Keresés

Részletes keresés

pohikopó Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7871

Én begyújtóst használok. Így alul kereszteben van 4 hasáb fa, középen 1 hasábnyi luk van a fúvókánál. Erre megy keresztben a gyújtós, 2 kis kocka begyújtós, 1előre 1 hátra. Megygyújtom, bekapcsolom a ventit, majd szórok rá fakérget én  is. Hagyom ropogni, hordok oda fát, telepakolom aztán már lehet is zárni az ajtót.

Előzmény: kagura (7870)
kagura Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7870

Igen láttam, hogy vastag hasábokat használsz, ezért kérdeztem meg.

Igen én is úgy tudom, hogy a téli vágású fát sokkal könnyebb száríani, mert eleve kevés benne a nedvesség.

 

Én a begyújtást nem így csinálom. Alfato módszerét követem: telerakom a tűzteret az 50 centisre vágott hasábokkal, ügyelve, hogy a fúvóka átjárható maradjon, majd az ajtónál maradt kis helyen (kb 8-10 cm-res rés) karton papírral és fakéreggel gyújtok be. Egy alkalommal kb egy pizzásdoboz nyolcada és alig egy maréknyi fakéreg fogy el. nagyon gazdaságos. Ha a fúvóka melletti két vékonyabb hasábon rajta van a kéreg, akkor még gyorsabban stabilan ég.

Előzmény: pohikopó (7868)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7869

újabb ámátőr kérdés:

 

a zsírúj kazánnál van valamiféle "bejáratási idő" ?

azaz valamennyi ideig nem szabad fullra pakolni?

bár gondolom az első begyújtásnál úgysem rakja a beüzemelő sem dugig..

pohikopó Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7868

Amúgy én általában mindí téli vágást veszek, mert akkor van a legkevesebb víz a fában, nincs leve stb.

Megveszem hasítva március-április felé, kicsit süti a nap aztán viszem a pincébe, ahogy az időmből telik.

A 75 mázsa fele befér a fatárolóba. A másik fele kint van összepakolva és erős fekete ponyvával letakarva.

Így gyújtok be:

 

 

 

Azánt dugig rakom.

pohikopó Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7867

Én ilyenekkel:

 

 

A lényeg, hogy jól telerakd. A fatelepesnek is ilyen kazán van, ő esküszik a nagyobb hasábokra. Én így szeretem, mert könnyebb maxira paloni.

Előzmény: kagura (7864)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7866

"Ha csak felvágom 45-50 cm hosszúra de nem hasítom most el, akkor lassabban szárad, mint hasítva?"

 

Nemrég mértem :

Tavaszi vágású méteres tölgy

Nyár közepe felé nedvességmérő >43%-ot motatott a közepénél

2 hete ugyan annyi volt még mindig !!  A 2végétől befelé 8cm-re is ugyan annyi !!

 

Vagy hasítod és úgy szárítod

Vagy kuglizod és hasogatod...ha egy nyarat úgy szárad már jó lehet

Előzmény: kagura (7864)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7865

valóban az a legjobb, ha a szakszeres rajz alapján rakatod össze. akkor nincs gond.

igazából őket az érdekli, hogy a kazán körül rendben legyen minden, aztán ha a fűtéskörök, azok vezérlései nem oké, az már a te gondod.

bár aki nálam kint volt, rendes volt, és szólt, hogy az meg az nem biztos hogy okés lesz.

a beüzemelés - bár még nekem is vissza van - már feltételezi az összerakott, feltöltött rendszert.

 

amire kényesek a beüzemelésnél (azaz minden ami a kazán biztonságával összefügg)

- ESBE vagy Laddomat megléte és jó bekötése

- megfelelő méretű tágulási tartály

- vészleeresztő

 

szakszer oldalon egyébként, de a kazán kézikönyvében is benne vannak a leggyakoribb megoldások:

- kazán laddomat-al, puffer nélkül

- kazán esbe-vel, puffer nélkül

- kazán laddomat/esbe puffer bekötéssel

- ua több pufferrel

Előzmény: peter3333 (7861)
kagura Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7864

Pohikopó,

 

Te ilyen vastag hasábokkal tüzelsz?

Én ha nem hasítom kb felébe/negyedébe az ekkora hasábokat, akkor nem megy fel a víz csak kb 70-75 fokra.

vékonyabb hasábokkal viszont jól megy.

DC 22 -ről beszélek.

 

Jut eszembe megkérdezni: Akik több év tapasztalatuk van, azok hogyan tárolják be a fát?

Most akarom megvenni a következő évi adagot. Ha csak felvágom 45-50 cm hosszúra de nem hasítom most el, akkor lassabban szárad, mint hasítva?

 

Köszi

Előzmény: pohikopó (7838)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7863

http://benat-atmos.sk/hu/products/kotly-na-drevo

árlista legalul

 

"lehet kérni hogy csináljanak rajzot"

Nézd milyen kedvesek

http://www.szakszer.hu/javasolt-bekotes

 

A több mint 50eFt-os Honeyweel V135+T100R helyett rakhatsz ESBE VTA......-t is!  17eFt !

