Keresés

Részletes keresés

Yettiee Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8410

2009-ben utazók:

 

1. halacs: 2009.02 :Herceg Novi

2. yettiee: 2009.07.15-07.23: Budva,Hotel Aleksandar

 

Csak mi gondoltunk erre ilyen korán?

Előzmény: Yettiee (8385)
Yettiee Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8409
Nem szeretem a telet!De ezek a képek...fantasztikusak!Egy fotóművész veszett el benned! :) A kerítésed biztos hatásos lesz! :)
Előzmény: szervezkedő (8408)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8408
...és úgy vegyesen összeszedtem kb 30-40 képet és csináltam egy albumot a képtáramba.

Amit ide kattintva érhettek el!
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8407
Jégcsapok!
A legfélelmetesebb jégcsapok alagutakban lógtak, de azok a képek nem sikerültek!
Péter! Mi van ha egy ilyen bekukkant a szélvédőn? Kifizeti azt nekem valaki?
Vagy csak így jártam?

Jégcsapok, de csak amolyan közepes kategóoóriások!
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8406
Jisell!
Szép volt a táj!
Mesés!
Lenyűgöző!
...és komolyan mondom keresni kell a szavakat amik valóban visszadják azt az érzést amit átélsz akkor amikor látod a hegyeket hóesésésben, a hótól roskadó ágakat az út fölé hajolva, a sokszor méteres jégcsapokat stb.
Igaz kicsit azért keveredtek ezek az érzések a bizonytalansáággal is, mert teljesen egyedül voltam, egyre jobban esett a hó, egyre havasabb volt az út, egyre többen jöttek velem szemben hólánccal és előttem még több száz km volt (mögöttem meg egy kb4 méteres tréler).
Illetve többször találkoztam olyan autósokkal akikről még most sem tudom eldönteni hogy egyszerűen csak hülyék voltak, vagy valami öngyilkos merénylő szektának a tagjai.
Én a kellemes negyvenes tempómmal ereszkedek valahol Valjevot elhagyva de még Pozega előtt. Látom valaki nagyon jön mögöttem. Egy kombi Megane. Ha jól emlékszem 2 felnőtt, 2gyerek. Jönnek mint állat! Előzgetnek, de valami életveszélyes kormánymozdulatokat használva. Mikor elmegy mellettem látom az autó színig pakolva, tetőn egy halom táska, mögöttük egy kis bohóc utánfutó, de úgy megpakolva hogy akb 20-30cmes kerekek majd kitörnek.
Az ilyenek őrültektől féltem hogy csinál egy olyan manővert ami az én testi épségemre is káros befolyással bír majd.

Egy "merénylő"!
Előzmény: jisell (8398)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8405
Péter!
A szögesdrót project megoldódott, mint ahogy személyesen is jeleztem feléd-ha jól emlékszem!

Több szomszéd nem tudja hová tenni, hogy a csudába cseppentem én magyarként Montenegróba. Többek szemében látom hogy távolságtartó irányomba.
Most azonban ha meglátják majd művemet, mit készítettem a szögesdrótból, nem tagadhatom le katonai múltamat.
A 90-es évek háborújában szerintem a legkeménebb áteresztőpontokon nem láthattak olyan akadályokat, mint amit én készítettem röpke 2,5 perc alatt a környék kecskéi ellen védve a telket!

Kecskék, reszkessetek!
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8404
Szilveszteri buli:
Totál egyedül nem terveztem nagy bulit, ehhez képest már du2 körül a padlón hemperegtem. Nagyon kemény délután volt. Még napok múlva is fájt minden porcikám. Kb este 8körül vonszoltam át magam a tus alá. Zsibogott a lábam, de egy jó forró fürdő után feléledtem. Vacsora környékén beszéltünk telefonon baffalolev fórumtárssal. Jeleztem felé hogy terveim között szerepel hogy lemegy Barba mert kiváncsi vagyok hogy örül (vagy őőőőrül meg) a nép éjfélkor. Levi azt mondta nem nagy durranás, körülményes a parkolás stb. De ez engem nem tántorított el. A jó kis vacsora után, tv nézés közben az utolsó filmkocka valami Sas kabarés valami volt, majd teljes filmszakadás és arra ébredtem hajnalban, hogy megy a tv és már javában 2009-et írunk.
Tehát a nagy buli a főtéren elmaradt részemre, pedig olyan hírességek léptek fel mint Zdravko Golic. Ez állllítólag itt olyan mint ha holnap feltámadna és Pesten Zámbó Jimmy adna koncertet.

