Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.03 0 0 11162

nincs bíróság, "elveszítem" a jogot hogyha 3 évig nem fizetem a fenntartási díjat.

azaz nulláért megveszik, ez a legolcsóbb szabadulás (van még hátra vagy 90 év).

én eldöntöttem hogy nem fizetek egy fityinget sem.

egy időben bíztam abban hogy az oroszok megvesznek mindent, de egy picit lelankadt az érdeklődésük ahogy nem megy olyan jól nekik.

úgyhogy nem látok más kiutat mint amit írtam.

(voltam már kb 5 céggel beszélgetni aki tudta a tutit (olyan napi 1x kb csörög mind a mai napig a telefon, hogy ők majd megoldják:)

az az 5 cég is olyan simlis volt, hogy kb börtönben lenne a helye az összes emberüknek.

de már erősen figyelek, többet nem játsszuk ezt el.

nem kell fizetni, aztán elbuktam, aztán béke van és nyugalom.

Előzmény: vidi313 (11161)
vidi313 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11161

"hozzátartozik hogy az örökösödés kapcsán is minősíthetetlenül rugalmatlan volt a cég (dobogómajor).

egy szerencséje hogy nem ér annyit az egész hogy balhézzak."

 

Ezt Te tudod, de szerintem meg ér annyit hogy balhézzál!

Ezt majd akkor fogod megtapasztalni, ha egy esetleges fenntartási díj nemfizetés következtében bíróságra adnak, (mert a pofátlanságnak nincs határa!) és bírósági úton kerül majd behajtásra, meg ügyvédi költség, bírósági költség, utazási költség, időkiesés terhel pluszban. Hacsak, nem áll fenn amiről korábban beszéltem (szarvashiba a szerződésben).

Az, hogy rugalmatlanok voltak, jó eséllyel lehet feltételezni, nem bénaságból tették, hanem előre megfontolt önös céllal. Volt módom megtapasztalni ezt a "rugalmatlanságot" tizen éven keresztül.

Előzmény: Törölt nick (11159)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11160

nyilván nem lehet őket ezzel perelni, mert akkor híre lenne hogy így lehet megszabadulni. nincs hír, nincs remény.

 

Előzmény: icipicicsipa (11158)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11159

nem vagyok jogász. tudomásul vettem hogy át lettem (illetve én örököltem a jogot), azaz a szülök át lettek verve.

buktam már nagyobbat is, teszek rá nagy ívben. nem fizetem a taksát, nem nyaralok, aztán majd elkobozzák azt végre nyugi lesz.

az egyébként hogy évente mondjuk 2x kifestenek egy 40 nm-es szobát és beszednek ezért 600 e Huf-ot, az mi ha nem túlszámlázás?:)

hozzátartozik hogy az örökösödés kapcsán is minősíthetetlenül rugalmatlan volt a cég (dobogómajor).

egy szerencséje hogy nem ér annyit az egész hogy balhézzak.

de azt komolyan csodálom hogy senki sem morog olyan hangosan hogy az országosan hallható lenne.

Előzmény: icipicicsipa (11158)
icipicicsipa Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11158

"az a pénz amit fenntartási díjként befizetnek az üdülő emberek"

 

Mit takar a fenntartási díj a szerződés szerint?

Teljesül-e ez maradandóan a fenntartási díj ellenében?

Ha nem megfelelően kielégítő a fenntartási díj ellenében lévő ellenszolgáltatás, lehet-e szerződésszegéssel vádolni őket, így szerződést bontani?

 

Előzmény: Törölt nick (11155)
Jahno Creative Commons License 2015.08.02 -1 0 11157

Abban Neked mi lenne a jó, ha lemondasz de kapsz egy másikat?

Előzmény: maxell12 (11156)
maxell12 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11156

Sziasztok, tud valaki valamit a TMR-CLTG Kft-ről? Azt ígérte ha lemondok az üdülési hetemről a Club Unicumnál, és hozzájárulok és meghatalmazom az értékesítés során nevemben eljárjon és az adásvételi szerződést aláírja és a vételárat átvegye, abból nem tartok igényt az összegre mert az jóváírásra kerülne egy másik üdülési jog megvételénél, ami a Füredi Club Balatonfüred-en lenne (15 éves). Szerintetek akkor a Club Unicumostól ami 99 éves, megszabadulnék és csak egy üdülési jogom maradna vagy kettő lesz belőle? Megint egy átverés?

