Keresés

Részletes keresés

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.27 0 0 174696

 

Volt a kerti tavunkban hat béka. Akkora lármát csaptak hogy éjjel nem tudtam aludni, nappal meg nyugtalan voltam tőlük. Mivel nem ölök ha nem muszály, elhatároztam hogy hálóval kifogon őket. Így is történt, egy kis ügyeskedéssel sorba a hálóba akadtak, onnan meg a szomszéd kertjébe,...:)),..ott nagy medence van, majd jól érzik magukat.
Egy kivételével mind meglett. A hatodik annyira ravasz volt hogy nem tudtam a közelébe fèrkőzni. Minden cselt bevetettem de hiába.

 

 

Eszembe jutott hogy van egy régi távcsöves légpuska, előhalásztam, kiglancoltam, beállítottam. Sokáig lestem a hatodikat.
A figyelmem meghozta gyümölcsét,.....megláttam...lecsaptam rá. "Megvagy Gonosz! A harcnak vége: Énrám az úton nem találsz." ...kipurcant. Ujra nyugodt lettem.

 

Aztán idővel az öt béka visszaszivárgott a tóba, de már nem zavart, se a látványuk, se a hangjuk...belül volt a lárma........

 

Amida Creative Commons License 2018.05.27 0 0 174695

 A szándék minősége lehet. Valóban láthatatlan.

Előzmény: Tiszta tudat (174692)
Amida Creative Commons License 2018.05.27 0 0 174694

A Buddha nem beszélt bűnről és nem beszélt bűnösről. Egyszerűen azért nem mert minden állandótlan. A bűn egy pillanatig van és a bűnös is ... aztán már egy újraszületett van.

Ez filozófiai kérdés, és nem megy szembe a Joggal.

 

Valóban ez a helyzet:

   Semmi sem mondja már, hogy én,

   Nem mondják semmiről: enyém.

   Megvagy Gonosz? A harcnak vége;

   Énrám az úton nem találsz."

 

 

 

Előzmény: ferenc5940 (174693)
ferenc5940 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 174693

"Míg minden azt harsogja: én,

   S mindenről azt mondják: enyém,

   Szíved "én" tartja megszállva,

   S előlem el nem menekülsz!

 

   Semmi sem mondja már, hogy én,

   Nem mondják semmiről: enyém.

   Megvagy Gonosz? A harcnak vége;

   Énrám az úton nem találsz."

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.26 0 0 174692

 

Mi a gonoszság? Nem látok ilyent!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.26 0 0 174691

na pont erre a magas erkölcsű életre gondoltam a buddhizmusban amit ide írtál.

tehát a helytelen cselekvés mennyire zavar titeket? mennyit engedtek meg?

mert ti még nem vagytok megvilágosultak

persze nem kötelező buddhistáknak lenni

Előzmény: hizi (174690)
hizi Creative Commons License 2018.05.26 0 0 174690


"Valaki vágy által hajtva követ el gonoszságot. Valaki harag hatására követ el gonoszságot. Valaki tudatlanságból tesz gonoszságot. Valaki félelemtől hajtva tesz gonoszságot.

De amennyiben egy nemes tanítványt nem vezérel vágy, harag, tudatlanság és félelem, nem követ el gonoszságot."

DN 31 Sīgālovāda Sutta

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.23 0 0 174689

 

Köszi Amida.

 

namaszte.

 

 

 

Előzmény: Amida (174688)
Amida Creative Commons License 2018.05.23 0 0 174688

TiTu  .... nyugalom és éberség.

 

A zen mozzanatot a képben? Vagy önmagadat látod a képben, ... mert ez a zen mozzanat.

Az álommal kapcsolatban már írtam, ha nem akarod elfelejteni később mikor több szükséged lehet rá ha úgy érzed nehéz döntés előtt áll ... plédául, mert az álomból megtudhatod amire képe vagy, vagyis a korlátaidat, lehetőségeidet akkor minden reggel írd le ... majd látni fogod, hogy a bejezések egyre hosszabbak lesznek pedig nem az álom hossza változik. Freud és a sarlatánok álomelemzéseit pedig kerüld el.

Amit tudni kell a részletek azért fontosak mert minen te vagy az álomban A rendező a koreográfus, a szereplő vagy szereplók - beleértve az állatokat is - és minden éllettelen tárgy. Ennek a naplónak a kezelée Jung tanításai alapján kezelhetők és garantáltan a legmélyebb ősi - örökölt - tudattalan tartalmából érkezik.

