Keresés

Részletes keresés

lalá Creative Commons License 2007.01.17 0 0 609
-Van egy kis bökkenő:" A zalaiaknak az internetes honlapon is lehetőségünk van voksolni. "
Előzmény: Derekhegy (608)
Derekhegy Creative Commons License 2007.01.17 0 0 608
Sziasztok!
A segtségeteket kérném a a következőben!

Bizonyára ismeritek a kiváló borászt Bussay Lászlót! Kérlek szavazzatok az alábbi linken az év zalai emberére, hogy olyan kapja ezt a díjat, aki megérdemli!
Szóljatok minél több embernek. Egy IP-ről naponta egyszer lehet. 24.én zárul a szavazás!Hajrá!



http://forum.zalaihirlap.hu/evembere2006/

Előre is köszi!
Flacika Creative Commons License 2007.01.07 0 0 607
Az elrontásról... A most kapható Statio 2003-as, tehát jó évjárat. Kérdés, hogy a 2004-es és 2005-ös milyen lesz, ha lesz. A 2006-os meg biztos legalább olyan jó lesz, mint a 03-as. 3 év múlva meglátjuk!
Előzmény: gertibor (605)
Flacika Creative Commons License 2007.01.07 0 0 606
:)
Előzmény: gertibor (605)
gertibor Creative Commons License 2007.01.07 0 0 605

Kösz. Majd megnézem.

Ma megittam a másik felét és még mindig jó volt.

Remélem nem fogják elrontani, mert tényleg sok drágább bor elbújhat mögötte.

Pár napja kinyitottam egy György-villa CS-t, még szerencse, hogy a végét nem a vendégnek töltöttem.

Nekem van saját célra, saját készítésű, saját szűrésű, saját palackozású borom és 6 évesen sincs semmi alja. 1 baja van, hogy a 6 évesből már csak 1 palack van. Sajna nálunk nem lesznek a borok öregek. Csak mi öregszünk.

Előzmény: Flacika (604)
Flacika Creative Commons License 2007.01.07 0 0 604
Köszi. A Módos Statiot látam azóta is, de nem tudom, melyik Auchanban. Pénteken ugyan voltunk Budaörsön, de ezt a bort nem figyeltem... Egyébként december 9-én, miután Te 5-én megvetted Solymáron az utolsókat, láttam, hogy pótolták. Hogy van-e még nekik? Jó kérdés...
Előzmény: gertibor (603)
gertibor Creative Commons License 2007.01.06 0 0 603

Szia Flacika!

BUÉK mégegyszer.

Dicséretben kell részesülnöd, mert tegnap végre megkóstoltam a Módos féle szekszárdi statio  cuveet, az áráért nagyon jó. Talán épp ezért az utolsó üvegeket hoztam el. Lehet, hogy azóta újból kapható.

Ha látnál valahol, kérlek írd meg.

üdv. gertibor

Flacika Creative Commons License 2007.01.02 0 0 602
Szilveszterre vittem magammal egy üveg Garamvári Lellei Irsai Olivért. A Budai borszalonban vettem 980-ért, 2004-es. Kicsit féltem tőle, hogy esetleg öregedőben, lévén már 2 éves, de NAGYON JÓ VOLT. Rendkívül kellemes, amilyennek egy igazi jó Irsainak leni kell. Emlékeim szerint felveszi a versenyt a Nyakas-félével, amelyik eddig a legjobbnak bizonyult. Másnap este barátaink átjöttek "pótszilveszterezni" (együtt voltunk velük közös ismerősnél, de a lányom itthon bulizott, és maradt némi kaja). Szőke Mátyás 2006-os Irsaija volt terítéken. Ez is jó és jellegzetes, de nekem a Garamvári jobban ízlett!
Flacika Creative Commons License 2007.01.02 0 0 601
Na, már szt hittem, valahol a világ végén laksz... :) Vác nincs messze Budapesttől, meg aztán ott van Dunakeszin az Auchan, meg a fóti CORA sincs tán túl messze. Ermitage a CORA-ban kapható, az Auchanban nem (és ott ráadásul a Bock borok elég drágák...).
Előzmény: fan_fan (599)
Flacika Creative Commons License 2007.01.02 0 0 600

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

 

Flacika

fan_fan Creative Commons License 2006.12.29 0 0 599

Vác, ahol a legszínvonalasabb üzlet a Kaiser's, ott vettem a Royal Cuvée -t is.