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11155

http://www.lightinthebarter.hu/index.php?ref=cegadatok

 

nem biztos hogy kamu, nyilván lehet igazi is a vágyuk hogy vegyenek jogot:)

annyi biztos, hogy én mondtam hogy céggel helyből nem tárgyalok (ők kezdték hogy VALAKI meg akarja venni).

mondtam hogy akkor az a valaki kell, de céggel nem. 

majd időpontegyeztetésbe kezdtünk és tényleg nem érek rá, pattintgattam az időpontokat össze-vissza, majd eszembe jutott hogy akkor sem és akkor mégodébb.

és az a VALAKI az mindig ráér ott lenni:)

 

én mondjuk lemondom, biztos ami tuti, úgyhogy sajnos nem fogom tudni első kézből megmondani hogy mi a trükk.

de szerintem valami van, mert ezek a jogok csak egyszer eladhatóak, nem érnek ezek a hetek semmit se.

 

egyébként igen rá lehetne mászni ezekre a kutyaütőkre. az a pénz amit fenntartási díjként befizetnek az üdülő emberek az igen vastag nyereséggel bír számukra. és amikor egyszer megnéztem, lazán nullszaldósak a cégek.

 

 

 

Előzmény: Prof63 (11154)
Prof63 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11154

Én ennél konkrétabb információkra gondoltam... Szerintem ennyi alapján még korainak tűnik kimondani, hogy kamu. Tud valaki ennél többet?

Előzmény: Törölt nick (11151)
vidi313 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11153

A részvények körül van, ott kell kutakodnod. Meg kell nézni, mi az az "elsőbbségi részvény", és hogy elhallgattak e ez ügyben valamit, vagyis a fennálló rendelkezések szelemében cselekedtek e ez ügyben? Mert ha nem, akkor ez már rosszhiszeműség!

Előzmény: MD911 (11152)
MD911 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11152

Megírnád mi az a szarvashiba? Nekem is 2000-es szerződésem van az abbáziával. Hátha meg tudnám őket szorongatni.

Előzmény: vidi313 (11146)
Kiss Pál21 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 11150

Köszönöm Vidi313-nak és JGab-nak a válaszokat.

 

Viszonylag későn kötöttem a szerződést , már gondolom akkora elég kiműveltek lehettek a jogászaik az Abbáziának, így nem lesz egyszerű szarvashibát találni.

Előzmény: vidi313 (11146)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11149

egyébként érdemes csak simán a gugliba beírni a nevét.... :))))

 

 

Előzmény: emil777 (11143)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11148

Hogy micsoda meglepetések vannak! ;-)))

 

A csillagok véletlen együttállása... :-D

Előzmény: emil777 (11143)
JGab Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11147

Írd be itt a keresőbe, hogy Abbázia.

Többen írnak vmi Abbáziás alapítványról, amink fel lehet ajánlani a jogot.

Ennek érdemes lehet utána nézni, talán működik.

Előzmény: Kiss Pál21 (11144)
vidi313 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11146

"Jogszerű  az hogy szerződés módosítással csökkenthető csak  10 évre  a "futamidő"- jelentős többlet költség mellett?"

 

Jogszerű, ha belemégy és elfogadod a feltételeiket, illetve kölcsönösen kialkudott feltételek mellett módosítjátok a meglévő szerződést.

 

Annál olcsóbb megoldás csak akkor létezik, ha jól átnézed a jelenleg is érvényes alapszerződésedet, és találsz benne olyan pontokat, amire egy estleges per alkalmával tudsz hivatkozni, mint szándékos elhallgatás, szándékos félrevezetés, azaz rosszhiszeműség. Ez esetben nem adnak a bíróságra, pl. fenntartási díj nem fizetése esetén, hanem küldik helyette a szerződés megszüntető határozatot. Azért nem adnak bíróságra, mert akkor jól járnál, mert a rosszhiszemű szerződés az semmis. Tehát visszajárt volna a pénz.