Mindegy!
Fájt a térdem, fáradt is voltam már a több napos monoton munka után, de beköszöntött az új év.

Egyszer valahol hallottam, hogy úgy telik a következő év, mint ahogy az első nap. Alapvetően egy jó ómen volt hogy a tengerparton köszöntött rám az év. Aznap reggel sokáig lustálkodtam. Jó kiadósan megreggeliztem, nem nagyon dolgoztam, csak óvatosan tüsténtkedtem a ház körül.
Egészséges férfi emberként eszembe jutott, hatalmas gááááázzzz van! Mert ha tényleg így telik majd az idei év, akkor szép meg jó lesz minden, de semmi szex!

Erre mi történt?!
Megyek le autóval Canjba és messziről megismer az egyik szomszéd és integet nagyon. Lassítok majd megállok. Kinyitja az autó ajtaját behajol, átölel és boldog új évet kivánva ad három....
...és itt vagyok bajba, ha definiálni kell hogy ez most puszi vagy mi volt? Ha a filmvásznon egy konzervatívabb filmkritikus az ORTT-nél ilyet lát, kapásból kiteteti a 16-os karikát a képernyőre.
Ha mondjuk a vámos "Végzet" művel velem hasonlót, azonnal tudom mit jelent a szituáció! De ebben a helyzetben tanácstalan voltam, ugyanis a bibi az hogy a jókívánság egy "bácsitól" érkezett. Tehát ha nagyon árva, nagyon halovány is (és egy kicsit túl "liberális" az én konzervatív énemnek) de egy apró reménysugárt gyújtott az első napon kőműves szomszédom, igaz én valahogy másra gondoltam amikor reggel amiatt aggódtam hogy 2009= no szex!

Azoknak akik erkölcsi normája szerint elítélendő az hogy szilveszterkor valaki már délután a padlón hempereg, konkretizálnám a helyzetet: parkettáztam a szobát, nem züllöttem!:-)
Előzmény: Amari bp (8403)
Amari bp Creative Commons License 2009.01.06 0 0 8403

   Jó reggelt!

 

  Megnéztem nagyutazó  újabb élménybeszámolóját, tetszett :)

  Csodás az a havas fenyvesekkel szegett út!

 

pljeskavica Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8402

Bezony. Vannak tipikus utazós zenék. És a változatosságot az embernek kell mp3-as csokorba gyűjtenie, mert manapság a tömegrádiók 2 napi hallgatása után harmadnapra pontosan tudja az ember, hogy mi fog következni...

Előzmény: szervezkedő (8392)
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8401

Szia

 

De igen de nagyon elszaporodtak és nagyon tizedelik a hegyekben élő emberek nyájait valamint be - be merészkednek a városokba mert nem találnak élelmet.

 

Kár értük inkább maradnának fenn az erdőkben

Előzmény: H_G (8400)
H_G Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8400
Ejha! Ott nem védettek?

Előzmény: jisell (8395)
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8399
A Becici -i strandról ezt láttam hó
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8398

De szerveszkedő?

 

Nem te montad hogy használjam ki a kábelt?

 

De igen csak nap nem volt esett a hű-hó és nagyon hercien festettek a motorháztetőn hi-hi

Előzmény: szervezkedő (8397)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8397
Csajé!
Há csák áztát ne monygyad hogy ezek napuztak a motorháztetűn e?!
Előzmény: jisell (8395)
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8396
megy ez nekem itt van egy kép mindössze 15 km Budvátólnem messze2
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8395
nem megy a dolog segítség kénefarkasokfarkasok
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8394

nem biztos hogy sikerül

Előzmény: szervezkedő (8388)
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8393
Ilyet láttam és símogattam meg egy kan és nőstény volt
Előzmény: szervezkedő (8388)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8392
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8391
Igazából csak szól valami mindig az autóba.
Van egy pár mp3 lemez és ha már valamelyiket nagyon unom akkor cserélek.
Olyan jó néha a régebbi zenéket is meghallgatni, nem csak mindig ugyanazokat ami a rádiókból ömlik ránk.
Van úgy hogy utazás előtt írok magamnak lemezt és összeválogatok a pont akkori hngulatnak megfelelően pár zenét.
Volt a nyáron olyan is hogy kaptam egy nagyon kedves ismerősömtől lemezt, amit ő írt azzért hogy utazás közben ne unatkozzak.
Annak is meg volt a hangulata, mert minden zene után jött egy új ismeretlen, ami sokszor ismerős volt és felidézte egy adott perc, egy közös óra, egy éélmény hangulatát.
Előzmény: pljeskavica (8389)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8390
Várjuk a képeket!
Gondoltam rátok út közben!
De abból a hideg hóból ugye hogy elég annyi!