Van még Match, de annak borkínálata felér egy természeti katasztrófával.

Ez a szomorú helyzet.

Előzmény: Flacika (598)
Flacika Creative Commons License 2006.12.28 0 0 598
Merre van az a felétek?
Előzmény: fan_fan (595)
lalá Creative Commons License 2006.12.28 0 0 597

A szakértő elmondta: a bizottság meg szeretné teremteni annak feltételeit, hogy az EU-ban helyreálljon a borpiaci egyensúly, és az uniós borok az EU-n kívül is versenyképesebbé váljanak. Ezért a jelenlegi támogatási szint - amely évenként mintegy 1,2 milliárd euró - fenntartása mellett mélyreható változások bevezetését tervezik e területen.

Mikulás Ildikó a reform leglényegesebb elemének azt tartotta, hogy az unió öt év alatt 400 ezer hektárral szeretné csökkenteni a közösség szőlőterületét. A kivágás finanszírozására mintegy 2,4 milliárd eurót szánnak. Emellett változtatnának azon a jelenlegi gyakorlaton is, miszerint a borfelesleget lepárolhatják a termelők. Továbbá engedélyeznék a világban már több helyen elfogadott borelőállítási gyakorlatot, de megtiltanák a cukor hozzáadását a borhoz.

Az agrártárca szakértője külön is beszélt arról, hogy Magyarország nem érdekelt az ültetvénytelepítési jogok jelenlegi rendszerének gyökeres megváltoztatásában. Érdekelt ellenben abban, hogy a telepítési jogokat az eddiginél rugalmasabban lehessen kezelni. Különösen fontos Magyarország számára a szőlőültetvények szerkezet-átalakításának további támogatása.

http://www.fvm.hu/main.php?folderID=1464&articleID=9748&ctag=articlelist&iid=1

-Nem kell még azt a kását enni. Én bízom benne, hogy kis hazánkban, míg a világ világ, lesznek tisztességes szőlőtermesztő polgárok. A férgese meg csak hulljon. Egy dologtól azért tartok. Hogy nem oda kerülnek a pénzek, ahol nem csak az eredményesség számít, hanem a népesség megtartó erő vagy a tájformálás. De ez már nagyon messzire vezet.
Előzmény: zsandár (596)
zsandár Creative Commons License 2006.12.28 0 0 596

Kekük és buék!

 

Mit tudtok erről a tervezetről,mely szerint 8000 eurót/2 milla/ fizetnek a szőlősgazdáknak hektáronként, ha kiírtják a szőlőiket.Ha ez igaz ,nehéz idők jönnek rám,ugyanis én venni szoktam a szőlőt.Felesleges az aggodalom,vagy kezdhetek szőlőt telepíteni a kertben.Az azért mégsem járható út,hogy vegyem a bizonytalan eredetű bort.Az meg ,hogy lemondjak a jó borokról,amelyek valóban szőlőből vannak ,az lehetetlen.

 

 

Nekem szőlő legyen a föld alól is!!/by Virágh elvtárs/

fan_fan Creative Commons License 2006.12.26 0 0 595
Sajnos mifelénk az nem kapható. :-(
Előzmény: Flacika (594)
Flacika Creative Commons License 2006.12.25 0 0 594

Ösmerem. Nekem azonban Bocktól a 2003-as Ermitage jobban bejön. Azt hiszem, itt már számít az egyéni ízlés.

Előzmény: fan_fan (592)
Flacika Creative Commons License 2006.12.25 0 0 593

BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN TOPIKLAKÓNAK!

 

FLACIKA

fan_fan Creative Commons License 2006.12.25 0 0 592

Boldog karácsonyt kívánok a Borbarátoknak !