Az ezredfordulón kötött szerződésemben bizony volt szarvashiba, hogy aztán ez véletlenül történt így, vagy rendszerességgel mulasztottak abban az időben, nem tudom, de egy esetleges per esetén kijátszottam volna. Ennek hangot is adtam annak idején a fórumokon, amit ők is olvasnak. Számomra már nem anyagi kérdés volt a megszabadulás a TS-től, hanem elvi, így aztán küldték a szerződés megszüntető határozatot. Pénz így semmi nem járt vissza, de legalább megszabadultam a TS-től.

Előzmény: Kiss Pál21 (11144)
JGab Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11145

szép találat :)

 

Ez a békéltető testület kb annyit ér, mint múmiának a pacemaker.

A panaszosnak előírtak némi feladatot. A pénz zsebrevágója meg mossa kezeit.

Előzmény: emil777 (11143)
Kiss Pál21 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11144

Sziasztok!

 

Tud valaki megoldást arra hogyan lehet egy Abáziás 99 éves üdülési jogtól (vagy inkább kötelezettségtől) megszabadulni költség nélkúl?

 

Jogszerű  az hogy szerződés módosítással csökkenthető csak  10 évre  a "futamidő"- jelentős többlet költség mellett?

 

emil777 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11143

Hello

 

Nézd meg a Cégjegyzékben  ezt a céget. Szerintem sokat elmond az email cím: ***@freemail.hu :)

 

Ha minden kötél szakad, ne nekik add a pénzt. hanem rakd egy ügyvédi letéti számlára

(szerintem ez baromira nem fog tetszeni nekik, mivel így nagyon nehezen tudnának lelépni a pénzzel)

 

Javaslom, a fentebb említett Cégjegyzékben nézd meg az ügyvezető nevét (nem írom ide, mert akkor a moderátor kitörölheti :) )
Hasonlítsd össze az ott talált nevet az ebben a cikkben találhatóval...

és nezd meg ezt is :)

 

 Emil

 

p.s.: mire a végére értem, hát nem kiderült megint, hogy átverés :)

Előzmény: Zébé41 (11133)
vidi313 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11142

"...de még soha senkiét nem adták el."

 

Az enyémet majdnem sikerült. :DDDD

Aztán lehiggadtan, logikai sorrendben elemezve helyzetet rájöttem, még így is jobban jártam, mintha megköttetett volna az adás-vételi szerződés. :DDDD

Veszett fejsze nyele az egész!

Erről korábban már írtam legutóbb itt, de főként a többi, időközben törölt topikokban.

Előzmény: ásítósmacska (11141)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11141

Egyébként bárki tud olyanról, hogy ilyen (továbbértékesítéssel foglalkozó) cég adott volna el üdülési jogokat?

 

 

Több éve olvasom ezt a topikot (meg a másik 4-5-öt (pl. az utazás alfórumon), amik időközben törlésre kerültek), de még soha senkiét nem adták el.

Viszont lehúztak néhány embert további pénzekkel, ill. nyakukba varrtak egy második üdülési jogot is, némi csellel. :(((((

 

 

Előzmény: Zébé41 (11139)
JGab Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11140

Nem valószínűleg döntöttél jól, hanem egészen biztosan.

Nav által regisztrált, borítékba zárt foglaló...

 

Hosszú évek alatt nem járt erre senki, akinek eladták volna a jogát.

Teljesen felesleges ilyen cégekhez eljárkálni.

Előzmény: Zébé41 (11139)
Zébé41 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11139

Az a NAV-os dolog így utólag tényleg nagyon érdekes, de akkor ott sajnos nem kérdeztem rá. Az, hogy foglalót kértek, azzal indokolták, hogy ha közben elállok az eladástól, akkor ők nem tudják teljesíteni időben ( a tervezett adás-vétel október 08.) a német felé az ígért 9 eladást és akkor nekik "kötbért" kell fizetniük. Természetesen a német is "kötbért" fizet, ha ő áll el a vételtől. Egyébként azt is mondta, hogy minden járulékos költséget (fordítás, közjegyzői díj) a cég fizet és az általam történő elállás esetén ők ezeket is buknák, ezért is szükséges a foglaló. Így utólag belegondolva tényleg kissé abszurd, hogy az eladótól foglalót kérnek, de a több éve ezzel foglalkozó üzletkötő szájából akkor még ez is hihetőnek hangzott. Egyébként nem írtam alá semmilyen előszerződést bár az úriember készségesen jelezte, hogy a irodaházuk alatt több banknak van automatája, ahol fel lehet venni a kért pénzösszeget. Mikor eljöttem még egy kicsit agyaltam az egészen és egy kis megerősítést vártam tőletek, hogy jól döntöttem. Ezt meg is kaptam:)

Egyébként bárki tud olyanról, hogy ilyen (továbbértékesítéssel foglalkozó) cég adott volna el üdülési jogokat?

