Keresés

Részletes keresés

crx Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6838

Kékbálna, Bandos,

 

Persze, cseréljük le a linket, hiszen az volt az első ötlet, de az megmarad majd saját honlapnak. Ez meg az új, a malongó honlap. Szerintem ezt kellene az elsőnek berakni az ott jártak kategóriába Malongó néven és a (tipp) feliratot mellé rakni. No ezt ne egoból mondom, csak tényleg egy jó kiindulási alap lehet az újaknak.

 

Bogyó2,

A Malongó leírás szép - ha arra gondoltál - de csinnnKától származik, engedélyezte, h az oldalát felhasználva átmentsek részeket. Egyszerűbb, gyorsabb, mintha én írok mindent és főleg, h ez közös malongó lap, mindenkié.

 

A másik könyvet most hallom előszőr, de berakom majd. Persze Csinkkkáé marad az első helyen :-)) ennyi előny jár! Ha van link még könyvekről, akkor várom azt is az emailre.

 

Többiek,

Látom sok mail jött  a lap kiegészítéséhez, kedden 5 utánra tervezem a frissítést, ha meg nem csúszok.

 

MALONGÓ találkozóhoz:

aki hoz laptopot, ha lehet legyen rajta a legfrissebb divx kodek (letoltes.com), mert Neszka-Danidek által készített kisfilmhez az kell. BS Player előny. Köszi.

Előzmény: Bandos (6828)
Napóleonhal Creative Commons License 2004.11.08 0 0 6837

Malongó ügyében mi úgy néz ki, hogy csak egyedül megyek. Tehát most csak 1 fő.

 

Nh.

IT88 Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6836

Mit megnézzük, rögzítjük is és újra meg újra felelevenítjük :-)))

 

IT88

Előzmény: Bogie (6833)
IT88 Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6835

OK, ott lesz!

 

IT88

Előzmény: Kékbálna (6834)
Kékbálna Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6834
Szerintem hozzál! Lapit tudok vinni. A projekt nehezebben megy nekem.
Előzmény: IT88 (6831)
Bogie Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6833
Kalappo, ahhoz nem kell AI, hogy ihletet kapj, sőt csak zavarna, nem tudnál elmélyülni. Cavalcantinak igaza van, keress egy lakatlan szigetet. Vigyél egy kamerát és máris megvan a Survivor és a ValóVilág egyvelege, majd az RTL megveszi tőled, mi meg megnézzük! :)))
Előzmény: kalappo (6830)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6832
kalappo:úgy tudom vannak lakatlan szigetek is a Maldív-szigeteken,kiváló lehetőség az elmélyülésre és új versek írására ,néhány hónap vagy év alatt talán írhatnál egy verseskötetet;-)
Előzmény: kalappo (6830)
IT88 Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6831

Sziasztok,

 

ha kell projektort tudok vinni! (Laptopppal együtt)

 

IT88

Előzmény: Kékbálna (6827)
kalappo Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6830
Szia Bogie!

Akkor most száműzetésbe kell vonuljak???
Esetleg valaki tudná szponzorálni 2 éves kintlétemet?
Nehézbúvárkodást nem vállalnék, lehet, a súlyomnál fogva sem, de halak megfigyelését talán, főleg, ha söröskupát is lehet a víz alá vinni, mint olvastam CsinnnKA-nál, jó a maldív sör.
De a verseimtől akkor sem szabadulnátok, hisz ott is van internet.
Losonczyy!
Az a Dubai-baj csak a rím kedviért volt - ez a poéta pihenője :), azért, hogy már nincs MH, attól a Maldív még létezik, habár lehet, ha valami ügy mellé állok, annak már annyi...

Előzmény: Bogie (6820)
Bandos Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6829

Sziasztok!

 

Beszéltem Sharkpapával, aki megerősítette, hogy ismét szívesen vendégül látja a malongós csapatot.

 

Tehát a korábban már jelzettek szerint, november 13-án, szombaton délután MALONGÓ találkozó! A helyszín Telki, kezdés 15 órakor. Aki a legutóbbi találkozón nem volt, az a helyszín címét, elérhetőségét a 4936-os hozzászólásban megtalálhatja. 