Tegnap ahogy nézegettem a friss képeket felfedeztem van egy pár, amit véletlenül, de szinte ugyanott csináltam mint nyáron.
Például:

Egy vasúti alagút a sok kközül! -Télen!

Ugyanez az alagút nyáron!

Mit is mondtál Izabella, merre jártál?
Előzmény: jisell (8387)
pljeskavica Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8389
Yeah... Dj Bobo. :) Jó videó.
----------------------
Zoli lennék (aki feliratozta az utifilmeket - www.tenger.info ) , de mivel olyan feledékeny vagyok, hogy minden jelszavamat/felhasznói nevemet elfelejtem, ezért új névvel jöttem vissza miután végre lett netem...

B.Ú.É.K. mindenkinek. :)
Előzmény: szervezkedő (8382)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8388
Az időjárás:
Szenzóciós időt fogtam ki.
A mi házunk nem a közvetlen parton van hanem egy kicsit magasabban. Ez meghatározza az időjárást is. Volt olyan reggel amikor deres volt a szélvédő, de akkor ugyanerről panaszkodott az is akik a part mellett laknak. A bő egy hét alatt gyakorlatilag egy délután esett csak az eső, egyébként szinte minden nap sütött a nap. Az indulás reggelén is csepergett az eső, de ezt úgy értékeltem hogy "sirat" az ország mert ott hagyom és jövök el. :-)
Reggel fél 9 körül bukott át a nap a hegyek felett. Innentől kezdve 10-15percen belül kellemes 10-15fok lett. Tökéletes kertészkedős, teraszon beszélgetős, lányoknak délutánonként cicinapoztatós idő volt. Egy két nap/éjjel volt szél, de mindent összevetve mesés időt fogtam ki.
Egyre erősebb bennem az utálat honfoglaló magyarjaink iránt, amiért feladták és nem vágtattak még pár napot a kamu aranyszarvas után, mert akkor lehetne egy kis tengerpartunk.

A pillanat, amikor a teraszon ülve, megpillantom a Napot, amint átkacsint a hegy felett!
jisell Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8387

Szia

 

Remélem hogy nagyon jól utaztál és élvezted a hazautat a gyönyörű természet mellett. Én is fenn voltam a hétvégén a hegyekben csak azt sajnálom hogy a Kolasini hotel előtt ami 5 csillagos még a havat sem kaparták el és így alig a falig tudttunk  odajutni. Köszönöm a csatlakozót és örülök hogy személyessen is megismerhettelek. Ha sikerül feltennem a képet a ide amit léttam Kolasin belvárosában nagyon jó lessz.

 

Üdv mindenkinek

 

Előzmény: szervezkedő (8383)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8386
...no és akkor pár szösszenet egy őrült naplójából:

Utazás:
Ki december 27-én indultam, vissza január 3-án.
A téli viszonyok miatt most nem kisértettem a szerencsémet az éjszakai vezetéssel, így mindkét esetben kora reggel indultam.
Az utazás célja a megmaradt szabadságok minél hatékonyabb, értelmesebb eltöltése és az itthon felmalmozott "a Montenegróba jó lesz" kategóriában felgyülemlett cuccok kiszállítása volt.
Amikor elindultam volt egy kis gombóc a gyomromba, hiszen tél van, bármikor egyik pillanatról a másikra leszakadhat az ég, az elmúlt száz év legnagyobb havával.
Karácsony előtti napokon jutott eszembe, hogy nekem nyári gumi van az autómon.
Az utolsó pillanatban mentem el egy gumis ismerősömhöz és rakattam 4 új gumit az autó alá- utólag bebizonyosodott, nagyon jó döntés volt.
Késő estig pakolásztam a kacatokat, alvásból nem is sok lett.
Az autó mögött húztam egy megpakolt trélert. Számoltam azzal hogy ez egy kissé csökkenti majd a tempót, de úgy gondoltam 80-90 az alföldi terepen, majd egy kellemes hetvenessel lekocogok. Ahogy jöttek a púpok, átkalkuláltam az előzetes terveket óvatos hatvanosra. Majd egy kis köd, egy kis hó, egy kis szél stb. Így egy csomó helyen a kellemes hetvenes, kényelmes negyvenessé szelídült, de leértem estére.
Nem a súly, hanem az iszonyatos légellenállás, adta fel a leckét, annak a 60 picurka lovacskának ami a motorháztető alatt az erőforrást jelenti a "balkánjárómban". Kifelé menet úgy gondoltam hogy láttam mit jelent a hegyekben a tél. Ezen most már mosolygok, hiszen a vissza úton már nem csak megmutatta magát, hanem bemutatkozott a tél. Podgoricát elhagyva már szállingózott a hó és gyakorlatilag a Szerb határig kenette kisebb-nagyobb megszakításokkal.
A havas videók azon a részen készültek.

