, hálálkodnak is nagyban. Mondja az egyik paraszt, hogy értünk mi már mindent, drága jó tanító úr! Teljesen világos, hogy mitól lesz itt gőz, meg hogy a dugattyú hogy mozgatja a fogaskerekeken át a tengelyt. Minden világos! De azt azért csak mondja már meg nekünk a tanító úr, hogy a lovat, ami a mozdonyt húzza, azt hova a fenébe rejtették el?

 

Én is teljesen értem, hogy mi van az extrasystolékkal. Csak valaki azt mondaná már el, hogy hány hetet lehet kibírni ezekkel a kihagyásokkal és torokszakasztó dobbanásokkal? Nem lesz ebből előbb utóbb kékhalál? Gondoltam, nem kéne egy jó kis kurblit is tartani a táskámban, hogy be tudjam indítani, ha mégis teljesen leállna? Vagy vigyek egy feliratot magammal, hogy betoljanak, ha kimerülne az aksim?

 

Tudjátok, egyébként, hogy nem csak a benzines kocsikat lehet betolni, hanem a dízelkeset is? Pedig azokban nincs gyujtógyertya. Biztos a hengerfalból jön a szikra....:)

GGabor1 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 3997

Szerintem se "hat hülyén", mint írtam, én hiszek benne, meg egy ideje már benne vagyok hasonló dolgokban, de egy "kívülálló" számára ez biztos kuruzslásnak, humbuknak vagy nem tudom minek tűnhet. :)

Belgyógyászati problémáim már lassan négy éve vannak (krónikus hasnyálmirigy-gyulladás főleg, mint már szintén írtam), idegrendszeri-szív eredetűek pedig max. kettő, szóval nyilván az előbbi, meg az előbbi miatti aggodalmaskodás válthatta ki az utóbbiakat, nem fordítva. :)

Itt többről van most szó, mint arról, hogy "megnyugtatnak" és "dumálgatunk a csakrákról": ugye mint írtam, konkét kezeléseket kapok, pl. akupunktúrát, és egyéb "feltöltő" dolgokat. :) Ezeket (és a csakrák eredményes "feltöltését") én otthon bajosan tudnám megcsinálni, akármennyit is meditálnék vagy ilyesmi, szóval szerintem szükségem van az ottaniak segítségére, legalábbis egy ideig.

ghepard Creative Commons License 2012.04.17 0 0 3996

Annyira mondjuk nem hat hülyén - ha a gyomrodnál van valami probléma, akkor világos, hogy ott is van valami gyenge pont. Ami lehet a sok idegeskedéstől is a szíved miatt. Most annyi mindennel próbálkozol, hogy nehéz lesz követned, hogy tulajdonképpen mitől javultál fel. Én toivábbra is azt hiszem, hogy nyugtatólag hatnak rád ezek a dolgok. Megnyugtat, hogy szeded a frontint, megnyugtat, hogy elmész a csakrákról dumálgatni és ott is megnyugtatnak. Tehát, ha ezek nélkül is nyugodt tudnál lenni, akkor az eredmény is ugyanaz lenne.......

 

Ha a gyomrodat fogod kezeltetni, attól még nem biztos, hogy nyugodtabb leszel. Mert a dolog lehet fordítva lett. Az idegességtől romolhatott el a gyomrod is (meg a munkájához szükséges többi cucc). Ezért a szorongás, szterssz, idegesség leküzdése szinte minden bajra gyógyír lehet.......

Előzmény: GGabor1 (3995)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!