Keresés

Részletes keresés

Sanyi 65 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 1227

Valahogy nem akarják elfogadni a pipás itatót. (egyenlőre)

Kempingez Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1226

Én úgy látom hogy, megint a tél jön. Havazással és minuszokkal, végig március hátralévő részében.

Sanyi 65 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1225

A pipás itatók felrakva, állnak mint a katonák. 

Méhek virágporral megrakodva. (jön a tavasz)

Kempingez Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1224

Engem sem a vásárlási szándék motivál. Csak a műszaki megoldásra vagyok kíváncsi. Amint lentebb már kifejtettem, pár műszaki problémát megkellet ehez oldani. Cirkussznak annyiban igaza lehet, hogy valami máshol használatos rendszert adaptáltak. De nem úszószelepes megoldást.

A következő az elgondolásom, a szivattyúnak olyannak kell lenni, amely minden egyes fordulatra állandó mennyiséget szállít. Így számítható és proramozható a mennyiség. Ezért térkiszorításos szivattyúk jöhetnek szóba, dugattyús, lamellás, fogaskerekes.

 Tehát a következő a képlet, a vezérlő elektronika a megadott családszám, és a családonkénti mennyiség szorzatából és az egy szivattyú fordulatra szállított mennyiségből számítja, és vezérli a folyamatot. Tehát  már csak arról kell gondoskodni hogy a gericvezetékből minden eggyes kifolyó csőnél azonos legyen a kifolyt mennyiség.    

 Egy videón láttam, hogy szemléltetésként ezeket a csöveket szimplán üvegekbe lógatták. (nincs semmiféle szelep a végükön) és meglepően egyforma mennyiségű szirupot prudukáltak.

Cirkusz01 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1223

Sziasztok! kKváncsiságból azért meg néznék egy méhészetet, ahol ez üzemel.Nálam egy darabig nem tud műkődni, ha akarnám se.Nagyon sok kiritériumnak kell hogy megfeleljen.A méhesem egész októberig az erdőben vannak.Utána jönnek víssza a telelőbe, de ott sincs például áram.Szerintem nem vagyok én az egyedüli aki hasonló cipőben jár.

Előzmény: Kempingez (1222)
Kempingez Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1222

 Ez is igaz, az ettőtálcában a méhész látja ha maradt szirup. Előfordult már nállam is a napközbeni beavatkozás után, fóliával telibetakartam, így nem tudtak a méhek feljönni a tepsihez. A másik, én arra is ügyelek, hogy esetleges gyengébb családoknál nappalra ne maradjon szirup. Így, az első etetés után reggel végig ellenőrzök.

Előzmény: szilaszlo (1220)
Kempingez Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1221

Én a bemutató videókból, más következtetésre jutottam. Mivel programozható a rendszer az adogolási mennyiségekre, tehát akár 1 dl-től 5dl ig, és a kijuttatás időpontja is. Itt valamilyen inteligens elektromechanikus rendszert sejtek. Valamilyen speciális szivattyú lehet a lelke amely, pontosan előre meghatározott mennyiségeket tud a folyadékból szállítani. Talán dugattyús szivattyú, ez csak feltételezés részemről. A másik elméleti probléma a fő gerincvezetékből, a sok kaptárankénti lecsapolások egyenlő átfolyásának a biztosítása. Itt hidrodinamikai problémát látok. A másik a sűrű szirup leülepedési problémája a csőrendszerben, két adagolási ciklus között.

szilaszlo Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1220

nekem azt mondták róla az "okosabbak", hogy azért nem jó a zümi módszer, mert az adagoló nem tudja, hogy melyik család mennyit hordott el a kajából, és simán túltölti az etetőt.