 

Az eddigi jelentkezők:

 

Sharkpapa család, mint házigazda (4 fő?),

CsinnnKA család (3 fő),

Kékbálnáék (1-2 fő),

crx és Gabika (2 fő),

Őszibarack és párja (2 fő),

Gócpoint-ék (2 fő),

Napoleonhal (2 fő),

Neszka (aki most Danidek-et is képviseli), (1 fő),

Jázmin (1 fő)

IT88 (2 fő),

Pitta2 (1-2 fő)

Vivus (2 fő, de még bizonytalan)

Langusta (2 fő)

kalappo (2 fő)

Szöszi (2 fő)

Bandos és Fischelino (2 fő)

 

Pár napig még lehet jelentkezni.

 

Bandos

Előzmény: Bandos (6799)
Bandos Creative Commons License 2004.11.07 0 0 6828

Szia Kékbálna!

 

Ha egyetértesz, és ha crx is egyetért, akkor inkább az új, Malongó-s honlapon lévő szigetlistát kellene belinkelni az "Ott jártak" közé is, mert az frissebb, bővebb, mint a crx régi honlapján lévő infó. Nem hiszem, hogy érdemes lenne két honlapon is párhuzamosan nyomon követni minden változást, bár ennek eldöntésében crx az illetékes.

 

crx, Te hogy gondolod?

 

Bandos

Előzmény: Kékbálna (6826)
Kékbálna Creative Commons License 2004.11.06 0 0 6827
Projektort feltétlenül hozzál! Laptopot viszek én is. :)
Előzmény: Jázmin2004 (6793)
Kékbálna Creative Commons License 2004.11.06 0 0 6826
Megtörtént.
Előzmény: Bandos (6773)
Kékbálna Creative Commons License 2004.11.06 0 0 6825

Szia Bogyó!

 

Hát én például nehéz búvár vagyok. :))

 

A magyar szóhasználatban kissé pongyolán:

 

Könnyűbúvár: Az aki vízalatti légzésre alkalmas készülékkel merült. A teljes készüléket magával viszi. Uszonya, maszkja, légzőkészüléke, jacketje és ha nem a maldívon merül neopren ruhája is van. Ja és persze ólomöve a derekán. Minden filmben ilyenek úszkálnak pl. Cousteau is. A kedvtelési búvárok is ezt a felszerelést használják. Pl. Napoleonhal, Cápeti és én :)

 

Nehéz búvár: A légzést biztosító készüléket nem viszi magával. A levegőt egy csövön - esetleg magas nyomású csövön - kapja a felszínről vagy a vízalatti "bázisról". Uszonya általában nincs. Az ólóm súlyok a lábán illetve a derekán vannak. A hivatásos búvárok használják ezt a szerkót. Nagy mélységekben (tényleg több száz méter) pl olajkutaknál illet tenger alatti telefonvezetékeknél. Nagyon sok pénzt lehet egy ilyen merüléssel keresni. De nem élnek sokáig. :(

 

Szia

 

Kékbálna

Előzmény: Bogyó 2 (6754)
IT88 Creative Commons License 2004.11.06 0 0 6824

Szia Crx,

 

esetleg megtoldhatod a SZigetválasztót, annyival, hogy Sun Island / 2004. Július / IT88 / galéria: http://photos.yahoo.com/zbartha

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: crx (6802)
losonczyy Creative Commons License 2004.11.06 0 0 6823

Szia !

 

Köszi!

 

Mostmár csak holnap, sajna...

 

Losonczyy

Előzmény: Bogyó 2 (6821)
losonczyy Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6822

Kalappo!

 

Lenyűgöztél, pedig ezt nem könnyű!

 

Két ici-pici észrevételem van:

Mivel nem olvastam sosem a Magyar Hírlapot, nem lehetek biztos benne, de mintha nem a Dubai cigizés miatt ment volna tönkre. Lehet, hogy ezt rosszul sejtem?

 

Az utirányt meg az Emirates kijelöli, nem gondolom,  hogy befolyásolni tudnánk, és az a gyönyőrű , hogy pont úgy repdes, ahogy az nekünk jó. (Ha igaz.) 

 

Ha Langusta olvassa a költeményed, remélem megírja a gépindulás kb. időpontját, nehogy csalódni kelljen. Nekünk az este 1o fele éppen jó lenne. Igazítsák a járatot ehhez, és akkor Te is meg leszel elégedve.

 

Szia!

 

 

Los.

Előzmény: kalappo (6814)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6821

No, költők és elemzők, felkészülésképpen a maldív víz alatti világra, mondjuk nézzétek inkább az Animal Planetet, MOST!

 

Vagy holnap 11.30-kor ! Élet az atollon!