 

Karácsonyi önajándékom: Bock Royal Cuvée 2001. Ma kóstoltam.  ISTENI !

lalá Creative Commons License 2006.12.25 0 0 591
-BBB!
joskabacsi Creative Commons License 2006.12.24 0 0 590
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
gertibor Creative Commons License 2006.12.19 0 0 589

 

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves

borszerető topicosnak.

Flacika Creative Commons License 2006.12.18 0 0 588
Á, még csak a régi! De a Szőlőskert borai eddig nekem bejöttek. A barátom kóstolta múltkor a fehér Imre Herceg borukat (Zenit - Müller Thurgau, 2006 újbor) és neki nagyon ízlett - pedig ő is elsősorban vörösboros. Nekem a korábbi években amíg Zenit - Sauvignon Blanc volt az Imre H., addig jobban bejött. 1 vagy 2 éve van az új párosítás, nekem a múltkor - tavaly? - nem annyira ízlett, talán a MT miatt.
Előzmény: gertibor (587)
gertibor Creative Commons License 2006.12.18 0 0 587

Bocs, nem figyeltem.

Azt hittem már megint felfedeztél valami újat.

Előzmény: Flacika (585)
Flacika Creative Commons License 2006.12.18 0 0 586
Naná, hogy elszúrtam. Nem 572-es, hanem 574-es hsz!
Előzmény: Flacika (585)
Flacika Creative Commons License 2006.12.18 0 0 585
Auchan (lásd 572-es hsz), dec. 24-ig akciós. Egyébként 900 körül kapható.
Előzmény: gertibor (582)
gertibor Creative Commons License 2006.12.18 0 0 584

A legfontosabb lemaradt, igen ilyesmit vettem, csak valószínűleg nagyobb.

Azonkívül még "dugó luk vésőt" -lehet, hogy nem így hívják- is vettem nekik.

 

Ha tudnál valami hasonló dolgot eladót (persze olcsón) akkor légyszi írd meg.

Előzmény: lalá (577)
gertibor Creative Commons License 2006.12.18 0 0 583

Szia Lalá!

Már megírtam, hogy ők csak "diliből" vették a pincét, bort nem készítenek, szőlőjük sincs. Szerintem megtetszett nekik az a pince, (amit már szintén megírtam, hogy voltunk velük) ami egy szuper kis múzeumnak lett kialakítva.

Így nekik is kellenek ilyen dísztárgyak.

Persze a dugóhúzóimat nem adom, legfeljebb ami duplán van, mert ritkán, de előfordul.

 

 Ismét egy kis izelítő.

Előzmény: lalá (577)
gertibor Creative Commons License 2006.12.18 0 0 582

Hol kapni?

Legközelebbre is be kell szereznem bort.

Előzmény: Flacika (580)
gertibor Creative Commons License 2006.12.18 0 0 581

Szia Flacika!

Az általad javasolt misebort is kénytelen voltam odaadni, a harmadik fajtát (552 hsz)

saját ráérzésre vettem. Én nem tudok olyan szépen írni róla, mint Te, de azt megírhatom, hogy iható bor.

Mostanában nekem nehéz is jó bort ajánlani, mert a saját zweigeltem (ami lehet, hogy nem is az, csak annak adták el) olyan finom, hogy legszivesebben csak azt innám. 9 éve készítek bort, jó szokott lenni, de ilyen finom talán még sosem volt.

Ez most a háklis osztrák barátaimnak is ízlett. Nekik mindig túl savas a borunk.

 

Előzmény: Flacika (579)
Flacika Creative Commons License 2006.12.16 0 0 580

Hali!

 

Ma este ittunk Mátra Hill CF Barrique-ot (2005). Kellemes, nem túl nagy test, de jó illat, az elég hosszú lecsengésben megjön némi tannin, ami egyáltalán nem tolakodó (ennyi kell is), szóval teljességgel iható. Az 589 pénzt igencsak megéri!

Előzmény: gertibor (576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!