Előzmény: Kempingez (1216)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1219

Szia! ne menjünk messzire a Wc tartály szint tartó szelepje.Régen jakab-szelepnek is hívták.A mostani szelepeket  is a felhajtóerő zárja.Gépész szemmel átnéztem igazából biztonsággal üzemeltethető, de túl drága.Fóleg egy kis és közepes méhészetben.Ráadásul itt nálunk Magyarországon még erre nincs fizetőképes kereslet.

Előzmény: Kempingez (1218)
Kempingez Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1218

Szia! Hol használnak hasonlót?

Előzmény: Cirkusz01 (1217)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1217

Szia! Szerinted olyan sokan használják.Elég borsos az ára.Ez a megoldás amit használ nem uj dolog csak a méheknél nem volt sose használva.Nem hiszem, hogy itt köztünk van professzionális méhész , aki ezt megengedheti magának.

Üdv Cirkusz

Előzmény: Kempingez (1216)
Kempingez Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1216

A  "Zümiszürcsi" berendezést ismeri valaki? Én igen meglepődtem, mert egyenlőre igen gyanús számomra az egyenlő adagolás. Bár videón bizonygatják. Az illető a fészek hőveszteségének az elkerülését emeli li. Én inkább a ráfordított idő megtakarítást látok benne. De rengeteg hiba lehetőséget vélek a rendszerben.

Gyakorlati tapasztalata van már valakinek?

Sanyi 65 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 1215

Szia!

Kipróbáltam már én is a 2db 1mm-es, és 2db 1,5mm- es verziót de nem jött több víz.

Én a második fiók kijárójára teszem, és a mellette szabadon levő részt szivaccsal kitöltöm.

Üdv!

Előzmény: Cirkusz01 (1214)
Cirkusz01 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 1214

Szia! Nekem 2db 2 mm.-es jukvan rajtuk. Viszont az itató aljára is fúrtam eggyet, hogy ne álljon meg bent a víz.Így ami esetleg a kaptárba folyna az kifelé megy. A méheksem tudnak belefulladni.Csak tavasszal szoktam vízre használni.Az őszi serkentő használatakor nagy volt a kutatás, így az nálam a megszokott keret etetőből történik.

Üdv

Előzmény: Sanyi 65 (1213)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 1213

Tamásiból rendeltem, és mindent elolvastam róla amit írtak.

"Sajnos" kisérletezős kedvű fickó vagyok, ma lejátszottam minden verziót!

1mm,- 1,5mm,- 2mm,- es furatokkal  két-két itatóva, vízzel. (4 óra teszt idővel)

Hááát izé, 1mm-es semmi!

                 1,5mm-es cseppent (kb 4-5 percenként)

                 2mm-es SEMMI! (na ez az érdekes, pedig itt is két itatót néztem)

A pipa belső magassága is magas ahhoz, hogy a méhek elérjék a furatot. (legfeljebb egymás hátára állnak)

Sajnos mást nem írhatok, én ezt tapasztaltam. Igaz, tizenharmadika van, vagy felénk sűrűbb a víz, vagy a fene tudja.

Előzmény: szilaszlo (1212)
szilaszlo Creative Commons License 2013.03.13 0 0 1212

Úgy tudom, hogy jól gondolod, de azt olvastam, hogy a sziruphoz 2mm-es lyuk kell.

 

"

A légfékes etetőbe kupakkal együtt kell beállítani a palackot. A kupakra vízzel való itatáskor 1. db. 1 mm-s furatot, sziruppal való etetéskor 1. db. 2 mm-s furatot kell fúrni.

Az etetőhöz kemény falú palackot kell használni!

A puha falú palackot a vákum behorpasztja és megszűnik az adagolás."

 

http://www.meheszbolt-tamasi.hu/meheteto-itato

Előzmény: Sanyi 65 (1211)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1211

Elkészült végre az apilift készülékem.  Három napomba, és kb.harmincezrembe került.

A kilencven kilómat simán emeli. Most szétszedtem, mert festeni kell még.

Megjött a pipás itatóm is, amit csak sejtek hogyan működhet.