Bogie Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6820

Gondoltam, annyi példa van már, hogy tehetségeket életükben nem ismertek fel, később meg ugye milliókat adnak a padlásról előkerülő remekművekért. Hátha, most elejét vehetnénk ennek. Ez esetben is megjelenik a hazájában meg nem értett zseni motívuma, egyfajta önkéntes száműzetés a távoli Maldív szigetekre...

Csak meg ne ártson!

Előzmény: kalappo (6818)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6819
Lehet,hogy fel sem fogtam milyen történelmi eseménynek voltam tanúja,kalappo ezen remekmívű és Apollinaire-i magasságokba emelő versét első alkalommal olvashattuk nyilvánosan biztos,hogy 10 év múlva minden irodalom könyvben bennt fog szerepelni:-) a jövő évi irodalmi Nobel díj várományosa ezek után nem is lehet más mint e nagyszerű hősköltemény (eposz) szerzője,aki reméljük,hogy a Nobel díj átvétele után is emlékezni fog ránk szerény hódolóira a Malongó önképző körre.
Előzmény: Bogie (6816)
kalappo Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6818
Szia Bogie!

Köszönöm neked, hogy a sanyarú sorsú (Maldív szigetekre készülődő) költőt szárnyaid alá veszed, megvéded a karvalytőke támadásától, s egyben a mi Cavalcanti-nknak új perspektívákat mutatsz, költészet-elemzésileg.
Előzmény: Bogie (6816)
kalappo Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6817

Bocsi, de előző levelem végéről lemaradt, hogy poetikus tehetségemhez a részvétnyilvántartásokat a senki_sem_szuletett_malongonak@freedom.hu-ra kérem.
Üdv
kalappo
Előzmény: Cavalcanti (6815)
Bogie Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6816
Lehet, hogy még fel sem fogod, hogy mekkora lehetőség ez, hogy a költőtől magától kérdezheted meg, hogy mit gondolt, amikor e maradandó sorokat írta! Mennyit vesződtünk anno a suliban egy-egy verselemzés során, hogy vajon mire gondolt a költő:)))
Előzmény: Cavalcanti (6815)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6815
A Magyar Hírlapnak mi köze van Maldívhoz?Egy lap megbukott ennyi az egész,jövő héten más névvel újra kezdik ha igaz.
Maldívra kellene költözni és akkor csak Magyarországra járnánk üdülni évente egyszer 1 hétre lehetőleg télen,milyen nagy élmény lenne a befagyott Duna és a síelők a Mátrában;-)
Előzmény: kalappo (6814)
kalappo Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6814
Hát, már csak így tudok gondolkodni:

Meeru dzsungel, mély a víz,
Építeznek, hangya csíp.
Szigetekből csak a SUN,
de Aeroviva tárgytalan.

Cigiszünet Dubaiban,
Magyar Hírlap nagy bajban.

Útirány még nem született
Malongók, Ti segítsetek!
Februárban menni kéne
álmainknak szigetére!!!!!


Előzmény: losonczyy (6813)
losonczyy Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6813

Szia Langusta!

 

Én, mint renitens netező annak ellenére nagyon örültem a nagyon nagybetűs ajánlatodnak, hogy teljesen igaza van a többieknek, mert valóban elolvassuk-én biztosan- valamennyi kisbetűs levélkét is. Akár fontos az nekem, akár nem. Illetve nem fontos nincs is, különben nem olvasnám.

Azért örültem  neki, mert azonnal láttam, hogy a 2 napi olvasatlan között tuti lesz egy érdekes.

 

Még rágódni fogunk az ajánlatodon, mert nem most mennénk, de....

 

A Sun OK, az Emiratesre pedig (talán Bandos) teljesen ráhangolt, úgyhogy ennél nekem nincs jobb ajánlat, kivéve, ha ugyanez olcsóbb.

 

Mivel az időpont nekünk nem túl jó, aért lehet, hogy a dolog elúszik.

....Mi meg majd a Maldívig...

Nem lesz ez esetleg február vége felé is? Arra 1ooo% máris jelentkeznénk!!!!

Mármint nem az úszás!

 

Ha emailt akarsz küldni, ne nekem küldd, mert most nincs normális címem, küldd el a kalappóéra!  Tánnn vele megyünk!??

 

 

Köszi!

 

Losonczyy

 

 

Kalappo!

 

Te mit gondolsz?

 

Előzmény: Langusta (6772)
Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6812

Beírtam Napóleonhalat, Jázmint, Vivust, Dübörgőt, soka63-at.