 

És ajánlom a pufferes topik átolvasásást is !!

Sok jó ötlet van ott is.

 

Előzmény: peter3333 (7861)
peter3333 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7862

Egy ilyennek nagyon örülnék.

Tényleg hasznos lenne!

Előzmény: Biga Cubensis (7860)
peter3333 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7861

Köszönöm a válaszokat!

Vásárlással kapcsolatban a Gbelce -ről most hallok először.

Én itthoni beszerzésre gondoltam itt is vannak jókora külömbségek.

A rendszert nulláról kellene öszerakni vagy esetleg olyat lehet kérni hogy csináljanak rajzot mit hova kell rakni valaki öszerakja és utánna ők beüzemelik?

Előzmény: joevagyok68 (7855)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7860

csinálhatnánk egy költségvetést, ha már egyre többen túl vagyunk rajta...

összeszámolom, mennyit fizettem az egészért.

csak figyelmeztetésképpen a vásárlás előtt állóknak.. merthogy a kész rendszerben a kazán ára úgy tűnik, a legkevesebb költség :)

t.zsolti Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7859

valahol a nyírségben hirdettek még nyár elején, csak nem azt vetted meg?

 

megnézem , valami hasonlón én is agyalok.

ez a faelgázosító név elég megtévesztő, mivel a fa 80%-ban gáz formájában ég el így minden kazán az, csak azt a gázt elégetve engeded ki a kéményen vagy nem és akkor inkább faszenet készítesz

amikben lefelé ég a tűz az sokkal jobban beállítható egy állandó levegőmennyiséghez és ebből adódik a gazdaságossága, csak nem értem miért kerül a 2-3 szorosába, hiszen már lehet lemezkazánt venni 150000-ért ( jópofa vagyok én is 220-ért vettem )

Előzmény: joevagyok68 (7852)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7858

sajna nem mértem meg mennyivel tudtam felfűteni a pufit, de ha azt akartam hogy melegedjen 600-700 fokos fűstgázt engedtem ki 7-8 órán keresztül, nem ezen a barátságos télen de szeptembertől decemberig elfűtöttem EGY TÁTRA FÁT, igaz ömleszve volt, de ugy egy jó furikkal biztosan naponta.

mostról tudok nyilatkozni- 37KG 2 éves bükkfa, pufi 20-ról 94-re kb4óra, és utánna a pufit kizárva lekeringtetem a kazán vizét ( mivel legalább 100L 94fokos víz ) és a mostani időjárás mellett 1.5 nap. persze mínusz 10 vagy az alatt naponta kell begyujtani

Előzmény: tigronca (7848)
votinka Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7857

A kazán vásárlással én is így jártam.

Felhívtam a forgalmazót(a másikat), mondott egy árat, + a szállítást is nekem kellett volna megoldanom kb 200km.

Találtam egy Dombóvári céget, webáruházon keresztül 30 ezerrel olcsóbban megkaptam és ezen az áron házhoz is hozták, hozzá sem kellett nyúlnom.

 

Előzmény: Biga Cubensis (7856)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7856

a kézikönyv táblázata szerint DC18-hoz 1000l, DC22-höz 1000-1500l dukál és így mennek felfelé.

nos, árak...

én megjártam Glebcét (írtam is róla), ott például a jó ár akkor érvényes az Atmosokra, ha mindent ott veszel, puffertől az ESBÉ-ig. (oda is van írva, hogy csomagár)

illetve vehetsz Attack-ot, most ott az a menő :)

 

nem egészen értem én sem az itthoni Atmos árképzést. még Magyarországon belül is 50-60e eltérés lehet.

én Érden vettem, kb 50e-el olcsóbban.

aztán később kiderült, hogy az érdi cég is a Szakszertől szerez be. akkor hogy csinálják? rajtuk maradt? nem tudom... 

a másik furcsaság, hogy a Szakszernél pl. nem volt puffer raktáron, 2-3 hetet kellett volna rá várni, míg például az érdi cégnél volt. a fene sem érti.

a beüzemelés például drágább, ha nem tőlük vetted, de nem sokkal.

elvileg a glebcei úr is kijön és 100eur-ért üzemel be, az is kb a szakszeres beüzemelés árában van, de az eur miatt most pár ezerrel mégis több.

én sokat vacilláltam, de végül maradt a magyar vásárlás.

Előzmény: peter3333 (7854)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7855

Vigyázz olvassák a fórumot (szakszer)!   :-))

Legalábbis régen olvasták....

 

Nem kell kicentizni a puffert.

Nekem DC22S-hez van 970liter, de örülnék még 500liternek! Vagy inkább 1000-nek ?

 

10évesről már olvastam...

Azt a beton/samott betétet kellett cserélni benne,

 

"5 perces googlizásal is súlyos tízezrekkel komplet akár egy százassal is megrövidíthető"

Gbelce ??

Erre mindig az a válaszkérdés, "és a garancia".....mármint az itt jelenlevő "forgalmazó/beüzemelőktől"....

 

"vajon menyivel kérnek többet ha hozott anyagból kell dolgozniuk?"