Köszönöm a hozzászólásokat és a megerősítést, hogy valószínűleg jól döntöttem.   

ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11138

Hozzon hivatkozást erről a "NAV jegyezné be" menetéről, mert nem értjük, de érdekelne, hogy akkor a NAVtól jön oda valaki, elviszi a borítékot, szerződést, majd A vagy B feltétel esetén annak adják oda?

 

 

Ez egy orbitális KAMU szerintem is! :))

 

A NAV ilyesmivel nem foglalkozik!

 

Parasztvakítás a köbön.

Kb. mint mikor az 5-10x-es áron árult mlm-es cuccokhoz hozzáköltik, hogy a NASA számára lett kifejlesztve a fazék anyaga, vagy a fogkrém....

 

LOL

Előzmény: Jahno (11134)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11137

szerintem direkt alkalmaznak olyan kifejezéseket/díjtételeket, hogy ne vonatkozzanak rá az ingatlanbizniszben szokásos szabályok.

 

Kutya legyek, ha nem így lesz!

 

:)

Előzmény: Replay (11136)
Replay Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11136

Olyant még nem is hallottam, hogy egy eladási ügyletnél az eladó fizessen foglalót.

A foglalási díj nem ugyanazt jelenti, mint a foglaló. Foglalóról beszéltek, de az előszerződésbe már mint foglalási díj került? Mi van még beleírva az előszerződésben, kinek fizeted a foglalási díjat és milyen jogcímen? 

Előzmény: Zébé41 (11133)
ásítósmacska Creative Commons License 2015.07.27 0 1 11135

Ez az egész német vonal csak a mézesmadzag! EGy szavukat se hidd el!

 

Nem fogsz visszakapni semmit, csak lehúznak a 95ezerrel!

 

 

Előzmény: Zébé41 (11133)
Jahno Creative Commons License 2015.07.27 -1 0 11134

Ügyvédi letétről már hallottam, de ilyen NAVos mókát belekavarni olyan, mint amikor Nigériába kellene postáznoma  csomagot és természetesen a vámos előtt fogja kibontani, ez igazolja a banknak, hogy kifizethetik a díjat. Hóóógyne.

 

Hozzon hivatkozást erről a "NAV jegyezné be" menetéről, mert nem értjük, de érdekelne, hogy akkor a NAVtól jön oda valaki, elviszi a borítékot, szerződést, majd A vagy B feltétel esetén annak adják oda? Miért baszakodunk borítékkal, miért nem utalás? Ennek az eljárásnak mennyi a költsége? Feltenném a kérdés, mégse azzal indítsunk, hogy mekkora kamu már.

Előzmény: Zébé41 (11133)
Replay Creative Commons License 2015.07.23 0 0 11132

"Az üdülőhasználati jogok másodlagos értékesítésével kapcsolatban a Gazdasági Versenyhivatal az elmúlt években több (pl. VJ/114/2010. - Holiday Club Hungary Kft., VJ/41/2013. Resort Club Hungary Kft. és VJ/20/2014. – Euro Benefit Kft., VJ/77/2014. Safe Time International Kft., VJ/92/2014. Klubpont Kft., VJ/94/2014. Online Resorts International Kft., VJ/95/2014. Online Resorts Kft.) versenyfelügyeleti eljárást indított, melyekből az első két helyen említett ügy már – jogsértés megállapítása mellett - lezárult, további öt ügy pedig még folyamatban van. ."

 

 

Előzmény: Replay (11131)
Replay Creative Commons License 2015.07.23 0 0 11131

Az említett cégek közül melyikben vagy érdekelt?

Előzmény: szabójoe__1951 (11130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!