Az 1mm-es furatot belefúrtam a kupakba, vízzel feltöltöttem a palackot úgy ahogy kell.

Se csurranás se cseppenés, ezért valószínűsítem, hogy a méhek a furathoz mennek és ott szívogatják a vizet vagy  szirupot.

Jól gondolom kollégák?

sztvibi Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1210

Elsőnek nádszöveten gondolkodtam csak lehet ez "gazdaságosabb" lenne de így belegondolva....     15m  körbekerítve.

Előzmény: Destroyah2 (1209)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1209

vigyázz vele, mert csalós, képes nekimenni, és akkor belegabalyodik...

 

nem lenne jobb a praktikeres olcsó "lamellás" kerítéslem?

Előzmény: sztvibi (1206)
szilaszlo Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1208

Úgy tudom csak akkor alkalmas, ha minimum duplán van, mert különben nekirepülnek és beleragadnak.

Előzmény: sztvibi (1206)
Kempingez Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1207

Valószínűleg igen, a méhek nem tudnak átbujni rajta, kénytelenek kikerülni.

Előzmény: sztvibi (1206)
sztvibi Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1206

A kertben tartott méhek röppályáját felfelé akarom terelni arra alkalmas lehet a raschel háló?

Destroyah2 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1205

mi is várjuk a hétvégét, nemtom mit hoz itt a Viharsarokban... :(

Előzmény: Kempingez (1203)
Kempingez Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1204

Ez friss fotó.

 

 

Kempingez Creative Commons License 2013.03.12 0 0 1203

Szakirodalom szerint 20-25 olyan nap kel, az ákácrügy pattanásához, amely átlaghőmérsklete  minimum + 3 0C  és a maximuma 120C. Ennyi ilyen nap, nem volt, a rügy ennek ellenére megvan pattanva. Ez nagyon korai virágzást hozna, de jön a fagy, lehet hogy ismétlődik a tavalyi év.

Cirkusz01 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1202

Csak nem jön be. A barack fám is meg indult. Szóval egy erősebb fagy bizos el viszi.Messze van az még, biztatom magam én is.Sokan szeretnénk,ha nem jönne most be az idő jósok szava.

Előzmény: Destroyah2 (1201)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1201

annyira vártam a már a jó időt, de jövő héten hosszú hétvégére nagy lehűlést és havat mond... :(

Cirkusz01 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 1200

Szia! Jó.A meghúzáskor nem szakad el. A tűző kapocs is stabilanmeg fogja a keretet.

Nekem a here építő kereteimbe sokszor nincs drót.Teljesen kiépítve  meghordva pergethetőek is.

  Üdv Cirkusz

Előzmény: Sanyi 65 (1199)
Sanyi 65 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 1199

0,5mm-es keretdrótról vélemény???

 0,4mm -est  szoktam használni eddig.

A keretléceket tűzőgéppel lövöm össze, és arra gondolta, hogy talán előnyös lenne a vastagabb drótot venni.

Destroyah2 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 1198

ennyi...

apám fűtött korábban, hogy egy benzines fűkasza jó lenne. aztán ha osztok szorzok,tagdíj, megyei tagdíj, családok utáni zseton után annyira jövök ki, mintha veszek egy alig használt jó állapotút, vagy valahol lealkudom a zsír újról az ÁFA-t.

csak nem kell papírgyár a doksikhoz ide-oda küldözgetni, és nem kell imádkoznom hogy adják-e vagy nem. és azért sem, hogy majd kijön valaki nagyképűsködni, meg "ellenőrizni"

 

a gyógyszereknél ue. tele van sztem direkt túlárazottan kisker forgalomba kerülő szerekkel, ami biztosan jó valakinek, de engem apám nem ilyenekre tanított, és bár nyitott vagyok az újra, csak azért mert AZ támogatott, nem fogok itthon vele pancsolni.

 

a többi is vicc...

Előzmény: Kempingez (1197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!