Határátlépés:
Az alapvető ok hogy Szerbián keresztül járok, így csak egy helyen kell alkudoznom a határon.
Kilépéskor a szerbek kérdezik honnan jövők, hová megyek? Azt mondják sok a cucc, nincs papír!
Mondom nekik, itt a papír!
Azt mondják, ez a papír nem az a papír, menjek vissza Szabadkára.
Persze majd 450km-t visszakocsikázok!
Mondja menjek be a fülkébe. Bemegyek. Azt mondják kellene egy kis euro és akkor nem kell visszamennem.
(Persze hogy nem kell visszamennem! Sose kell!)
Ezután pár perces egyeztetés, azzal a 20 szavas szerb szókincsemmel és megszületett a megoldás.
Az irodából ki az autóhoz, vámosnak átadtam amiben megegyeztünk, szól a rendőrnek hogy engedjen, minden ok, mehetek.
Azt mondja a rendőr hogy neki is adjak olyat mint amit a vámos kapott.
De ez már nem jött össze- neki.
Belépés Montenegróba!
Tudtam hogy ez már nagyobb falat lesz!
Amikor megláttak a vámosok, majdnem újra kellett őket éleszteni!
Álljak le azt út szélére, átnéznek mindent és kiszámolják mennyi vámot kell fizetnem.
Két kis "hülye" akikről lerítt hogy már oviba is együtt jártak. Nagyon jól kiegészítették egymást. Azok az emberek voltak akik egyenruhában a legnagyobb genyók, de ha civilbe bemennek egy falusi kis kocsmába, elhúzódnak a sarokba az üveg sörükkel, nehogy ők kapják az első fülest.
Az irodába a két kis hülyegyerek és egy 28-30év közötti hosszú barna hajú, barna szemű cicamica (amolyan tipikus "végzetem" csaj!).
A két suttyó tréningezik velem, a Végzet pedig hidegen végigmér majd passziánszozik tovább.
Kb 5-6 perc múlva kiderült a Végzet a főnök.
A Végzet lerakta a paklit és mielőtt új lapokat kért volna, perfekt angolul felvette velem a kapcsolatot.
Mjad elolvadtam. Ő mindent megpróbált, de nem értette, miért nem beszélek angolul.
Elmondtam neki (angolul) hogy én nagyon nagyon jól beszélek.... MAGYARUL.
Megmosolyogtattam (Gondolta magába: ez a hülye nem beszél semmi nyelvet, akkor hogy került ide).
Ezután angolos- szerbes nyelven elkezdődött a kommmmmunikáció. A két kis idióta onnantól kussolt.
Ezután szó volt arról hogy 4 éhező gyermek apukája vagyok, amit a Végzet nem hitt el és lealkudott végül egyre.
A két kis idióta úgy számolta hogy fizessek 60eurot, amit a Végzettel megbeszéltünk.
Természetesen nem fizettem.
Yettiee Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8385

1. halacs: 2009.02 :Herceg Novi

2. yettiee: 2009.07.15-07.23: Budva,Hotel Aleksandar

 

Bárki beírhatja magát ide!!! :)

Előzmény: halacs (8378)
Yettiee Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8384
Köszönjük a videokat!!!
Előzmény: szervezkedő (8383)
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8383
Ez a videó nem sokat mond, legfeljebb csak annyit ott van még mindig...

Sveti Stefan péntek délelőtt!
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8382
Na de igazából nem a jég és a hó ami vonz ebben az országban, hanem a mindig csodálatos, az ezer arcú, napsütéséses tengerpart.


Egy rövidke kis videó 2008. december 31 ebéd után 12:28 perc, ahogy Barból Sutomoreba.
szervezkedő Creative Commons License 2009.01.05 0 0 8381
Nekem az útnak (Sutomore- Podgorica- Bijelo Polje- Uzice- Pozega- Valjevo- Újvidék- Szabadka- Kelebia) ez a lexebb, a legromantikusabb része, nyáron, télen, mindig!

(Bocsi amiért ennyire ratyi a felvétel kivitelezése, de egyedül két kézzel vezetni, váltani és közben videózni csak ennyire futotta!)


Hegyek, hó és hatalmas fenyők! Végem van!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!