Szóval ez lesz a satguru ... mert minden te vagy

 

Rajtad kivül, barátok lehetnek és olyanok akikkel kellemes kommunikálni, de segítőid nincsenek, rajtad kivül. Amikor készen állsz a satguru megjelenik(benned). Ebből jön a közismert tanítás, amikor a tanítvány, a tanult nemes eléri azt a szintet, akkor a mester megjelenik. Önvalód lesz önmagad mestere valódi önvalód ébredezése okán akár a történelmi Buddha esetében is megtörtént.

 

namaszte

Előzmény: Tiszta tudat (174685)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.22 0 0 174687

 

 

Álmomban válaszokat kaptam, nem szavak ùtján jöttek de megértettem mindent amit ébren lehetetlen elképzelni,...ébredéskor  törlődött, csak egy jó érzés maradt bennem, az a tudat hogy van valami ami örök. Szerintem létrejött ez a kapcsolat avval, nem álom volt.

Előzmény: Amida (174680)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.22 0 0 174686

 

.....a képben, ....nézem és ott vagyok benne....

 

Namaszte.

 

Előzmény: Tiszta tudat (174685)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.22 0 0 174685

Egy kép mennyivel többet mond ezer szónál!

 

Örülök hogy felraktad ezt a képét. Valamikor sokat foglalkoztam festészettel, akartam valamit létrehozni ami örök, ami fennmarad belőlem. Most meg itt vagyok a Buddha közelében.

 

Vincent miután levágta a fülét, egy prostituâltnak ajándékozta.

 

Köszi az olvasnivalót,...már elkezdtem....:)

 

Ez meg én ajándékom. A Zen mozzanatot látom benne.

 

 

 

Előzmény: Amida (174679)
hizi Creative Commons License 2018.05.22 0 0 174684

a lényeg:  A múlt halott, a jövő csak egy álom. Talán jó álom, talán rossz, de akkor is csak egy álom. Ha minden gondolkodást elvágsz, múlt és jövő ugyanaz.
(– ez az örökkévalóság....de az elméd hívhatja az életnek is.)

hizi Creative Commons License 2018.05.22 0 0 174683

A buddhizmusnak van egy nagyon radikális tanítása: csak ez a pillanat van, nincs semmiféle folyamat.

 

Mindig a pillanatban vagy, csak azt gondolod, hogy ez nem így van. Ennyi az egész.

 

A buddhizmus azt tanítja, a múlt halott, a jövő csak egy álom. Talán jó álom, talán rossz, de akkor is csak egy álom. Ha minden gondolkodást elvágsz, múlt és jövő ugyanaz.

 

Azt is jelenti, hogy soha nem tudod a buddhizmust gyakorolni. Egyszerűen lehetetlen...mert ez nem gyakorlat – ez az örökkévalóság....de az elméd hívhatja az életnek is.

 

hizi Creative Commons License 2018.05.22 0 0 174682

Zöld Tara és Gyógyító Buddha napja van ma.
📅 2018. május 22., kedd

A tibeti holdhónap 8. napja. Ezen a napon minden pozitív és negatív cselekedet 100-szor szorzódik!

hizi Creative Commons License 2018.05.22 0 0 174681

A meditáció annak fölfedezése, hogy az élet lényegét mindig a jelen pillanatban érhetjük el.

~ Alan W. Watts (1915-1973)

Amida Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174680

Tathágata Elképzelhetetlen Állapota.

Amida Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174679

 

 

.... szóval bazira remélem, ez a múlt és haláltalan.

http://inaplo.hu/gy/cim/Van_Gogh_Vincent-Ciprusok_az_ejszakai_eg_alatt/vangoghcsill.htm

 

Előzmény: Tiszta tudat (174674)
Amida Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174678

ilyesmi a szamszára és a nirvána a tudatban, azzal is csak úgy vagyok, hogy valahol a kettő között lehet ami vagyok.

A gubanc ezzel meg az, hogy végletek nincsenek, de legalább így a kör bezárul. A Tathagáta vagyok.

Előzmény: Tiszta tudat (174672)
Amida Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174677

én itt megragadtam, de nem gondoltam ki, hogy miért van egy másik ciprusokkal, de ha azt nézegetem nem tudok aludni ...;)az a jó ebben, hogy csak az a jó ezekben, hogy ezek között van az ami az enyém ... valahol félúton a kettő között ....