Dübörgő! Időpontot nem írtál és már nem emlékeztem, ezért rád kerestem, így volt a leggyorsabb.

 

Angaga: Sharkpapa, Napóleonhal (2003 október F), Őszibarack (2003 október F),  Bandos-Fischelino (2002 augusztus F) 
Bandos: Bandos-Fischelino (2003 december-2004 január), Henok (2004 január)
Biyadoo: Bejjus (2001 november, 2004 március), Bogyó (2003 augusztus F), Langusta,  Bandos-Fischelino (2004 augusztus) 

Fesdu: Napóleonhal (2002 október F)
Fihalhohi: Bejjus(2001 november F), Bogyó (2003 augusztus) Vivus (2004 július F)Gócpoint-Mr.Gócpoint (2004 december)
Filitheyo: Sharkpapa
Fun Island: Bandos-Fischelino (2003 augusztus), Bogyó (2003 augusztus F), Henok, soka63 (2004 január-február) Bejjus (2004 március F)
Kandooma: Jázmin (2004 március), Vivus (2004 július)
Kuda Hura(Four Seasons): Sharkpapa
Kuramathi: Napóleonhal (2002 október), Danidek-Neszka (2004 szeptember), Crx-Gabika (2004 szeptember), schmo (2003 október)
Kuredu: Henok
Medhufushi: Sharkpapa
Meeru: Csinnka-Gbriel (2002 január), Kékbálna (2002 február), Neszka-Danidek (2003 május), Crx-Gabika (2003 május), Gócpoint-Mr.Gócpoint (2001 december), Őszibarack (2004 október), schmo (2003 október)
Nika: Sharkpapa
Olhuveli:Henok, Andras D. (2004 január)
Paradise Island: Cloud (2002 július), Kékbálna (2002 február F), Sharkpapa, Gócpoint-Mr.Gócpoint (2001 december F), schmo (2003 október), Őszibarack (2004 október F)
Reethi Beach: Sharkpapa
Rihiveli: Bandos-Fischelino (2002 augusztus F)
Sun Island: Bandos-Fischelino (2002 augusztus), Gócpoint-Mr.Gócpoint (2002 december), Napóleonhal (2003 október), Sharkpapa, Langusta, Henok, Őszibarack (2003 október), IT88 (2004 július)
Velidhoo: Henok
Villivaru: Jázmin (2004 március F), Bejjus (2001 november F, 2004 március), Langusta (2004 március), Bandos-Fischelino (2004 augusztus) Dübörgő (2004 július-augusztus)

Bogyó 2 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6811

Na! Mondtam én, hogy kell egy csapat... Azaz egy honlap! Egy malongós!

 

Nagyon jó a bevezető szöveg amit írtál, teljesen így gondolom én is, úgyhogy helyettem is megírtad, én teljes mértékben azonosulni tudok vele.

Az oszloprendezés tulajdonképpen nem csúszott el, csak nekem kicsit zavaró, hogy nincs két oszlopcím között szünet. De ez nem vészes dolog, csak talán szebb lenne úgy.

A fényképeket úgy értettem, hogy pl. Biyadoo-nál is meg vagyok említve, mert fakultatív kirándulás keretében voltam ott is. Az egy link az soronként igaz, de minden sziget más sorban van, így ha voltam három szigeten, akkor elvileg 3 link mutathat egy -egy albumra.

Egy pontosítás, Csinnka könyve nem az egyetlen magyar nyelvű útikönyv, korábban már beszéltünk Máté Erzsébet Maldívra magyar! c. könyvéről amely egy Sun Island-i nyaralásról szól.

Itt lehet olvasni róla vagy megrendelni.

 

Mi megvettük annak idején, de sajnos már eléggé szétesőben van, nem a legjobb minőségű, de amikor még egy könyv se volt, maldívra éhes emberként azonnal beletettük a kosárba, ha jól emlékszem a szegedi Corában. Nem akarom reklámozni, mert Csinnka könyve sokkal hasznosabb, a vélemények meglehetősen megoszlottak a könyvről, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez is létezik.

Előzmény: crx (6783)
garamka Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6810

De mar igy igen...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nagyutazoka2/my_photos

 

vegere nem kellet volna a pont.

udv

Előzmény: Bogie (6809)
Bogie Creative Commons License 2004.11.05 0 0 6809
Vivus, ez a link nem műxik:((
Előzmény: Vivus (6808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!