Mármint nulláról összerakni a rendszert, vagy csak beüzemelni ?

 

Menj be..kélrdezd meg.!   :-))

 

 

Előzmény: peter3333 (7854)
peter3333 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7854

Sziasztok!

Én még csak tervezem a Faelgázosító kazán beszerzését de lenne egy pár kérdésem.

Kértem ajánlatot a Szakszertől és kaptam is amiben Atmos DC18 ast ajánlanak az 1000l es pufferhez nem kicsi ez? csak mert itt mindenki 22-25 KW os kazánokkal rendelkezik hasonló méretű pufferhez. Persze nem kételkedem az ajánlat szakszerűségében mert ott minden adatot meg kellett adni a házról de azért biztos ami biztos megkérdezem az itteni Szakembereket is. :-)

A másik dolog. Van valakinek tapasztalata idősebb Atmos kazánokról? olyan 5éves vagy afeletti valami tipushiba vagy mi romolhat el menyire tartós mi az amit idővel biztos ki kell cserélni és hogy az menyibe kerül stb...

És még egy dolog. A Szakszeres ajánlat már egy 5 perces googlizásal is súlyos tízezrekkel komplet akár egy százassal is megrövidíthető ha máshonnan szerzem be a cuccokat de vajon menyivel kérnek többet ha hozott anyagból kell dolgozniuk?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv

Werghaust

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7853

Nem kaptál használatit hozzá ?

 

"egyenesen be lehet kötni a kéménybe"

Nem lehet ...úgy kell ! Vagy kéne ha lehet..  :-))

 

Használati szerint 50cm-t "kell" elhagyni.

Angol nyelvű 16.oldala!

HA szemben állsz vele, akkor

balról :20cm

jobbról: 50cm

mögötte: 50cm

 

 

 

Előzmény: KisIgri (7845)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7852

Én az 1hónapot használt DC22S-t vettem 280-ért tavasszal, ajándék regulus szeleppel :-))

 

Keress rá tibcsi42 hozzászólásaira.

Szerintem neki is lignotherm kazánja van.

Ez az a kazán amit szintén " faelgázosítónak" mond a gyártója ?

Tubcsi gyártott rá motoros primer-szekunder huzatszabályzót.....sokat javított a hatásfokán...

 

Előzmény: t.zsolti (7843)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7851

Bekötésről rajz esetleg?

Anélkül nehéz bármit is....

Előzmény: matyi976 (7825)
pohikopó Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7850

Persze, megértem, én sem vagyok agyon fizetve és adózok is rendesen. Mi a ház szigeteleéséről és még sok másról lemondtunk a fagáz miatt, de megérte. A szigetelést majd megcsinálom később, kazánt és szerelvényeket utólag átalakítgatni többe kerül és nehezebb is.

Előzmény: t.zsolti (7846)
pohikopó Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7849

Egyenesen beleviheted, minél kevesebb a "kanyar" idom annál jobb. Mögötte hagyj el 1 métert legalább, mert különben sírni fogsz tísztításkor, hogy nem férsz oda az alsó tisztító panaelhez  ;)

Előzmény: KisIgri (7845)
tigronca Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7848

És ebbe mennyivel öntessz kevesebbet?

Előzmény: t.zsolti (7847)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7847

megbánom, folyamatosan, de kompromisszum volt a vinyisztó-t le kellett cserélni ( ugyan mindent kibír de ezért önteni kell bele a tüzellőt

és amit igazán vennék az a vigas 25 szívó ventillátorral, mert állítólag az figyeli a füstgáz hőfokot is,míg a hasonló kategória egyike sem

Előzmény: pohikopó (7844)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7846

még lehe hogy jövőre eladom a szomszédomnak, és benevezek egy fagázra, persze HA a politikusaink nem állandóan a bérből és fizetésből élőkkel akarnák megfizzettetni az utóbbi 20 év elcseszett döntéseit.

ismered a boney-m eggyüttes mani-mani-mani címő dalát?

Előzmény: pohikopó (7844)
KisIgri Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7845

Sziasztok!

A faelgázosítók (Atmos DC 25) füstcsövét egyenesen be lehet

kötni a kéménybe,vagy kell bele két idom és egy függőleges

elhúzás?

A hely szűke miatt kérdezem,mert így kisebb lenne a falelállás...

A kazán mélysége kb.:1m.  mennyi helyet illő mögötte hagyni?

Vagy a mögötte való optimális távolságba már belefér a két idom?

pohikopó Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7844

Megbánod majd, de most már mindegy. Nekem most is elment tegnap reggel 8-9-től ma délután 17 óráig.

Előzmény: t.zsolti (7843)
t.zsolti Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7843

köszi a választ, akkor nem sokkal fogyaszt többet csak a foglalkozás több, meg kellett volna még hozzá vagy 300000, nem volt "kedvem"

Előzmény: pohikopó (7838)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.20 0 0 7842

Kár, hogy besértődtél. De ilyen haszontalan dologgal foglalkozni, kész idő pocsékolás. Mellesleg én sokszor válaszolni és csak nagyon ritkán kérdezni szoktam.

Előzmény: igipower (7841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!