Előzmény: Tiszta tudat (174673)
hizi Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174676

harmónia:
1. A harmónia a viszonylagosság vagyis mindannyiunk közös világában, rövidebb hosszabb ideig fennálló egyensúlyi állapotot jelent, 
2. a teremtése az már cselekedet.... azt jelenti hogy a legkisebb ellenállás és a legnagyobb között feszültségcsökkentést kommunikációt létrehozni és ezáltal új minőséget alkotni, a benne résztvevőket ez örömmel tölti el. 
3. Egyéni szinten mást jelent, nevezetesen hogy az éberség tudatosság eredményeképpen képes vagyok az ellentétek tengerében folyamatosan a legjobb megoldást meglátni, és felismerni. Maga a felismerés olyan energia többlettel ad, hogy ez maga örömmel tölt el. 
4. a legoptimálisabb létezési stratégia ebben az univerzumban 

Előzmény: Tiszta tudat (174674)
hizi Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174675

BUDDHA SZÓL:

"És hogyan érhetjük el, bhikkhuk, hogy ne nyilatkozzunk se dicsérőleg, se megvetően, hanem csak a Dhammát tanítsuk? Ha nem mondunk olyasmit, hogy ’Mindazok, akik az érzéki vágyakhoz kapcsolódó élvezetek hajszolásába bonyolódnak … hibás úton járnak’, hanem ehelyett azt mondjuk: ’Az élvezetek hajszolása szenvedéstől, bosszúságtól, kétségbeeséstől és nyugtalanságtól terhes állapot, s ez hibás út’ – akkor tanítjuk csak a Dhammát . Ha nem mondunk olyasmit, hogy ’Mindazok, akik nem bonyolódnak bele az érzéki vágyakhoz kapcsolódó élvezetek hajszolásába … a helyes utat követik’, hanem csak azt mondjuk, hogy ’A bele nem bonyolódás szenvedéstől, bosszúságtól, kétségbeeséstől és nyugtalanságtól mentes állapot, s ez a helyes út’ – akkor tanítjuk csak a Dhammát."

MN 139 Araṇavibhaṇga Sutta (Fordította: Pressing Lajos)

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174674

Ez meg a látomásom. Címe: Életre ítélve.

2014-ben festettem.

 

 

 

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174673
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.21 0 0 174672

https://m.youtube.com/watch?v=BJ8E58icXXE

 

 

Szamszára és nîrvána nem különbözik!! Gyönyör és kín egymásba fonódnak nem különböznek....

Amida Creative Commons License 2018.05.20 0 0 174671

 elárulom ezért: fölismerni a Tathágatát.

"– A három idő egyik Buddhája sem tudja, hogy Buddha-természete van, de az ökrök, vagy a macskák igen csak tudatában vannak saját Buddha-természetüknek"

Eisai

 

te most itt állsz: Tathágata-garbha szútrák – Wikipédia https://hu.wikipedia.org/wiki/Tathágata-garbha_szútrákOldal lefordításaTathágata-garbha szútrák mahájána szútrák egy csoportját jelenti, amelyek a tathágata, azaz Buddha méhét vagy embrióját (garbha) jelentik. Minden érző ...

 

... ha pedig az talált meg téged, akkor most te találd meg ezt: Lótusz szútra

http://docplayer.hu/5324285-Lotusz-szutra-eliszo-a-bevezeti-tanulmanyt-irta-a-forditast-keszitette-magyarazatokkal-porosz-tibor-lektoralta-feher-judit.html

Legyél körültekintő és éber.

 

 

ha tudz időt szánni valamir az pedig legyen ez: https://terebess.hu/zen/dogen/DogenVegh.pdf

 

 

Előzmény: Amida (174666)
Amida Creative Commons License 2018.05.20 0 0 174670

 

a Hagakure szellemében fogalmazva ezzel kapcsolatban fontos dolgot írok: Nem az a fontos, hány embert öltél meg, hanem az hogy élsz együtt azokkal

akik élnek.

Előzmény: Tiszta tudat (174668)
pájázó Creative Commons License 2018.05.20 0 0 174669

hát ha tudatlanságnál húzzuk meg az *ép* észt, valóban az akarat , és az ösztön ami marad... na meg a hit.

// ha nem élném amit írok, .. azt is gondolhatnám .. gondolsz .. de így látom, csak a szokásokhoz ragaszkodsz. //

Előzmény: Tiszta tudat (174663)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.20 0 0 174668

 

Jav.  ......azért a Katana is megvillan néha.:) 

Előzmény: Tiszta tudat (174667)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.19 0 0 174667

 


Egyszer írtad hogy választanom kell a Szív szutra, meg a Gyémánt szutra között,.....nem tudtam....aztán ùgy alakult hogy a Gyémánt választott engem....:)...az ellentétek vonzása.

 

Több fordításbsn olvastam, vannak eltérések, de a lényeg hogy, képes arra hogy belül a tudatban egy fordulatot idézzen elő,.. olyan mintha az agyam egy üres térbe kerülne.

 

.....érdekes ez a kiegészítés amit felraktál.

 

Tudod Amida, hogy az a környezet amiben élek ha normális, akkor én nem vagyok az.

 

......azért a katanám is megvillan néha.:)

 

Szép hétvégét.

 

 

Előzmény: Amida (174666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!